Přejít na obsah

Prodal jsem soukromě auto !!! PROSÍM O POMOC!!!


HonzaV

Doporučené příspěvky

Pánové hezkejpříběh a myslim k ponaučení. Mám také podobnou zkušenost- Prodával jsem škodu rapid na lpg, už ani nevim rok výroby, počet km,ale už mě mockrát zklamala.Pul roku po koupi v pohodě ale po pul roku se začalo auto srát!!!:spoka v prdely!!!Spojkový válec v prdely!!!!Jednou jsem zustal stát na křižovatce- palec ze startéru zklamal!!!Potom cívka v prdely.Vše jsem spravil ale autu už jsem nevěril, tak jsme se rozhodli koupin něco novějšiho!Koupily jsme Felicii combi 1,3 r.v.2000. A při prodeji rapida nastaly potíže po týdnu my zavolal kupující, že auto mi chce vrátit, že prej to žere olej a že se z neho kouří...hm tak jsem se snim domluvil na slevě!!Auto jsem prodával za 20tis a slevil jsem mu na 5tis a naštestí to vzal.Ale těch 6 měsicu jsem pořád očekával telefon.Naštestí nic auto sem tam výdám v olomouci a je celé! Už ale asi auto soukromníkovi prodávat nebudu, to raději do aaa-ček.Těch pár tisicovek co prodělám v AAA-čkách mi stoji za ten klid!! Jinak mám pár poznámek, tak za 1- jak má asi vypadat smlouva o prodeji ojetého auta? Za 2- prodával jsem auto felicii combi 1,3 r.v. 2000 lpg najeto 130tis a cenu jsem mel kolem 80tis.Spěchal jsem protože jsem měl vyhlídlou octávku a tak jsem potřeboval prachy....čas mě tlačil tak jsem ji prodal do AAA-ček.Poprvé mě nabídli 70tis tak jsem řekl že ne že jsem chtěl 80......pak mi zase volaly a že se mám znovu stavit....cenu nabídly 75tis tak jsem bral, prodal bez zimnich kol. A byl jsem i rád , hned jsem měl klid a nemusekl se strachovat o 6-ti měsíční období!!!!!! Aspon na něco jsou nám AAA-čka lol:p;) Hm a za 3_ určitě bych se cigánům vyhíbal!!! :p:plol:aggressive:

Proč prodělat v AAA? Já tam prodával felicii a dali mi nejvíc a nesmlouvali,ale auto bych si tam v životě nekoupil.

Editováno: , autor: prtko5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, prostě jako já... nechal sem si od kámošky právničky napsat smlouvu, krásně platnou, je tma jeasně psáno že před podepsáním smlouvy majitel zkontroloval technický stav vozidal a že sa daší vzniklé či skryté vady nebude proti mě nic požadovat či tak nějáki je to tam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto tam nesmí chybět, jestliže něco prodáváš:

Ostatní ujednání

• Vlastnické právo přechází na kupujícího okamžikem zaplacení kupní ceny.

• Prodávající prohlašuje, že je výlučným vlastníkem a že automobil nemá žádné právní vady.

• Prodávající prohlašuje, že mu nejsou známy žádné skryté vady prodávaného automobilu.

• Kupující prohlašuje, že se řádně seznámil s technickým stavem, že byl upozorněn na všechny závady, které jsou prodávajícímu známy a že nebude vůči prodávajícímu uplatňovat další možné vzniklé závady.

• Tato smlouva je vyhotovena ve dvou stejnopisech, z nichž po jednom obdrží každá, ze smluvních stran.

• Tato smlouva se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku v platném znění.

• Smluvní strany prohlašují, že si tuto kupní smlouvu řádně přečetly a že odpovídá projevu jejich vůle, což stvrzují svým podpisem.

V Českém Krumlově dne 9. 6. 2007

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

prodávající kupující

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takove rypnuti.Kdyz to byl rom tak proc si mu to prodaval.Ja uz bych to neprodal ani z principu , protoze by my bylo hned lito auta jak by dopadlo.Znam to , kousek od nas jsou garaze a jak tam voni radi a jak ta auta vypadají,nemit ztrach (a nebat se o mobil)tak vam to vyfotim,ale zdrhat nebudu( je tam jak za bourky) jen pro predstavu,vento a lavicka na kufru.

