Přejít na obsah

zatekanie


Lukynoo

Doporučené příspěvky

Na fotkach vidno kadial to tecie, je to len na spolujazdcovej strane. Auto je po supe na pravy predny blatnik, opravene v SKODA AUTO az na tento detail. Vsetky dvere su pretesnene silikonom, odtoky pod stieracmi vycistene, cez ventilator to nie je. Som si isty ze to ide tadeto. Tmel bol na niektorych miestach nasiaknuty vodou, po narušeni vidno pramienok vody.

Ako odstranit toto zatekanie?

dakujem za konstruktivne rady.

post-2391-1196094138_thumb.jpg

post-2391-1196094159_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fotkach vidno kadial to tecie, je to len na spolujazdcovej strane. Auto je po supe na pravy predny blatnik, opravene v SKODA AUTO az na tento detail. Vsetky dvere su pretesnene silikonom, odtoky pod stieracmi vycistene, cez ventilator to nie je. Som si isty ze to ide tadeto. Tmel bol na niektorych miestach nasiaknuty vodou, po narušeni vidno pramienok vody.

Ako odstranit toto zatekanie?

dakujem za konstruktivne rady.

Cau. kup UBS TMEL a nanes ho na to miesto aj od spodu vozidla. podlaha. vsetko bude O.K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě se stalo něco podobného ale na straně řidiče.

Když jsem vyndal koberec z auta tak jsem zjistil že to teče tady:

post-3671-1196104956_thumb.jpg

Taky jsem dlouho kde až jsem našel problem u motoru v oblasti kabeloveho svazku pod vzduchovým filtrem.

Pod kabelovým svazkem jde taková ta hlavní konzola - v ní byl vždy kabelový svazek položený a tam hnil.

Na fotce je vidět že v místě kde konzola přecházi na mezistěnu je trhlina z které čouha drát - drát jsem strčil do otvoru na v interieru pod pedály od kud mi do auta tekla voda.

post-3671-1196105182_thumb.jpgpost-3671-1196105191_thumb.jpgpost-3671-1196105200_thumb.jpg

V prostoru u motorku stěraču jde kabelový svazek do motoroveho prostou. Voda z předniho okna protekla kolem tohoto svazku nebo tam někde na tu hlavni konzolu. Jelikož odvodňovací dírka na te konzole byla ucpana, voda z konzoly neodtekala a dostala se do trhliny a pak až pod pedaly.

Nevim jak to přesně vypada na druhe straně - před spolujezdcem ale myslím si že konzola je podobná a tak by to mohl být podobný problém.

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na fotkach vidno kadial to tecie, je to len na spolujazdcovej strane. Auto je po supe na pravy predny blatnik, opravene v SKODA AUTO az na tento detail. Vsetky dvere su pretesnene silikonom, odtoky pod stieracmi vycistene, cez ventilator to nie je. Som si isty ze to ide tadeto. Tmel bol na niektorych miestach nasiaknuty vodou, po narušeni vidno pramienok vody.

Ako odstranit toto zatekanie?

dakujem za konstruktivne rady.

Cau. kup UBS TMEL a nanes ho na to miesto aj od spodu vozidla. podlaha. vsetko bude O.K.

Tiež by som to takto riešil! :palec2: Starý tmel odstrániť a naniesť nový!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem, zajtra kupim ten tmel a kuknem aj tu konzolu v motore. dufam ze tam bude aky taky pristup a ze aj pocasie sa trocha umudri, aj ked budem v garazi.

Nevim jak ubenzinu ale u ropaku je na te straně před spolujezdcem nulový přístup.

Pokud to bude něco podobného tak bych to raději začal řešit od motoru než zatmeliš tu diru v interieru - aby se ti pak voda nedostala někam jinam kde ty ji sice neuvidiš ale muže v nějaké skryte dutině udělat víc marasu.

