Přejít na obsah

Tvrdý podvozek


Simpi

Doporučené příspěvky

Ahoj, tiež sa pripájam k kvrdému podvozku. Octavia 1.9 TDI 81 kW, rok 2000, najazdených 207 000 km. Zdá sa mi to až moc tvrdé, dokonca aj na zimných pneu. Jazdil som aj na ročníku 2004 a bolo to o dosť mäkšie, tichšie od podvozku. Naozaj má byť Octavia, ktorá má podvozok v poriadku, tak tvrdá? Vymenil som zadné tlmiče, dorazy, v predu silentbloky na ramenách, tyč riadenia, uloženia tlmičov, skrátka všetko čo si vyžadovalo výmenu. Niekedy mám pocit ako keby som mal prehustené pneu, lenže nemám. Veľkosť kolies 195/65 R15

Poradí niekto čo s tým? Dík

Editováno: , autor: j@ns
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...
  • o 2 měsíce později...

Pridám sa so debaty, máš pravdu že tie plné z Audi TT sú tvrdšie, mám ich na aute aj ja, ale, nieje to nijak extrémny rozdiel, zato v životnosti ten rozdiel extrémny je, tie s vybranými ladvinkami mi vydržali tak do pol roka, a boli het, tieto TT-čkové mám už aspoň tri roky a stále žijú...aj napriek množstvu jázd po Poľsku, Srbsku, Rumunsku a podobných s doplna naloženým autom...na aute mám nabehnuté 530Mm...

Editováno: , autor: gustaff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Také se přidám. Moje Octavia 2 2.0TDI PD BKD v kombíku mi přijde dost tvrdá, hlavně vzadu. Pravda, v zatáčkách sedí výborně a nenaklání se, potud OK. Ale cítím každou nerovnost na silnici a někdy je to dost nepohodlné. Srovnávám ji se Škodou Rapid MR 2017 (naše druhé auto) a Octavia 1 (tátovo) a obě auta jsou příjemně měkká a ty nerovnosti, na kterých by zadní náprava mojí Oktávky poskočila, obě auta přežehlí.

Fakt je to vlastnost dvojkové Oktávky? Člověk, od kterého jsem auto koupil, tvrdí, že to takhle je z výroby. Pochybuji, že by Škoda udělala takhle tvrdý podvozek, zejména u auta, které nové stálo skoro tři čtvrtiny mega...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...