Přejít na obsah

Bazar mě napálil !!!


Hondaaa

Doporučené příspěvky

Tak nějak to AAA vypadá,nevěřím jim ani nos mezi očima :aggressive:

Není to sice můj případ,ale znám jich tucty.Taky znám i pár lidí co tam byli velice spokojeni.Stahování tacho je jen malá část toho,co vás může potkat a nejen AAA.Například spousta aut se prodává jako nebouraných a není to pravda.Laik to ani nepozná,ale to je zas jiná kapitola.

Co se týče toho stáhlého tachometru,záleží co je napsané ve smlouvě a podle toho se dá něco dělat.Já mám u svého např. ve smlouvě napsáno přesný stav tacho a tím pádem je to napadnutelné,ale nekupoval jsem v bazaru.Nemám knim žádnou důvěru a asi ani nikdy mít nebudu,je to síla zvyku ;) Pokud někdo má ve smlouvě,že bazar neodpovídá za stav tacho a nebo podobnou kličku je to sice pech,ale dobře mu tak.Nic ve zlém,ale pokud něco takového podepíšu,musím počítat že v tom může být i nějaká bota.Většinou je a proto bych takovou smlouvu nikdy nepodepsal.

Je prvdou,že hodně aut má tacho stočených a spousta majitelů o tom ani neví.Nevědomost je sladká :)

Závěrem přeju všem co nevědí,aby se to nikdy nedozvěděli ;)

Já tak kupoval OI 1,8T v plné palbě pěkná 200.000kč. Má podmínka byla před koupí aut.servis a to nebyl problém. Vše jsem si domluvil dostal chlap s autem a jeli jsme na prohlídku.V servise po zjištění že je auto z AAA se sešla celá dílna a po 1 minutě mi bylo jasný že nic nekoupím. Technik to po 5 minutové prohlídce shrnul jako šrot za 200táců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tak kupoval OI 1,8T v plné palbě pěkná 200.000kč. Má podmínka byla před koupí aut.servis a to nebyl problém. Vše jsem si domluvil dostal chlap s autem a jeli jsme na prohlídku.V servise po zjištění že je auto z AAA se sešla celá dílna a po 1 minutě mi bylo jasný že nic nekoupím. Technik to po 5 minutové prohlídce shrnul jako šrot za 200táců.

Dobré je,že to dopadlo aspoň takhle ;) Horší představa je,že ten šrot koupil někdo jiný a teď si to tu třeba čte ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak bych se zeptal, jak byla napsaná smlouva? Nebylo tam psaný něco jako stav tachometru je tolik a tolik? Protože to jinak nikoho nezajímá kolik má auto ve skutečnosti, ale to co je na tachu... Takže mi to možná přijde jako zbytečná diskuze.

Ve smlouve stav kilometru mam.....kupoval jsem to a melo to 113873 a tak to sedelo aji s rj.nechali to v eurocaru kamosovi napojit bez problemu na VAG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak mě dostává, že kdaždej tady haní AAA jako největší šmějdy. A pak se tady kouknu tady do bazaru kde každej shání někoho kdo mu auto stočí. A inzeráty kde někdo nabízí servisní knížky.

Takže podle mě je větší pravděpodobnost, že to stočil předchozí majitel než takto velký autobazar.

Auta se u nás stáčí všudě. AAA je tak obrovká společnost, že těchto historek o kamárada kamarád, koluje hodně. Ale myslím si že je to jedno kde to koupíte. A aaa bych se nebál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak mě dostává, že kdaždej tady haní AAA jako největší šmějdy. A pak se tady kouknu tady do bazaru kde každej shání někoho kdo mu auto stočí. A inzeráty kde někdo nabízí servisní knížky.

Takže podle mě je větší pravděpodobnost, že to stočil předchozí majitel než takto velký autobazar.

Auta se u nás stáčí všudě. AAA je tak obrovká společnost, že těchto historek o kamárada kamarád, koluje hodně. Ale myslím si že je to jedno kde to koupíte. A aaa bych se nebál.