Hele mluv česky lol Jakej rom? Cdrom? Nemám u sebe zrovna cikánskej slovník takže radši česky lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto tam nesmí chybět, jestliže něco prodáváš:

Ostatní ujednání

• Vlastnické právo přechází na kupujícího okamžikem zaplacení kupní ceny.

• Prodávající prohlašuje, že je výlučným vlastníkem a že automobil nemá žádné právní vady.

• Prodávající prohlašuje, že mu nejsou známy žádné skryté vady prodávaného automobilu.

• Kupující prohlašuje, že se řádně seznámil s technickým stavem, že byl upozorněn na všechny závady, které jsou prodávajícímu známy a že nebude vůči prodávajícímu uplatňovat další možné vzniklé závady.

• Tato smlouva je vyhotovena ve dvou stejnopisech, z nichž po jednom obdrží každá, ze smluvních stran.

• Tato smlouva se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku v platném znění.

• Smluvní strany prohlašují, že si tuto kupní smlouvu řádně přečetly a že odpovídá projevu jejich vůle, což stvrzují svým podpisem.

V Českém Krumlově dne 9. 6. 2007

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

prodávající kupující

to ti je prd platný, protože z té půlroční lhůty se tímto nemůžeš vyvázat a navíc tam máš body, který bych tam vůbec nepsal, protože jsou spíše proti tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nema pls niekto niaku vzorovu kupno predajnu zmluvu na auta? mohli by ste to sem upnut, aspon by sa predyslo podobnym pripadom

Prtostě hlavně do smlouvy napiš, že je všecko na rozsypání. Prostě z toho udělej vrak a to je jediná cesta jak se zbavit pozdějších trablí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto tam nesmí chybět, jestliže něco prodáváš:

Ostatní ujednání

• Vlastnické právo přechází na kupujícího okamžikem zaplacení kupní ceny.

• Prodávající prohlašuje, že je výlučným vlastníkem a že automobil nemá žádné právní vady.

• Prodávající prohlašuje, že mu nejsou známy žádné skryté vady prodávaného automobilu.

• Kupující prohlašuje, že se řádně seznámil s technickým stavem, že byl upozorněn na všechny závady, které jsou prodávajícímu známy a že nebude vůči prodávajícímu uplatňovat další možné vzniklé závady.

• Tato smlouva je vyhotovena ve dvou stejnopisech, z nichž po jednom obdrží každá, ze smluvních stran.

• Tato smlouva se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku v platném znění.

• Smluvní strany prohlašují, že si tuto kupní smlouvu řádně přečetly a že odpovídá projevu jejich vůle, což stvrzují svým podpisem.

V Českém Krumlově dne 9. 6. 2007

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

prodávající kupující

to ti je prd platný, protože z té půlroční lhůty se tímto nemůžeš vyvázat a navíc tam máš body, který bych tam vůbec nepsal, protože jsou spíše proti tobě.

Jo to je pravda, třeba to" V Českém Krumlově " když jsi z Olomouce. :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové hezkejpříběh a myslim k ponaučení. Mám také podobnou zkušenost- Prodával jsem škodu rapid na lpg, už ani nevim rok výroby, počet km,ale už mě mockrát zklamala.Pul roku po koupi v pohodě ale po pul roku se začalo auto srát!!!:spoka v prdely!!!Spojkový válec v prdely!!!!Jednou jsem zustal stát na křižovatce- palec ze startéru zklamal!!!Potom cívka v prdely.Vše jsem spravil ale autu už jsem nevěril, tak jsme se rozhodli koupin něco novějšiho!Koupily jsme Felicii combi 1,3 r.v.2000. A při prodeji rapida nastaly potíže po týdnu my zavolal kupující, že auto mi chce vrátit, že prej to žere olej a že se z neho kouří...hm tak jsem se snim domluvil na slevě!!Auto jsem prodával za 20tis a slevil jsem mu na 5tis a naštestí to vzal.Ale těch 6 měsicu jsem pořád očekával telefon.Naštestí nic auto sem tam výdám v olomouci a je celé! Už ale asi auto soukromníkovi prodávat nebudu, to raději do aaa-ček.Těch pár tisicovek co prodělám v AAA-čkách mi stoji za ten klid!! Jinak mám pár poznámek, tak za 1- jak má asi vypadat smlouva o prodeji ojetého auta? Za 2- prodával jsem auto felicii combi 1,3 r.v. 2000 lpg najeto 130tis a cenu jsem mel kolem 80tis.Spěchal jsem protože jsem měl vyhlídlou octávku a tak jsem potřeboval prachy....čas mě tlačil tak jsem ji prodal do AAA-ček.Poprvé mě nabídli 70tis tak jsem řekl že ne že jsem chtěl 80......pak mi zase volaly a že se mám znovu stavit....cenu nabídly 75tis tak jsem bral, prodal bez zimnich kol. A byl jsem i rád , hned jsem měl klid a nemusekl se strachovat o 6-ti měsíční období!!!!!! Aspon na něco jsou nám AAA-čka lol:p;) Hm a za 3_ určitě bych se cigánům vyhíbal!!! :p:plol:aggressive:

Proč prodělat v AAA? Já tam prodával felicii a dali mi nejvíc a nesmlouvali,ale auto bych si tam v životě nekoupil.

jojo jak kdy se podaří prodat ale auti bych tam taky nekoupil!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč si lidi myslí, že smlouva musí být dlouhá, komplikovaná,... Ono stačí prodávající, kupující, pár drobností o autě, a pak že stav odpovídá stáří a najetým km. Např: Motor včetně periferií vyžaduje kontrolu, případně opravu, je nětěsný a hlučnější. Takhle popsat všecky významné celky auta a je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě byl u nás známej, kterej bydlí ob barák těch cigošů. No a auto celou dobu normálně jezdí. Každej den. A ze známého vypadlo, že se tímto cigošem nechal napálit a připravit o 4000,-CZK.

Jo jo, mladá (majitelka auta) se nechala ukecat. Skoro se nervově sesypala a asi pro klid na duši jim prý tu 4ku poslala oproti čestnému prohlášení. O tomto všem ani neví a raději jí to ani nebudu říkat... Hlavně že už je to za námi. A už o nich nechci slyšet. fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, mladá (majitelka auta) se nechala ukecat. Skoro se nervově sesypala a asi pro klid na duši jim prý tu 4ku poslala oproti čestnému prohlášení. O tomto všem ani neví a raději jí to ani nebudu říkat... Hlavně že už je to za námi. A už o nich nechci slyšet. fuck

to si děláš prdel, ne? No a pak se ty kurvy maj hezky. Vy mu pošlete čtverku, známej se nechal nechal nachytat a vůl mu dal čtverku, kterou už nikdy neuvidí,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si děláš prdel, ne? No a pak se ty kurvy maj hezky. Vy mu pošlete čtverku, známej se nechal nechal nachytat a vůl mu dal čtverku, kterou už nikdy neuvidí,...

Bohužel je to tak... Jsme o čtyřku lehčí... Už od těch sviní nechci slyšel ani slovo a ač je mi toho auta líto, tak teď jim přeji, ať se jim vysype všechno, co může. Spíš už mě začíná děsit jak ochránit nový autí.... Jak to tady tak čtu, tak další z našich žad přišel o své autí. Je to svinstvo. Snad malinko pomůže série tajných vypínačů, zaslepené všechny zámky a on-line sledování auta napojené na PCO...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej teď když to tak čtu, tak ten tvůj kámoš mu dal prachy???

jo, je to blbec. Prej že mu něco sežene, naložil ho do auta, dovezl do Pardubic, řekl mu ať mu dá prachy, že jde pro to. A on dal. Cigoš se za chvíli vrátil, že momentálně není a že mu to doveze.... hádej jak to dopadlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cigoše bych střílel kol100

znám šlušné co makaji a chodí do hospody co já, ale upřímně, většina-to je hroznej dobytek a prasata. No prostě dokud tady bude ta sociální a rasová politika, která vynáší některé politiky nahoru-viz.Čunek, tak budeme mít problémy, budeme okrádáni a hlavně budeme přicházet třeba i o auta. I když v skrytu duše doufám, že na ty čórky ty individua nemají schopnosti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

znám šlušné co makaji a chodí do hospody co já, ale upřímně, většina-to je hroznej dobytek a prasata. No prostě dokud tady bude ta sociální a rasová politika, která vynáší některé politiky nahoru-viz.Čunek, tak budeme mít problémy, budeme okrádáni a hlavně budeme přicházet třeba i o auta. I když v skrytu duše doufám, že na ty čórky ty individua nemají schopnosti ;)

Dobrý, já znám zase auta co nejezdí, ale naprostá většina prostě jo. lol .

