Jump to content

Tlumiče / Výměna tlumičů


multipas
 Share

Recommended Posts

Já mám skoro 160 000km a na výměnu se chystám.

Asi dám plynokapalinové Billstein.

Tom

Pokud neprožíváš nějaký tuning nebo "závodění", pak bych raději zůstal u originálního dílu ... tedy škodováckého tlumiče. Jsem jednou udělal blbost, na auto jsem si dal AL-KO tlumiče ... laciná věc - dvakrát kupovaná!!! Netrvalo dlouho, jeden přední začal unikat.

Link to comment
Share on other sites

No, pravda je že Bilsteiny dává v prvovýrobě na své vozy i Porsche. Takže dobré budou, ale otázka je jak si pohráli při vývoji s tlumičem na Škodovku a jestli tenhle tlumič má stejnou konstrukci jako třeba ten na Porsche, asi ne. Prostě cena za tlumič se musí projevit na komplikovanosti konstrukce, ale podle mně ne na kvalitě. Standart kvality si pohlídají. Takže asi tak : jednoduchý ale kvalitní tlumič na Škodovku.

Mimochodem tlumiče Monroe na škodovky můžu nabídnout za super cenu.

Link to comment
Share on other sites

Dají se v pohodě vyměnit, mě to měnili nedávno za pakatel (v neautorizovaným servisu), ale když se projdeš po parkovišti, zjistíš, že to má utrhaný každá druhá fabie a možná nejen fabie, po ostatních jsem nekoukal. Je to normální. Zkrátka se to vymění a je to, žádná tragédie ;)-_-

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ahoj všem, chystám se na výměnu tlumičů a prosím o radu. Je možnost sehnat nějaké "lepší" tlumiče než jsou originální ATESO? Tím pojmem lepší myslím kvalitnější, jemnější, preciznější (jako když vybírám brzdové destičky), hlavně nechci za žádnou cenu přitvrzovat, stačí mi co mám teď, spíš naopak (na blbnutí si někdy koupím porsche 911 ;) ). Mám snahu maximalizovat komfort. Uvažoval jsem SACHS, ale kupodivu mi řekli, že mají pouze na předek. SACHS by mi ke Škodovce dobře ladil, aspoň barvou loga :D , ale mám smůlu. Prosím dejte pár tipů. Díky.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

tak je přede mnou nutnost výběru tlumičů, chtěl bych se zeptat, kdo má zkušenosti s výběrem u snížené fábky (pružiny -30) Kayba nebo Bilstein ... anebo origo?, jedná se mi o tvrdost, nechci jít do tvrdších!

nikdo nic? chjo?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravím, také předemnou visí otázka : jaké tlumiče....hnací býk má 1.4 MPi takže žádnej vítěz, každopádně i tak umí hezky uhánět. kola 195/50 15. jaké tlumiče a péra doporučíte? mám na starých 145 tis km, a v zatáčkách a celkově už jo to dost znát jejich opotřebení. Jsem naprostý laik, přečetl sem pár témat zaznělo tu billstein, monroe, weitec, nebo orig....ale ted babo rad. Chtěl bych možná krapet snížit ale ne omoc, tak asi 20 mm páč zas mám u nás hodně děr tak abych projel..každopádně ani nevím jestli koupit třeba jen základní tlumiče a k tomu tvrdší péra..snížení ale není podmínka, budu žít i bez snížení! wink.gif díky za rady tipy.veškeré info!:)

Link to comment
Share on other sites

Přidal bych svoji nejnovější zkušenost.

Asi před měsícem jsem vyměnil tlumiče za KONI FSD. Od té doby mají ujeto asi 2,5 tis. km, část na vyšších zimních, část na nižších letních pneu.

Zatím to vypadá, že tlumiče se hodně povedly. Dělají to, co u nich KONI inzeruje. Když vjedeš do díry, tlumič to odtlumí. Když potřebuješ v zatáčce nebo při prudším manévru podržet udělají to.

Auto mi celkově připadá o trochu tvrdší ale o dost stabilnější a jistější.

Zároveň s tlumiči jsem měnil i zadní silentbloky ramene přední nápravy za ty plné z Cupry (někde se tu o nich psalo), takže je dost těžko rozlišit, co udělaly tlumiče a co silentbloky.

Ještě uvidíme, jak dlouho tlumiče vydrží.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...