Přejít na obsah

HF II Normál =› HF II Bluetooth


Zubáč

Doporučené příspěvky

Nejdřív se předem omlouvám, jestli toto téma někdo samostatně řešil, ale nenašel jsem to. Zajímá mě totiž speciálně předělání Klasické HF II na HF II s bluetooth. NE žádné kompletní instalace nebo řešení držáků. Mám několik verzí toho, co všechno je k tomu potřeba udělat. :

1) Koupit novou jednotku + bluetooth anténu + kodování

2) bluetooth antena + kodování

3) nějaká jiná( třeba jenom kodování), protože mám na jednotce logo bluetooth, ale je to málo pravděpodobné

Já osobně jsem zatím koupil jenom tu bluetooth anténu, vrazil ji tam a nefunguje to, ve Škodováckém servisu jsou úplně neschopní a neví vůbec co po nich chci ani kde je třeba řídící jednotka a už vůbec neví jak to nakodovat.

Vím že je možnost zajet k Alesiovi do Prahy, ale mam to 300km.

Díky mnohokrát za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to vyřešil koupí nové řídící jednotky s BT od Alesia za asi pět tisíc korun (posílá poštou). Jinak nahrání nového softu s BT tu někdo nabízel, ale už se víc neozval. Výměna řídící jednotky je velmi snadná a nic k tomu nepotřebuješ, jen novou jednotku s BT. Pak jsem zajel do servisu aby mi ji nakódovali, protože se mi položka telefon stratila s Maxi-Dotu. S tím měli v servisu docela problém, ale nakonec to vyřešili až na malý detail: když listuji v menu telefonu pravými tlačítky na MF volantu zároveň přepínám stanice v rádiu, to už jsem neřešil, na to již nemám sílu. Teď mám úplně jiné (zdravotní) problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív se předem omlouvám, jestli toto téma někdo samostatně řešil, ale nenašel jsem to. Zajímá mě totiž speciálně předělání Klasické HF II na HF II s bluetooth. NE žádné kompletní instalace nebo řešení držáků. Mám několik verzí toho, co všechno je k tomu potřeba udělat. :

1) Koupit novou jednotku + bluetooth anténu + kodování

2) bluetooth antena + kodování

3) nějaká jiná( třeba jenom kodování), protože mám na jednotce logo bluetooth, ale je to málo pravděpodobné

Já osobně jsem zatím koupil jenom tu bluetooth anténu, vrazil ji tam a nefunguje to, ve Škodováckém servisu jsou úplně neschopní a neví vůbec co po nich chci ani kde je třeba řídící jednotka a už vůbec neví jak to nakodovat.

Vím že je možnost zajet k Alesiovi do Prahy, ale mam to 300km.

Díky mnohokrát za rady

Cau, no jak ten komlet vypada najdes na Alesiovych strankach. Jinak se servisem mam uplne stejnou zkusenost, bez navodu neudelaj ani ranu. Druhej den jsem jiz mel namontovano od Alesia. RJ bluetooth je dana pod sedadlem spolujezdce, je tam prisroubovana, tim drzakem co je v sade. Pak ta placicka-antena bluetooth je zastrcena u RJ, mikrofon,ktery je u stropni lampicky. A napojeni na Radio a maxidot. :) Takze pokud mas puvodni, tak asi staci RJ s antenou.

