Přejít na obsah

roomster na 17


martyx

Doporučené příspěvky

Ahoj, poradte nekdo, jak se chova roomster na 17 hlinikovych kolech. Nevim, jestli si za 17 oproti 16 priplatit, nedokazu posoudit, zda bude jizda lepsi, tvrdsi, lip to sedet nebo tak. Akorat vim, ze na tech 17 to vypada dobre. :) Pujdu do automatu a za 17 se priplaci pouze 3.000,- takze to neni zadna palka. Takze si je tam asi dam, ale nevim, co od nich cekat za jizdni vlastnosti...

Editováno: , autor: martyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Ahoj, poradte nekdo, jak se chova roomster na 17 hlinikovych kolech. Nevim, jestli si za 17 oproti 16 priplatit, nedokazu posoudit, zda bude jizda lepsi, tvrdsi, lip to sedet nebo tak. Akorat vim, ze na tech 17 to vypada dobre. :) Pujdu do automatu a za 17 se priplaci pouze 3.000,- takze to neni zadna palka. Takze si je tam asi dam, ale nevim, co od nich cekat za jizdni vlastnosti...

Neviem posudit 17" kolesa,ale viem opisat 16". Hned na zaciatok ti napisem ze osobne by som do 17" diskov nesiel a to len koli jednemu dovodu. Uz 16" disky su neskutocne tvrde na zvezenie.Nieje to samozrejme diskami ale nizkym profilom pneumatiky. 17" disky maju este nizsi profil pneu takze tam uz bude citit aj prach na ceste. Na druhu stranu mozem potvrdit ze jazdne vlastnosti pri diskoch 16" a pneu 205/45 su exelentne.Auto sedi na ceste ako prilepene, zakruty sa daju vyberat takou rychlostou az si na to treba najskor zvyknut,pretoze to hlava pri vjazde do zakruty nechce spracovat a noha ma automaticky tendenciu ubrat plyn.Netreba,mam to odskusane, proste roomster sedi akoby isiel po kolajniciach

Dalsou vecou ktora hovori proti tak velkym kolesam je parkovanie,konkretne obrubniky.Aj ked sa daju kupit pneu s ochranou diskou kazde zaparkovanie pri obrubniku s takymito diskami je takmer istota ze budu odrete. Tak isto by sa dalo polemizovat o tom o kolko viac je namahany podvozok pri vacsich diskoch ale nakolko som nabehal na 16" kolesach viac ako 18000 km a nemam problem s nicim co sa podvozku tyka zrejme to vydrzi.

Takze ak by som to mal zhrnut:

Jazdne vlastnosti: Jednoznacne prinos.Auto sa chova lepsie na ceste,lepsie drzi stopu a pri kombinacii s ESP je ho takmer nemozne dostat do smyku.Vacsia sirka pneu sa nijako dramaticky neodrazi ani na spotrebe ani na hlucnosti.

Pohodlie: Tu uz je to horsie.Clovek ma pocit ze auto snad nema ani pruzenie.Je to naozaj,ale naozaj tvrde zvezenie.Hlavne priecne nerovnosti to su poriadne rany od podvozku.Vysoka pravdepodobnost poskodenia diskov pri parkovani. Ako nevyhodu by som mal uviest taktiez neustale zvadzanie a pokusenie skusat moznosti auta.S nizkym profilom pneumatik sa tomu naozaj tazko odolava..... :)

Tak si vyber.Ak ti mozem poradit a mas moznost,najskor si vyskusaj zviest sa v Roomstri so 16" kolesami aby si vedel co ta priblizne caka .pri 17" to bude este horsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za reakci. V podstate jsi mi potvrdil, co jsem slysel, takze do tech 17 nepujdu, i kdyz jsou jen za trojku. Je to pry dost tvrde svezeni a ty gumy na 17 jsou taky pekne drazsi. 16 budou stacit, takze na 17 s profilem 40 by to bylo opravdu dost tvrde. A tady na ty cesty... :feve:

Ted uz jenom vyresit barvu...a panoramu... :help::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za reakci. V podstate jsi mi potvrdil, co jsem slysel, takze do tech 17 nepujdu, i kdyz jsou jen za trojku. Je to pry dost tvrde svezeni a ty gumy na 17 jsou taky pekne drazsi. 16 budou stacit, takze na 17 s profilem 40 by to bylo opravdu dost tvrde. A tady na ty cesty... :feve:

Ted uz jenom vyresit barvu...a panoramu... :help::)

Zdravím, panoramatická střecha je supr věc :palec2: ...někdo si možná řekne, že je to za 16000 kč zbytečný (a ono vlastně je), ale je to fakt paráda když v tom sedíš. Zdá se to takový provzdušněný a navíc každýho, koho v tom svezeš, to nadchne...A barva? No jasně, že modrá ocean ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, panoramatická střecha je supr věc :palec2: ...někdo si možná řekne, že je to za 16000 kč zbytečný (a ono vlastně je), ale je to fakt paráda když v tom sedíš. Zdá se to takový provzdušněný a navíc každýho, koho v tom svezeš, to nadchne...A barva? No jasně, že modrá ocean ;)

