Přejít na obsah

HF II Normál =› HF II Bluetooth


Zubáč

Doporučené příspěvky

Ještě poradím něco, já ty čudlíky vůbec nepoškodil. Pohodlnější podle mě je sedačku dát uplně dopředu a vypumpovat úplně nahoru. Já tak jednotku i odmontoval, ale ono to není potřeba, to že je na ní logo bluetooth je videt i kdyz se neodmontuje a antenka do ni jde vrazit i kdyz je jednotka přidělaná a vůbec se tak napoškodí ty cvočky krytu, protože ze zadu je jednotka ,,odkrytá"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Ještě poradím něco, já ty čudlíky vůbec nepoškodil. Pohodlnější podle mě je sedačku dát uplně dopředu a vypumpovat úplně nahoru. Já tak jednotku i odmontoval, ale ono to není potřeba, to že je na ní logo bluetooth je videt i kdyz se neodmontuje a antenka do ni jde vrazit i kdyz je jednotka přidělaná a vůbec se tak napoškodí ty cvočky krytu, protože ze zadu je jednotka ,,odkrytá"

Jj, nad tím jsem dumal, ty čudly vypadají jako jednorázové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Tak už píšu, mám neuvěřitelnou radost a pro vás samé dobré zprávy :palec2:

Tak dneska jsem byl ve Škodovce a poprvní je musím pochválit!!!!

Jak jsem si bral antenu tak nikdo nic nevedel a najednou se dneska prede mnou ocitl odbornik na elektroniku, ten se toho sice tak nějak napůl nedůvěřivě ujal a dle mého očekávání přišel za půl hodiny s tím, že se mu to zřejmě nepodařilo a bude muset kontaktovat škodovku, ale že pokud mám mobil s bluetooth tak at si to jdu zkusit. Tak jsem sednul do auta, otočil klíčem a na mobilu dal vyhledat audio příslušenství a nevěřícně seleskurychle jsem se rozhlédnul po servise a nikde tam nebyla ani oktávka, tak mi bylo jasné, že je to zřejmě v mém autě, což se záhy potvrdilo a skončilo tak mé třítýdenní dilema s předěláním klasické HF Sady II na II s bluetooth. Nyní vám vypíšu velmi jendoduchý itynerář jak na to, ale nejdřív řeknu z čeho jsem vycházel :

měl jsem HF II s řídící jednotkou nejhoršího typu ( na konci kodu který tu byl již dříve napsán nebylo žádné písmeno, ale na jednotce bylo logo bluetooth a zdířka pro bluetooth anténu) a samozřejmě všechu kabeláž, mikrofon a napojení, takže mě stačilo koupit držák telefonu za 3 750 nebo druhá a lepší možnost pro kterou jsem se rozhodl :-)

Co jsem teda udělal? :

1) Podle rozpisu HF sady z etky jsem si v servisu objednal bluetooth anténu za 400 Kč a nějaké drobné

2) Anténu jsem zacvaknul do ŘJ HF Sady ( stále to nestačilo a nefungovalo )

3) V servisu jsem velmi podrobně a dvakrát po sobě popsal problém a řekl, že je potřeba pouze překodovat HF Sadu

4) Za 30 minut a 290 Kč za práci jsem měl vše hotovo a plně funkční, načítá se mi i telefonní seznam!!! ( mám nokii 6300 a SE K800i a na obou to jde )

Celkové náklady :

290 + 450 = 740 Kč!!!!! Oproti 3 750 za nový držák, který ani na nové telefony nedělají a mobil do nich musím vkládat!!!

Přeji všem hodně štěstí a doufám, že Vám to pomůže tak, jako by to pomohlo mě před třemi týdny.

Super věc, že ti to funguje. Jen by mě zajímalo jaké označení jsi měl na štítku v kufru (servisce)?

Já mám elegenci MR2006 a na štítku mám:

9W2 = Příprava pro autotelefon

Přímo na jednotku jsem nekoukal jestli tam je to logo popřípadě zdířka na anténku. Kde to vůbec je - na horní ploše jednotky (myslím to logo)?

Dík za info - rád bych to zkusil předělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super věc, že ti to funguje. Jen by mě zajímalo jaké označení jsi měl na štítku v kufru (servisce)?

Já mám elegenci MR2006 a na štítku mám:

9W2 = Příprava pro autotelefon

Přímo na jednotku jsem nekoukal jestli tam je to logo popřípadě zdířka na anténku. Kde to vůbec je - na horní ploše jednotky (myslím to logo)?

Dík za info - rád bych to zkusil předělat.

Ahoj, sežen někoho s Vagem a nastav:

u jednotky 77

zvol přizpůsobení:

channel 133 - 1 - hodnota: 1 aktivuje bluetooth

channel 134 - 0 - připojován telefonu: 0 - přes bluetooth, 1 - jen když je telefon v držáku

channel 135 - 1234 - bluetooth pin, nastavte si jiný

Pokud to ta jednotka umí tak když dáš na telefonu vyhledat tak se ti načte...i bez antény. musíš to mít jen blízko jednotky, protože ten dosah není bez antény nic moc - tj na sedadle spolujezdce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes mrknul na tu ŘJ a mám tam logo a kód 5P0 862 335 B a datum 26.9.2005.