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím moc díky, ale zřejmě jste mě trochu nepochopili. Chci jen předělat obyč II na tu s buetooth, řídící jednotku, držák, mikrofon, napojení na rádio a maxidot...to všechno už mám. Na řídící jednotce je dokonce logo bluetooth, antenu jsem dokoupil a dal ji tam , ale nefunguje to. S Alesiem jsem mluvil a 5 000 stoji to všechno co jsem již vyjmenoval!! On by to předělal za 3400 Kč a to si nebyl jisty jestli je potřeba tu ŘJ vyměnit a tvrdil mi že pokud je v té mé zdirka pro tu antenu tak ji neni potreba menit a ta zdirka tam je!!! ještě jednou zopakuju že tu antenu jsem už koupil a mam to tam a stejně to nefunguje!!!! ted jenom nevim jestli bude stačit nějak překodovat, popřípadě potřebuju vědět jak nebo to je v te ŘJ a musim ji přesto vyměni.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím moc díky, ale zřejmě jste mě trochu nepochopili. Chci jen předělat obyč II na tu s buetooth, řídící jednotku, držák, mikrofon, napojení na rádio a maxidot...to všechno už mám. Na řídící jednotce je dokonce logo bluetooth, antenu jsem dokoupil a dal ji tam , ale nefunguje to. S Alesiem jsem mluvil a 5 000 stoji to všechno co jsem již vyjmenoval!! On by to předělal za 3400 Kč a to si nebyl jisty jestli je potřeba tu ŘJ vyměnit a tvrdil mi že pokud je v té mé zdirka pro tu antenu tak ji neni potreba menit a ta zdirka tam je!!! ještě jednou zopakuju že tu antenu jsem už koupil a mam to tam a stejně to nefunguje!!!! ted jenom nevim jestli bude stačit nějak překodovat, popřípadě potřebuju vědět jak nebo to je v te ŘJ a musim ji přesto vyměni.

Díky

No tu RJ musis mit spravne nakodovanou. A to ti udelaji zrejme jen v servisu.

Mozna taky nejaky sikovny odbornik tady na forum...snad se nekdo najde. :)

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zatím moc díky, ale zřejmě jste mě trochu nepochopili. Chci jen předělat obyč II na tu s buetooth, řídící jednotku, držák, mikrofon, napojení na rádio a maxidot...to všechno už mám. Na řídící jednotce je dokonce logo bluetooth, antenu jsem dokoupil a dal ji tam , ale nefunguje to. S Alesiem jsem mluvil a 5 000 stoji to všechno co jsem již vyjmenoval!! On by to předělal za 3400 Kč a to si nebyl jisty jestli je potřeba tu ŘJ vyměnit a tvrdil mi že pokud je v té mé zdirka pro tu antenu tak ji neni potreba menit a ta zdirka tam je!!! ještě jednou zopakuju že tu antenu jsem už koupil a mam to tam a stejně to nefunguje!!!! ted jenom nevim jestli bude stačit nějak překodovat, popřípadě potřebuju vědět jak nebo to je v te ŘJ a musim ji přesto vyměni.

Díky

No tu RJ musis mit spravne nakodovanou. A to ti udelaji zrejme jen v servisu.

Mozna taky nejaky sikovny odbornik tady na forum...snad se nekdo najde. :)

No přesně takhle sem si to myslel nejvíc, jen jsem potřeboval od někoho slyšet, že to tak vůbec jde, i když v servise o tom nemají vůbec potuchy tak se to budou muset naučit, do teď nedokážu pochopit jak tam můžou dělat nekoví neschopní ,,lidé". Musí znát auta jedné značky a stejně je neznají!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tě pochopil, ale myslel jsem že víš o tom že tvá jednotka je bez BT, takže skus toto: najdi na té řídící jednotce kód zboží a není-li na konci tohoto čísla žádné písmeno máš jednotku bez BT. Je-li na konci písmeno např. A,B, atd. máš jednotku s BT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tě pochopil, ale myslel jsem že víš o tom že tvá jednotka je bez BT, takže skus toto: najdi na té řídící jednotce kód zboží a není-li na konci tohoto čísla žádné písmeno máš jednotku bez BT. Je-li na konci písmeno např. A,B, atd. máš jednotku s BT.

No to teda omrknu, ale ted nejsem u auta. Na 100% je na te jednotce logo bluetooth, ale nevim jestli to hraje nejakou roli ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom vůbec nezáleží na mé staré bez BT je také logo i zdířka pro anténu BT, no a stejně jsem koupil novou od Alesia i s příslušenstvím jako je kabeláž, mikrofon atd. Hlavní je soft který je nahraný v té jednotce, no a ten je označen právě těmi písmeny na konci kódu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom vůbec nezáleží na mé staré bez BT je také logo i zdířka pro anténu BT, no a stejně jsem koupil novou od Alesia i s příslušenstvím jako je kabeláž, mikrofon atd. Hlavní je soft který je nahraný v té jednotce, no a ten je označen právě těmi písmeny na konci kódu.

