Přejít na obsah

Prodal jsem soukromě auto !!! PROSÍM O POMOC!!!


HonzaV

Doporučené příspěvky

Ahoj, prodal jsem auto přes inzerát se smlouvou a ticho po pěšině. Kupující si auto prohlídnul, projel, se vším se seznámil a pohoda jazz. A teď, cca 14 dní po prodeji se ozval, že jezdil 3 dny a že se autu podělalo to a to a to. Nejdřív začal, že mu pískají rozvody, pak najednou že mu odešla spojka a nakonec z něho vylezlo, že se vys*ala převodovka a že auto nechce a že ho naloží na odtahovku, kterou bude chtít zaplatit a že mi auto přiveze... Co s ním? Máte nějaký zkušenosti? Jak je to s tím ručením za vady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prodal jsem auto přes inzerát se smlouvou a ticho po pěšině. Kupující si auto prohlídnul, projel, se vším se seznámil a pohoda jazz. A teď, cca 14 dní po prodeji se ozval, že jezdil 3 dny a že se autu podělalo to a to a to. Nejdřív začal, že mu pískají rozvody, pak najednou že mu odešla spojka a nakonec z něho vylezlo, že se vys*ala převodovka a že auto nechce a že ho naloží na odtahovku, kterou bude chtít zaplatit a že mi auto přiveze... Co s ním? Máte nějaký zkušenosti? Jak je to s tím ručením za vady?

Honzo, nejsu právník, ale přesto bez znalostí podrobné prodejní smlouvy mezi Vámi lze těžko něco rozsoudit. Obecně lze říci, že nejlepší obchod je takový, kdy obě strany (prodávající i nakupujicí) mají pocit, že vydělali. Toho lze docílit v praxi jen tím, že prodávající přizná skutečný stav vozu (i sevšemi neduhy a poruchami) a dá vůz za opravdu solidní a bezkonkurenční cenu. Nakupující pak uzná, že si je vědom stáří a opotřebovanosti vozu, přesto všechno však s nákupem souhlasí, protože je to právě za onu bezkonkurenční cenu. Nikdo nenutí nikoho nakupovat pod pohrůžkou, nakupující si musí být vždy vědom toho, že závady se prostě mohou časem objevit (teď nemyslím to, že něco je poškozené a Prodávající to úmyslně nakupujícímu zatají).

Jste-li ale oba fyzické osoby nepodnikající, řídí se prodej/nákup vaší smlouvou. Ta je nadsazená Občanskému zákoníku. Co ale neřeší Vaše smlouva, řeší Občanský zákoník obecně. Právník Vám jistě poradí více fundovaně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No cena to byla vskutku suprová. Myslím, že za oktávku v plné palbě s poctivými ani ne 90 000 kilometry za 104 000 může být spokojený. Jde o to, že je to jeho první auto a kromě autoškoly asi ani nic neřídil. A jestli si tam plácnu ve 100km rychlosti zařadil dvojku, tak to skutečně není můj problém. To samozřejmě nikdy nepřizná. To auto byla pravidelně servisovaný a na převodovku nebylo sáhnuto. Tudíž argument, že převodovka byla opravovaná horkou jehlou, jen aby se to prodalo, nepřipadá do úvahy. Ve smlouvě jsme si stanovili, že kupujícímu je celkový stav vozidla plně znám. Jde o to, že je schopen auto naložit na odtahovku a přes celou republiku ho přivézt ke mě. A co já tam s ním mám dělat. On je přesvědčený o své pravdě, že je to skrytá závada a nenechá si nic vysvětlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No cena to byla vskutku suprová. Myslím, že za oktávku v plné palbě s poctivými ani ne 90 000 kilometry za 104 000 může být spokojený. Jde o to, že je to jeho první auto a kromě autoškoly asi ani nic neřídil. A jestli si tam plácnu ve 100km rychlosti zařadil dvojku, tak to skutečně není můj problém. To samozřejmě nikdy nepřizná. To auto byla pravidelně servisovaný a na převodovku nebylo sáhnuto. Tudíž argument, že převodovka byla opravovaná horkou jehlou, jen aby se to prodalo, nepřipadá do úvahy. Ve smlouvě jsme si stanovili, že kupujícímu je celkový stav vozidla plně znám. Jde o to, že je schopen auto naložit na odtahovku a přes celou republiku ho přivézt ke mě. A co já tam s ním mám dělat. On je přesvědčený o své pravdě, že je to skrytá závada a nenechá si nic vysvětlit.

