Přejít na obsah

rychlejší zahřátí motoru


palicuk

Doporučené příspěvky

Juniore, nic ve zlém, ale investici okolo 35.000 CZK dokáže plno z nás využít i jinak ;)

(ted ymnohem lépe). Takže až to nezávislé topení bude stát 4.000,- pak je to o ničem, ale do té doby

je kartonový dekl před chladičem ideální řešení. Ono řešení "předpotopní" ještě neznamená, že je celkově hloupé..

Aneb proč vymýšlet něco, co za "hubičku" už funguje léta.. :palec2:

To je sice fakt,ale na druhou stranu koukám jak moje auto vypadá a nehledě na to,že skoro všechno se dá sehnat levněji a přijde mi to podobné jako když si tady někdo nechává dodělávat dodatečně klimu která se používá skoro stejně dlouhou část roku jako trvá i zima.Tudíž mi to přijde dost podobná investice,jen jde o to se rozhodnout,jestli je pro mě hůř zvladatelné vedro,nebo zima.A taky si myslím,že i když je tady někdo krátce a nechrlí ze sebe kvanta příspěvků k různým tématům,nemusí se hne krytyzovat jako by ničemu nerozuměl na rozdíl od těch co jsou tady dlouho?! Né vždy to znamená,že jsou chytřejší a všemu rozuměj lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj nazor na decku je asi takovej jako jet na pionyru s plexisklem nebo bez - porad je mi zima na nohy. tzn ze se motor nikdy neutesni tak jako kabina ridice coz znamena ze se motor ohreje max o 10 - 15 vterin driv nez bez decky. A kdyz mam nevhodne umistenou decku tak se pak kapalina pri zahratym motoru spatne chladi a spina sahara.

Decka mela svuj vyznam na 120 kde byl motor vzadu a vepredu chladic a k nemu dlouhy vedeni a moc vody v soustave. Tam to termostat nedokazal dobre korigovat.

Jinak souhlasim s Pegasem to ze ma nekdo malo prispevku este neznamena ze je totalni trubka. howg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj nazor na decku je asi takovej jako jet na pionyru s plexisklem nebo bez - porad je mi zima na nohy. tzn ze se motor nikdy neutesni tak jako kabina ridice coz znamena ze se motor ohreje max o 10 - 15 vterin driv nez bez decky. A kdyz mam nevhodne umistenou decku tak se pak kapalina pri zahratym motoru spatne chladi a spina sahara.

Decka mela svuj vyznam na 120 kde byl motor vzadu a vepredu chladic a k nemu dlouhy vedeni a moc vody v soustave. Tam to termostat nedokazal dobre korigovat.

Jinak souhlasim s Pegasem to ze ma nekdo malo prispevku este neznamena ze je totalni trubka. howg

Ty opičárny nikomu nevnucuji a nebýt tohoto tématu tak nad tím asi ani nepřemýšlím. To co jsem udělal, vyfotil a hodil sem i pro ostatní možná někoho zaujme, někdo se zasměje poklepe na čelo atd.- ale od toho to tu snad je no ne. Mohl jsem si to klidně nechat pro sebe. No holt není to značka je to výrobek NAKOLENĚ.

Jinak jsem zvědav kdy si toho soused (má taky oktu tak si je obhlížíme a tlacháme) případně někdo vůbec všimne.

A za totální trubku nikoho neoznačuji to bych si nedovolil ať má příspěvků kolik chce, urážet se tady nemáme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty opičárny nikomu nevnucuji a nebýt tohoto tématu tak nad tím asi ani nepřemýšlím. To co jsem udělal, vyfotil a hodil sem i pro ostatní možná někoho zaujme, někdo se zasměje poklepe na čelo atd.- ale od toho to tu snad je no ne. Mohl jsem si to klidně nechat pro sebe. No holt není to značka je to výrobek NAKOLENĚ.

Jinak jsem zvědav kdy si toho soused (má taky oktu tak si je obhlížíme a tlacháme) případně někdo vůbec všimne.

