Přejít na obsah

Tlumiče / Výměna tlumičů


multipas

Doporučené příspěvky

Zdarec najde se nekdo z Okoli Brna až Hodonina kdo by me vymenil zadni tlumiče seriove se všim pomužu oběd a občerstveni platim a zamozřejmne praci s kterou i pomužu.

Škoda že jsem z daleka alespon bych si poslechl tu tvoji přední napravu a pomohl ti s tlumiči.Ale asi to vzládněš sám, povolí se uchycení nahoře a pak dole na tlumiči a vyndá se ven.Dokonce tu byl někde i návod s moc super fotkama

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec najde se nekdo z Okoli Brna až Hodonina kdo by me vymenil zadni tlumiče seriove se všim pomužu oběd a občerstveni platim a zamozřejmne praci s kterou i pomužu.

Škoda že jsem z daleka alespon bych si poslechl tu tvoji přední napravu a pomohl ti s tlumiči.Ale asi to vzládněš sám, povolí se uchycení nahoře a pak dole na tlumiči a vyndá se ven.Dokonce tu byl někde i návod s moc super fotkama

A když je chci dostat ven musim neco zvedat heverem nebo jen povolit nahoře a dole a ven pujde už sam?Dikec.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec najde se nekdo z Okoli Brna až Hodonina kdo by me vymenil zadni tlumiče seriove se všim pomužu oběd a občerstveni platim a zamozřejmne praci s kterou i pomužu.

Škoda že jsem z daleka alespon bych si poslechl tu tvoji přední napravu a pomohl ti s tlumiči.Ale asi to vzládněš sám, povolí se uchycení nahoře a pak dole na tlumiči a vyndá se ven.Dokonce tu byl někde i návod s moc super fotkama

A když je chci dostat ven musim neco zvedat heverem nebo jen povolit nahoře a dole a ven pujde už sam?Dikec.

Jo musí se zvednou auto heverem sundat kolo a pak povolovat a vyndat tlumič.Jo a přístup k hornímu uložení tlumiče je po demontování plastového krytu podběhu.Např. zde je krásně vidět vrchní uložení tlumiče po demontáži plastového podběhu http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...l=zadní+tlumiče

Editováno: , autor: Tonny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, chystám se na výměnu tlumičů a prosím o radu. Je možnost sehnat nějaké "lepší" tlumiče než jsou originální ATESO? Tím pojmem lepší myslím kvalitnější, jemnější, preciznější (jako když vybírám brzdové destičky), hlavně nechci za žádnou cenu přitvrzovat, stačí mi co mám teď, spíš naopak (na blbnutí si někdy koupím porsche 911 ;) ). Mám snahu maximalizovat komfort. Uvažoval jsem SACHS, ale kupodivu mi řekli, že mají pouze na předek. SACHS by mi ke Škodovce dobře ladil, aspoň barvou loga :D , ale mám smůlu. Prosím dejte pár tipů. Díky.

Ahoj...tak nevím jestli zadní dělají jen určité motorizace,ale já je mám...koupil jsem i na předek a myslím že se Sachcem nešlápneš vedle... ;)

tady najdeš dukaz... :)

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...22037&st=75

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jelikož u Fabie je tlumič vně pružiny a když povolíš tlumič a nebudeš si fixovat nápravu tak si sestřelíč pružinu....

Tak nevím zda jsem tvůj příspěvěk úplně pochopil :) ,ale u fabie je zadní tlumič mimo pružinu, ale uznávám že je lepší podložit nápravu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jelikož u Fabie je tlumič vně pružiny a když povolíš tlumič a nebudeš si fixovat nápravu tak si sestřelíč pružinu....

Tak nevím zda jsem tvůj příspěvěk úplně pochopil :) ,ale u fabie je zadní tlumič mimo pružinu, ale uznávám že je lepší podložit nápravu

a to zas nechápu já, normálně zvednete celý zadek a vyhodíte spodní šrouby u tlumiče a pružiny normálně vyndáte :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jelikož u Fabie je tlumič vně pružiny a když povolíš tlumič a nebudeš si fixovat nápravu tak si sestřelíč pružinu....

Tak nevím zda jsem tvůj příspěvěk úplně pochopil :) ,ale u fabie je zadní tlumič mimo pružinu, ale uznávám že je lepší podložit nápravu

a to zas nechápu já, normálně zvednete celý zadek a vyhodíte spodní šrouby u tlumiče a pružiny normálně vyndáte :palec2:

jo pokud bych chtěl vyndávát pružinu tak ano, ale když měním jen zadní tlumič tak podle mě pružinu nechám na místě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže panove mam to udělat takhle?Auto zvednu u zadniho kola za prah a podšpalkuji prah pak sundam kolo a plastovy podbeh povolim vrchni a spodni uloženi tlumice a tlumič pujde ven?-mluvim o zadnich tlumičich.Udelam jednu stranu a pak pujdu na druhou je to spravne nebo mam pak ješte heverem napravu trochu přizvednout?dikec za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl na testu tlumičů, najeto 122tis.

