Přejít na obsah

Jsem dneska zuřil


TomasB

Doporučené příspěvky

jsem byl dneska vytočený tak, že jsem se vzteky klepal. na přelomu srpna/září jsem dělal jednomu pivovarnickému koncernu nabídku na 2 ks jistého přístroje. Výrobce, který tyto přístroje vyrábí zastupujeme exkluzivně a je dohodnuta určitá cenová politika, kterou dodržuju. Exklusivitu máme na laboratorní přístroj. Pak je v CZ ještě firma, která stejného výrobce zastupuje pro procesní analyzátory. A ti mně taky poptali. Udělal jsem to tak, aby to měli o kousek levněji, ale aby defacto stejně neměli moc šanci, protože proč bych se s někým dělil, když si to můžu udělat sám. Pivovarnickej nákupčík tlačil na cenu, tak jsem mu poskytnul jistou slevičku v rámci dohod s výrobcem(celosvětově jednotná cena), zkoušel to dál, ale ani prd, protože prostě to regulérně nikde nelze koupit levněji. Pak se nic nedělo a dneska jsem prověřoval v jakým to je stavu, protože bylo ve hře ještě vyčkávání tohoto koncernu jak dopadnou jednání mezi výrobcem zařízení a belgickou centrálou pivovarnického koncernu ohledně speciální ceny pro tento koncern. No a tak jsem zjistil, že ta firma, která je zastupuje pro procesní zařízení vyhrála cenově a prej o hodně. Tak jsem docela čuměl jak je to možné a žhavil jsem dráty do Švýcarska a hnedle se prověřovalo u výrobce, který by samozřejmě jednal v případě porušení exkluzivity v náš prospěch a dotyčná firma by mi musela vypláznout celou ušlou marži. Letmo nic nezjistili, což je ale pochopitelné, protože by jim to na přímo ani neprodali. Takže je jasné, že v tom je namočená jejich švýcarská centrála, přes kterou to asi chtěli dostat do CZ. Zavolal jsem ještě dotyčnému manažerovi se kterým jsem jednal a kterému jsem dělal nabídku. Čuměl jak puk, chvíli nevěděl co říct, pak že to samozřejmě objednají u nás, ale že se chtěl ještě dohodnout na lepší ceně. To mně teda boreček fakt dojmul, on si snad myslí, že pokurví cenu, de facto nás jako firmu poškodí v potenciálních budoucích kšeftech u daného zákazníka, urve kšeft, na kterým jsem mohl mít normální plnou marži pro sebe a čeká že mu vyjdu vstříc. Přitom on jim to nabídnul za cenu, za kterou to ani nemá šanci legálně koupit. Myslel si, že že to koupí přes švýcarsko, přihodí si pár drobnejch který by vydělal a na mně by pak zbyla případné poprodejní starosti o zákazníka. Prostě brutálně nabídnul pod cenou. No a já to samozřejmě nepřehlédnul jak si najivně myslel a teď se chce o něčem dohadovat. No to je ku*va fakt drzost. Nevím jesltli mně měl za nějakou blbou lamu či co že na to nepříjdu. A teď je frajer v průseru, protože já na něj seru a nedám mu to za míň než jsem mu nabídnul a ať si to řeší jak chce. Chtěl vydělat za každou cenu pár šušní, tak holt blbec bude dotovat pivovary. A u výrobce už si to ohlídají.

Já bych přišel o 300 tKč zisku, on by vydělal pár tisícovek. Případné řešení problémů by padlo na mně jakožto na exklusivního zástupce. Co to je kur*a za lidi, to mi hlava nebere. A nechápu jak si mohl myslet, že mu to projde, protože i podle výrobního čísla zjistím přes koho to od výrobce šlo a výrobce by ho stejně zinkasoval a poslal prachy mně. Prostě spoléhal na to, že to takhle sviňácky prodá a nebude problém a já to nezjistím, jenže to se přepočítal, protože si svoje kšefty hlídám. Navíc českej trh zdaleka není tak velkej jak by se mohlo zdát a dříve či později se stejně 99% věcí provalí.

