Přejít na obsah

Vypinac ASR (EDS)


Luka$

Doporučené příspěvky

No jedine prerusit pojistku - je nad baterkou - je to pojistka na cerpadlo ABS - tim vyradis i EDS - ale to tlacitko original je pouze spinac, takze by jsi musel vzit tlacitko (vypinac) aspon na zapinani vyhrivani skla zadniho a predelat mu to vnejsi tlacitko s obrazkem vyhrivani za to ASR. Jinak myslim zapise se sporadicka zavada do pameti RJ brzd - ale to je fuk- myslim ze kontrolka ihned se vypne po zapojeni pojistky

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo trochu lepší by možná bylo si přes vypínač rozpojovat snímač na ABS. Nevýhoda je, že si tímle vyřadíš z provozu ABS i EDS. Určitě by bylo zajímavější kdyby někdo přišel na to, jak vypnout pouze EDS.

Sdělíš nám jediný důvod proč vlastně EDS vypínat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jedine prerusit pojistku - je nad baterkou - je to pojistka na cerpadlo ABS - tim vyradis i EDS - ale to tlacitko original je pouze spinac, takze by jsi musel vzit tlacitko (vypinac) aspon na zapinani vyhrivani skla zadniho a predelat mu to vnejsi tlacitko s obrazkem vyhrivani za to ASR. Jinak myslim zapise se sporadicka zavada do pameti RJ brzd - ale to je fuk- myslim ze kontrolka ihned se vypne po zapojeni pojistky

Tohle vydim realne proveditelné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sdělíš nám jediný důvod proč vlastně EDS vypínat ?

Duvod?

Chtel jsem neco vytahnout na lane a auto si ani neskrablo. Rikal jsem si 4x4 to tam necham 4x diru pod kolama ale drzelo to (ASR or EDS) a spojka to drzela a nic :(

Zlata Š120 ta hrabala o106.

Nekde jsem videl ze maji kluci vypinac myslim ze na ASR tak jsem si rikal co kdybych to tam doinstaloval a trochu si "uzil" ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sdělíš nám jediný důvod proč vlastně EDS vypínat ?

Duvod?

Chtel jsem neco vytahnout na lane a auto si ani neskrablo. Rikal jsem si 4x4 to tam necham 4x diru pod kolama ale drzelo to (ASR or EDS) a spojka to drzela a nic :(

Zlata Š120 ta hrabala o106.

Nekde jsem videl ze maji kluci vypinac myslim ze na ASR tak jsem si rikal co kdybych to tam doinstaloval a trochu si "uzil" ? ;)

Tak jsem tahal jedno auto favorita - no coz oto EDS nejak furt chroustalo - ale hlavne smrdela spojka az to slo do kabiny a ja to nemohl vyvetrat mesic. Hruza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tahal jedno auto favorita - no coz oto EDS nejak furt chroustalo - ale hlavne smrdela spojka az to slo do kabiny a ja to nemohl vyvetrat mesic. Hruza

Presne tak. ale jde to vyresit jinak? (vypinacem, sytemu?)

NE! Jen dodělat ASR (nebo tahat pojistku) a tam už vypínač je :)

Mimochodem, jsi si jistý že Haldex ti funguje dobře ? Už mockrát podemnou zůstali 4x stopy po zabírajících pneumatikách :) naposledy dnes na horách ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NE! Jen dodělat ASR (nebo tahat pojistku) a tam už vypínač je :)

Mimochodem, jsi si jistý že Haldex ti funguje dobře ? Už mockrát podemnou zůstali 4x stopy po zabírajících pneumatikách :) naposledy dnes na horách ;)

Myslim ze na sterku to pri prutkem rozjezdu sepne. (jen skoda ze tam neni kontrolka 4x4 :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže on bude mít to stejné co já, základní variantu = ABS+EDS a tam je akorát tak kulový :( ASR je na 4x4 k prdu.

