Přejít na obsah

rychlejší zahřátí motoru


palicuk

Doporučené příspěvky

a ako to robite so stylom jazdy po rozjazde??

je jasne ze vytacat to nejak napr. nad 3000ot nema zmysel a skodi, ale tiez nizke asi velmi nepomahaju studenemu motoru... ja sa snazim to drzat niekde medzi 2000-3000otackami (benzin 1,6 75kW), tym neskazim nic dufam. Alebo mate ine typy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ako to robite so stylom jazdy po rozjazde??

je jasne ze vytacat to nejak napr. nad 3000ot nema zmysel a skodi, ale tiez nizke asi velmi nepomahaju studenemu motoru... ja sa snazim to drzat niekde medzi 2000-3000otackami (benzin 1,6 75kW), tym neskazim nic dufam. Alebo mate ine typy?

Po nastartování jedu normálně , plynulé přidávání , žádné extra vytáčení na rozjezd, prostě pohoda ,otáčky max. do 2500.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

posledni dve polozky - mysi posunout dolu ;)

dobre tak este jednou, ale naposled kol1

http://autodoplnky.objednavejte.cz/c80-zim...a-do-r-6-2000r/ - do 6/2000

http://autodoplnky.objednavejte.cz/c80-zim...via-od-6-2000r/ - od 6/2000

OK chápu jen jsem chtěl říct, že jsem hledal na těch stránkách hned jak jsi dal adresu poprvé a nenašel na oct do 6/2000. :D

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a esce mam jeden dotaz, kdyz tam pichnu kus karotnu pred chladic a motor bude zahran na tu provozni teplotu, tak jak se to pak chladi, kdyz je tam ten karton? pokud bude vadit karton chlazeni motoru vzduchem, tak se asi sepnu ventilatory ze?nebo ten chladici vzduch pujde ze spodu a to staci na ten zahraty motor?

Jinak me zaujala ta krytka do tej mrizky, ma s tim nekdo zkusenosti?ma to cenu si to poridit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a esce mam jeden dotaz, kdyz tam pichnu kus karotnu pred chladic a motor bude zahran na tu provozni teplotu, tak jak se to pak chladi, kdyz je tam ten karton? pokud bude vadit karton chlazeni motoru vzduchem, tak se asi sepnu ventilatory ze?nebo ten chladici vzduch pujde ze spodu a to staci na ten zahraty motor?

Jinak me zaujala ta krytka do tej mrizky, ma s tim nekdo zkusenosti?ma to cenu si to poridit?

Já mám zakryto asi tři čtvrtiny chladiče a stačí se to v pohodě uchladit,Dnes jsem jel 300km s toho 200km po dálnici s plným vozíkem a to bylo dnes teplo.Teplota v pořádku,nehřálo se to vubec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zakryto asi tři čtvrtiny chladiče a stačí se to v pohodě uchladit,Dnes jsem jel 300km s toho 200km po dálnici s plným vozíkem a to bylo dnes teplo.Teplota v pořádku,nehřálo se to vubec.

Taky jsem dnes okuli protáhl na delší štrece a a chlazení OK. Zatím jsem tam nechal ten plech (viz příspěvek 11), kryje tak 2/3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ja sem tam tuhle dal karton,ale je to napr.protoze to natahlo vodu a nedrzelo to tvar.Dneska sem nahodou v praci narazil na zajimavej material,udelal sem to z toho.Prace cca 15min.Je moznost zakryt uplne nebo jen pulka snadno se to vynda.je to sice videt,ale to nevadi,pokud to bude plnit svou funkci tak uz to enni takovej probelm to natrit nebo prilepit neco cernyho.

post-10878-1199393112_thumb.jpg

post-10878-1199393125_thumb.jpg

post-10878-1199393141_thumb.jpg

post-10878-1199393154_thumb.jpg

Editováno: , autor: pavel3.0.9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sem tam tuhle dal karton,ale je to napr.protoze to natahlo vodu a nedrzelo to tvar.Dneska sem nahodou v praci narazil na zajimavej material,udelal sem to z toho.Prace cca 15min.Je moznost zakryt uplne nebo jen pulka snadno se to vynda.je to sice videt,ale to nevadi,pokud to bude plnit svou funkci tak uz to enni takovej probelm to natrit nebo prilepit neco cernyho.

to je molitan ne?mno ja jsem tam mel,nebo mam tvrdy karton a nevypada to, ze by to tahlo vodu. A muj tata nemuze pochopit, ze jeho auto stoji v garazi, kde je cca 16 stupnu, takze ujede par metru a topimu to raz dva, jenze ja stojim venku, tak to trva, nez se to zahreje a pry kdyz se to zahreje, tak to topi malo, jenze tech 10km na velke zahrati je opravdu malo ne? Vzdyt to auto musej byt promrzly na kostru ;) jenze porad mam pry spatny termostat. lol a kdyz jedu 20km, tak to topi jak blbe, ze to musim i stahovat, protoze se pak potim, aj na riti :p jenze porad mam spatny termostat lollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne je to takovej zvlastni material.Jako by lisovy desky t naky umely peny,je to nepromokavy,bylo to u zbozi ,aby se nerozbylo.Me auto stoji taky venku rano je promrzli fest.Ted zacina topit pri tech -6stupnich,cca po6km,je funkcni i to pritapeni.Ja mam blby ,ze do prace to mam porade z kopce tak to dlouho trva nez se zahreje,kdyz jedu jinam do kopce tak to topi klidne i po 4km.prez den uz se ohreje o dost rychleji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne je to takovej zvlastni material.Jako by lisovy desky t naky umely peny,je to nepromokavy,bylo to u zbozi ,aby se nerozbylo.Me auto stoji taky venku rano je promrzli fest.Ted zacina topit pri tech -6stupnich,cca po6km,je funkcni i to pritapeni.Ja mam blby ,ze do prace to mam porade z kopce tak to dlouho trva nez se zahreje,kdyz jedu jinam do kopce tak to topi klidne i po 4km.prez den uz se ohreje o dost rychleji.