Výsledek: Přední L 68% P 67%

Zadní L 54% P 58%

Můj mechanik říká ještě v pohodě chvíli pojezdit, do 50% to ještě není vůbec nebezpečné, ale každopádně už to není ono.

Co vy na to? Ještě nějaký čas vydrží? Když jedu sám nebo ve dvou je to v pohodě, ale naposledy jsem vzadu vezl kolegu a už to docela houpalo - aspoň subjektivně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl na testu tlumičů, najeto 122tis.

Výsledek: Přední L 68% P 67%

Zadní L 54% P 58%

Můj mechanik říká ještě v pohodě chvíli pojezdit, do 50% to ještě není vůbec nebezpečné, ale každopádně už to není ono.

Co vy na to? Ještě nějaký čas vydrží? Když jedu sám nebo ve dvou je to v pohodě, ale naposledy jsem vzadu vezl kolegu a už to docela houpalo - aspoň subjektivně.

Taky ty hodnoty mam stejny a musim uznat že stabilita stoji za prd.Necham je vymenit zatim jen zadni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já právě ještě chvíli pojezdím, protože chci měnit oboje najednout. Nejsem si tak úplně jistý, jak by se chovalo auto, když bude mít zadní tlumiče fungl nové a přední hodně jeté? Jestli by to na nerovnostech nedělalo ve vyšších rychlostech neplechu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Ahoj všem, chystám se na výměnu tlumičů a prosím o radu. Je možnost sehnat nějaké "lepší" tlumiče než jsou originální ATESO? Tím pojmem lepší myslím kvalitnější, jemnější, preciznější (jako když vybírám brzdové destičky), hlavně nechci za žádnou cenu přitvrzovat, stačí mi co mám teď, spíš naopak (na blbnutí si někdy koupím porsche 911 ;) ). Mám snahu maximalizovat komfort. Uvažoval jsem SACHS, ale kupodivu mi řekli, že mají pouze na předek. SACHS by mi ke Škodovce dobře ladil, aspoň barvou loga :D , ale mám smůlu. Prosím dejte pár tipů. Díky.

Ahoj,

chci jen říci, že originální tlumiče(alespoň co se týká zadní nápravy) jsou výrobkem společnosti MONROE CZECHIA ... takže rozhodně ne ATESO, čímž neříkám, že tyto jsou špatné. Tlumiče ATESO byly montovány v prvovýrobě na Felicie.

Když už se řeší co je tam z výroby, může mi někdo říci, kdo je výrobcem předních ORIGINÁLNÍCH tlumičů na Fabii ??? Budu vděčný za nějaké foto identifikačního znaku výrobce ... z demontovaného originálního tlumiče.

Díky

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak jsem měnil s kamarádem mechanikem tlumiče a dost nás zarazilo, že kvůli výměně pravého předního jsme museli povolovat nápravnici, protože vadila pravá delší poloosa a chybělo asi 0,5cm aby šel vyndat ze spodního uložení? Je to i unormální fabky, nebo to bude jen tím snížením podvozku u RSa? :help: Ale co nás zarazilo nejvíc, že nápravnice nemá pevný uchytávací bod, ani žádné značení případnou ryskou, kdy při zpětném šroubování má poměrně značnou vůli a musí se v podstatě odhadnout, kam jí osadit, což je vzhledem k tomu, že může ovlivnit odklony a záklony kol dost zásadní věc. :feve:

A taky mě zarazilo, že po sundání těch plastových podběhů vzadu tam nebyl prakticky žádný bordel, jak bych očekával a ani po 4 letech nikde ani náznak rezu. :palec2:

Další zarážející věc je, že podle ETKY mám mít vzadu tlumiče 6Q0 513 025 AD, které jsem sehnal, ale na autě byly od výroby namontované 6Q0 512 011 AB? Kde je chyba? Změnili za ty 4 roky značení? Na netu to nemůžu nikde najít. Mrkněte někdo do ETKY, jak to vlastně je. Dík. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem měnil tlumiče a opravdu jedna strana nejde ale lze to vyřešit povolením poloosy.Mě se to povedlo i bez toho stačilo oddělat spodní čep a natočit šikovně úhel volantem a bylo to. Ale dost jsem se stím štval povolení poloosy je jednodušší (cca 6 šroubů). Do Etky se ti ted nepodívám nejsem doma ale není možné že už tlumiče někdo měnil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...