Fakt jsem byl vzteklej do ruda. Co to je do prdele za úroveň. No klasika, ojebávat, ojebávat, ojebávat, obcházet dohody, obcházet smlouvy...

Tak teď ať se z toho třeba opíchá a ztrátu ať si třeba platí z vlastní kapsy. A ještě je tak drzej, že se chce dohodnout. To mněl přijít na začátku, ne až na to příjdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze toto je politika vic vetsich zakazek...

Nase firma se chtela rozsirovat => postavit novou budovu na zeleny louce... rozpocet tusim 120 mil. Kc => zakazku samozrejme vyhrala jista velke firma => po mesici priprav navysila rozpocet o skoro 30 mil. Kc, takze se to skrecovalo... koupil se barak vedle stavajici budovy...zakazku na jeji prestavbu ziskala opet tato firma diky nizke cene...za 14 dni opet rozvazani smlouvy kvuli nadmernemu podhodnoceni nabidky a naslednemu navyseni temer o 20% :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je tak, kdyz nekdo prodava "exkluzivne" predrazene veci.

Taky si radej koupim levnejsi prislusenstvi do auta, nez abych kupoval to zarucene originalni (cti uplne stejne) od autorizovanych servisu.

pleteš jablka s hruškami. Tady není řeč o běžném zboží.

Jinak mi dneska volal, akceptuje úplně všechno. Dostal totiž taky bleskový pojeb od výrobce. Do konce týdne mám na stole objednávku. A fešák docela provaří. Samozřejmě jsem byl neoblomný a v tomto případě jsem nebral v potaz ani to, že od vystavení nabídky došlo k nezanedbatelnému poklesu kurzu franku. Sice jsem mohl na přímo vydělat 300tKč, ale takhle na tom vydělám cca 250tKč(i díky tomu poklesu franku) a veškeré starosti a náklady s instalací a záručním servisem si ponese on. To má za trest. Jinak bych musel dělat instalaci, veškeré ty pič.viny jako IQ\OQ ... a případně řešit problémy se servisem, pokud by tomu náhodou něco bylo. Takže jsem nakonec docela spokojenej, protože mi to zabralo se vším všudy max. jeden den práce a tak 1000-2000,- za telefon.

Uznal i to, že nás u tohoto zákazníka poškodil co se dobrého jména týká a dušoval se, že už toto neudělá a napříště bude otevřeně spolupracovat a dodržovat politiku výrobce. Docela mně mile překvapilo, že ačkoli je v tomto businessu mnohem déle než já a specializujou se docela dost na pivovary(my ne), tak měl minimum informací o tomto kšeftu. Já to měl zmapovaný perfektně kdo bude koncový uživatel, poměry v daném pivovarském koncernu, jaké možnosti mají v nákupech v CZ, jaké možnosti má jejich centrála v Belgii, v jakém stavu jsou přímá jednání tohoto koncernu s výrobcem zařízení ohledně speciální ceny pro tento koncern, kdo je potenciální konkurence, věděl jsem naprosto perfektně co zákazních chce a proč, takže jsem jednoznačně věděl, že je otázkou času, kdy to koupí.

Ale ono by to bylo na hodně dlouhé povídání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ty ted děláš dle popisu práce čistě obchodáka firmě ?? už žadny vyvoj vyroba apod?

třeba čekal kolik mu pujde procent do saka a ty furt nic :D

přesně řečeno dle smlouvy Product Manager. Zodpovídám za určité značky v ČR, něco exklusivně něco ne. Obnáší to hodně odborných znalostí, hodně cestování, slušné právní povědomí(protože dělám i veškerou jak technickou dokumentaci, tak i smlouvy a většinou se nejedná o věci za pár Kč, ale je řeč o vyšších sumách, aktuálně největší projekt mám za 500.000 Euro a v únoru by měl být podepsán kontrakt),..

