Přejít na obsah

Prodal jsem soukromě auto !!! PROSÍM O POMOC!!!


HonzaV

Doporučené příspěvky

Ahoj...

Z vlastní zkušenosti to sice nemám, ale bratránkovi se stalo něco podobného, když prodával jeho bmw (525 TDS, r.v. 92). Auto nechal před prodejem v servise na kontrolu, aby měl jistotu, že není nějaký problém. Auto prodal a přesně jak píšeš ty, za pár dní se mu ten člověk ozval, že se autu podělal motor, že nejde nastartovat, že je to auto nepojízdný a celý na h...o a oprava že by ho stála několik desítek tisíc. Pak teda, ať mu bratránek dá prachy na opravu nebo si to auto veme zpátky, atd, atd. Bratránek se nedal a tomu člověku řek, že to asi těžko, že s tim autem byl před prodejem v servisu a auto bylo 100% v pořádku! Druhý den jsem jel do ČB (kde bratránek bydlel a kde taky auto prodal), zrovna parkuju u Cinestaru a v tom vidim to bratránkovo bago, jak se přiřítilo na parkoviště a zaparkovalo. Protože jsem to auto několikrát řídil a pomáhal bratránkovi s opravama, tak jsem to auto poznal na první pohled(bratránek měl celkem vzácný origo leštěný BBSa a ještě pár dalších detailů). Počkal jsem, než zaparkoval a když ten týpek odešel, došel jsem se na to auto podívat pořádně, abych měl jistotu... Zavolal jsem bratránkovi, že ten člověk kecá, že se z něj asi jen snaží vyrazit prachy!!! Tak mu druhej den bratránek zavolal, řekl mu, co jsem viděl a od té doby měl klid...

Na tvém místě bych udělal asi následující - pokud máš jeho adresu a aspoň tušíš, kde to auto je, tak bych vzal s sebou nějakého mechanika a jel bych se na to auto podívat tak, aby o tom ten člověk nevěděl... Pak na něj kdyžtak počkat a u auta ho odchytit, nechat ho auto nastartovat, zkontrolovat, jestli na tě nezkouší nějakou levárnu. Pak by se vidělo, co dál...

Jinak jak už napsali pánové přede mnou, měl by ti on prokázat vinu, žes mu něco zatajil, atd. Rozhodně bych ale neplatil odtahovku...

To samé se stalo i mě.Jeden dělal bubu,že auto je KO,vysypaný převod atd.,že auto je na heveru v servisu atd.Zhodou okolností jsem dělal na druhý den v místě bydliště kupujicího a on přijel s autem cca 200m od mé práce.Tak jsem mu zavolal,že jak to vypadá,on že je to na heveru atd,tak jsem mu řekl,že auto se momentálně nachází u Hospody u kostela v Hlučíně,že je pěkný hajzl a ať je rád,že to nechám jak je a byl klid.

Doporučuji taky udělat bububu,a´t si najde znalce a dokáže skrytou vadu a je to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude chtit neco vratit, tak to bude muset projit soudnim znalcem to jest servis Skoda. A pokud by napriklad rekl, ze to da do servisu Skoda ve svem meste tak nemusis souhlasit (aby tam nemel zname) a muzete se domluvit na nejakem neutralnim Skoda servisu tam by meli posoudit co a jak... i kdyz tezko se nektere veci na aute zjisti..

Jasně, ale jak v takovém případě postupovat? Kdo zaplatí odtah do servisu a kdo zaplatí tu prohlídku? To by měl platit on a až když se prokáže, že jsem mu zatajil rozsypanou převodovku ( byť to není pravda ), tak má cenu se bavit o něajké náhradě z mé strany... Nebo se mýlím?

Presne tak nejprve plati on a az kdyz se neco prokaze (pokud se neco prokaze) tak na zaklade toho znaleckeho posudku to zaplatis ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri koupi s nim evidentne nic nebylo kdyz ho koupil,,, nevim jestli ste byli nekde na omrknuti nad kanalem nebo tak,ale mohl bys rict ,ze byl s autem spokojeny,a pokud uz ho koupil je to jen a jen na nem jak si s autem bude radit....

to by pak byl z toho naseho statu jeste vetsi holubnik nez je,,,, nekdy by si neco koupil,,do dvou dnu by se t podelalo tak by t hned chtel vratit..podle me pitomost,,zacal bych to resit jak uz tu padlo,az pri nahledu ze strany ,pravnickych soudnich faktoru.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude chtit neco vratit, tak to bude muset projit soudnim znalcem to jest servis Skoda. A pokud by napriklad rekl, ze to da do servisu Skoda ve svem meste tak nemusis souhlasit (aby tam nemel zname) a muzete se domluvit na nejakem neutralnim Skoda servisu tam by meli posoudit co a jak... i kdyz tezko se nektere veci na aute zjisti..