Já jsem taky nejdřive zatmelil trhlinu v motoru a až po čase když přestalo téct pod pedalama tak jsem zatmelil i tu díru pod pedaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze nakoniec aj na strane vodica bol tmel nasiaknuty vodou a po naruseni odtial vytiekla voda. z motorovej casti som vycistil obidve konzoly, kde boli odtokove dierky zapchate zmesou blata, ihlicia a listov. na obidvoch stranach bol tmel prasknuty a tadial sa dnu dostavala voda ako sa konzola naplnila vodou a auto sa hybalo. obidve miesto su pod protihlukovou izolaciou, takze som si ich najprv nevsimol a nechapal som kde sa berie ta voda - diky Brunoos -_-:palec2: vnutri som este nic netmelil a ked tmel este osetrim bodyckom od motoroveho priestoru a preskusam na umyvarke zapatlem aj v interieri a sup koberec naspat a dufam ze uz bude na chvilu pokoj. zatial jazdim bez koberca a davam pozor ci sa nezbiera v aute voda.

pripajam nejake foto.

post-2391-1196281231_thumb.jpg

post-2391-1196282016_thumb.jpg

post-2391-1196282792_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 1 měsíc později...

Díkas za radu ... ale do teď jsem nenašel díru a zaplácal jsem i různý ostatní věci :( Teče tam jak blázen, samosebou v návaznosti na délku deště ... když mě toho někdo zbavíte, zaplatím náklady na cestu + odměna 1000 kč, berete někdo? Jsem přímo z Ml. Boleslavi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neteče tam tobě spíše ventilací? Že bys měl ucpaný odtoky v prostoru mezi motorem a kabinou a nahromaděná voda ti protýká do kabiny přez nasávání ventilátoru. Už se to tu taky kolikrát řešilo.

nn, pod schránkou sucho .. musít tam téct někudy od řidiče, protože to teklo přesně tou dírou, kudy tobě, tu jsem zkusil utěsnit, teď se plní ta výztuha (či co tam je) vodou a teče to tou samou dírou která je u spolujezdce ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nové řešení onoho problému - příznaky jsou úplně stejné jako ty, co tu kluci popsali. Já jsem po půl roce objevil, že můj problém byla trhlina v podběhu, odkud se dostávala voda pod výztuhu a rovnou do auta. Trhlina je přímo pod odtokem z pod skla, takže tam teklo opravdu velké množství vody. Během víkendu, jsem měl v autě přes 10 litrů vody... Snad někomu pomůže...

post-53848-071513100 1285866761_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Když poleju přední okno vodou, tak mi voda prokape přímo na kabelový svazek, který leží na takové konzole (viz http://forum.skodahome.cz/topic/35175-zatekanie/?hl=zatekanie# ) a chci se zeptat, kudyma to může protékat a jestli je v té konzolce pod kabelovým svazkem alespoň nějaký odtokový otvor. Díky za odpověď.

Editováno: , autor: Tony6610
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

No mě se stalo něco podobného ale na straně řidiče.

Když jsem vyndal koberec z auta tak jsem zjistil že to teče tady:

attachicon.giftece_02.jpg

Taky jsem dlouho kde až jsem našel problem u motoru v oblasti kabeloveho svazku pod vzduchovým filtrem.

Pod kabelovým svazkem jde taková ta hlavní konzola - v ní byl vždy kabelový svazek položený a tam hnil.

Na fotce je vidět že v místě kde konzola přecházi na mezistěnu je trhlina z které čouha drát - drát jsem strčil do otvoru na v interieru pod pedály od kud mi do auta tekla voda.

attachicon.giftece_06.jpgattachicon.giftece_07.jpgpost-3671-1196105200_thumb.jpg

V prostoru u motorku stěraču jde kabelový svazek do motoroveho prostou. Voda z předniho okna protekla kolem tohoto svazku nebo tam někde na tu hlavni konzolu. Jelikož odvodňovací dírka na te konzole byla ucpana, voda z konzoly neodtekala a dostala se do trhliny a pak až pod pedaly.

Nevim jak to přesně vypada na druhe straně - před spolujezdcem ale myslím si že konzola je podobná a tak by to mohl být podobný problém.

Ahoj zaujimalo by ma co konkretne si v tomto pripade lepil a utesnoval, pretoze mam ten isty problem. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...