Přejít na obsah

Dešťový senzor


nojmis

Doporučené příspěvky

Treba TADY je princip.

Podle tohoo mi vychazi, ze kdyz na senzoru zustane trochu lepidla, tak se vychyli vysilac a to muze zpusobovat problemy. Osobne jsem jezdil s jednim vozem, ne koncern, a nejak sem se s nim nezzil, i kdyz okno nebylo meneno. Ale kdyz funguje spravne, muze to byt zprijemneni jizdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže taky jsem tímto prošel.Od té doby tvrdím,že senzor je nahovno.nebyl jsem s tím spokojený před výměnou skla a ani po výměně.Jinak sklo mi měnili ve škodovce.V manuálu píšou vyměnit sklo i se senzorem,ale jak jsme tam osobně volali,není to potřeba a ani pojištovna to nehradí-ale jak která,některá prý ano-pokud se vejde do ceny připojištění.

Jinak ať ti nezapomenou po výměně čelního skla udělat základní nastavení senzoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže taky jsem tímto prošel.Od té doby tvrdím,že senzor je nahovno.nebyl jsem s tím spokojený před výměnou skla a ani po výměně.Jinak sklo mi měnili ve škodovce.V manuálu píšou vyměnit sklo i se senzorem,ale jak jsme tam osobně volali,není to potřeba a ani pojištovna to nehradí-ale jak která,některá prý ano-pokud se vejde do ceny připojištění.

Jinak ať ti nezapomenou po výměně čelního skla udělat základní nastavení senzoru

Ja snim sem velice spokojenej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ten senzor se meni vramci pojisteni skla nebo se to pripojisteni na to nevztahuje a musel bych si ho zaplatit sam?

Dneska jsem to zkusil i odpoledne a zdalo se mi ze fungoval, ale jeste to budu sledovat. Co jsem ale ku..vsky nasrany je to, ze opravdu rano jak odlitl ten kamen od auta tak tam mam miniaturni direcku (odstiply kousicek skla)!! Jsem zvedavy jak bude ted v zime reagovat na ty zmeny teplot a doufam ze nepraskne!

No já to mám pojištěné u kooperativy(do 15tis)a nezajímalo je,jestli senzor mám či ne,ale pouze celková cena.

to cosby:Co je prosím tě zákl nastavení senzoru? Tohle mi po výměně nikdo nedělal,jak se to může projevit na funkci?Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, dodělával jsem deštový senzor na své OII a zjistil jsem že se mi nezavírají samy okna když začne pršet, tak jsem to zkoušel nakodovat podle tohoto navodu:

http://wiki.ross-tech.com/index.php/Skoda_...t_Sensor#Coding

ale nevím, kolik mám nastavit tu procentuální korekci toho deštového a světelného senzoru.. Taky se mi nezavírají ty okna, i když jsem to správně nakodoval..

Nemohl by mi někdo tady hodit kodování deštového senzoru, které máte na svém autě.. (software coding) díky...

moje původní kodování bylo 00208933...

Editováno: , autor: Milhausek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem prasklé sklo, šlo to na pojištovnu a tak jsem si tam nechal dát rovnou sklo pro senzor a to zrcátko.. pak už zbývá koupit senzor, zrcátko, a když už to má být celé tak i spínač pro automatická světla, takže jsem rozchodil i light assistant.. vše jsem si dělal sám, zapojení podle DP a potom ještě nakodovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spínač jsem sehnal starší, senzor tady od někoho z fora - nový, musíš natáhnout dráty k zrctáku - + a mínus, + od vnítřního osvětlení aby to nezatmívalo když svítí vnitřní světlo a + od zpátečky aby nezatmívalo když couváš... první tři napojíš na dráty vnitřního osvětlení, + od zpátečky k A sloupku...... a když dáváš spínač light assistant, musíš natáhnout jeden drát od spínače do BSG.... deštový senzor se zapojuje = mínus od vnítřního světla, + jde do pojistkové skříně, nová pojistka č.17 - podle DP, a další drát na připojíš na stávající lin od stěračů - letuje se... vše funguje bez problemu... jezdím s autem výhradně v anglii, light assisstant používám stále.. na spínač světel nešahám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

obnovuju témá o deštáku, už někdo kodoval zavíraní oken při dešti.. zdá se mi že mi to nefunguje.. přes noc jsem zapomněl zavřít okno od řidiče, napršelo mi tam a spínače na stahování oken jsou v prdeli... okna si jezdí jak chtějí a osvětlení spínačů pro přední okna nesvítí... už jsem obědnal nové... ale naštvalo mně to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lze nějak otestovat správnou funkci senzoru? Mám Octávku krátce a zdá se mi, že nějak nefunguje.

Páčku od stěračů jsem dal do první polohy, citlivost jsem na páčce zvolil tu nejvyšší (předpokládám, že je to ta pozice vzdálenější od volantu) a stěrače stírají absolutně stejně. Jestli prší nebo ne.

Předpokládám, že když dám páčku do té první polohy a jsem v garáži, kde není ani kapka vody, tak by mě stěrače neměli vůbec stírat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Můžete mi poradit na základě fotek, zda bych senzor deště měl mít?

Stírání mi funguje jako bych jej tam neměl, ani po nalití kýblu vody na senzor nic - není možné, že by byl vadný?

Jak funguje stírání s vadným senzorem? Nestírá vůbec anebo se chová jakoby tam nebyl?

Díky za pomoc (tolik otázek pohromadě jsem nenapsal již dlouho :-))

Romec

post-25634-1234766913_thumb.jpg

post-25634-1234766923_thumb.jpg

post-25634-1234766981_thumb.jpg

Editováno: , autor: Romec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...