Přejít na obsah

Fotodokumentace - montaz park.cidel


Vinca

Doporučené příspěvky

:blbec: Hola inženýři. Tak jsem doma kutil parkovací cidla. Dlouho jsem vybiral ,az jsem si vybral ten to produkt od firmy vevenco. vevenco.eu moc se me libi ten LCD monitůrek :clap: sice jsem ocekaval, ze dojde v modrem podsviceni, ale cert to vem :kol-29: to bili podsviceni pri couvani se da taky vydrzet. Taky së na něm dá nastavit hlasitost či se dá úplně vypnout.Produkt dosel behem par dni a donesla ho krasna dorucovatelka ....:prc: taky jsem byl rad,ze to doslo jak s vrtákem tak i s pojistkovym pouzdrem, takze jsem neletal a nezhanel i pojistkove pouzdro. :scooter:

post-8151-1196457229_thumb.jpg post-8151-1196457247_thumb.jpg

mňo a pak do slo, jak po másle. Raděj, než to šmrdolit na autě, tak jsem si raděj sundal zadni naraznik i s tú černů lištů. Nevím :kol-32: , někteří říkají, že je dobré to montit pod tu černou lištu, ale já jsem to pichl do tej černej lišty :kol-65:. Nechtěl jsem lakovat ty senory do barvy auta, protože jsem měl strach :disgust: , abych si ty senzory nezasral barvou. Myslím si, že fungují i bezvadně i v tej liště. kol120

post-8151-1196457697_thumb.jpg

Ináč, jak jsem minule děkoval při výměně kotoučů tej knížce od Herolda, tak jsem na ni nadával :rtfm:kol2lol protože tam je tolik čmrkanic, že jsem nevěděl, kde ty šrouby povolit, tolik čar,co kde patří - mňo hrůza děs :wacko::blink: takže jsem postupoval tak, že jsem uvoľnil šroubek a zkoušel, kde pořád ten nárazník držej a pořád dokola. Taky jsem zbytečně vymontoval světla, protože ničemu nevadily, ale to jsem zjistil, až když jsem to dával dohromady :wallbash: Kdyby to náhodou někdo montil, tak si dej te pozor na ten plast pod světly. Jsem to rval co to šlo a ejhle, vono nic :unsure: pak to stačí jen opatrně vyrýpnout do strany. Po pár roků je tam usazený bordel a prach, tak to jde trochu těšejc, ale všechno jde, když se chce :prc:kol3

post-8151-1196458866_thumb.jpg

A pak nastalo samotné vrtání a měření. Hlavně dobře rozměřit. Vrtál jsem napřed černů lištu a pak ten samotnej nárazník, protože pod tou lištou se ty čidla nevejdou, potřebují místo.Sice jsem to mohl vrtat už komplet :doh , ale člověk se chybama učí ne? ;) Mám jen nafocenou tu lištu a nevím, kam se mě poděli fotky při vrtání nárazníku. :disgust:kol103 Taky jsem lehce žiletkou zarovnal ty vyvrtané ďůrky, aby mi seděli ty čidla a v noci se mi o ďůrečkách zdálo..... :blush::p

post-8151-1196459422_thumb.jpg post-8151-1196459447_thumb.jpg post-8151-1196459483_thumb.jpg

A pustil jsem se do elektriky. Parkovací senzor jsem napojil na couvajíci světlo. Ve svorkovnici na okte r.v.2002 je to třetí pozice ( modročerný drát + 12 ) a kostra je hnědý drát pozice 6. Samozřejmě napájení lze získat i ze žárovky. Než jsem dal nasadil nárazník, tak jsem pro sychr vyzkoušel i každé čidlo, est-li funguje :palec2: A hlavně pozor na napájení kol1 - súdruh z NDR udělal chybu :blbec: . Napájecí káble jsou oba černé, ale jeden je označ bílímy proužky. Jsem myslel, že to znamené mínus jako kostra, ale ne!!!! ty bílé použky znamenají , že je to ZNAĆENÝ vodič, čili +12V. Naštěstí se nic nestalo a ta řídící jednotka ma ochranou diodu, proti přepólování, ale kdyžmi to nefungovalo, tak mi stáli i chlupy na řiti, že to nejde kol104

post-8151-1196460670_thumb.jpg post-8151-1196460719_thumb.jpg post-8151-1196460768_thumb.jpg