ahoj

s takym problemom som sa nestretol, ale viem, ze on by mal mat od teba pol roka zaruku. Ta sa vztahuje len na skody, ktore boli na aute sposobene este pred predajom a pri predaji ich predavajuci zamlcal, z coho vyplyva obojstranne pravo dokazat, ze tomu vskutku tak aj bolo. To znamena, ze podla spravnosti by mal dat auto do servisu na kontrolu stavu kde by sa zistilo, ze dana porucha bola uz pri predaji auta a bola zamlcana pred kupujucim. Servis samozrejme ide na jeho naklady a zistene skody su aj tak vo vecsine nepreukazatelne, ze boli na aute uz pred predajom a uz vobec nie rozbita spojka, ked uz ju on rozbil uplne tak to mohol sposobit svojou jazdou nakolko ho uz vlastni 14 dni a auto pri skusobnej jazde islo.

Je to len slovo proti slovu, lebo kazdy servis sa k tomu moze postavit inak a nie je to relevantny dokaz.

Mozes sa kludne na terajsieho majitela obratit s tymto a dufaj, ze bude spokojny s tym co ma, a odtahovku mu urcite neplat pred vykonanim servisnej prehliadky a preukazani tvojej viny, nie je to tvojou povinnostou. Ved je to len podla obcianskeho zakonnika a ten je naozaj dost benevolentny :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prodal jsem auto přes inzerát se smlouvou a ticho po pěšině. Kupující si auto prohlídnul, projel, se vším se seznámil a pohoda jazz. A teď, cca 14 dní po prodeji se ozval, že jezdil 3 dny a že se autu podělalo to a to a to. Nejdřív začal, že mu pískají rozvody, pak najednou že mu odešla spojka a nakonec z něho vylezlo, že se vys*ala převodovka a že auto nechce a že ho naloží na odtahovku, kterou bude chtít zaplatit a že mi auto přiveze... Co s ním? Máte nějaký zkušenosti? Jak je to s tím ručením za vady?

Ahoj...

Z vlastní zkušenosti to sice nemám, ale bratránkovi se stalo něco podobného, když prodával jeho bmw (525 TDS, r.v. 92). Auto nechal před prodejem v servise na kontrolu, aby měl jistotu, že není nějaký problém. Auto prodal a přesně jak píšeš ty, za pár dní se mu ten člověk ozval, že se autu podělal motor, že nejde nastartovat, že je to auto nepojízdný a celý na h...o a oprava že by ho stála několik desítek tisíc. Pak teda, ať mu bratránek dá prachy na opravu nebo si to auto veme zpátky, atd, atd. Bratránek se nedal a tomu člověku řek, že to asi těžko, že s tim autem byl před prodejem v servisu a auto bylo 100% v pořádku! Druhý den jsem jel do ČB (kde bratránek bydlel a kde taky auto prodal), zrovna parkuju u Cinestaru a v tom vidim to bratránkovo bago, jak se přiřítilo na parkoviště a zaparkovalo. Protože jsem to auto několikrát řídil a pomáhal bratránkovi s opravama, tak jsem to auto poznal na první pohled(bratránek měl celkem vzácný origo leštěný BBSa a ještě pár dalších detailů). Počkal jsem, než zaparkoval a když ten týpek odešel, došel jsem se na to auto podívat pořádně, abych měl jistotu... Zavolal jsem bratránkovi, že ten člověk kecá, že se z něj asi jen snaží vyrazit prachy!!! Tak mu druhej den bratránek zavolal, řekl mu, co jsem viděl a od té doby měl klid...

Na tvém místě bych udělal asi následující - pokud máš jeho adresu a aspoň tušíš, kde to auto je, tak bych vzal s sebou nějakého mechanika a jel bych se na to auto podívat tak, aby o tom ten člověk nevěděl... Pak na něj kdyžtak počkat a u auta ho odchytit, nechat ho auto nastartovat, zkontrolovat, jestli na tě nezkouší nějakou levárnu. Pak by se vidělo, co dál...

Jinak jak už napsali pánové přede mnou, měl by ti on prokázat vinu, žes mu něco zatajil, atd. Rozhodně bych ale neplatil odtahovku...