Ta zdířka na anténu to je to na pravé straně (pohled ze zadu pod sedadlo) cca 5mm vystouplá světlá trubička? Blbě tam bylo vidět, tak si nejsem jistý jestli to je ono. Nemáte někdo foto té ŘJ včetně antény?

Dík.

Docela by mě zajímalo, proč dávali ŘJ s BT a bez antény a uváděli to jako jednotku bez BT. Nějak nechápu tu politiku Škodovky - to jako po naší žádosti o výměnu klasické sady za sadu s BT chtěj prachy za novou jednotku a přitom tam dají jen anténu a překódujou. Jestli to tak je, tak to je pěkná sviňárna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela by mě zajímalo, proč dávali ŘJ s BT a bez antény a uváděli to jako jednotku bez BT. Nějak nechápu tu politiku Škodovky - to jako po naší žádosti o výměnu klasické sady za sadu s BT chtěj prachy za novou jednotku a přitom tam dají jen anténu a překódujou. Jestli to tak je, tak to je pěkná sviňárna.

Jj, o tom jsem taky přemýšlel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vytisknul jsem si jak to nakódovat a jel do servisu. Řekl jsem co potřebuju, oni na mě koukali jak z jara a řekli, že to můžem zkusit, tak jsme to zkusili a ono to funguje. Místo originální anténky stačí asi 5 cm drátku a připojuje se to přes bluetooth jedna báseň. Mockrát jsem to nevyzkoušel ale zatím se mi to neodpojilo jak někdo psal. Tel. seznam to natahuje ale jenom ze SIM karty a musí to být bez čárek a háčků. Chodí to skvěle. Telefon NOKIA 6300.

Editováno: , autor: vojtechojan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
Ahoj, sežen někoho s Vagem a nastav:

u jednotky 77

zvol přizpůsobení:

channel 133 - 1 - hodnota: 1 aktivuje bluetooth

channel 134 - 0 - připojován telefonu: 0 - přes bluetooth, 1 - jen když je telefon v držáku

channel 135 - 1234 - bluetooth pin, nastavte si jiný

Pokud to ta jednotka umí tak když dáš na telefonu vyhledat tak se ti načte...i bez antény. musíš to mít jen blízko jednotky, protože ten dosah není bez antény nic moc - tj na sedadle spolujezdce.

Zdar všem, zítra jedu do servisu nakodovat HF s BT, vše jsem si vytiskl, tak doufám, že budu spokojený.

Díky za rady.

Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem byl dnes v servisu a dopadl jsem dobře tak napůl. Zaktivovali mi BT a podařilo se mi spárovat Nokii E65, ale na druhou stranu mi nějak odpojili levou část multifunkčního volantu a nedokázali to dát zpět do původního stavu. Takže listovat v seznamu, položit nebo zvednout hovor pomocí tlačítek je v háji.

Dokázal by jste mi někdo poradit, co s tím dál?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
No, aby ověřili zda máš správně nakódovanou telefonní jednotku....tj. že má kód 466

Ahoj, tak mi překodovali jednotku a už mohu přijímat, zrušit hovor.

Jen jsem si myslel, že se mi načte seznam z mobilu a zase nic. Tak už nevím. Mám Nokii E65 se Symbianem, tak už fakt nevím jak dál a hlavně v servisu vůbec nic neví. Můj případ je pro ně úplně nový. Dokázal by mi někdo poradit, jak dostat do HF kontakty z mobilu?

Díky za rady. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E65 jedině s tím softem od Nokie + jednotka musí být nová pro Trimax....jinak musíš koupit novou jednotku(ta pokud máš MR2006 a starší bude házet chybu, ale fungovat bude)

Odkaz na soft:

http://nds1.nokia.com/phones/files/softwar...oad_S60_3rd.sis

Přes Nokia PC Suite do telefonu, tam nainstalovat, smazat UHV_SKODA ze sparovaných v bluetooth v menu telefonu a spustit a v option povolit autostart(většinou je automaticky zapnut, ale aby ses nedivil, když vypneš telefon a zapneš, že ti to zase nefunguje) a hurá do auta to zkusit --> stejné - stará hf jednotka(na telefonu se ti nespustí info o přenáším nebo tak něco), správná HF jednotka: načte se ti jen telefonní seznam, přijatá a volaná zůstanou prázdná...a budeš vidět jména ze seznamu při volání....

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E65 jedině s tím softem od Nokie + jednotka musí být nová pro Trimax....jinak musíš koupit novou jednotku(ta pokud máš MR2006 a starší bude házet chybu, ale fungovat bude)

Odkaz na soft:

http://nds1.nokia.com/phones/files/softwar...oad_S60_3rd.sis

Přes Nokia PC Suite do telefonu, tam nainstalovat, smazat UHV_SKODA ze sparovaných v bluetooth v menu telefonu a spustit a v option povolit autostart(většinou je automaticky zapnut, ale aby ses nedivil, když vypneš telefon a zapneš, že ti to zase nefunguje) a hurá do auta to zkusit --> stejné - stará hf jednotka(na telefonu se ti nespustí info o přenáším nebo tak něco), správná HF jednotka: načte se ti jen telefonní seznam, přijatá a volaná zůstanou prázdná...a budeš vidět jména ze seznamu při volání....

Díky, hned to půjdu vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...