Až to vše fungovalo a bylo v pořádku, tak jsem upevnil nárázník zpět a dal jsem si záležet jak na vedeni kábliku od čidel, tak upevnění ŘJ. Hlavně kábliky z venku dovnitř přez kufr dobře utěsnit proti vodě a proti případnému přiskřípnutí něčeho, v něčem :kol-51:

post-8151-1196461123_thumb.jpg post-8151-1196461133_thumb.jpg post-8151-1196461142_thumb.jpg

Pak zbývá protáhnout káblík od ŘJ k LCD dopředu na palubovku a šikovně upevnit LCD displey.

post-8151-1196461318_thumb.jpg post-8151-1196461326_thumb.jpg

Dal jsem si práci jak s fotkama, tak i přípravou na web, která zabrala jednu a půl hodiny, tak doufám že se nenajde nějaký š...n, který řekně, že je to zbytečný či že jsem zakládal další téma. :aggressive:lol:aggressive:

Ať všem slouží inspirace na parkovacího asistenta, děkuji těm, od kterých jsem to pochytil :palec2: a návrhy, kritiku, vylepšení - šup sem s tím.

Buenos ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano zkousel, ta presnost tam je a ukaze to max. 25-20 cm ( 0.2-0.25m ) od prekazky a pak to hlasi stop. Coz si myslim, ze by mohlo byt spise 10-15cm. A taky me prekvapilo to, ze kdyz parkuji v praci k plotu, tak to taky bezvadne hlasi, i kdyz je to plot ;)jinak ten kazdej senozor hlasi presnost par milimetru. Takze v poho.

Editováno: , autor: Vinca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave ze mi to vrtalo hlavou a spousta lidi psala, ze ty cidla davaly pod tu listu, takze je museli lakovat. Kdyz jsem si odelal tu cernou listu, tak tam byly znaceny krouzky pro cidla. takze si myslim, ze ty cidla patri do tej listu.Sice tam byli naznaceny jen tri cidla, ale jsem tam narval ctyri cidla. Takze na moji okte jsou tam,kde maji byt vtej liste a ne pod listou. si myslim, ze je to vec nazoru,kdo si je kam da ;)

No pekny, ale nema to Octavia nahodou orig. montovany pod tou listou? Jestli to mo byt opravdu v te liste, tak to mam blbe a zbytecne jsem musel ty cidla lakovat. Na funkci rostlinare to asi nema vliv, ale jen pro pocit, kde to ma byt origo?
Editováno: , autor: Vinca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz couvate a neni zadna prekazka, tak se za couvajicim autickem za displeyem nezobrazi jakoby zadny aktivovany cidlo. ( ten obloucek ) pokud je nejaka uzka prekazka, tak ji treba registruji vsechny cidla a zobrazi se vsechny obloucky, ale treba je ta prekazka bliz ke tretimu cidlu, tak to zacne blikat, ze napr. 0.5m chybi ke 3 cidlu, takze pri foceni jsem mel prekazku, ktera blikala na tusim druhem nebo tretim cidlu a ja to vyfotil, kdyz to zrovna blikalo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se tady o tom někde psalo a bylo to myslím za velmi podobnou cenu. To umístění do lišty se mi zdá šmrncovní, aspoň nemusíš řešit lakování. :palec2: Kudy jsi pak táhl kabely až dopředu. ŘJ jsi přilípnul na blatník vzadu zevnitř že?

