Přejít na obsah

Čidlo teploty vody


RaKa

Doporučené příspěvky

Protože mi sporadicky neukazují budíky teplotu vody, tak chci vyměnit čidlo. V ETCE jsem našel číslo 059 919 501A - dvojité čidlo teploty. Je to správně pro ATD motor? Dá se vyměnit "na ulici"? Pokud ano, jakej je postup? Už vidím, jak by si zase v servise za to řekli min o litr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mi sporadicky neukazují budíky teplotu vody, tak chci vyměnit čidlo. V ETCE jsem našel číslo 059 919 501A - dvojité čidlo teploty. Je to správně pro ATD motor? Dá se vyměnit "na ulici"? Pokud ano, jakej je postup? Už vidím, jak by si zase v servise za to řekli min o litr.

jj, je to ono, na ulici to 100% vyměníš, odendáš horní kryt motoru, vytáhneš závlačku a rychle čidla prohodíš - aby nevyteklo moc vody a máš hotovo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mi sporadicky neukazují budíky teplotu vody, tak chci vyměnit čidlo. V ETCE jsem našel číslo 059 919 501A - dvojité čidlo teploty. Je to správně pro ATD motor? Dá se vyměnit "na ulici"? Pokud ano, jakej je postup? Už vidím, jak by si zase v servise za to řekli min o litr.

jj, je to ono, na ulici to 100% vyměníš, odendáš horní kryt motoru, vytáhneš závlačku a rychle čidla prohodíš - aby nevyteklo moc vody a máš hotovo ;)

Zrovna s čidlem si kup i těsnění .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mi sporadicky neukazují budíky teplotu vody, tak chci vyměnit čidlo. V ETCE jsem našel číslo 059 919 501A - dvojité čidlo teploty. Je to správně pro ATD motor? Dá se vyměnit "na ulici"? Pokud ano, jakej je postup? Už vidím, jak by si zase v servise za to řekli min o litr.

jj, je to ono, na ulici to 100% vyměníš, odendáš horní kryt motoru, vytáhneš závlačku a rychle čidla prohodíš - aby nevyteklo moc vody a máš hotovo ;)

Zrovna s čidlem si kup i těsnění .

Pokud nechceš aby vyteklo hodně vody tak nejdříve povol víčko vyrovnávací nádržky kapaliny ať si odfoukne přetlak u teplého motoru, znovu utáhni a pak měň.

Už jsem o tom tady psal: (Soused dnes měnil na teplé oktě 55 kw čidlo teploty bez upuštění přetlaku z vodního okruhu, tak se divil jak to stříkalo. Přišel s prosíkem ať mu koupím nem. kapalinu.....).

Kup radši origo. Já koupil nějakého piráta za 250kč, původně mi v autodílech řekli, že bude za 650 kč, objednali a jak jsem pro něj přišel tak mi říkal, že sehnal levnější. Tak jsem ho vzal ale není 100% asi ho vyměním za orig. Staré ukazovalo po 3 - 5 km 90stupňů. Pirát tak po 12-15km. Topí dobře takže čidlo nebude OK.

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=601016

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem od NoiseR(a) a neslo výsostné znaky VW - cena byla kolem 150,- tak uvidíme :)

Ted jsem byl u tech lupicu v autorizovanem servise na Jarove a chteli za to cidlo 700. Tak jsem rekl dekuji nechci. Koukal jsem na autodilykrc.cz a skoda-dily.cz a tam se cena pohybuje kolem 200 a pisou ze je to original.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem od NoiseR(a) a neslo výsostné znaky VW - cena byla kolem 150,- tak uvidíme :)

Ted jsem byl u tech lupicu v autorizovanem servise na Jarove a chteli za to cidlo 700. Tak jsem rekl dekuji nechci. Koukal jsem na autodilykrc.cz a skoda-dily.cz a tam se cena pohybuje kolem 200 a pisou ze je to original.

tak jsem se dnes stavil u místního prodejce ND. Vytáhl čidlo za 350,- bez jakékoliv značky výrobce a neřekl k němu nic tak jsem ho nebral. Ten pirát co mám v oktě mi stačí. Ve škodovce chtějí 650,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...