Přejít na obsah

UPC NET - WIFI


Davon

Doporučené příspěvky

Je zde nejaky dobrak, kdo ma doma UPC Net a ma to po byte ci baraku wifi pres nejaky router??? Potrebuji radu, nutnou, jakym zpusobem to zprovoznit, jelikoz se s timto setkavam poprve. Doma to rozbalim, pripojim a co musim udelat, aby muj notes mel signal bez kabelu? Jde mi o to pouze se pripojit bez kabelu s notesem po byte a do usb routeru dat pevny disk. Dekuji za kazdou radu!!! :palec2::feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud si pamatuju dobre kdyz sem mel UPC tak tam staci zadat MAC adresu toho routeru misto mac adresy sitoveho adapteru co tam aktualne mas. Pote nastavit router podle toho jak potrebujes - idealne povolit DHCP a NAT.

To jo a pak je pruser, kdyz to nerozchodim, nepujde mi to ani po kabelu.. Nejlepe ji nejak zmenit toho routeru aby byla stejna jako toho cable modemu... Nevim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud si pamatuju dobre kdyz sem mel UPC tak tam staci zadat MAC adresu toho routeru misto mac adresy sitoveho adapteru co tam aktualne mas. Pote nastavit router podle toho jak potrebujes - idealne povolit DHCP a NAT.

už to s Danem řeším po icq .... mac adresa už není potřeba měnit už to zrušili právě kvůli tomu jak si doma každej dělá svou wifi ..já mám net od UPC asi měsíc a človíček co mi to instaloval mi zaregistroval mac modemu a já říkám hmm díky za práci chtěl jsm e registrovat adresu routeru a on hmm to se myslím už nedělá a tak jsme to chtěli změnit a ono nic tak volal nějaký holčině a to říkala no to už se nemění prostě jak se připojí router tak stačí modem restartovat (stačí vytáhnout napájení tak na minutku) a je to OK já to tak udělal a frčím v pohodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky zucastnenym, hlavne Honzovi za dulezitou informaci, kterou tedy mohu potvrdit.. Toto prislo od UPC, treba se nekomu bude dobudoucna hodit!!!

Kontaktovat nás rozhodně nemusíte. Stačí když router nastavíte podle těchto parametrů.

v současné době jsou již IP adresy i adresy DNS přidělovány automaticky ze serveru DHCP.

V nastaveni TCP/IP protokolu Vašeho počítače nebo routeru stačí tedy zadat možnost získání adresy automaticky a to jak IP adresy tak i adres DNS serveru.

Registrovat MAC adresy síťových karet, routerů atd. není už potřeba. Pokud tedy potřebuje připojit nové PC, router, je nutné pouze zresetovat modem odpojením od elektřiny cca na 10 sekund.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...