Soudní znalec je člověk podávající znalecký posudek, je to člověk ustanovený pro tu kterou vědní disciplínu a má na to štempl. To ti těžko udělá servis Škoda! Takže nemíhat jablka s hruškama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno.Tak jak to tady čtu,tak je chyba asi v tý smlouvě. At pujdeš auto koupit do jakýhokoliv bazaru,všude v tý smlouvě bude,že vlastně kupuješ sračku a to i třeba když je auto zánovní a bud ho prostě koupíš a tohle podepíšeš,nebo ho koupí někdo jinej. Já takhle prodával starýho mercedesa a do smlovy jsem taky napsal ty žvásty o tom že si jej řádně vyzkoušel atd atd,ale podle nějakýho zákona (nevím přesně) má myslím 6 měsíců kupující nějakej nárok na odstoupení od smlouvy,důvodem může být cokoliv,i posraná převodovka,proto se to pojištuje dovětkem,že je prostě vše opotřebené,vyžadující opravu,já tam dokonce napsal,že auto prodávám na náhradní díly,i když bylo všechno v cajku.Chlap se začal cukat,vlastně už probíhalo předávání vozu,řekl jsem tady je smlouva a bud ber,nebo nech bejt.......no a vzal si ho.Takže rady typu vyser se něj..no nevím..honem rychle bych se s chlapem asi koukal nějak dohodnout,nebo mu někde pořádně rozkopat rypák a příště si nechat poradit od někoho kdo v tom chodí a nebo to střelit třeba do AAAček,tam jak vysolej prachy a podepíšete smlouvy,neudělaj už nic..tam to riziko berou na sebe.

Editováno: , autor: stralis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky myslím, že tě na 99 % zkouší a proto bych nereagoval na nějaké bububu, na blind to k tobě určitě nepřítáhne na odtahu-a i když jo stejně to ignoruj, ať ti to postaví před barák, parkovat si může kde chce :p Jinak i kdyby ti přijel s nějakým znaleckým posudkem, nikdo nepotvrdí, že závěry v něm, jdou na tvůj vrub, do takového sporu žádný právník nepůjde. Jestli máš čisté svědomí, buď v klidu a přestaň s ním komunikovat na jeho slaboduché úrovni, zřejmě nechápe, že koupi ojetiny podstupuje určitá rizika, které ovlivňuje jen pán Bůh............. ;)

No a jinak napiš odkud je, třeba ho někdo z nás uvidí jezdit :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vážení a kolik z Vás zná osobně HonzuV a to tak, že by bylo schopno za něj dát hlavu na špalek?! Přijde mi to tu hrozně jednostranné a že všichni přesně vědí, jak to bylo. Co když se kupující opravdu spálil, co to brát i z jeho pohledu, jak nám by to bylo příjemné? Asi bychom se též bránili. Já se nekloním ani k jedné, ani k druhé straně, jen nastiňuji, že každá mince má dvě strany...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli je to přepsaný, tak ať to přiveze, je jeho problém kde to bude mít zaparkovaný a kde mu to budou holit. Jestli je auto nepojízdný a je na něm aby ho dal do servisu, nechal opravovat a k opravě pozval soudního znalce (s kulatým razítkem - a to rozhodně není značkový servis). Pak tě může dát k soudu, ale spíš by si měl najmout právníka a ty taky a ti se s přihlédnutím k znaleckému posudku domluví za vás.

Právě proto dávám auta do áček, těch pár desítek tisíc mi za to stojí, za ten čas který bych s tím strávil je radši vydělám...

Problém je holt v tom, že někdo krvavě pracně našetří peníze, koupí auto a myslí si že bude jezdit jako s novým. Ale kdyby ta ojetina jezdila jako nový, proč by to ten bývalý majitel prodával? Jasně že to prodával proto že se s tím nechce srát.... Vždyť jinak nový auto je to snad ta nejhorší investice jakou můžete udělat....