Takže žádné brousím nůžky, nože to není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ten frank chodíš směňovat někam k cigánům,ne?Rozdíl 50 tis?Docela často dělám v CH a docela to sleduju a jsem si docela jistej,že takovej rozdíl během pár dnů to není.Jinak se nezlob,ale občas tvoje příspěvky nestíhám.Ale jak už někdo psal,jsme v Lampárně..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekny brus :D-_-

Jo, to je, ale už jsem nad tím strávil celkem dost času a není snad tejden, abych netrávil dlouhé hovory se svým švýcarsko-italským obchodním partnerem od výrobce. V prosinci nebo lednu mně čeká cesta se zákazníkem do Milána a Fiuorenzoly na mlecí testy. Momentálně jsou ještě v řešení nějaké licence či povolení na ministerstvu v Itálii k transportu a manipulaci s testovanými látkami, protože to spadá do kategorie derivátů morfinu :-) A italáči se toho bojí jak čert kříže. lol Není to lehkej chleba, ale je zajímavej. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ten frank chodíš směňovat někam k cigánům,ne?Rozdíl 50 tis?Docela často dělám v CH a docela to sleduju a jsem si docela jistej,že takovej rozdíl během pár dnů to není.Jinak se nezlob,ale občas tvoje příspěvky nestíhám.Ale jak už někdo psal,jsme v Lampárně..........

Taky jsem nepsal, že ten rozdíl 50 tis v zisku je danej jen tím frankem. Logicky jsem tomu dotyčnému dal reselerskou cenu, kdy ten rozdíl byl větší, ale díky poklesu franku o téměř korunu se zmenšil, takže fakticky na tom vydělám víc, protože jsem mu dělal nabídku v Kč, ale platím v CHF. Prostě kdybych to prodal přímo koncovému uživateli, tak bych vydělal 300, tím, že to půjde přes reselera, tak na tom mám o 50 míň. Kdyby ale zůstal kurz stejný jako v době nabídky, tak bych měl zisk menší. Tak nevím, jestli z toho budeš teď moudrej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze toto je politika vic vetsich zakazek...

Nase firma se chtela rozsirovat => postavit novou budovu na zeleny louce... rozpocet tusim 120 mil. Kc => zakazku samozrejme vyhrala jista velke firma => po mesici priprav navysila rozpocet o skoro 30 mil. Kc, takze se to skrecovalo... koupil se barak vedle stavajici budovy...zakazku na jeji prestavbu ziskala opet tato firma diky nizke cene...za 14 dni opet rozvazani smlouvy kvuli nadmernemu podhodnoceni nabidky a naslednemu navyseni temer o 20% :)

jo klasika, některý "kvalitní" firmy prostě udělaj všechno pro to, aby kšeft získaly. Co potom po nich zbyde je už jedno nebo později prostě cenu posunou na úroveň ostatních nabídek, ale kšeft už je jejich. Pak záleží na smlouvách a kdo to má na starosti u zákazníka a co si nechá líbit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Casem si zvyknes, ale vim ze to nasere :wacko:

jasně, stává se to. Pokud tam není exklusivita, tak ani nepípnu a je to jeho boj jak si s tím poradí s minimální marží. Jde o to, že máš náklady na školení, instalace, překlady, případný záruční servis, který ti jde k tíži, případně jiné další náklady. A aby jsi mohl existovat, tak musíš generovat zisk. A ten můžeš generovat až pokryješ náklady. A u každého kšeftu musíš počítat s určitým procentem peněz na náklady spojené s daným obchodem. Ale jsou firmy, které prostě musí mít kšeft za každou cenu, i když na tom ve finále prodělají a nebo odrbou zákazníka. A ve finále ten zákazník stejně časem skončí často u toho, kdo mu to tak lacino neprodá, ale bude spokojenej a bez starostí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim, ale dneska je rada Fa. , ktere na toto kaslou. Hlavne neco vydelat!! Na tvem miste bych se taky nasral a pak asi ozral :) Protoze mit naklady na vse kolem a pak se nekdo objevi kdo chce kseft za kazdou cenu, nasere radne. Delam trosku do neceho jineho, ale je to vsude.

