Přejít na obsah

Regulace plnícího tlaku/Překročena horní mez


nneill

Doporučené příspěvky

Ahoj. Mám O1 1.9TDI 66kw AGR (rv.1999), najeto tachometrových 189 000. Na dálnici cca 130-140km/h najednou ztratí výkon a spadne do nouzáku. Pomůže jedině vypnout motor a znovu zapnout. Po městě i mimo obec, i když jí naložim, je vše v pořádku. Může závada souviset s rychlostí a ne s otáčkami ? Známý vyčetl z WAG (chyba regulace plnění turba, sporadická), že je to váhou vzduchu. Byla vyměněna (stejně by se asi brzy měnila) a nepomohlo. Vzduchovej filtr vypadá v pohodě a N75 ventil byl měněn před 4 lety. V autech se moc nevyznám, spíš v PC :) Nevíte někdo čím by to mohlo být ? AGR motory jsou držáky ne ? Díky za rady, doporučení. Jinak jsem z Prahy, kdyby se našla nějaká dobrá duše co by udělala WAG třeba za jízdy, nebo se na to koukla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Praze je Rolbař, zkus jeho [emoji6]

PS: sice mám OII, ale měl jsem stejný problém, při delší zátěži spadl motor do nouzáku, dělala to regulace turba, ale já měl chybu překročení horní meze plnícího tlaku...

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 roky později...

Zdravim, mohl by mi nekdo pomoc ? Auto mi pada do nouzaku vetsinou na 4 stupen kolem 3 tis. otacek, vag hlasi chybu 17965 prekrocena mez plniciho tlaku. Hadicky jsem vymenil, ventil n75 taky a jeste me napadlo ze bych mohl zkusit vymenit vahu ma to cenu ? Zasilam obrazek z Vagu, mam zaslepeny egr. Vim ze asi z nejvetsi pravdebodobnosti bude spinava regulace od turba ale pred tim nez se do toho pustim se chci zeptat jestli by to nemohlo delat jeste neco jinyho treba ta vaha. Turbo jsem pred rokem delal novy ale je pravda ze jezdim jen kratky trasy tak se mohlo zanest.IMG_20210802_152928.thumb.jpg.a26e3bf39a6919262e619ecb419b0272.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim prosim o radu odbornici.  mam oct1 19 tdi 66kw alh zavady 17946  18027  17957  auto ujelo na dovolene 1900km udelalo to pouze jednou. vypadne turbo.vypnu klic zapnu auto jede jiz normalne.odpojovac paliva a N 75 novy.Nemuzem prijit co by to mohlo bejt.Udela to treba jednou za 14dni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...