A neorádej chudáky :p:p:plol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vážení a kolik z Vás zná osobně HonzuV a to tak, že by bylo schopno za něj dát hlavu na špalek?! Přijde mi to tu hrozně jednostranné a že všichni přesně vědí, jak to bylo. Co když se kupující opravdu spálil, co to brát i z jeho pohledu, jak nám by to bylo příjemné? Asi bychom se též bránili. Já se nekloním ani k jedné, ani k druhé straně, jen nastiňuji, že každá mince má dvě strany...

to sice ano, ale mě to připadá že to je takto, dle honzova popisu dedukuju že jde o oktu s motorem 1,8 20V no a pan co to koupil, zjevně nováček se tím někde pochlubil (známemu, rodinný servisák apod.) a ten se zhrozil a nakukal jak ten motor žere apod. a proto se toho chce zbavit tím že to vratí na vadu.... ale samo těžko řect, jen mě to tak přijde, něco podobného jsem zažil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky myslím, že tě na 99 % zkouší a proto bych nereagoval na nějaké bububu, na blind to k tobě určitě nepřítáhne na odtahu-a i když jo stejně to ignoruj, ať ti to postaví před barák, parkovat si může kde chce :p Jinak i kdyby ti přijel s nějakým znaleckým posudkem, nikdo nepotvrdí, že závěry v něm, jdou na tvůj vrub, do takového sporu žádný právník nepůjde. Jestli máš čisté svědomí, buď v klidu a přestaň s ním komunikovat na jeho slaboduché úrovni, zřejmě nechápe, že koupi ojetiny podstupuje určitá rizika, které ovlivňuje jen pán Bůh............. ;)

No a jinak napiš odkud je, třeba ho někdo z nás uvidí jezdit :help:

Mno je ze Srnojed u Pardubic... Už jsem kontaktoval našeho kolegu TomasB, který to tam má kousek... Ale chlápek sám volal, že to chápe a že za to nemůžem a že si to rozmyslel a dal sám opravit... Asi mu to někdo vysvětlil! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno je ze Srnojed u Pardubic... Už jsem kontaktoval našeho kolegu TomasB, který to tam má kousek... Ale chlápek sám volal, že to chápe a že za to nemůžem a že si to rozmyslel a dal sám opravit... Asi mu to někdo vysvětlil! :-)

To je super, mam rad stastne konce :palec2:

niektore veci sa vyriesia same :prc:

ale ako inspiracia, ze na co si davat pozor pri predaji alebo kupe auta bola tato debata naozaj dobra ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vážení a kolik z Vás zná osobně HonzuV a to tak, že by bylo schopno za něj dát hlavu na špalek?! Přijde mi to tu hrozně jednostranné a že všichni přesně vědí, jak to bylo. Co když se kupující opravdu spálil, co to brát i z jeho pohledu, jak nám by to bylo příjemné? Asi bychom se též bránili. Já se nekloním ani k jedné, ani k druhé straně, jen nastiňuji, že každá mince má dvě strany...

Chápu a beru Tvůj pohled na věc, ale můžu Tě a i ostatní ujistit, že mám naprosto čisté svědomí. To auto naše rodina kupovala jako nové a nikdo jiný s ním nikdy nejezdil a ani nebylo nikde mimo naší kontrolu servisováno. Prostě s tím autem jsme 8 let jezdili a pravidelně ho udržovali, a auto nás zato mělo rádo a šlapalo jak hodinky. Kdyby to nebyl takový žrout, tak ho ani neprodáváme!!! No a když ho prodáváme, tak narazíme na našeho menšinového spoluobčana, kterej nejdřív dělá haura a pak dindá každou korunu. Dokonce při prodeji došlo i na to, že je na podpoře a že nemá co jíst a podobný básničky... Ani nevím, jestli má řidičák, ale když to podepsal, tak se zeptal, jak se u toho řadí, že je to jeho první auto! To mi spadla brada. Jsem slušný člověk a mám naprosto čisté svědomí a nechce se mi věřit, že z auta, které bylo naprosto v pořádku a před prodejem na servise, je během týdne nepojízdnej vrak s výpisem závad delším, než kolona na Nuseláku! Prostě se mi nechce věřit básničkám, že odešla najednou spojka, převodovka a rozvody... ( mimochodem ty rozvody mají najeto sotva 10 000 km ) a že se s ním manželka kvůli tomu rozvádí a že je ona na mateřské a on na podpoře a že mají kupu dětí a nemají co jíst... Promiňte, ale nevěřím mu! Po zkušenostech s jeho jednáním , kdy chvíli tvrdí to a za chvíli úplný opak... Dokonce nám cpali do roky i papír, že se vzdávají práva na reklamaci a najednou se ohání číslama vyhlášek atd... Ale jinak dělá, že neumí do pěti počítat... Prostě mě nepřesvědčil a tím to hasne. Od okamžiku, Kdy jsem ho viděl si nadávám, že zrovna ode mě chce auto člen menšinové komunity! Jinak až bude v létě nějakej sraz, tak se s Vámi, kdo budete mít zájem, rád osobně seznámím a pokecáme o tom třeba u pivka... Zdraví Vás Honza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli je to přepsaný, tak ať to přiveze, je jeho problém kde to bude mít zaparkovaný a kde mu to budou holit. Jestli je auto nepojízdný a je na něm aby ho dal do servisu, nechal opravovat a k opravě pozval soudního znalce (s kulatým razítkem - a to rozhodně není značkový servis). Pak tě může dát k soudu, ale spíš by si měl najmout právníka a ty taky a ti se s přihlédnutím k znaleckému posudku domluví za vás.