Editováno: , autor: danmark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se tady o tom někde psalo a bylo to myslím za velmi podobnou cenu. To umístění do lišty se mi zdá šmrncovní, aspoň nemusíš řešit lakování. :palec2: Kudy jsi pak táhl kabely až dopředu. ŘJ jsi přilípnul na blatník vzadu zevnitř že?

ano,ten produkt jsem obejvil tady na foru, ale nekdo se jen zminil mno a ja jsem ho trchu overil. Kable jsou tazeny na ridicovej strane a to pod prahem, vlastne tama vedou i kable od svetel temi prahy.Docela prasarna, chces oddelat spodni prah a musis na to jit od stropu, jinak se to dolame :p Mno a ridici jednotka ja v blatniku v zadu, prisrubovana a zatlmelena. :palec2:

Editováno: , autor: Vinca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: dobré paci sa mi ten display. neda sa zapasovat napr pod radio do tej priehradky? Si sa nepytal, ci predajca neponuka tie senzory aj vo farbach?

nene,neptal, akorad ma navyber dalsi vyrianty zobrazeni mno a mel na strankach to modry provedeni,tak jsem se naptal. Nevim, est-li pasuje do tej prihradky pod radiem, ale i kdyby, tak by jsis ten displey musel trochu natocit, aby jsis neukrutil hlavu. Osobne si myslim, ze ho mam taky nnizko, taky zalezi, jak mas i nastavenou sedacku ze? :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: dobré paci sa mi ten display. neda sa zapasovat napr pod radio do tej priehradky? Si sa nepytal, ci predajca neponuka tie senzory aj vo farbach?

nene,neptal, akorad ma navyber dalsi vyrianty zobrazeni mno a mel na strankach to modry provedeni,tak jsem se naptal. Nevim, est-li pasuje do tej prihradky pod radiem, ale i kdyby, tak by jsis ten displey musel trochu natocit, aby jsis neukrutil hlavu. Osobne si myslim, ze ho mam taky nnizko, taky zalezi, jak mas i nastavenou sedacku ze? :p

aj skoda, ze nema nejaky otaceci stelovaci stojanek, to by bylo velke plus ;) tak mas vlastne kvadrik ( display ) a musis ho nejak umistit. Aj dodal pod ten display lepici papirek, na kterem to drzi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozeram, ze ten display neni moc veliky a ze u mna by asi zapasoval medzi tlacitka (mam 2 volne - ja nemam ASR) namiesto tych zaslepiek..hmm... ;)

Len aby so slapalo a nekazilo sa. Ako tu bolo pisane, ze tieto "nezneckove" cuvaky sa kazia. Odchadzaju tie senzory. No kdoví ? Ale paci sa mi ta cena a ze to nema iba pipak, ale aj ten panel. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozeram, ze ten display neni moc veliky a ze u mna by asi zapasoval medzi tlacitka (mam 2 volne - ja nemam ASR) namiesto tych zaslepiek..hmm... ;)

Len aby so slapalo a nekazilo sa. Ako tu bolo pisane, ze tieto "nezneckove" cuvaky sa kazia. Odchadzaju tie senzory. No kdoví ? Ale paci sa mi ta cena a ze to nema iba pipak, ale aj ten panel. :palec2:

no tan panel ma pipak, ale zaklad je ten display a vzadu mas tlacitko, kdy ti to muze pipat nahlas, slaboucko nebo ten pipak uplne vypnes :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pekny, ale nema to Octavia nahodou orig. montovany pod tou listou? Jestli to mo byt opravdu v te liste, tak to mam blbe a zbytecne jsem musel ty cidla lakovat. Na funkci rostlinare to asi nema vliv, ale jen pro pocit, kde to ma byt origo?

