Přejít na obsah

"rachtani" z oblasti s nadobkou chl. kapaliny


ohajek

Doporučené příspěvky

Posledni dobou je primo v interieru slyset takove rachtani (jakoby cinkani klicema) od nekud od motoru vpravo. Ozve se ted v zime pri startu a trva to do doby, nez se motor zahraje na provozni teplotu, takze nekolik minut. Vysledoval jsem, ze to jde jakoby z nadobky s chl kapalinou. Nevite nekdo cim to je? Cidlo chlad. kapaliny to asi nebude, protoze to by bud bylo KO a nefungovalo by a nebo je s nim vse OK. A nedokazu si predstavit, co by v nem zpusobovalo tento neustaly zvuk... Nemate s tim nekdo zkusenost? Predem diky za pomoc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledni dobou je primo v interieru slyset takove rachtani (jakoby cinkani klicema) od nekud od motoru vpravo. Ozve se ted v zime pri startu a trva to do doby, nez se motor zahraje na provozni teplotu, takze nekolik minut. Vysledoval jsem, ze to jde jakoby z nadobky s chl kapalinou. Nevite nekdo cim to je? Cidlo chlad. kapaliny to asi nebude, protoze to by bud bylo KO a nefungovalo by a nebo je s nim vse OK. A nedokazu si predstavit, co by v nem zpusobovalo tento neustaly zvuk... Nemate s tim nekdo zkusenost? Predem diky za pomoc...

Typ.

Pod nádobkou je španovák, podľa mňa snáď aj ten by mohlo vydávať tie zvuky....to cinkání by malo byť ale jemné, nie hlučné, že ? Nesedí mi ale to trvanie, až do zohriatia motora na prev. teplotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem něco podobného nedávno. U mě to cinkalo jen při volnoběhu-po přidání plynu to zmizelo. Dělala mi to trubka klimatizace procházející pod držákem nádobky servořízení. Trubku jsem ve zmíněném místě obalil topenářskou izolací(šedá pěnovka) a už měsíc je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdybys napsal co je to za auto mozna by to nebylo od veci , rachtat ti muze i ventil na odsavani plynu z nadrze a je to uplne normalni , rachta vetsinou pri volnobehu kdyz pridas prestane , takova cerna nadoba hned vedle nadrzky s chladici kapalinou

uz jsem psal vys, ze je to Okta1, 1.9 TDi/66kW, r.v. 98 v Combiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mi to dělalo a byl to rozvoďák nebo nějaká z těch kladek - po výměně rozvodů = vše OK

Tak... mam delany rozvody cca 10 tisic km zpatky, v cervnu 07.

Nevim, neprijde mi, ze to jde od motoru jako takovyho, protoze ten rytmus toho rachtani je proste jinej. A kdyz si da clovek ucho pod otevrenou kapotu, tak je to taky spis slyset uplne v pravo v motorovym prostoru nez od rozvodu. Ted jsem ho mel jednou pres noc v garazi a rano to vubec nedelalo... Ale zase tak velekej teplotni rozdil to nebyl - opravdu to moc nechapu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Ahoj, mě už to dělá delší dobu taky... 14 dní zpátky se dělaly rozvody (včetně drážkovanýho řemenu, kladky alternátoru a ještě nějaký kladky, teď nevím) a stejně to pořád na volnoběh rachtá. Jste tady nastříleli několik možností, vyřešil už to někdo? Nerad bych do toho sypal zbytečně :-) Tady jsem to nahrál na video, je to krásně slyšet.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JjLBjb923ks

Editováno: , autor: lumpdanny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dělá to ten napínák, když se tam podíváte při volnoběhu studeného motoru celý se viditelně třese. až se motor trochu ohřeje zmizí to.

Měnili mi ho před 20 000 km s rozvody a už je zase v pr.....

Ničemu to prý nevadí,ale kdo to má poslouchat. Škoda servis : výměna s prací cca 4500,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...