Přejít na obsah

Relé malého/velkého topného výkonu


RaKa

Doporučené příspěvky

Mám dojem, že mojí káře TDI PD (ATD) dost dlouho trvá než se ohřeje a než začne topit. Při teplotě menší než 5C okolí, vodě <70C a dostatečném proudu z altíku by se mělo sepnout relé malého/velkého topného výkonu (J359/360), které ovládá "příhřev" vody.

1) kde najdu tu topnou spirálu na příhřev vody (nebo jak se to menuje)?

2) jak nejjednoduššeji zjistím, že to fachá? VAG mám.

3) Občas mi budík neukazuje teplotu vody - asi tam mám vakl, nebo čidlo dosluhuje. Může sporadická chyba čidla teploty úplně vyřadit funkci přídavného ohřevu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dojem, že mojí káře TDI PD (ATD) dost dlouho trvá než se ohřeje a než začne topit. Při teplotě menší než 5C okolí, vodě <70C a dostatečném proudu z altíku by se mělo sepnout relé malého/velkého topného výkonu (J359/360), které ovládá "příhřev" vody.

1) kde najdu tu topnou spirálu na příhřev vody (nebo jak se to menuje)?

2) jak nejjednoduššeji zjistím, že to fachá? VAG mám.

3) Občas mi budík neukazuje teplotu vody - asi tam mám vakl, nebo čidlo dosluhuje. Může sporadická chyba čidla teploty úplně vyřadit funkci přídavného ohřevu?

ty svíčky na ohřev najdeš na přírubě termostatu, jsou tam takový 3 černý fajfky, ovládání přihřívání je v černém boxu, který je nad posilovačem brzd, když ho otevřeš, tak jsou v něm dvě relátka, jedno má číslo 100 a druhý si napametám.

Fci vyzkoušíš jednoduše, odpojíš ty fajfky a počkáš si, až bude motor studený/ na ráno, nastartuješ a na fajfky postupně proměříš V metrem, pokud nepůjde šťáva, tak zkus vytáhnout postupně ty relátka a znovu nacvaknout, měly by ti v ruce cvaknou - sepnout

čidlo teploty by na to vlil mohlo mít, když by bylo totál kaput - oba okruhy, ten dohřev vody řídí RJ motoru právě na základě čidla teploty. fci zjistíš VAGem, když se koukneš do bloku měřených hodnot jak u RJ, tak u budíků, jak bude hodnota jiná nebo to bude házet chybu, tak vyměnit.

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky! Bylo by nějaké foto, abych věděl, kde hledat? V DP jsem se dočetl, že ty žhavicí svíčky pro vyhřívádí chladicí kapaliny jsou jen u mimořádné výbavy. Tak jen doufám, že ji mám :feve:

poznáš to tak, že nad posilovačem na mezistěně je černá škatule, takovej kvádr, je to kousek od kabelovýho žlabu, co jde od baterky.

jestli najdu foto, hodím ho sem ;)

http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...st&id=46017

je to ta krabice v pravém dolním rohu

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...