jojo,taky me to topi po 4 km,ale musim trochu vic frcet a ne to jen lechtat a mas pravdu,ze pokud auto nema "zahul" do kopce, tak to topi pozdis z kopce. Esce gtu na foru ten spodni kryci plech po motor...si myslim,ze to nemusi byt spatny.spodni plech + karton a teplucko musej byt hned :palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem schopen sehant plastový kryt na přední masku. Má barvu jako tmavě zabarvené ofuky a pasuje přesně mezi chromový lem a zakrývá mřížky masky. Nasazuje se z venku a vypadá moc dobře. Lze jej použít do teploty + 15 C - rovněž na fabii a novou felicii. Až bude čas, dám sem foto. Cena 500,-kč. Profesionálně vyrobeno jako neorig. doplněk.

post-6401-1199727715_thumb.jpg

Editováno: , autor: Sidonius1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem schopen sehant plastový kryt na přední masku. Má barvu jako tmavě zabarvené ofuky a pasuje přesně mezi chromový lem a zakrývá mřížky masky. Nasazuje se z venku a vypadá moc dobře. Lze jej použít do teploty + 15 C - rovněž na fabii a novou felicii. Až bude čas, dám sem foto. Cena 500,-kč. Profesionálně vyrobeno jako neorig. doplněk.

Jseš trochu drahej, nemyslíš? ;)http://autodoplnky.objednavejte.cz/c80-zimni-vybava/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja tam nic z plechu delat nebudu.zespoda mam ten plast s tema spuntama predek mam zakrytej,Tak by tam nemel jit studenej vzduch.Jeste chci poresit to pritapeni s tema 3 teliskama,prootze altik ma dost velkou rezervu mi to ze svtelama ukazuje vytizenost 50%.takze to bud predelam na vypinac nebo zkusim oblbnou to cidlo teploty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na všechny co si dáváte před chladič nějakou clonu jeden dotaz. Vysvětlete mi co vám ta clona pomůže k topení když po nastartování stejně do chladiče nejde žádná teplá voda. Tu tam začne termostat propouštět až když teplota motoru dosáhne cca 87 st. a to už topení běží na plný výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na všechny co si dáváte před chladič nějakou clonu jeden dotaz. Vysvětlete mi co vám ta clona pomůže k topení když po nastartování stejně do chladiče nejde žádná teplá voda. Tu tam začne termostat propouštět až když teplota motoru dosáhne cca 87 st. a to už topení běží na plný výkon.

Při jízdě nejde na motor proud studeného vzduchu,který by motor ochlazoval.Takže nejde ani tak o chladič (v tom máš pravdu)ale o celý motor.Je to vyzkoušené a funguje to lol lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při jízdě nejde na motor proud studeného vzduchu,který by motor ochlazoval.Takže nejde ani tak o chladič (v tom máš pravdu)ale o celý motor.Je to vyzkoušené a funguje to lol lol

presne tak,tata se mi taky posmival,co blbnu,kdyz motor ma nejaky dva okruhy,maly,velky, ale ten studenej luft dela svoje :palec2:lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem schopen sehant plastový kryt na přední masku. Má barvu jako tmavě zabarvené ofuky a pasuje přesně mezi chromový lem a zakrývá mřížky masky. Nasazuje se z venku a vypadá moc dobře. Lze jej použít do teploty + 15 C - rovněž na fabii a novou felicii. Až bude čas, dám sem foto. Cena 500,-kč. Profesionálně vyrobeno jako neorig. doplněk.

CENA JE MYŠLENA I S POŠTOVNÝM!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Tak mi dnes přišla poštou zimní clona na fabii objednávaná byla z jednoho internetového obchodu za 500Kč s poštovným mě vyšla na 610Kč. Posílám fotky jak to vlastně vypadá ať z toho nejste zklamaní jako já. Celej tenhle plastovej díl hyzdí dva šrouby na připevnění - výrobce se ani nesnažil je zamaskovat, aby nebyly vidět. Já tenhle estetický problém vyřeším tak, že celou clonu nechám počalounit kůží nebo koženkou a přidělám ji na suché zipy k žebrum masky. Ještě do ní chci vybrousit nějakej menší otvor na náporové sání vzduchu pro motor. Ten otvor tam chci udělat proto, že chci plexisklem zakrýt i ten chladící otvor co je pod nárazníkem.

post-20401-1227731244_thumb.jpg

post-20401-1227731263_thumb.jpg

post-20401-1227731477_thumb.jpg

Editováno: , autor: jirik64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...