Takže pokud je špatný software tak s tim už nic neudělám a musím koupit novou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to tak udělal, ale třeba budeš mít štěstí a podaří se ti to u někoho přehrát na novější SW. Co si vzpomínám byl tady jeden co se označobal jako STRING1 a ten psal že dělá u zdroje a umí to přehrát na novější soft, tak hodně štěstí. Jo ten kód je 5PO862335 a je-li za ním nějaké písmeno má to BT. Bez písmena je to bez BT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to tak udělal, ale třeba budeš mít štěstí a podaří se ti to u někoho přehrát na novější SW. Co si vzpomínám byl tady jeden co se označobal jako STRING1 a ten psal že dělá u zdroje a umí to přehrát na novější soft, tak hodně štěstí. Jo ten kód je 5PO862335 a je-li za ním nějaké písmeno má to BT. Bez písmena je to bez BT.

Tak díky moc za info. Budu doufat, že to bude stačit přehrát. Pak napíšu jak to dopadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to tak udělal, ale třeba budeš mít štěstí a podaří se ti to u někoho přehrát na novější SW. Co si vzpomínám byl tady jeden co se označobal jako STRING1 a ten psal že dělá u zdroje a umí to přehrát na novější soft, tak hodně štěstí. Jo ten kód je 5PO862335 a je-li za ním nějaké písmeno má to BT. Bez písmena je to bez BT.

Tak díky moc za info. Budu doufat, že to bude stačit přehrát. Pak napíšu jak to dopadlo

Napiš, mám stejný problém jaky Ty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už píšu, mám neuvěřitelnou radost a pro vás samé dobré zprávy :palec2:

Tak dneska jsem byl ve Škodovce a poprvní je musím pochválit!!!!

Jak jsem si bral antenu tak nikdo nic nevedel a najednou se dneska prede mnou ocitl odbornik na elektroniku, ten se toho sice tak nějak napůl nedůvěřivě ujal a dle mého očekávání přišel za půl hodiny s tím, že se mu to zřejmě nepodařilo a bude muset kontaktovat škodovku, ale že pokud mám mobil s bluetooth tak at si to jdu zkusit. Tak jsem sednul do auta, otočil klíčem a na mobilu dal vyhledat audio příslušenství a nevěřícně seleskurychle jsem se rozhlédnul po servise a nikde tam nebyla ani oktávka, tak mi bylo jasné, že je to zřejmě v mém autě, což se záhy potvrdilo a skončilo tak mé třítýdenní dilema s předěláním klasické HF Sady II na II s bluetooth. Nyní vám vypíšu velmi jendoduchý itynerář jak na to, ale nejdřív řeknu z čeho jsem vycházel :

měl jsem HF II s řídící jednotkou nejhoršího typu ( na konci kodu který tu byl již dříve napsán nebylo žádné písmeno, ale na jednotce bylo logo bluetooth a zdířka pro bluetooth anténu) a samozřejmě všechu kabeláž, mikrofon a napojení, takže mě stačilo koupit držák telefonu za 3 750 nebo druhá a lepší možnost pro kterou jsem se rozhodl :-)

Co jsem teda udělal? :

1) Podle rozpisu HF sady z etky jsem si v servisu objednal bluetooth anténu za 400 Kč a nějaké drobné

2) Anténu jsem zacvaknul do ŘJ HF Sady ( stále to nestačilo a nefungovalo )

3) V servisu jsem velmi podrobně a dvakrát po sobě popsal problém a řekl, že je potřeba pouze překodovat HF Sadu

4) Za 30 minut a 290 Kč za práci jsem měl vše hotovo a plně funkční, načítá se mi i telefonní seznam!!! ( mám nokii 6300 a SE K800i a na obou to jde )

Celkové náklady :

290 + 450 = 740 Kč!!!!! Oproti 3 750 za nový držák, který ani na nové telefony nedělají a mobil do nich musím vkládat!!!