Právě proto dávám auta do áček, těch pár desítek tisíc mi za to stojí, za ten čas který bych s tím strávil je radši vydělám...

Problém je holt v tom, že někdo krvavě pracně našetří peníze, koupí auto a myslí si že bude jezdit jako s novým. Ale kdyby ta ojetina jezdila jako nový, proč by to ten bývalý majitel prodával? Jasně že to prodával proto že se s tím nechce srát.... Vždyť jinak nový auto je to snad ta nejhorší investice jakou můžete udělat....

A neorádej chudáky :p:p:plol

Jde o to, že se cuká, že na servis nemá. A už né vůbec do značkovýho, kam by se dal přizvat znalec, na kterýho taky nemá... Prostě by chtěl, abych mu uvěřil a že jeden jeho bratránec by věděl o převodovce a druhej by jí možná vyměnil... Vše baz jakéhokoli dokladu! Kdybych nepotřeboval denně jezdit do práce, tak by mi ani ta spotřeba nevadila, ale teď budu muset jezdit denně a proto jsem šel do TDIčka... Jinak tý 20V nic nebylo!!! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se ti ale na druhou stranu divím,že po rečech...jak se s tím řadí?je to moje první auto atd. jsi z obchodu nevycouval.Prodáš auto s takovým poctivým nájezdem za takovou cenu,který si podle tebe pipláš osm let od "mala" nějakýmu poctivýmu italovi.Bylo by mi ho líto(auta,ne cikána),za to by mi ty prachy nestály!Jestli bylo tak v pořádku jak povídáš,někdo by ti tady za něj utrhl ruce....

Editováno: , autor: hony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se ti ale na druhou stranu divím,že po rečech...jak se s tím řadí?je to moje první auto atd. jsi z obchodu nevycouval.Prodáš auto s takovým poctivým nájezdem za takovou cenu,který si podle tebe pipláš osm let od "mala" nějakýmu poctivýmu italovi.Bylo by mi ho líto(auta,ne cikána),za to by mi ty prachy nestály!Jestli bylo tak v pořádku jak povídáš,někdo by ti tady za něj utrhl ruce....

Hele dával jsem ho sem a nikdo ani nepípl... Nikdo nenapsal ani strč si ho do ... :-) Tak nezbývalo nic jiného, než annonce... Ale co, už je to za námi... Od teď vše pouze přes bazar a italům se od teď vyhýbám!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se ti ale na druhou stranu divím,že po rečech...jak se s tím řadí?je to moje první auto atd. jsi z obchodu nevycouval.Prodáš auto s takovým poctivým nájezdem za takovou cenu,který si podle tebe pipláš osm let od "mala" nějakýmu poctivýmu italovi.Bylo by mi ho líto(auta,ne cikána),za to by mi ty prachy nestály!Jestli bylo tak v pořádku jak povídáš,někdo by ti tady za něj utrhl ruce....

Hele dával jsem ho sem a nikdo ani nepípl... Nikdo nenapsal ani strč si ho do ... :-) Tak nezbývalo nic jiného, než annonce... Ale co, už je to za námi... Od teď vše pouze přes bazar a italům se od teď vyhýbám!

No jo,sorry máš pravdu.....a koukám že dostal ještě 26klacků slevu,tak co by chtěl viď :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se ti ale na druhou stranu divím,že po rečech...jak se s tím řadí?je to moje první auto atd. jsi z obchodu nevycouval.Prodáš auto s takovým poctivým nájezdem za takovou cenu,který si podle tebe pipláš osm let od "mala" nějakýmu poctivýmu italovi.Bylo by mi ho líto(auta,ne cikána),za to by mi ty prachy nestály!Jestli bylo tak v pořádku jak povídáš,někdo by ti tady za něj utrhl ruce....

Hele dával jsem ho sem a nikdo ani nepípl... Nikdo nenapsal ani strč si ho do ... :-) Tak nezbývalo nic jiného, než annonce... Ale co, už je to za námi... Od teď vše pouze přes bazar a italům se od teď vyhýbám!

No jo,sorry máš pravdu.....a koukám že dostal ještě 26klacků slevu,tak co by chtěl viď :prc:

Přesně tak... Byl jsem na vážkácj, jestli do toho jít, ale už na nás čekal novej kočár, tak jsme to chtěli mít z krku... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...