Přejít na obsah

Tvrdý podvozek


Simpi

Doporučené příspěvky

Dobrý dne,

koupil jsem Octavii 1,9 TDI r.v. 2001 najeto 76 000 km a prosím o radu. Při přejezdu nerovností mi auto připadá tvrdé. Né, že by něco bouchalo, ale jakoby byly přehuštěné přední pneu. Nechal jsem vyměnit gumy stabilizátoru, ale nic se nezměnilo. Přezutím na nové zimní pneu se to trochu zlepšilo. V servisu mi řekli, že Ostavia je tvrdá a že si mám na to zvyknout. Je Octavia skutečně "tvrdá! nebo mi prosím poradíte, kde by mohla být chyba. Moc děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý dne,

koupil jsem Octavii 1,9 TDI r.v. 2001 najeto 76 000 km a prosím o radu. Při přejezdu nerovností mi auto připadá tvrdé. Né, že by něco bouchalo, ale jakoby byly přehuštěné přední pneu. Nechal jsem vyměnit gumy stabilizátoru, ale nic se nezměnilo. Přezutím na nové zimní pneu se to trochu zlepšilo. V servisu mi řekli, že Ostavia je tvrdá a že si mám na to zvyknout. Je Octavia skutečně "tvrdá! nebo mi prosím poradíte, kde by mohla být chyba. Moc děkuji

Nepíšeš s jakým autem si jezdil před tím a s čím Okinu vlastně porovnáváš ale je to skutečně tvrdší auto.Je to daň za vyšší únosnonst karosérie a dobré jízdní vlastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý dne,

koupil jsem Octavii 1,9 TDI r.v. 2001 najeto 76 000 km a prosím o radu. Při přejezdu nerovností mi auto připadá tvrdé. Né, že by něco bouchalo, ale jakoby byly přehuštěné přední pneu. Nechal jsem vyměnit gumy stabilizátoru, ale nic se nezměnilo. Přezutím na nové zimní pneu se to trochu zlepšilo. V servisu mi řekli, že Ostavia je tvrdá a že si mám na to zvyknout. Je Octavia skutečně "tvrdá! nebo mi prosím poradíte, kde by mohla být chyba. Moc děkuji

Nepíšeš s jakým autem si jezdil před tím a s čím Okinu vlastně porovnáváš ale je to skutečně tvrdší auto.Je to daň za vyšší únosnonst karosérie a dobré jízdní vlastnosti.

nicméně zas až tak tvrdá není,záleží jak moc se ti zdá na jakých nerovnostech konkretně,hlavně pokud to je vysloveně rána materiálu nebo spíše tlumená rána ,to by bylo normální kor u tdi je to těžký auto,dělá mi to taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě, že mají Octávie tvrdší podvozek, než třeba auta z Francie, Itálie nebo Japonska..

Ale myslím si, že to není tak hrozné, že by to omezovalo jízdní komfort. Tvrdý podvozek = výborná přilnavosti pneumatik k vozovce a skvělé ovládání vozu!

Editováno: , autor: Komárek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den

chrěl bych Vám moc poděkovat za odpovědi na můj dotaz. Před Octou jsem proháněl po silnicích veterána VAZ 2107. Tento byl opravdu proti Octě "měkký" Jinak se mi podařilo půjčit si v práci stejnou Octu a jízdní vlastnosti jsou stejné. U mé mi připadalo mi jakoby jsem jezdil na přehuštěných pneu a veškeré nerovnosti na silnici jsem cítil. A to mě trošku vyděsilo, jestli mě v servisu neodpálkovali. Ještě jednou moc děkuji zkušeným majitelům Octavií za uklidňující zprávy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den

chrěl bych Vám moc poděkovat za odpovědi na můj dotaz. Před Octou jsem proháněl po silnicích veterána VAZ 2107. Tento byl opravdu proti Octě "měkký" Jinak se mi podařilo půjčit si v práci stejnou Octu a jízdní vlastnosti jsou stejné. U mé mi připadalo mi jakoby jsem jezdil na přehuštěných pneu a veškeré nerovnosti na silnici jsem cítil. A to mě trošku vyděsilo, jestli mě v servisu neodpálkovali. Ještě jednou moc děkuji zkušeným majitelům Octavií za uklidňující zprávy.

Mal si začať stým na čom si jazdil pred tým :) Fakt to je rozdiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den

chrěl bych Vám moc poděkovat za odpovědi na můj dotaz. Před Octou jsem proháněl po silnicích veterána VAZ 2107. Tento byl opravdu proti Octě "měkký" Jinak se mi podařilo půjčit si v práci stejnou Octu a jízdní vlastnosti jsou stejné. U mé mi připadalo mi jakoby jsem jezdil na přehuštěných pneu a veškeré nerovnosti na silnici jsem cítil. A to mě trošku vyděsilo, jestli mě v servisu neodpálkovali. Ještě jednou moc děkuji zkušeným majitelům Octavií za uklidňující zprávy.

