Přejít na obsah

Zorientování v diagnostice


Bobulak

Doporučené příspěvky

Zdravím vás pánové,

doufám že mi tady nikdo neukamenuje. Možná vám to přijde jako jasná a základní věc ale potřebuji to osvětlit.

Jedná se mi o následující:

chci si pořídit kabel na diagnostiku na pickupa 50kw, Fabii 1,4 benzín a na 1,4 TDI - domácí použití,

zatím jsem pochytil že potřebuji kabel OBD II

ten může být - COM nebo USB

- měl by umět sběrnici KKL, HEX kabel nepotřebuji, ten je na nové auta

- pak jsem se dočetl že kabel může být osazen čipem ELM.... nebo FTDI

Podle čeho mám kabel vybrat aby fungoval s VAG-COM, abych mohl upravit km, abych mohl provádět nastavení a víc nevím???

Předpokládám použití programů stažených z netu, nic nechci kupovat.

Všude jsem se dočetl něco jiného a jsem z toho zmatený.

Budu rád i za případné odkazy na koupi kabelu a za všechny vaše doporučení.

Jestli jsem napsal blbosti tak mě opravte.

D Ě K U J I V Š E M !!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na ty auta co pises opravdu staci kkl kabel (staci i jen K line),takze vyber je podle me jasny KKL -USB (nove nouty s COM uz asi budou problem a cena kabelu je stejna).FTDI znamena prave prevodnik pro USB-COM. Osobne mam a pouzivam http://www.motordiag.cz/motordiag/produkty...=./10kabely/010

(a taky nejaky bastl ala 2 tranzistory..... funguje ale jen pro com port)

takze kabel mas,ted program .s timto kabelem bude fungovat VAG-COM (coz bohate pokryje potrebu bezneho servisu..) do verze 4.09 eng (osobne pouzivam 3.12 eng- lze dobre sehnat na netu i se spolehlivym.........vis cim)

nebude s tim fungovat cokoli pro ELM cipy !!!

KM timto kabelem taky neudelas,tady bych doporucil vagtacho 2,ale zadarmo neni (6k),ale kdo doma potrebuje menit km?(nemam rad smotajevy!!!!)

jinak uz je to jen o hromade informaci,mnoha pokusech,jeste vice nezdarech a nakonec i zdarech a radosti ze sis to udelal sam (diagnostiku..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na ty auta co pises opravdu staci kkl kabel (staci i jen K line),takze vyber je podle me jasny KKL -USB (nove nouty s COM uz asi budou problem a cena kabelu je stejna).FTDI znamena prave prevodnik pro USB-COM. Osobne mam a pouzivam http://www.motordiag.cz/motordiag/produkty...=./10kabely/010

(a taky nejaky bastl ala 2 tranzistory..... funguje ale jen pro com port)

takze kabel mas,ted program .s timto kabelem bude fungovat VAG-COM (coz bohate pokryje potrebu bezneho servisu..) do verze 4.09 eng (osobne pouzivam 3.12 eng- lze dobre sehnat na netu i se spolehlivym.........vis cim)

nebude s tim fungovat cokoli pro ELM cipy !!!

KM timto kabelem taky neudelas,tady bych doporucil vagtacho 2,ale zadarmo neni (6k),ale kdo doma potrebuje menit km?(nemam rad smotajevy!!!!)

jinak uz je to jen o hromade informaci,mnoha pokusech,jeste vice nezdarech a nakonec i zdarech a radosti ze sis to udelal sam (diagnostiku..)

ten cip je jen klasicky prevodnik rs232 na usb. nic vic v tom neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, nějak už to začínám chápat.

Tady jsem ještě narazil na:

http://www.cardiag.cz/cz/autodiagnostika/t...ag-kabel-2.html

to znamená že to není pravda že to funguje na změnu km a na diagnostiku VAG-COM ???

Asi se na to vys....

Chtěl jsem změnit km na fabii 01 a nechat si kabel pro případnou další diagnostiku auta a na nějaké základní nastavení vybavení.

ještě jsem někde četl, že jde udělat dump a že někdo v něm umí přepsat km. Na to by mě stačil nějaký ten kabel na diagnostiku???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten kabel asi upravu jednotek zvladne,jen mrkni na seznam podporovanych panelu,jen si myslim ze ta cena je jen za kabel,o softu ani slovo....

prepsat data v eprom (zmena km) lze ,ale ne vsechny jednotky maji nezavislou pamet (pokud je v procesoru a je lock - tak nejde)a taky potrebujes vedet kde a jak je km ulozeno - na neco jsou tzv.kalkulacky na neco ne

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumím tomu, proč bych s tím měl kšeftovat??? Já mám práci slušnou a nemám potřebu ji měnit. Ani jako přivídělek s tím nepočítám! To co je na kolech je jen mou zálibou.

Jen jsem si chtěl něco pořídit pro vlastní opakuji vlastní potřebu a nezávislost na druhých. Proto ty otázky a hledání řešení "all in one" které dle odpovědí neexistuje. V tom případě si koupím kabel na diagnostiku a když si třeba vyměním budíky, tak zajedu za někým rozumným nebo za někým kdo si tím vydělává nebo přividělává.

Doufám, že už rejpalové v tom mají jasno a jestli ne, tak je to jejich problém. Lidí, kteří diskutují o ničem je mnoho.

Děkuji za rady těm, kteří měli snahu mi poradit. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...