Přeji všem hodně štěstí a doufám, že Vám to pomůže tak, jako by to pomohlo mě před třemi týdny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blahopřeji, měl jsi větší štěstí na lepší mechaniky než já. I já jsem to původně skoušel přes servis, stejně jako tobě mi řekli: Máte to hotové běžte to zkusit-no a nic, tak jsem koupil novou řídící jednotku. Tohle je dobrá zpráva pro ty co mají původní provodení HF sady. Kdyby měl někdo zájem mám jednu takovou řídící jednotku doma (vyrobena 16.03.2005) včetně kabeláže a mikrofonu. Chce to prostě jen najít dobrého mechanika!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už píšu, mám neuvěřitelnou radost a pro vás samé dobré zprávy :palec2:

Tak dneska jsem byl ve Škodovce a poprvní je musím pochválit!!!!

Jak jsem si bral antenu tak nikdo nic nevedel a najednou se dneska prede mnou ocitl odbornik na elektroniku, ten se toho sice tak nějak napůl nedůvěřivě ujal a dle mého očekávání přišel za půl hodiny s tím, že se mu to zřejmě nepodařilo a bude muset kontaktovat škodovku, ale že pokud mám mobil s bluetooth tak at si to jdu zkusit. Tak jsem sednul do auta, otočil klíčem a na mobilu dal vyhledat audio příslušenství a nevěřícně seleskurychle jsem se rozhlédnul po servise a nikde tam nebyla ani oktávka, tak mi bylo jasné, že je to zřejmě v mém autě, což se záhy potvrdilo a skončilo tak mé třítýdenní dilema s předěláním klasické HF Sady II na II s bluetooth. Nyní vám vypíšu velmi jendoduchý itynerář jak na to, ale nejdřív řeknu z čeho jsem vycházel :

měl jsem HF II s řídící jednotkou nejhoršího typu ( na konci kodu který tu byl již dříve napsán nebylo žádné písmeno, ale na jednotce bylo logo bluetooth a zdířka pro bluetooth anténu) a samozřejmě všechu kabeláž, mikrofon a napojení, takže mě stačilo koupit držák telefonu za 3 750 nebo druhá a lepší možnost pro kterou jsem se rozhodl :-)

Co jsem teda udělal? :

1) Podle rozpisu HF sady z etky jsem si v servisu objednal bluetooth anténu za 400 Kč a nějaké drobné

2) Anténu jsem zacvaknul do ŘJ HF Sady ( stále to nestačilo a nefungovalo )

3) V servisu jsem velmi podrobně a dvakrát po sobě popsal problém a řekl, že je potřeba pouze překodovat HF Sadu

4) Za 30 minut a 290 Kč za práci jsem měl vše hotovo a plně funkční, načítá se mi i telefonní seznam!!! ( mám nokii 6300 a SE K800i a na obou to jde )

Celkové náklady :

290 + 450 = 740 Kč!!!!! Oproti 3 750 za nový držák, který ani na nové telefony nedělají a mobil do nich musím vkládat!!!

Přeji všem hodně štěstí a doufám, že Vám to pomůže tak, jako by to pomohlo mě před třemi týdny.

Hej, výborná zpráva-hned zítra kouknu na jednotku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej, výborná zpráva-hned zítra kouknu na jednotku!

To jsem zvedavej jestli Ti to pujde. :)

Já myslím, že by to takhle mělo jít všem, pokud mají tu jednotku s logem bluetooth a zdířkou pro anténu. A musím to zase pochválit protože to funguje výborně. Všichni co mě volají mě slyší výborně a naopak, předtím ve staré oktávce jsem měl dodělanou sadu od nokie a bylo to k hovnu, já sice slyšel vcelku dobře, ale mě ostatní rozuměli každé druhé slovo :-)

Má to pouze jedinou vadu, čísla si to natáhne jen ze sim karty, ale to už jsem vyřešil zkopírováním nejdůležitějších kontaktů na sim kartu, není to sice 100%, ale zatím to sand bude stačit a taky to nenatahuje přijatá, volaná a zmeškaná čísla, ale to už jsem taky překousl. Mám multifunční volant pro telefon a s tím bluetooth je to jedna báseň :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej, výborná zpráva-hned zítra kouknu na jednotku!

