Přejít na obsah

Klepaní motoru při rozjezdu


VašekHK

Doporučené příspěvky

Ahoj,

rád bych poprosil o radu, zda jste se již někdo setkal s podobným problémem:

Fabia combi 2003 1,2 47KW (cca 130 000km), při rozjezdu na 1 se klepe motor - v celém autě je slyšet a cítít vybrace, pokud přidám plyn (2500 ot) tak to někdy pomůže.

1. - myslel jsem, že to dělá slabý motor -prostě při rozjezdu se musí přidat plyn, aby to motor vůbec utáh.

Jenže to se mi nepotvrdilo, kyž jsem sledoval otáčkoměr tak vůbec neklesne.

2. - něco na poloose - kloub ? Taky ne, zatáhnu ruční brzdu, auto se ani nehne, dám 1 a pouštím spojku (otáčky se drží cca 700): auto se začne klepat

3. - poslední co mě napadá: spojka? Při volnoběhu je slyšet spojkové ložisk (už se to tu řešilo - běžná věc?) a podobný zvuk akorát dost silnější je slyšet při tom klepání.

Jo a dělá to pouze při rozjezdu (pokud se rozjíždím z klidu), pak při řazení za pohybu (stačí jet pomalu) už ne.

Takže se ptám: co to může dělat, může to být spojka?

Předem děkuji za každou radu.

Vašek HK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

rád bych poprosil o radu, zda jste se již někdo setkal s podobným problémem:

Fabia combi 2003 1,2 47KW (cca 130 000km), při rozjezdu na 1 se klepe motor - v celém autě je slyšet a cítít vybrace, pokud přidám plyn (2500 ot) tak to někdy pomůže.

1. - myslel jsem, že to dělá slabý motor -prostě při rozjezdu se musí přidat plyn, aby to motor vůbec utáh.

Jenže to se mi nepotvrdilo, kyž jsem sledoval otáčkoměr tak vůbec neklesne.

2. - něco na poloose - kloub ? Taky ne, zatáhnu ruční brzdu, auto se ani nehne, dám 1 a pouštím spojku (otáčky se drží cca 700): auto se začne klepat

3. - poslední co mě napadá: spojka? Při volnoběhu je slyšet spojkové ložisk (už se to tu řešilo - běžná věc?) a podobný zvuk akorát dost silnější je slyšet při tom klepání.

Jo a dělá to pouze při rozjezdu (pokud se rozjíždím z klidu), pak při řazení za pohybu (stačí jet pomalu) už ne.

Takže se ptám: co to může dělat, může to být spojka?

Předem děkuji za každou radu.

Vašek HK

Ahoj mal som podobný problém

Ked som auto naštartoval začalo sa triasť , pripadalo mi to ako keby otacky padli velmi nizko a auto sa dusilo. Rosvietila sa mi aj kontrolka spalín vyfukových plynov , dnes mi to dali na diagnotiku a zistili že na dvoch valcoch su vadne cievky. Oprava ma stala cca 5000. Potesi vsak ? Bol som nahnevany pretoze auto ma 2,5roka a ma najazdenych iba 26000km. Som trochu sklamany s poruchovostou fabii a to nie je moja prva navsteva servisu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

rád bych poprosil o radu, zda jste se již někdo setkal s podobným problémem:

Fabia combi 2003 1,2 47KW (cca 130 000km), při rozjezdu na 1 se klepe motor - v celém autě je slyšet a cítít vybrace, pokud přidám plyn (2500 ot) tak to někdy pomůže.

1. - myslel jsem, že to dělá slabý motor -prostě při rozjezdu se musí přidat plyn, aby to motor vůbec utáh.

Jenže to se mi nepotvrdilo, kyž jsem sledoval otáčkoměr tak vůbec neklesne.

2. - něco na poloose - kloub ? Taky ne, zatáhnu ruční brzdu, auto se ani nehne, dám 1 a pouštím spojku (otáčky se drží cca 700): auto se začne klepat

3. - poslední co mě napadá: spojka? Při volnoběhu je slyšet spojkové ložisk (už se to tu řešilo - běžná věc?) a podobný zvuk akorát dost silnější je slyšet při tom klepání.

Jo a dělá to pouze při rozjezdu (pokud se rozjíždím z klidu), pak při řazení za pohybu (stačí jet pomalu) už ne.

Takže se ptám: co to může dělat, může to být spojka?

Předem děkuji za každou radu.

Vašek HK

Ahoj mal som podobný problém

Ked som auto naštartoval začalo sa triasť , pripadalo mi to ako keby otacky padli velmi nizko a auto sa dusilo. Rosvietila sa mi aj kontrolka spalín vyfukových plynov , dnes mi to dali na diagnotiku a zistili že na dvoch valcoch su vadne cievky. Oprava ma stala cca 5000. Potesi vsak ? Bol som nahnevany pretoze auto ma 2,5roka a ma najazdenych iba 26000km. Som trochu sklamany s poruchovostou fabii a to nie je moja prva navsteva servisu....

Tohle nebude ono, jak píšu výše, je to jenom při rozjezdu z klidu na 1 a motor jde dobře (otáčky nepadaj).

Spíš myslím něco mechanického -uložení motoru/převodovka, spojka atd.

Ještě spíš než klepání je to takový otřesení (celé auto se jako zatřese - jako by bylo něco uvolněného) a je to cítit /slyšet ze předu.

Vašek HK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...