naštěstí u nás máme celkem dobře propracované metody, takže o každém kšeftu nakonec vím co a jak, tenhle dotyčnej byl vážně blázen, když si myslel, že na to nepříjdu. I to patří k mé práci, abych vždy věděl(i v případě že kšeft nezískám) co si zákazník koupil, od koho, proč,...A tohle všecko se u nás tlačí do databází a tak snadno zjistím i za 5 let co a jak. Možná chápeš co mám na mysli a proč se o to zajímám. Prostě všechny kontakty se zákazníky, co kdy kde jak nač a proč máme zaarchivováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim, ale dneska je rada Fa. , ktere na toto kaslou. Hlavne neco vydelat!! Na tvem miste bych se taky nasral a pak asi ozral :) Protoze mit naklady na vse kolem a pak se nekdo objevi kdo chce kseft za kazdou cenu, nasere radne. Delam trosku do neceho jineho, ale je to vsude.

naštěstí u nás máme celkem dobře propracované metody, takže o každém kšeftu nakonec vím co a jak, tenhle dotyčnej byl vážně blázen, když si myslel, že na to nepříjdu. I to patří k mé práci, abych vždy věděl(i v případě že kšeft nezískám) co si zákazník koupil, od koho, proč,...A tohle všecko se u nás tlačí do databází a tak snadno zjistím i za 5 let co a jak. Možná chápeš co mám na mysli a proč se o to zajímám. Prostě všechny kontakty se zákazníky, co kdy kde jak nač a proč máme zaarchivováno.

Tak to je asi opravdu blazen, a to ho Vase Fa. trpi jeste jako prodejce???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim, ale dneska je rada Fa. , ktere na toto kaslou. Hlavne neco vydelat!! Na tvem miste bych se taky nasral a pak asi ozral :) Protoze mit naklady na vse kolem a pak se nekdo objevi kdo chce kseft za kazdou cenu, nasere radne. Delam trosku do neceho jineho, ale je to vsude.

naštěstí u nás máme celkem dobře propracované metody, takže o každém kšeftu nakonec vím co a jak, tenhle dotyčnej byl vážně blázen, když si myslel, že na to nepříjdu. I to patří k mé práci, abych vždy věděl(i v případě že kšeft nezískám) co si zákazník koupil, od koho, proč,...A tohle všecko se u nás tlačí do databází a tak snadno zjistím i za 5 let co a jak. Možná chápeš co mám na mysli a proč se o to zajímám. Prostě všechny kontakty se zákazníky, co kdy kde jak nač a proč máme zaarchivováno.

Tak to je asi opravdu blazen, a to ho Vase Fa. trpi jeste jako prodejce???

to je konkurence. no teda zas tak moc nám nekonkurují, ale já s touto firmou mám nějaké konkurenční produkty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim, ale dneska je rada Fa. , ktere na toto kaslou. Hlavne neco vydelat!! Na tvem miste bych se taky nasral a pak asi ozral :) Protoze mit naklady na vse kolem a pak se nekdo objevi kdo chce kseft za kazdou cenu, nasere radne. Delam trosku do neceho jineho, ale je to vsude.

naštěstí u nás máme celkem dobře propracované metody, takže o každém kšeftu nakonec vím co a jak, tenhle dotyčnej byl vážně blázen, když si myslel, že na to nepříjdu. I to patří k mé práci, abych vždy věděl(i v případě že kšeft nezískám) co si zákazník koupil, od koho, proč,...A tohle všecko se u nás tlačí do databází a tak snadno zjistím i za 5 let co a jak. Možná chápeš co mám na mysli a proč se o to zajímám. Prostě všechny kontakty se zákazníky, co kdy kde jak nač a proč máme zaarchivováno.