Mam toto:

Adresa 03 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 1J0 907 379 AG

Díl: ABS/EDS 20 IE CAN V009

Kódování: 13504

0 závad nalezeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže on bude mít to stejné co já, základní variantu = ABS+EDS a tam je akorát tak kulový :( ASR je na 4x4 k prdu.

Mam toto:

Adresa 03 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 1J0 907 379 AG

Díl: ABS/EDS 20 IE CAN V009

Kódování: 13504

0 závad nalezeno.

Jo máš to stejné co já. EDS můžeš vypnout pouze společně s ABS = vytáhnout pojistku. Pokud chceš mít vypínač, tak jedině překopat na ESP (ASR) = výměna několika klíčových dílů brzdového systému a rozborka auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže on bude mít to stejné co já, základní variantu = ABS+EDS a tam je akorát tak kulový :( ASR je na 4x4 k prdu.

Mam toto:

Adresa 03 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 1J0 907 379 AG

Díl: ABS/EDS 20 IE CAN V009

Kódování: 13504

0 závad nalezeno.

Jo máš to stejné co já. EDS můžeš vypnout pouze společně s ABS = vytáhnout pojistku. Pokud chceš mít vypínač, tak jedině překopat na ESP (ASR) = výměna několika klíčových dílů brzdového systému a rozborka auta.

ASR je v pohodě, stačí dát jinou jednotku ABS/EDS/ASR, natáhnout dva dráty k vypínači + podsvětlení, vše nakódovat a je hotovo :palec2:

cena cca do 5tis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže on bude mít to stejné co já, základní variantu = ABS+EDS a tam je akorát tak kulový :( ASR je na 4x4 k prdu.

Mam toto:

Adresa 03 -------------------------------------------------------

Řídící jednotka: 1J0 907 379 AG

Díl: ABS/EDS 20 IE CAN V009

Kódování: 13504

0 závad nalezeno.

Jo máš to stejné co já. EDS můžeš vypnout pouze společně s ABS = vytáhnout pojistku. Pokud chceš mít vypínač, tak jedině překopat na ESP (ASR) = výměna několika klíčových dílů brzdového systému a rozborka auta.

ASR je v pohodě, stačí dát jinou jednotku ABS/EDS/ASR, natáhnout dva dráty k vypínači + podsvětlení, vše nakódovat a je hotovo :palec2:

cena cca do 5tis

Jo je to jak píšeš, ale pověz mi k čemu je na 4x4 ASR ? :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, pokud vím, tak princip ASR je ve snížení otáček hnané (přední) nápravy pokud se na ní kola (pr)otáčejí rychleji než na zadní nápravě - u 4x4 to funguje tak, že při prokluzu předních kol sepne haldex zadní nápravu, proto žádná Octa 4x4 nemá ASR - prostě by to z principu nefungovalo :kol-139:

...to jen tak pro info :blush:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

pokud máš 4x4 tak asr nemáš, (nic ve zlým) máš ESP (stabilizaci), EDS (elektronickou uzávěrku), atd... ale ASR mít nemůžeš, protože tenhle systém by ve 4x4 prostě principielně nefungoval.

Princip ASR: při prokluzu hnané (přední) nápravy jsou sníženy otáčky motoru tak, aby se vyrovnaly otáčkám kol nápravy nepoháněné (zadní)

Princip 4x4 (haldex): při prokluzu hnané (přední) nápravy o 45° spíná spojka haldex pohon zadní nápravy (zjednodušeně řečeno)

A pokud tam máš na vypínači napsáno ASR, tak ti ho někdo vyměnil, původně tam určitě byl ESP ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak je ale otázka, co se stane, když ti proklouznou všechny 4 kola. Když přední, tak se připojí zadek, když pak ale proklouznou všechny, tak musí zareagovat ASR, nemyslíte? Takže by to logiku mělo. ;)

Když ti kloužou všechny 4 kola - tak jsi v prdeli. A nepomůže ti ani svěcená voda.

Otázka do pranice, funguje EDS i se zadními koly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...