Přejít na obsah

Tlumiče / Výměna tlumičů


multipas

Doporučené příspěvky

Ahoj vsem. Potreboval bych poradit s koupi tlumicu. Mam Fabii I kratkou a musim menit tlumice v predu. Chtel bych se zeptat, jestli je vhodne davat na predek sportovni tlumice a v zadu nechat serii? Nechtel bych, aby to auto prave bylo moc tvrde. Jake by jste me doporucili? Nebo existuje nejaka "sportovnejsi" serie? Ted maji akci na CC-Autodily na Bilstein tlumice, tak prave nevim. Budu rad za jakoukoliv radu. Nebo jakoukoliv úpravu. Ale nemůžu si dovolit nic drahého, musím živit rodinu :( Diky a mejte se :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Vhodně mixovat sériové a sportovní díly není. Vždy je to na úkor funkčnosti.

 

Ideální je mít k sériovým pružinám i sériové tlumiče, ale když už mix tak už na všech kolech stejný tzn sportovní pružiny komplet a nebo sportovní tlumiče komplet.

 

 

 

 

 

Pokud bys chtěl sportovní tak je lepší koupit sportovní podvozek nebo stavitelný podvozek jako komplet, protože

 

 

jak pružina tak tlumič jsou optializovány k sobě.

 

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj,

na mé fábce mi při přejezdu děr dost bouchaly zadní tlumiče, takové tvrdé nepříjemné rány...

servis, který nám dělá v práci auta mi vyměnil zadní tlumiče (kayaby), ale dělá mi to pořád..sice míň, ale pořád.....

služební fábka, se kterou kluci jezdí na servis jak prasata - retarder neretardér 90km/h to nedělá....

četl jsem zde, že se s tlumiči mají měnit i nějaká uložení apod... je možné, že když mi to nevyměnil, že to bouchá právě toto? Už to k němu nechci dávat, když mi vyměnil tlumiče a nepřijde mu divné mi to dát jako "hotovou" práci, když to bouchá stejně.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobré odpoledne, chystám se koupit starší Škodu Fabii i 1.9 SDI a zaujal mne inzerát, kde dotyčný píše, že je nutné vyměnit PŘEDNÍ TLUMIČE. A že při rychlém jednání dá kvůli tomu slevu 5 000 Kč. Zajímalo by mě jestli je to adekvátní sleva, resp. - kolik tak v Praze stojí výměna předních tlumičů /včetně těch tlumičů/.


Děkuji mockrát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak mě už taky výměna čeká a přemýšlím o těch Bilstein B4.

 

Nicméně aktuálně mám na autě zkrácené pružiny (Weitec -30mm), který tam jsou klasicky se sériovými tlumiči.

No někde jsem se už dočetl, že údajně ty B4ky nejsou se zkrácenými pružinami úplně to pravé a údajně se to více houpe než by bylo ideální.

 

Našel by se tu někdo, kdo na něčem podobném jezdí a podělil se o praktické zkušenosti?

 

Kdybych měl kupovat tlumiče se zkrácenou pístnicí, tak bych musel sáhnout po Bilstein B8. Nicméně ty už jsou podle všeho až moc sportovní a tvrdé a přeci jenom jezdím převážně po městě (Brno), takže nerad bych měl z auta kostitřas.

 

Jinak auto je fabia combik, 1,2htp

 

Díky.

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím, potreboval by som od Vás radu. Chystám sa na výmenu predných tlmičov, Fabia 1,4 16V rv 2005 100koni, chcem vziať tlmiče KYB, len by som potreboval vedieť, čo všetko ešte mám vziať lebo to chcem spraviť celé komplet, čiže prachovky, nejaké dorazy tlmičov, horné uloženie tlmičov a je tam ešte niečo? Verím, že KYB budú fajn, mal som aj na inom aute a bol som spokojný. Ďakujem za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...