Prostě to mají v genech vyvíjeli se tak po staletí tisíciletí. Skurvenej pozitivní rasizmus musí se na ně tvrdě srát na ně a tvrdě trestat. Žijí ve svých vesnicích v bordelu? Jejich problém ať si tam schnijí. Džamilu bych poslal bydlet do chánova.

Jednou vymřeme a budeme si za to moct sami. Protože si sem furt zveme takovéto neschopné národy, které dokáží akorád přiživovat se na ostatních a přímat a využívat naše výdobytky, které budovaly naši předci zatímco jejich předci vybudovali leda tak hovno. A my hloupí je všemožně podporujeme a omlouváme a litujeme a oni se nám odvděčují tím že nás terorizují a okrádají :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý, já znám zase auta co nejezdí, ale naprostá většina prostě jo. lol .

Prostě to mají v genech vyvíjeli se tak po staletí tisíciletí. Skurvenej pozitivní rasizmus musí se na ně tvrdě srát na ně a tvrdě trestat. Žijí ve svých vesnicích v bordelu? Jejich problém ať si tam schnijí. Džamilu bych poslal bydlet do chánova.

Jednou vymřeme a budeme si za to moct sami. Protože si sem furt zveme takovéto neschopné národy, které dokáží akorád přiživovat se na ostatních a přímat a využívat naše výdobytky, které budovaly naši předci zatímco jejich předci vybudovali leda tak hovno. A my hloupí je všemožně podporujeme a omlouváme a litujeme a oni se nám odvděčují tím že nás terorizují a okrádají :aggressive:

Souhlas! :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý, já znám zase auta co nejezdí, ale naprostá většina prostě jo. lol .

Prostě to mají v genech vyvíjeli se tak po staletí tisíciletí. Skurvenej pozitivní rasizmus musí se na ně tvrdě srát na ně a tvrdě trestat. Žijí ve svých vesnicích v bordelu? Jejich problém ať si tam schnijí. Džamilu bych poslal bydlet do chánova.

Jednou vymřeme a budeme si za to moct sami. Protože si sem furt zveme takovéto neschopné národy, které dokáží akorád přiživovat se na ostatních a přímat a využívat naše výdobytky, které budovaly naši předci zatímco jejich předci vybudovali leda tak hovno. A my hloupí je všemožně podporujeme a omlouváme a litujeme a oni se nám odvděčují tím že nás terorizují a okrádají :aggressive:

naprosto výstižné, ani mistr úskoku ČUNEK by to tak nenapsal :palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
jo, je to blbec. Prej že mu něco sežene, naložil ho do auta, dovezl do Pardubic, řekl mu ať mu dá prachy, že jde pro to. A on dal. Cigoš se za chvíli vrátil, že momentálně není a že mu to doveze.... hádej jak to dopadlo?

a co to tak napísať hneď až vieme aj mi :)

Editováno: , autor: smreko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím proč si lidi myslí, že smlouva musí být dlouhá, komplikovaná,... Ono stačí prodávající, kupující, pár drobností o autě, a pak že stav odpovídá stáří a najetým km. Např: Motor včetně periferií vyžaduje kontrolu, případně opravu, je nětěsný a hlučnější. Takhle popsat všecky významné celky auta a je klid.

presne tak zmluva nema byt literarne dielo ale ma to byť papier ktorý podvrdzuje ustnu dohodu medzi predavajúcim a kupujúcim i keď to tak vo večšine prípadoch nieje tak, moja skúsenosť kúpil som octavku a v kupno predajnej zmluve stálo že je obutá na letních pneu 205/60R15 na hlinikových diskoch a na autíčku plechače bez puklic a pneu 195/65R15 zimné aspon že sedelo to R15 :) , a ešte jedna rada čo robia autobazari daju vikšiu cenu a potom keď sa spýta človek či sa neda niečo spustiť z ceni na čo oni čakajú tak povedia že áno dohodnete sa o kolko znižia cenu a potom do kupno predajnej zmluvi napíšu že na vozidlo bola poskytnuta zľava vo výške .......... na odstranenie skritých a vzniknutých závadach. (našťastie nie môj prípad ja som kúpil autko od človeka ktorého dobre poznám a auto som poznal od jeho kúpi on ho kúpil fuingel nové, len v tej zmluve sa trocha kopol lebo na leto tam mal tie kolesa čo tam napísal ale tie si nechal na druhé auto iba sme sa potom tomu zasmiali a pohoda).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...