Přejít na obsah

Cisteni prednich svetel


acter

Doporučené příspěvky

Nazdar kluci...

Porad jsem zavistive koukal na cocky xenonu ostatnich Octavii => byly krasne pruzracne - kristalove...a moje potvory takove zakalene, jakoby matne... Tak jsem se rozhodl, ze je zkusim rozdelat, nejak vycistit a o vysledny efekt se podelit s Vami. Na foru se to hemzi navody, jak vycistit predfaceliftova svetla...pry jde oddelat predni sklo a vycistit samostatne...u faceliftovych je to podle me prilepene a ja nenasel odvahu zkouset zde proklamovane navody, jak pomoci trouby to "sklo" oddelit od paraboly... :)

Tak hura na to...

1) klasickym zpusobem dostat svetla z auta => odsroubovat blinkr, vytahnout ho a odsroubovat 4 srouby ktere drzi cely svetlomet

post-5923-1196059554_thumb.jpg

2) rozdelat vrchni viko svetlometu

post-5923-1196059736_thumb.jpg

3) odpojit veskere draty (s jejich zpetnym zapojenim jsem nemel problem, kazdy konektor je jedinecny a neni co splest) a vydelat vsechny zarovky a vybojku

post-5923-1196059816_thumb.jpg

4) odsroubovat 3 srouby hlavni cocky pro xenon (POZOR: pri demontazi se musi prehodit zelene oznacena clonka (tusim pro prave a leve rizeni), takze pri zpetne montazi sroubu je treba ji precvaknout zpet nad tento sroub)

post-5923-1196060060_thumb.jpg post-5923-1196059914_thumb.jpg

5) odsroubvat 3 srouby cocky pro mlhovku

post-5923-1196060000_thumb.jpg

6) vydelat obe cocky s miskami ze svetlometu (silne mi to pripominalo eru, kdy kazdy dostaval Jezka ven z klece :) , hlavne trpelivost)

7) odsroubovat parabolku z hlavni cocky, aby byl lepsi pristup pro cisteni

post-5923-1196060575_thumb.jpg

8) cocku mlhovky lze cistit pouze pres tyto otvoru, cela sestava je znytovana (tycinky pro cisteni usi stacily)

post-5923-1196060634_thumb.jpg

9) radeji jsem nepouzival zadne chemikalie...cistil jsem jen papirovymi ubrousky a suchym kapesnikem => vysledny rozdil mezi asi 6 let starou a vycistenou cockou

post-5923-1196060693_thumb.jpg

10) jak jsem uz zminil, neriskoval jsem zadne rozdelavani predniho krytu svetlometu, radeji jsem ho vycistil (i kdyz nedokonale) pouze pres otvory pro obe cocky (prsty a kapesnikem nebo kapesnikem namotanym na tupem sroubovaku)

post-5923-1196060907_thumb.jpg

11) pak uz jen zbyva to cele slozit zpet a opacnym postupem smontovat (na 1. fotce levy vycisteny, pravy stale spinavy, na 2. jsou uz oba ciste) a opet jimi osadit auto

post-5923-1196061065_thumb.jpgpost-5923-1196061166_thumb.jpgpost-5923-1196060998_thumb.jpg

12) a vysledne svetlo a krasna pruzracnost na aute (fotak to trosku zkresluje => okem je rozdil markantnejsi) se kterym se vazou dve nevyhody celeho cisteni, viz nize...

post-5923-1196061361_thumb.jpg

Tak to byl cely proces meho cisteni...jeste jsem nemel moznost vysledek otestovat v realnem provozu, ale teoreticky "to musi vic svitit" :)

Casova narocnost u prvniho svetla byla asi 2 hodiny (nez jsem zjistil, co ktery sroub vlastne drzi a abych neco neznicil) a u druheho to bylo, kdyz uz jsem vedel, jak na to, slabych 30 minut.

Ale ma to i nevyhody:

1) i kdyz jsem nepouzil zadne chemikalie, cistil jen suchym materialem (odlicovaci ubrousky a kapesnik) a v obyvaku, kde neni zadna nadmerna vlhkost, stejne se svetlomety po namontovani nepatrne zamlzily, uvidim casem

2) pri cisteni pouze pres otvory pro hlavni cocku a cocku mlhovky se dostanete jen asi do 2/3 predniho skla => pri blizsim zkoumani svetlometu je to potom jasne videt (myslena spina na one 1/3 kryciho skla)

3) na vycistenych plochach krasne vyniknou ďubance od kaminku na svetlech

Timto navodem nechci nikoho nabadat k rozdelani svetel a uz vubec nenesu zadnou zodpovednost, pokud ji nekdo zku*** :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jakto ze to esce nekritizoval uzivatel PETR, ze je zäkladane nove tema pak je to neprehledne ;)

Nenasel jsem tady nikde jinde podobnej navod, tak jsem to sem soupnul...

v pohode, pokud si na tom dal nekdo zalezet, tak proc nedat nove tema. mas to popsany i s fotkami a prehledny. nevidim duvod to cpat nekde do rozdelanyho tematu ;):palec2::palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jakto ze to esce nekritizoval uzivatel PETR, ze je zäkladane nove tema pak je to neprehledne ;)

Nenasel jsem tady nikde jinde podobnej navod, tak jsem to sem soupnul...

:palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tazke poznatek po 14 dnech....

Jak jsem psal, ze se svetla zacaly mlzit....tak uz prestaly...ale zustaly tam malinky flicky po uschlejch vykondenzovanejch kapkach...ale jsou opravdu snad 1mm, takze ani z 50cm neregeistrovatelny...

Před smontováním by asi pomohlo nechat světlomety prohřát na radiátoru, aby se prosušily. Skvělý přístup, sám to asi taky tak udělám, jen to nechám prohřát, když jsem nyní poučen, že trochu můžou navlhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...