Originál čidla ze škodovky jsou pod lištou a nalakovaný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem se inspirovat a už jsem objednal ... :palec2: Kdyby nějaké problémy s instalací, tak Tě budu kontaktovat :palec2:

Jen mám jednu otázku: rozteče čidel od sebe a podle čeho jsi to měřil? Nějak si neumim zatím představit, jak to naměřit, když sundám nárazník je tam třeba nějak vyznačený střed nebo tak něco? Dík za odpověď ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem se inspirovat a už jsem objednal ... :palec2: Kdyby nějaké problémy s instalací, tak Tě budu kontaktovat :palec2:

Jen mám jednu otázku: rozteče čidel od sebe a podle čeho jsi to měřil? Nějak si neumim zatím představit, jak to naměřit, když sundám nárazník je tam třeba nějak vyznačený střed nebo tak něco? Dík za odpověď ...

cau,ano,ja je tam v tej liste ( aspon ja jsem mel ) jakoby narysovane kolecka pro tri cidla. ale je to jen pro tri, takze jsem se podle toho neridil.Jinak stred si odvodis od toho prostredniho kolecka nebo neco najdes na narazniku, co ti ukazuje stred. V navodu pisi, ze celkovou sirku vozidla podelis 4ma. Me to vychazelo, ze ty cidla mam od sebe cca 40cm. Od stredu das na jednu stranu 20cm, na druhou 20 cm a mas umistene 2 cidla. Mno a od nich das 40cm jakoby dal. vyprdnul jsem se na nejaky desetinky, proste jsem to tak udelal, zacal od stredu. Mozna bych zvolil i 35cm, protoze se me zda, ze ty krajni cidla mam natoceny moc do stran.Ti to zkusim nakreslit bajocko ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem se inspirovat a už jsem objednal ... :palec2: Kdyby nějaké problémy s instalací, tak Tě budu kontaktovat :palec2:

Jen mám jednu otázku: rozteče čidel od sebe a podle čeho jsi to měřil? Nějak si neumim zatím představit, jak to naměřit, když sundám nárazník je tam třeba nějak vyznačený střed nebo tak něco? Dík za odpověď ...

tak,tady mas obrazek, samozrejme si ty presny parametry nepamatuji, ale tak nejak jsem postupoval, vychazi to i v navodu rikaji cca 30 - 40 cm od sebe, zalezi, jakou mas sirku vozidla. hlavne poradne merit,aj trikrat. :palec2:

post-8151-1197136136_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak šířka bude snad stejná předpokládám ... :kol-14::palec2: Nepřijde mi, že bys to měl moc do stran, nechám to asi taky tak ... :palec2: Toto je co jsem chtěl vědět, jen ještě stále přemýšlim, kam s tim displejem, bude hodně koumání, až to přijde ... už tam, co máš Ty, mi sídlí parrot, abych to neměl na středovym panelu přeplácaný ...

Dík za info ... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak šířka bude snad stejná předpokládám ... :kol-14::palec2: Nepřijde mi, že bys to měl moc do stran, nechám to asi taky tak ... :palec2: Toto je co jsem chtěl vědět, jen ještě stále přemýšlim, kam s tim displejem, bude hodně koumání, až to přijde ... už tam, co máš Ty, mi sídlí parrot, abych to neměl na středovym panelu přeplácaný ...

Dík za info ... -_-

pohoda -_- vsak zmer,vyzkousej, to uz je na kazdym ,est-li zvoli 40,35m ale me se jedna o to, ze zamnou nic neni, treba couvam z uzkeho prostoru a pejpak zabira napr. bocni stenu, ktera nicemu nevadi, tak se zbytecne lekam ;) a umisteni, jak to kazdymu vyhovuje,puvodne jsem to chtel pod zpetny zrcatko,ale nevim, jak bych to tam prichytaval :p a mozna by se to siklo na palubce napr. pred otvorama foukani na celni sklo, ale zas jsem nechtel, aby to bylo na ocich :aggressive:

Editováno: , autor: Vinca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...