Mal si začať stým na čom si jazdil pred tým :) Fakt to je rozdiel.

To je, ale ku.va velkej rozdíl podvozek u Octávky a u Vazu.. (co se týče tvrdosti) :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den

chrěl bych Vám moc poděkovat za odpovědi na můj dotaz. Před Octou jsem proháněl po silnicích veterána VAZ 2107. Tento byl opravdu proti Octě "měkký" Jinak se mi podařilo půjčit si v práci stejnou Octu a jízdní vlastnosti jsou stejné. U mé mi připadalo mi jakoby jsem jezdil na přehuštěných pneu a veškeré nerovnosti na silnici jsem cítil. A to mě trošku vyděsilo, jestli mě v servisu neodpálkovali. Ještě jednou moc děkuji zkušeným majitelům Octavií za uklidňující zprávy.

Mal si začať stým na čom si jazdil pred tým :) Fakt to je rozdiel.

To je, ale ku.va velkej rozdíl podvozek u Octávky a u Vazu.. (co se týče tvrdosti) :wallbash:

A co tak na sněhu a ledu. Vaz jedině s pytlem cementu v kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý dne,

koupil jsem Octavii 1,9 TDI r.v. 2001 najeto 76 000 km a prosím o radu. Při přejezdu nerovností mi auto připadá tvrdé. Né, že by něco bouchalo, ale jakoby byly přehuštěné přední pneu. Nechal jsem vyměnit gumy stabilizátoru, ale nic se nezměnilo. Přezutím na nové zimní pneu se to trochu zlepšilo. V servisu mi řekli, že Ostavia je tvrdá a že si mám na to zvyknout. Je Octavia skutečně "tvrdá! nebo mi prosím poradíte, kde by mohla být chyba. Moc děkuji

A jezdil jsi nekdy na HPckach???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak doma je fabka i octa- ta fabia je meka pohodlna - octavka tvrdsi - sedi jak pribyta

Hlavně se mi zdá, že ta Fabie se ani moc nenaklání ani nehýbe, když třeba jedeš po dost hrbolatym úseku. Zato ta Octávie mi přijde jako neposedný dítě - alespoň v interiéru - jinak drží stopu na výbornou (za cenu sníženého komfortu) :mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budu srovnávat tyto dva vozy na standartních kolech, Fabia 14 a Octávka 15, je Fabia proti Octávce motokára. S Fabií si mohu dovolit víc než s Octávkou, ale za cenu menšího komfortu. Octávka má méně citlivé řízení s menší zpětnou vazbou a na příčných nerovnostech v zatáčkách umí odskakovat zadek. Ale i tak dávám přednost Octávce, po milionu už člověk vyhledává spíše pohodlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budu srovnávat tyto dva vozy na standartních kolech, Fabia 14 a Octávka 15, je Fabia proti Octávce motokára. S Fabií si mohu dovolit víc než s Octávkou, ale za cenu menšího komfortu. Octávka má méně citlivé řízení s menší zpětnou vazbou a na příčných nerovnostech v zatáčkách umí odskakovat zadek. Ale i tak dávám přednost Octávce, po milionu už člověk vyhledává spíše pohodlí.

Tak tak, ale stejně je fábie lepší na rychlou jízdu po komunikacích 2. a 3. třídy! Tak sem to i původně myslel a nikdo mi to nevyvrátí, nebo snad ano?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No sposrtovne se da jet s Fabii - ale ta nase to je proste takova lodicka. Ono tam je nakodovano rizeni na tezky vuz takze to clouma s rizenim po zatacce a jinych nerovnych silnicich. Ono pak stim jet 140 neni prdel, asi to vratim do normalu. Je to komfortni rizeni, ale podvozek nejak nestiha nebo me to rizeni neprirostlo k ruce. Je to takove gumove o proti klasickemu servu. To mozna kazi dojem kdyz stim valim do prace po stejnych cestach - jindy s Octou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavka - Právě to řízení se silnější zpětnou vazbou, jak píšeš cloumání s řízením, je podstatně lepší pro rychlejší jízdu např. po těch silnicích s horším povrchem. Ale na druhou stranu to ubírá na komfortu, to věčné masírování dlaní taky nemusím. Je prostě něco za něco. Já už mám ty roky blbnutí za sebou, ale že Fabie sedí lépe než Octávka poznám i podle toho, když mi manželka ve Fabii říká, že zase jedu jako hovado. A přitom si myslím, že jedu normálně. S Ostávkou totiž tu samou trasu jezdím pomaleji a přitom si myslím, že jedu stejně. Namáte doma Juniora? Ten má jízní vlastnosti slabší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...