No nic vezlém,ale AAA není mezi bazary žádnou vyjímkou a proto bych u nich nekoupil.Jak už jsem psal,znám spousty nespokojených zákazníků a pár aut už jsem od nich viděl,na druhou stranu vím že je spousta lidí spokojených.Tak že plus mínus je to všude stejný.Když už teda někdo bude kupovat v bazaru,je třeba znát dobře smlouvu a podle toho pak můžu být spokojený či nespokojený.Pokud se nechám napálit v bazaru a je jedno v kterým,tak dobře mi tak.Je třeba být stále ve střehu,ale to vdešní době platí ve všem ;) Auta se dnes opravdu stáčí skoro všude,já osobně bych to nedělal.Nevím proč,ale nikdy jsem to neměl za potřebí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje osobní zkušenost s AAA je taky špatná, je to už asi 8 let co jsem u nich kupoval Feldu za 130000Kč a 65000km na tach. Po telefonickém rozhovoru s původním majitelem vyšlo najevo že za Feldu dostal od AAA 90000 Kč a na tachometru měla 165000Km. Co dodat. Měl jsem dost důkazů ale co může člověk čekat, akorát to že ti tvé auto nechají ukrást, těch 40000Kč co na tomto autě vydělaly jim na to stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mám auto z bazaru a první co mě rozesmálo když jsem ho prohlížel byl stav tacho 86 tis. km na 6 let staré auto :D takže mi bylo hned jasné že takových 100 - 150 tis.km má navíc - posléze jsem zjistil že jsou vyměněny budíky ;)

- na STK mi řekli že auto má velmi zachovalý podvozek a motor zatím šlape taky jako hodinky :palec2: takže to považuji za štěstí vzhledem k tomu že ho mám z bazaru :band

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Já si myslím že stáčení kilometů není ten problém co kupující trápí, mě vadí že prodávají vraky jako super auta. Osobní zkušenost žádný jedna paní povídala.

Prodávané ojeté vozy dělím na:

1. Vozy s historií

2. Vozy s legendou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já měl štěstí taky jsem nekupoval z bazaru ,ale od kámoše kterej to auto servisoval jeden den mi zavolal abych se zajel podívat na jednu octu že zná majitele no a když jsem tu octu uviděl byla to láska na první pohled serviska ,dva klíče + tři klíče od zamykání zpátečky a bezpečnostní karty k tomu jasnej původ a historie volal jsem i do autosalonu avše si ověřil no paráda .No ktěm áčkům kupoval jsem tam před 3roky feldu 1.6MPI docela dobrý stav po prohlídce a svezení,zaplacení částky 110000kč jsem si auto odvezl domů jaké bylo zjištění když jsem druhý den otevřel kapotu a zjistil jsem že mám odstřiženou lamdu drátek byl hezky zamaskovanej tato sranda mě přišla tenkrát na 3000kč takže aaa auto nasrat fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kilometry na tachometru jsou snad jen symbolické čísla. Nedávno jsem kupoval O1 1,9 tdi 2001 66kw motor ALH v plné výbavě taky od jednoho bazaristy, ale říkejme mu handlíř, to je výstižnější. Protože jsem lajk a houbec poznám, vzal jsem si s sebou jednoho známého automechanika. Při prohlídce auta se kamoš na tachometr ani nepodíval. Obešel auto řekl že má poměrně dost najeto, ale že je v dobrém stavu. Hlavně jsme kontrolovali jestli není bouraný. Mimochodem na tachometru bylo 125 000km. Když jsme handlíři řekli že je auto je stočený, tvářil se že to není nic divného, že to je běžná věc. Nějakou tu tisícovku nám slevil a auto jsme vzali.

Později mě napadlo najít přes internet původního majitele a zjistit si od něj v jakém stavu auto bylo (spíše kvůli servisu, rozvodům a podobně). Řekl jsem mu co je momentálně na tachometru a on z toho byl úplně paf, protože to prodal s 220 000 km na tachometru za podstatně nižší cenu kterou si handlíř vyhádal. Je to víc než jsme odhadovali, tak jsem z toho trošku rozčarovanej. Auto prý jezdilo hlavně po dálnic a bylo pravidelně servisováno.

Koupit slušnou O1 TDi je fakt problém, protože málo kdo si koupí nový tdi za 650 000km s tím že bude jezdit na nákupy a na chatu a za 7 let najezdí tak 80 000km. Pár bazarů jsem prošly a vraků je u nás nepočítaně. Řek bych že v bazarech stočených O1 tdi bude určitě víc než polovina (tak 70%).