Editováno: , autor: stihacka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se taky žádnou odtahovku platit nehodlám... Je to jeho boj, že to auto nechává někam tahat. Ten náš spoluobčan se údajně totálně vycucl z peněz a nemá na právníka, ani na tu odtahovku. On si myslí, že ukecá odtahovku, aby to odtáhle přes půl republiky per huba a tam že to někdo zaplatí... Nevím, jestli se mu něco takového podaří. Spíš jen utratí za odtahovku ranec, za který by to mohl opravit a ještě by mu zbylo... Spíš se bojím, aby se nemstil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim si, ze kdyz je vycucly s penezi, tak mu asi chybi a nejakym zpusobem si chce nahrabat nebo potrebuje penize na neco jinyho.....jak kdosi psal, zajet si to auto zkontrolovat, nastartovat, znovu to projet, podivat se na prevodovku. ;)

No asi jo, já nevím... On chvíli tvrdí to a chvíli zase ono... Nejdřív začal s rozvodama ( m.j. když mluvil o těch rozvodech, zmínil se i o tom, že se s ním kvůli tomu manželka rozvádí ), pak skočil na spojku a už je na převodovce... Pokud chce řešit reklamaci, tak písemně a raději s právníkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to te lituji, kdyz narazis na takovy pako - nejhorsi je srazka s blbcem lol

Řekl bych, že jsem se trefil úplně přesně jak říkáš... Do člověka holt nevidíš... Snad na mě nebude doma čekat s trubkou v ruce! :-)

Asi mu nekdo poradil ci nasel jiny kseft tak se to snazi uhrat - nenech se - nejvice zalezi opravdu na smlouve co je v ní psano .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim si, ze kdyz je vycucly s penezi, tak mu asi chybi a nejakym zpusobem si chce nahrabat nebo potrebuje penize na neco jinyho.....jak kdosi psal, zajet si to auto zkontrolovat, nastartovat, znovu to projet, podivat se na prevodovku. ;)

Možná taky vítr fouká z té strany, že s tím byl v AAA a tam mu řekli, že by mu za to nedali víc, jak 80 000, takže si možná dal dohromady jablka a hrušky a řekl si. Já za to dal 104 a má to cenu 80!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude chtit neco vratit, tak to bude muset projit soudnim znalcem to jest servis Skoda. A pokud by napriklad rekl, ze to da do servisu Skoda ve svem meste tak nemusis souhlasit (aby tam nemel zname) a muzete se domluvit na nejakem neutralnim Skoda servisu tam by meli posoudit co a jak... i kdyz tezko se nektere veci na aute zjisti..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude chtit neco vratit, tak to bude muset projit soudnim znalcem to jest servis Skoda. A pokud by napriklad rekl, ze to da do servisu Skoda ve svem meste tak nemusis souhlasit (aby tam nemel zname) a muzete se domluvit na nejakem neutralnim Skoda servisu tam by meli posoudit co a jak... i kdyz tezko se nektere veci na aute zjisti..

Jasně, ale jak v takovém případě postupovat? Kdo zaplatí odtah do servisu a kdo zaplatí tu prohlídku? To by měl platit on a až když se prokáže, že jsem mu zatajil rozsypanou převodovku ( byť to není pravda ), tak má cenu se bavit o něajké náhradě z mé strany... Nebo se mýlím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim si, ze kdyz je vycucly s penezi, tak mu asi chybi a nejakym zpusobem si chce nahrabat nebo potrebuje penize na neco jinyho.....jak kdosi psal, zajet si to auto zkontrolovat, nastartovat, znovu to projet, podivat se na prevodovku. ;)

Možná taky vítr fouká z té strany, že s tím byl v AAA a tam mu řekli, že by mu za to nedali víc, jak 80 000, takže si možná dal dohromady jablka a hrušky a řekl si. Já za to dal 104 a má to cenu 80!!!

Vyser se na něj. Jen straší nemá prachy tak to skouší. Nic neplať a ani tam nejezdi škoda peněz.

Dokud nepřijde třeba s právníkem což nepřijde tak bych to neřešil. Ručíš jen za vady, které mělo v auto v době prodeje. Převodovka v době prodeje byla v pořádku takže má smůlu.

Tady to si přečti : http://www.mitsubishiclub.cz/article_detai...23〈=cze

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi si z toho dělám hlavu, protože je to nepříjemný, ale mám čistý svědomí, že auto bylo naprosto v pořádku, když jsem ho předával. Řešit něco per huda nemá cenu. Až budu mít písemně od soudního znalce napsáno, že se jednalo o zatajenou závadu, tak pak se tím budu nějak vzrušovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele kamos ma na reklamaci funglovku santafecko za 800 t. a to bys videl ty problemy co s tim ma. Uz to resi docela dlouho, auto v servisu nepojizdny, plati lizacku 16t. mesicne a ani ho nema. Proste mu rekli, ze tankuje nekvalitni naftu ve statku a konec :) Uz si musel udelat posudek od znalce a resi to s pravnikem. Tak si predstav nejakyho joudu co ti zavola, ze chce prachy nazpet za ojetinu :) Kdyz nekdo koupi levny stary auto tak musi pocitat s tim, ze se tam obcas neco vysere ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele kamos ma na reklamaci funglovku santafecko za 800 t. a to bys videl ty problemy co s tim ma. Uz to resi docela dlouho, auto v servisu nepojizdny, plati lizacku 16t. mesicne a ani ho nema. Proste mu rekli, ze tankuje nekvalitni naftu ve statku a konec :) Uz si musel udelat posudek od znalce a resi to s pravnikem. Tak si predstav nejakyho joudu co ti zavola, ze chce prachy nazpet za ojetinu :) Kdyz nekdo koupi levny stary auto tak musi pocitat s tim, ze se tam obcas neco vysere ...