To je prave ono...je to hezky, ale je to jen na efekt. Sice jsem v tom jen sedel, mozna za jizdy je to jeste lepsi, ale nejak me to uplne nepresvedcilo dat za to 16000 Kč. A kupovat si to kvuli ostatnim...no jeste budu pocitat :feve:

A barva...modra ocean je hezka, ale ke scoutu se moc nehodi. Budu kupovat scouta, premyslim o polarce nebo cappucino (ale tech uz je hodne). Ktera barva se vam na scoutu libi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ještě bílou neviděl,ale musí vypadat fakt parádně.Jinak mě se na Růmovi líbí ta Tmavší šedá metla

No nevím s tou bílou, bílá na tomhle autě mi spíše evokuje nějákou klasickou dodávku...ale je jasný, že každému se bude líbit něco jiného lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím s tou bílou, bílá na tomhle autě mi spíše evokuje nějákou klasickou dodávku...ale je jasný, že každému se bude líbit něco jiného lol

Jasne, kazdymu se libi neco jinyho, ale pripadnemu kupci doporucuji se na bilou nekde podivat. Kupovat ji konec koncu prece nemusi.

Ja osobne jsem byl nadsenej, stejne jako z bile Octavie Scout a Octavie II RS.

Rikam to proto, ze dokud jsem to nevidel, sam bych na bilou ani nepomyslel.

Proste bila barva je obecne na vzestupu - loni melo BMW tusim na autosalonu v Parizi vsechny auta v bile barve, letos ve Frankfurtu byly bily vsechny MB AMG (ikdyz to byla bila perlet) a treba Golf V GTi byl uvedenej (a zaroven vystavenej v Autostadtu ve Wolfsburgu) taky v bily barve. Ale to jen postreh na okraj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , snad ti trochu pomůžu, jsem již od řijna štastným majitelem Roomstra SCOUT, také jsem dumal nad velikostí kol, ale nakonec jsem se po osobním svezení s modelem na 16" a na 17" kolech rozhodl pro 17" kola. Můj subjektivní pocit z tvrdosti jízdy na 16 a 17 kolech byl takový , že vlasně pomalu ani rozdíl žádný není a to jsem se skutečně snažil o jízdu na co nejpestrejších površích (kosky, horší asfalt s výtluky atd.) Jediný větší rozdíl co jsem pozoroval byl nepatrně větší valivý hluk od pneu Dunlop Sport MAX co jsou na 17" , oproti o něco klidnějším pneu BRIDGESTONE co jsou na 16". Nakonec zvítězilo srdce nad rozumen a zvolil jsem 17" kola , na těchto je R.Scout úplně někde jinde to mi věř, rozhodně nelituji. Pravda je , že cena 17" pneu je oproti 16" taky trochu jinde , ale to už si musí každý přebrat sám před sebou nebo před manželkou :-)) . K otázce barvy mohu uvést, že jsem na začátku mé volby chtěl také capuchino (praktická barva na údržbu) , ale když jsem v této barvě potkával stále více a více roomstrů a jiných škodovek , tuto jsem zavrhl a rozhodl jsem se pro šedou satin , která je na tomto modelu stejně jako na Octavii Scout z mého pohledu také velmi krásná a stále málo rozšířená. Pokud máš ještě nějaký dotaz tak se klidně zeptej rád poradím , když jsem toto auto kupoval já tak jsem také sháněl zde na foru informace , ale tehdy nebyl Roomster Scout zde ještě tolik rozjetý .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky přidám.Roomstra Scouta jsme si objednávali proto, abychom se trošičku odlišovali od normálních Roomstru. Základní požadavek byl TDI-čko + climatronik + ESP. 17“ kola jsme dostali k paketu Aktive. Nějak jsem to neřešil,ale bylo to hezké zpříjemnění že v té ceně jsou i 17“ kola. Jsme rádi, že je máme, protože na Rumstru vypadají hezky.

Dříve jsem na OII měl 16“ kola a bál se toho, že 17“ budou tvrdé. Po několika jízdách v novém Roomstru na 17“ kolech jsem si taky na OII pořídil 17“ kola. Doopravdy bych se toho nebál, já bych je vzal znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky přidám.Roomstra Scouta jsme si objednávali proto, abychom se trošičku odlišovali od normálních Roomstru. Základní požadavek byl TDI-čko + climatronik + ESP. 17“ kola jsme dostali k paketu Aktive. Nějak jsem to neřešil,ale bylo to hezké zpříjemnění že v té ceně jsou i 17“ kola. Jsme rádi, že je máme, protože na Rumstru vypadají hezky.