A za totální trubku nikoho neoznačuji to bych si nedovolil ať má příspěvků kolik chce, urážet se tady nemáme.

jj taky jsem vyjadril svuj nazor na decku :palec2: . Tim nechci rict, ze to nepomuze ale ... viz predchozi prispevek. ;)

trubka nebyla myslena k smerem k tobe (ty jsi to nepsal), s timhle skatulkovanim jsem se tu uz nekolikrat setkal - to je sem ale nepatri, tema je jak zahrat rychlejc motor, byla to ode mne nemistna poznamka mela jit pres PM kol3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je sice fakt,ale na druhou stranu koukám jak moje auto vypadá a nehledě na to,že skoro všechno se dá sehnat levněji a přijde mi to podobné jako když si tady někdo nechává dodělávat dodatečně klimu která se používá skoro stejně dlouhou část roku jako trvá i zima.Tudíž mi to přijde dost podobná investice,jen jde o to se rozhodnout,jestli je pro mě hůř zvladatelné vedro,nebo zima.A taky si myslím,že i když je tady někdo krátce a nechrlí ze sebe kvanta příspěvků k různým tématům,nemusí se hne krytyzovat jako by ničemu nerozuměl na rozdíl od těch co jsou tady dlouho?! Né vždy to znamená,že jsou chytřejší a všemu rozuměj lol

To je otázka, kterou si musí každý zodpovědět sám. Buď zvítězí vzhled (jak auto vypadá) nebo praktičnost (=když někdo jezdí do zaměstnání např. jen 6 km, a za tu dobu se motor v zimě v mrazu nezahřeje, takže jezdí defacto pořád "na sytič" za 10l).

A dál už předchozí příspěvek nečtu, protože jsme se tu vnichni v tomto tématu:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=33579&st=0

shodli, že je to moc pěkné místo k diskusi, nikoliv k osobním půtkám. Nic ve zlém :palec2: Ať se Ti daří!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty opičárny nikomu nevnucuji a nebýt tohoto tématu tak nad tím asi ani nepřemýšlím. To co jsem udělal, vyfotil a hodil sem i pro ostatní možná někoho zaujme, někdo se zasměje poklepe na čelo atd.- ale od toho to tu snad je no ne. Mohl jsem si to klidně nechat pro sebe. No holt není to značka je to výrobek NAKOLENĚ.

Jinak jsem zvědav kdy si toho soused (má taky oktu tak si je obhlížíme a tlacháme) případně někdo vůbec všimne.

A za totální trubku nikoho neoznačuji to bych si nedovolil ať má příspěvků kolik chce, urážet se tady nemáme.

Milix, mě se ten tvůj plech před chladičem moc líbil :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Milix: mě se ten Tvůj příspěvek i nápad velice líbí-může se to hodit.

to Beda- OK

to Petr a Rosta 1.8 - dík, hned mám lepší pocit -_-

K tématu: dečku bych na oktu nedal, proč tak pěkné auto hyzdit. Už jsem viděl borce s propletenou koženkou nebo co to bylo v mřížce Okty. Zřejmě tak jak píše Petr mu na vzhledu nezáleželo a řešil to po praktické stránce a čerpal právě ze vzpomínek na škodu 120. Proti gustu.... :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem tam zene take udelal decku,jezdi jen 15km,z jedne strany filc,z druhe cerna guma proti desti,je strcena zevnitr u chladicu,takze nikdo nic nepozna,masku nehyzdi,motor nechladne......tak rychle

To jsou ty krátký trasy. Jezdím 12km ráno a 12 odpoledne (někdy 20). Rozhodně za masku, tam to není vidět a účel to splní.

A fotečka by nebyla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela zajímavé. Ale stejně si myslím, že dost vzduchu jde na chladič nárazníkem a já mám třeba nasávání vzduchu pro motor nad chladičem, takže bych asi motor připravil o čerstvej vzduch. Naštěstí mám benzíňáček a zahřívá se parádně. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim až taková zima není, ale až udeří mrazy, taky tam něco vrazím. Po cestě nabíram ještě lidi do auta, zhruba po 6km od garáže, a to mám teplotu na cca 70°C. Řekl bych že to není tak špatný, předtím jsem měl Felinu 1,6 a ta se ohřívala o trochu rychleji, ale ne moc výrazně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...