Protože mi původní majitel může stav tachometru doložit, určitě bych dokázal že prodejce tachometr stočil, ale nevěřím že bych z něj něco vymáčknul. Nebudu si kazit radost. Mám pěkné auto a 125 000 km na tachometru je ozdoba které spousta lidí věří, protože laik to opravdu nepozná :o).

Rozhodující je především stav automobilu. Párkrát jsem měl půjčenou Felícii, která má najeto cca 70 000 km a všechno v ní drnčí protože denně jezdí 5km tam a 5 km zpět přes rozbitý silnice.

přeju vám hodně kilometru a sladkou nevědomost o tom co mají Vaši miláčci za sebou :o). Já jsem byl až moc zvědavej :o).

Editováno: , autor: mirasro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeee, tak jak to tu tak ctu, taky bych rad vedel skutecnej stav sveho tachometru. Jak se to da zjistit? Ja jsem si kupoval octu TDI 1/99 a mela na tachu 97tisic. Jelikoz se v tom taky moc nevyznam, vzal jsem si s sebou kamarada, co dela v origo servisu. Ten se na to podival, projel a pote konstatoval, ze ten stav celkem odpovida skutecnosti, ale ze ruku do ohne za to neda.

Nechci si teda taky kazit radost, pac auto je super, ale i pres to by me zajimala skutecnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych to zas tak neresil,dulezity je stav,ale za to si muzem sami kolik z vas by si koupilo auto s 250ti tisici na tachometru?a myslet si ze ma auto co je stare 7 avice let najeto do 150ti tisic je nesmysl a jeste k tomu dovozovka,samozrejme vyjimky jsou ale je jich malo,takove auto koupit ale met to ve smlouve posichrovane,nejlepsi je koupit auto co bylo prodane nove v CR kde se to da dohledat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeee, tak jak to tu tak ctu, taky bych rad vedel skutecnej stav sveho tachometru. Jak se to da zjistit? Ja jsem si kupoval octu TDI 1/99 a mela na tachu 97tisic. Jelikoz se v tom taky moc nevyznam, vzal jsem si s sebou kamarada, co dela v origo servisu. Ten se na to podival, projel a pote konstatoval, ze ten stav celkem odpovida skutecnosti, ale ze ruku do ohne za to neda.

Nechci si teda taky kazit radost, pac auto je super, ale i pres to by me zajimala skutecnost.

Čau

Lepší je asi nevědět. 97t na r.v 99 je opravdu málo. Pokud to bylo přes bazar nebo překupníka tak je pravděpodobnost přetočení ještě vyšší.

V tomto případě se ti může podařit vypátrat původního majitele (google), jak se to podařilo mě, ale je to opravdu náhoda. Hlavně se neptej na cenu za kterou to dal do bazaru, akorát to vytočí. Ta bývá kolikrát i o 20 000 - 50 000 nižší než prodejní !!!!!!!!!!!! Je to zlodějina.

Při koupi se to pozná podle opotřebení, které tu určitě někde bylo popisované. Časem pak podle závad. Pokud majitel nejezdil přes rozbytý silnice jak hovado tak by měly být tlumiče v pohodě. Řadit by mělo jít úplně v pohodě. Dost se pozná při výměně rozvodu. Vodní pumpa a kladky se mění většinou tak po 180 000 a někdy i později. Spojka a setrvačník by taky neměly odejít dřív jak po 200 000km.

Opět zdůrazňuju že záleží na tom kde a jak se s autem jezdí a to je určitě důležitější než číslo na tachometru.

Asi bych to nechal být. Když budeš mít úspěch a poznáš kolik má koupené auto najeto, zkazíš si tak akorát radost.

Kolik procent aut je staženo taky signalizují malé rozdíly v cenách aut které mají nalítáno 130 t nebo 230 t. Člověka který nechce na autě maximálně utržit a prodává málo jetou Octu za stejnou cenu jako Octu s 230t snad ani neexistuje.

Editováno: , autor: mirasro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

:aggressive:

Cosby ti to tajemstvi odhali,jestli chces.. ;)

Radši né lol . Budu AAA věřit, že moje Octavia TDi měla opravdu najeto 60tis. Km když sem jí kupoval bez servisní knížky.