Asi tak... On to nechctěl moc pochopit... Byl jak smyslů zbavený. Furt dokola mi tvrdí, že je to skrytá závada, že to muselo být nakoplý už při prodeji. Pokud se mu něco bez zavinění stalo, tak je mi ho líto, ale je to prostě smůla. Ale nevěřím mu ani nos, mezi očima... Bůh ví, co s tím dělal! My s tím autem jezdili bezmále 9 let a v pohodě, jen drobné servisní náklady a on z toho během dne udělá nepojízdnej vrak??? Nezdá se mi to ani trochu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted sem pridam jeden slusnej vtipek - pred 3ma mesicema sem prodal vectru model 96, abych si uz mohl konecne poridit škůdku kombi. Aby sla rychle tak sem ji dal za 39 tis.(hospodama projete auto - potukane) a jeste sem udelal haura tak sem tam nechal sony muziku a alu kola. Hned byl zajem od vice lidi, jenze ja ji prodal holce co bydli kousek od nas. Byla nadsena a udivena z ceny - ujistovala me, ze kdyby s tim neco pak bylo tak at necekam, ze mi bude hned volat. Netrvalo dlouho a uz volala, ze ji nefunguje vetrak - nechapal sem ji chvilku - pak povida, ze ten velkej vetrak ve predu - povidam SAHARA ? ona,ze asi jo, ze ji tata rekl ze se ma tocit - tak sem ji to vysvetlil a tejden byl klid :) Pak si sedim v klidu v hospode na baru a prisla zas :), povida, ze mam bejt rad, ze sem se toho auta zbavil, ze ma vysypany loziska, protoze se ji klepe auto a palubovka pri jizde - v klidu ji odpovidam, jestli neco nevymnoukli pri vymene kotoucu (vymena probihala na ulici pred nasim barakem) ona na to, ze nevi a odesla. HADEJTE KDE SE STALA CHYBA ? Po par dnech zjistila, ze ji jeji chytrej tatulda neutahl kola. Od ty doby uz ani necekla, asi je ji trapne :) Ted to slouzi jako slusnej vtipek u nas v hospode :):palec2:

post-11835-1196176768_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted sem pridam jeden slusnej vtipek - pred 3ma mesicema sem prodal vectru model 96, abych si uz mohl konecne poridit škůdku kombi. Aby sla rychle tak sem ji dal za 39 tis.(hospodama projete auto - potukane) a jeste sem udelal haura tak sem tam nechal sony muziku a alu kola. Hned byl zajem od vice lidi, jenze ja ji prodal holce co bydli kousek od nas. Byla nadsena a udivena z ceny - ujistovala me, ze kdyby s tim neco pak bylo tak at necekam, ze mi bude hned volat. Netrvalo dlouho a uz volala, ze ji nefunguje vetrak - nechapal sem ji chvilku - pak povida, ze ten velkej vetrak ve predu - povidam SAHARA ? ona,ze asi jo, ze ji tata rekl ze se ma tocit - tak sem ji to vysvetlil a tejden byl klid :) Pak si sedim v klidu v hospode na baru a prisla zas :), povida, ze mam bejt rad, ze sem se toho auta zbavil, ze ma vysypany loziska, protoze se ji klepe auto a palubovka pri jizde - v klidu ji odpovidam, jestli neco nevymnoukli pri vymene kotoucu (vymena probihala na ulici pred nasim barakem) ona na to, ze nevi a odesla. HADEJTE KDE SE STALA CHYBA ? Po par dnech zjistila, ze ji jeji chytrej tatulda neutahl kola. Od ty doby uz ani necekla, asi je ji trapne :) Ted to slouzi jako slusnej vtipek u nas v hospode :):palec2:

post-11835-1196176768_thumb.jpg

No kéž bych si mohl dělat stejnou prdel taky... Taky mě napadlo, že je schopnej zamknout si zpátečku a pak tvrdit, že mu nejde řadit... No nevím, ještě se neozval. Naposled včera v noci, že ožebračuju chudáka a típnul mi telefon.

Editováno: , autor: HonzaV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...