Přejít na obsah

Tlumiče / Výměna tlumičů


multipas

Doporučené příspěvky

lama otazka: mozu tlmice "zamrznut" ???

pred par dnami som spozoroval ze mi zadok skace, kukol som na zadok mojej krasavice a ten sedel moc nizko. vcera som si bol objednat nove zadne, a po ceste domov sa asi zlakli lebo odvtedy nic neskace a auto je v normalnej vyske. ci nezamrzli sa pytam preto lebo vcera a predvcerom den predtym auto stalo vonku v -9 az -16 OC...

z urcitostou ich vsak vymenim, bo 160t km je aj tak dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

mam najazdene 77tisic km, tlmice este neboli menene, vzadu samozrejme plasty su postrhavane na tlmicoch :) ale chcem sa opytat, nieco mi tam vzadu vrzga ako dvere ked su zle namazane :D ale iba obcas, tak nevim ci to budu tlmice? treba ich uz menit? resp. ako zistim ci ich treba vymenit ?:) dikes za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozri si hore je vyvesená tema TLMIČE tam je všetko o nich.Alebo si daj do vyhladávania slovo tlmiče a máš toho mraky to isté platí aj o tých rozvodoch.Je zbytočné stále dookola zakladať tie isté témy.Všetko sa to tu už preberalo. :palec2:

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..zdravim...ma niekto skusenosti s ohnutum tlmicom????? dnes som chytil jamu..... a asi ohol tlmic.... tak aspon vravia.....v servise.... inak volant mam vykriveny...... ale skorej ratam ze to bude rameno.... a ten hlinikovy kus na napravnici.... ale aj tak.... a.... kde na sk predavaju nahradne diely orginal.... ale myslim tak ze ich tam aj maju.... nie len ano... objedname..... vdaka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj.Tak jsem si to tady pročítal a není mi jasné,jak se vám povedlo ten tlumič vyklepnout bez vytažení poloosy?Ta sedla na nápravnici a konec.Chci se zeptat co je třeba přesně za klíč na povolení matice poloosy?To je už jediné co mi k tomu chybí.Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To teda nevím jak se Ti to povedlo.Já když jsem sundával pravý tlumič,tak mi prostě sedla poloosa na nápravnici a níž sem to prostě nedostal a to byl tlumič ještě ze 2/3 v té objímce.Možná to má TDI jinak?A tenklíč je 36 dvanáctihran.Prý na to má být nějaký speciál,ale tenhle na to taky sedí skoro přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tlumiče vyměněny.Na pravé straně jsem vytáhl tu poloosu z náboje a šlo to jak po másle a na levé sem si říkal,že to pujdei bez toho,ale celkem jsem s tím zápasil ale nakonec se povedlo.Ale mám otázku.Když skusím ručně propružit ten předek,tak když se vrací ty tlumiče nahoru,tak v nich tak zasyčí.Je to OK?Nebo je někde chyba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už vím,že syčení je prý normální.Ale mám kapku jiný problém.Byl jsem na geometrii a zjistili mi ujeté odklony na předních kolech.vlevo mám -1°24´ a v pravo -1° .Prý tonení moc,ale předtímto bylo ok.Mohlo by to být tím,že jsem nedal horní uložení přesně tak jak bylo?Když se podívámdo kloboučků jak je matka tlumiče,tak není uprostřed té díry,ale jde mírně dovnitř směrem k motoru.Jeto OK?Nemá to uložení nějaký sklon?Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady dávám protokol.Samozřejmě že mi seřídíli sbíhavost,ale zbytek mi řekl,že se nedá seřídit.Spíš by mne zajímalo,jestlito může být tím pootočeným uložením.Kbyž jsem se díval na fotky horního uložení,tak mi připadne,že ta jedna strana je víc jakoby do špičata.Tak nevím jestli nemá nějaký sklon.Blbec sem si toměloznačit,ale už se stalo.post-6992-1253133411_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mírně by to mělo jít.Na těch šroubech co drží horní uložení.Dá se s tím celkem dost hýbat.Každopádně to buduřešit znova,protože budu měnit nakonec ještě i to horní uložení a čepy,protože když najedu na ostřejší hrbol nebo díru,tak to někde tluče.Takové dutější rány.Ale stabilizátor to určitě není a vše ostatní je už nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím že tím nedoženu kdoví co,ale ten 1stupeň bymohl jít ne?Nevím kdejinde by to mohlo uhnout,když před výměnou tlumičů to bylo ok?Jinak sem dnes byl ve škodovce a prý tamjsou ty vůle minimální tak maximálně do 1mm a pokud to mám jinak (větší díry a vůle),prý to mámasi předělané.Ale to nemám.Není tam nicp řevrtávané.Dneska jsem koupil to uložení a spodní čepy a uvidím co po výměně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to bylo vnormálu,tak proč by teda byly určené nějaké hranice výrobcem?Mě jde o to,žepřed výměnou tlumičů to bylo OK.Mám se špatnougeometrií své zkušenosti a nerad bych zase kupoval nové gumy.Prostě vyměním ještě ty zbylé díly,vystředím uložení přesně na střed a uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...