Naivko, já jim také chtěl věřit, ale jaké bylo moje překvapení, když jsem přijel do servisu a zjistil jsem, že má Octavia combi 1,9 TDi vyr. 11/2001 z Německa přivežená 01/2008, kterou jsem já koupil v 03/2008 za 220.000,- Kč měla podle nich najeto 132.000 km, má ve skutečnosti 320.000 km!!!! Dokonce jsem získal i posledních asi 15 faktur včetně podrobných rozpisů, co, kdy a kde bylo měněno a opraveno! Němci jsou pořádní a vše pečlivě zapisují nevím kam, ale každý slušný autorizovaný servis se prý k tomu běžně dostane. Alespoň jsem nemusel nechat měnit rozvody, jelikož jsem zjistil, že je měnili ve 295.000 km!! A to se nestydí hlásat do světa, že mají stovky prověřěných aut!! Houby maji, misto ORV jsem dostal čestné prohlášení, že při manipulaci s doklady došlo k jeho ztrátě, servisní knížku samozřejmě také neměli. Asi by se naši zákonodárci měli zamyslet a něco vymyslet. Nebo, že by se jim nechtělo myslet? Už možná chápu jak takové autobazary mohli skončit loni ve ztrátě 200 milionů korun!!! :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z 320 na 120 to je opravdu děs.

Jen bych to neházel jen na AAA já si prostě myslím že v AAA je to možná bezpečnější nakupovat než v nějakém malém. Auta se stáčejí všude!!! Nejen v AAA u menších autoservisů bych řekl že je šance větší že narazíte na stočený. Tady se vytváří dojem že jedině AAA jsou ti zloduši, a je z toho taková móda, jako třeba nadávat na paroubka :*-)), ale to není pravda stačí skoro všichni.

Navíc, když se podívám jen tady na foru kolik lidí si nechá auto stočit tak bych taky neházel vinu jen na autobazary. I když z tohoto důvodu pak možná zjištujete takové hrozné stočení. Jednou to stočí prodejce podruhé autobazar a k vám se dostane auto skoro nové lol.

Naši zákonodárci myslet nechtějí. Bylo by to jednoduché. Stačilo by do velkého technického průkazu přidat k políčku technické kontroly, políčko najeto, kam by ti na stk vždy zapsaly stav tachometru a hned by se zlodějnám méně dařilo. A to je pouze jeden jednoduchý způsob. Takých můžeme vymyslet...

Jenže vůle něco řešit není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z 320 na 120 to je opravdu děs.

Jen bych to neházel jen na AAA já si prostě myslím že v AAA je to možná bezpečnější nakupovat než v nějakém malém. Auta se stáčejí všude!!! Nejen v AAA u menších autoservisů bych řekl že je šance větší že narazíte na stočený. Tady se vytváří dojem že jedině AAA jsou ti zloduši, a je z toho taková móda, jako třeba nadávat na paroubka :*-)), ale to není pravda stačí skoro všichni.

Navíc, když se podívám jen tady na foru kolik lidí si nechá auto stočit tak bych taky neházel vinu jen na autobazary. I když z tohoto důvodu pak možná zjištujete takové hrozné stočení. Jednou to stočí prodejce podruhé autobazar a k vám se dostane auto skoro nové lol.

Naši zákonodárci myslet nechtějí. Bylo by to jednoduché. Stačilo by do velkého technického průkazu přidat k políčku technické kontroly, políčko najeto, kam by ti na stk vždy zapsaly stav tachometru a hned by se zlodějnám méně dařilo. A to je pouze jeden jednoduchý způsob. Takých můžeme vymyslet...

Jenže vůle něco řešit není.

Zdravím jsem tu novej, mám jen dotaz jestli by mě někdo neporadil jak pres program Vag (myslím, že se tak jmenuje) zjistim stav tachometru umím zatím jen projet přes tento program zavady.Díkec za radu.Mimochodem ja než koupil octavii tak jsem koupil v AAA Mitsubishi a nebudu to rozvadět ale katastrofa vše zamaskované a když sem najel v servisu na zvedak a vyměnil olej tak mě bylo jasne že mě to bude stat hodně peněz a stalo mě to investici 40tisíc.Prodělal jsem 70tis dal sem to na protiúčet a koupil octavii 2001,1,6 74kw a uvidíme zatím sem spokojen.Ale je pravda že moje první auto Daewoo racer bylo z AAA a jezdi dodnes moje sousedka s ním které jsem ho prodal a je to už 7let co jsem ho koupil a tenkrat mělo najeto 142tis a pak s nim jezdil este bracha a pak sme ho prodali sousedce a je spokojena.

Editováno: , autor: Mopachi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...