To jsem zvedavej jestli Ti to pujde. :)

Já myslím, že by to takhle mělo jít všem, pokud mají tu jednotku s logem bluetooth a zdířkou pro anténu. A musím to zase pochválit protože to funguje výborně. Všichni co mě volají mě slyší výborně a naopak, předtím ve staré oktávce jsem měl dodělanou sadu od nokie a bylo to k hovnu, já sice slyšel vcelku dobře, ale mě ostatní rozuměli každé druhé slovo :-)

Má to pouze jedinou vadu, čísla si to natáhne jen ze sim karty, ale to už jsem vyřešil zkopírováním nejdůležitějších kontaktů na sim kartu, není to sice 100%, ale zatím to sand bude stačit a taky to nenatahuje přijatá, volaná a zmeškaná čísla, ale to už jsem taky překousl. Mám multifunční volant pro telefon a s tím bluetooth je to jedna báseň :-)

Co mas za telefon? Me to cte normalne cisla z telefonu. (Na sim zadne nemam). SE K800i

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej, výborná zpráva-hned zítra kouknu na jednotku!

To jsem zvedavej jestli Ti to pujde. :)

Já myslím, že by to takhle mělo jít všem, pokud mají tu jednotku s logem bluetooth a zdířkou pro anténu. A musím to zase pochválit protože to funguje výborně. Všichni co mě volají mě slyší výborně a naopak, předtím ve staré oktávce jsem měl dodělanou sadu od nokie a bylo to k hovnu, já sice slyšel vcelku dobře, ale mě ostatní rozuměli každé druhé slovo :-)

Má to pouze jedinou vadu, čísla si to natáhne jen ze sim karty, ale to už jsem vyřešil zkopírováním nejdůležitějších kontaktů na sim kartu, není to sice 100%, ale zatím to sand bude stačit a taky to nenatahuje přijatá, volaná a zmeškaná čísla, ale to už jsem taky překousl. Mám multifunční volant pro telefon a s tím bluetooth je to jedna báseň :-)

Co mas za telefon? Me to cte normalne cisla z telefonu. (Na sim zadne nemam). SE K800i

Tak já na to používám taky SE K800i a bohužel, ovšem co jsem zkoušel v nové RSe modelového roku 07 tak mi to načetlo kontakty z telefonu včetně volaných přijatých a zmeškaných hovorů. Druhý řidič má stejný problém, má Nokii 6300 a taky jenom ze sim karty, fakt nevím čím to je, myslím že tím, že mám furt starou ŘJ, která asik nenačítala tyhle věci, ale to už je jenom takový malý detail, který mě moc nevadí, pár set korun bych do toho asi vrazil, ale ŘJ za několik tisíc měnit nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na řídící jednotce mám taky znak BT a zdířku na anténku a ted jsem dokoupil i anténku,tak už stačí to nechat jen překodovat.

Doufám,že se to podaří ;)

No já se nakonec podívám až nejdřív za týden :(

Lde přesně pod sedačkou je ta jednotka - je třeba oddělávat sedačku nebo je to pod tím krytem co je vidět, když se sedačka posune úplně dozadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně je pod tím krytem co je přichycený na dvou plastový "čudlíkách". Ty asi zničíš při demontáži, ale stojí pár korun tak to není problém. Jinak ta anténa pro BT je vidět když posuneš sedačku úplně dopředu a koukneš pod ní zezadu.

fotky jsou zde

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=6084&st=50

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně je pod tím krytem co je přichycený na dvou plastový "čudlíkách". Ty asi zničíš při demontáži, ale stojí pár korun tak to není problém. Jinak ta anténa pro BT je vidět když posuneš sedačku úplně dopředu a koukneš pod ní zezadu.

fotky jsou zde

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=6084&st=50

Díky, super! Mám auto u mechanika, ale hned jak bude Okinka doma, kouknu -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...