Tak to je asi opravdu blazen, a to ho Vase Fa. trpi jeste jako prodejce???

to je konkurence. no teda zas tak moc nám nekonkurují, ale já s touto firmou mám nějaké konkurenční produkty.

Tak jsem se asi ztratil, pochopil jsem, ze mel stejny produkt jako ty (ident. znacka a vyrobce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim, ale dneska je rada Fa. , ktere na toto kaslou. Hlavne neco vydelat!! Na tvem miste bych se taky nasral a pak asi ozral :) Protoze mit naklady na vse kolem a pak se nekdo objevi kdo chce kseft za kazdou cenu, nasere radne. Delam trosku do neceho jineho, ale je to vsude.

naštěstí u nás máme celkem dobře propracované metody, takže o každém kšeftu nakonec vím co a jak, tenhle dotyčnej byl vážně blázen, když si myslel, že na to nepříjdu. I to patří k mé práci, abych vždy věděl(i v případě že kšeft nezískám) co si zákazník koupil, od koho, proč,...A tohle všecko se u nás tlačí do databází a tak snadno zjistím i za 5 let co a jak. Možná chápeš co mám na mysli a proč se o to zajímám. Prostě všechny kontakty se zákazníky, co kdy kde jak nač a proč máme zaarchivováno.

Tak to je asi opravdu blazen, a to ho Vase Fa. trpi jeste jako prodejce???

to je konkurence. no teda zas tak moc nám nekonkurují, ale já s touto firmou mám nějaké konkurenční produkty.

Tak jsem se asi ztratil, pochopil jsem, ze mel stejny produkt jako ty (ident. znacka a vyrobce).

oni exklusivně zastupují stejného výrobce pro procesní zařízení, my od téhož výrobce máme exklusivitu na laboratorní přístroje. V tomto případě mám velmi silnou páku jak se dobrat dodržování vytyčených pravidel hry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim, ale dneska je rada Fa. , ktere na toto kaslou. Hlavne neco vydelat!! Na tvem miste bych se taky nasral a pak asi ozral :) Protoze mit naklady na vse kolem a pak se nekdo objevi kdo chce kseft za kazdou cenu, nasere radne. Delam trosku do neceho jineho, ale je to vsude.

naštěstí u nás máme celkem dobře propracované metody, takže o každém kšeftu nakonec vím co a jak, tenhle dotyčnej byl vážně blázen, když si myslel, že na to nepříjdu. I to patří k mé práci, abych vždy věděl(i v případě že kšeft nezískám) co si zákazník koupil, od koho, proč,...A tohle všecko se u nás tlačí do databází a tak snadno zjistím i za 5 let co a jak. Možná chápeš co mám na mysli a proč se o to zajímám. Prostě všechny kontakty se zákazníky, co kdy kde jak nač a proč máme zaarchivováno.

Tak to je asi opravdu blazen, a to ho Vase Fa. trpi jeste jako prodejce???

to je konkurence. no teda zas tak moc nám nekonkurují, ale já s touto firmou mám nějaké konkurenční produkty.

Tak jsem se asi ztratil, pochopil jsem, ze mel stejny produkt jako ty (ident. znacka a vyrobce).

oni exklusivně zastupují stejného výrobce pro procesní zařízení, my od téhož výrobce máme exklusivitu na laboratorní přístroje. V tomto případě mám velmi silnou páku jak se dobrat dodržování vytyčených pravidel hry.

Oni dělají téměř výhradně zařízení do procesu, my děláme jak laboratorní, tak i procesní, ale od jiných výrobců nebo případně i stejné výrobce, ale tam není exklusivita. No to je spíše na pokec než po klávesnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...