Dříve jsem na OII měl 16“ kola a bál se toho, že 17“ budou tvrdé. Po několika jízdách v novém Roomstru na 17“ kolech jsem si taky na OII pořídil 17“ kola. Doopravdy bych se toho nebál, já bych je vzal znovu.

No tak přátelé, pěkně Vám děkuju. Zítra ho musím jít objednat a teď zase nevím... :feve:

17 jsem už zavrhl, ale když to tak čtu...tak zase nevím. Možnost svézt jsem se neměl, protože teď je nikdo na zimu nemá, takže nemůžu porovnat podle svého pocitu :(

Díky Fan!sovi za obrázky, přikláním se k šedé antracit, o satin sem také jednu chvíli přemýšlel...ale každá barva za jiného počasí je různě hezká...no mám ještě o čem odpoledne přemýšlet... :p

V podstatě už jen řeším tu barvu a ještě teda ty kola, ve vybavě mám jasno: loketní opěrka, funkční paket (což je teď odkládací paket+něco navíc), repro vzadu,MaxiDOT,malý kožený paket,držák kola,radio DANCE.

Ještě sem přemýšlel o ostřikovačích světlometů, chtěl bych si tam dát xenony, ale asi to velky význam nebude mít.

No kdyby ještě někdo měl praktickou poznámku ohledně výbavu, sem s ní....;)

To mopmv:

a byl nějáký rozdíl ovládání auto při jízdě na 16 a na 17? Někdo tady říkal, že se auto bude špatně ovládat na příčných nerovnostech...což asi i u 16 bude to samé...

jak ti přišlo celkové odpružení auta? Tlumiče asi dostanou pěkně zabrat...

Někdo mi zase říkal, že 17 budou mít větší spotřebu, což si myslím, že není pravda, vliv na to má šířka pneu, ne velikost disku. Nebo se mýlím?

Editováno: , autor: martyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to asi hodne subjektivni, ja osobne nemuzu souhlasit s tim, ze rozdil v komfortu mezi 16" a 17" neni poznat.

Jezdim pravidelne s verzi 1.6 Sport (16" Atria) a Scoutem 1.6 (17" Kentaur) a rozdil tam shledavam pomerne zasadni.

Muze to byt i zvolenymi pneu, ale to uz tezko ovlivnime.

Jen dodavam, ze na 16" jsou Bridgestone Turanza ER300 a na 17" u Scouta jsou Dunlop SP Sport MAXX.

Ja osobne bych u Scouta volil 16" Arktos, nejen z praktickeho hlediska (komfort+cena pneu), ale i designoveho.

17" verze techto kol s nazvem Kentaur se mi moc nelibi, snad kdyby pro tuhle velikost byl jinej design.

A nakonec jen poznamka ke spotrebe - hlavni vliv ma samozrejme sirka pneu, tudiz v tomto pripade je to jedno, nicmene jsou tam dalsi aspekty, a to napr. hmotnost kola a jeji rozlozeni - odhaduju, ze 17" bude mit vetsi setrvacnej moment. O kolik a s jakym vlivem na spotrebu si ale netroufnu odhadnout, spis bych to videl jako zanedbatelny.

EDIT: Ad ostrikovace svetlometu - osobne bych je dal, je to relativne par korun a v pripade xenonu se to muze hodit. Aspon opticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to asi hodne subjektivni, ja osobne nemuzu souhlasit s tim, ze rozdil v komfortu mezi 16" a 17" neni poznat.

Jezdim pravidelne s verzi 1.6 Sport (16" Atria) a Scoutem 1.6 (17" Kentaur) a rozdil tam shledavam pomerne zasadni.

Muze to byt i zvolenymi pneu, ale to uz tezko ovlivnime.

To maverick:

můžeš nějak popsat v čem byl ten rozdíl zásadní? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ja dodam ze to zle ovladanie bolo myslene na pozdlznych nerovnostiach,tada na vyjazdenych kolajach (tak siroka pneu akoby nevedela kde ma ist).Priecne nerovnosti sposobuju len tvrde narazy od podvozku.Dost cititelne aj pocutelne.Ale ako mas v prispevku nadomnou je to naozaj cisto subjektivny pocit kazdeho z nas a teda taky bude aj tvoj.Kazdemu sa paci nieco ine

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martyx: zasadni rozdil vidim v komfortu jizdy - tedy ve vytlumeni nerovnosti a prenosu razu pri prejezdu pricnych spar a nerovnosti.

Co se tyka jizdnich vlastnosti (stabilita, drzeni stopy apod.), subjektivne bych to hodnotil jako stejne.

Díky, vidím to asi tak stejně. Auto objednáno, nechávám 16 a neřeším...ještě mám brouka v hlavě ohledně barvy a ostřikovačů, týden, 14 dní je ještě možná změna... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...