Přejít na obsah

Teploměr chladící kapaliny


michal_1

Doporučené příspěvky

Ahoj, rád bych se zeptal zda lze vyměnit samotný teploměr chl. kapaliny v přístrojové desce?

Chvilku ukazuje a chvilku zas ne, teď spíše neukazuje, než ukazuje. Diag. - zkrat na plus.

Děkuji za případné rady. Popřípodě uvítám i kontak na někoho kdo to zvládne vyměnit. Praha a okolí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

porucha vlastního měřáku velmi nepravděpodobná, zato čidla odcházejí velmi často a projevuje se to právě tím že chvíli měří a chvíli ne. Vzhledem k náročnosti výměny měřáku a jednoduchosti výměny čidla bych určitě vyměnil to. Pravděpodobnost.... 90%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Tak som sa k tomu konečne dostal .

Vag diagnóza :

Řídící jednotka: 1U0 920 841 B

Komponent: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V10

Kódování: 19123

Opravna #: WSC 31480

TMBHX41U338707476 SKZ7Z0C2019343

1 Nalezeny chyby:

01039 - Snimac pro ukazatel teploty chladici kapaliny (G2)

30-00 - preruseni n.zkrat na plus

Po nájdení (dakujem za identifikáciu miesta) a odpojení:

Vag diagnóza:

Řídící jednotka: 06A 906 033 BG

Komponent: SIMOS33 1.6l 2VG00HS4600

Kódování: 00231

Opravna #: WSC 31480

TMBHX41U338707476 SKZ7Z0C2019343

1 Nalezeny chyby:

16500 - Snimac teploty chladici kapaliny (G62) Nesmyslny signal

P0116 - 35-10 - - - Sporadicky

A tak som si neni istý ktorý s tých dvoch je ten vadas.

Poradí niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměň to čidlo teploty a budeš mít klid, měl jsem ho černé, momentálně nové je zelené, je více druhů, tak opatrně na kontakty. Mne to také hlásilo sporadickou chybu zkrat na plus, vymazal a znova to udělalo, dal jsem auto do servisu a myslel jsem, že mi ho vyměnil, ale asi jen vymazal chybu, protože při teplotě nějakých 70°c mi spadl na 60 nebo na 50°c, někdy třeba i z 80°c na 60°C, tak jsem koupil to čidlo, vyměnil jsem ho a ukazatel jede v pohodě, jen je třeba vypustit chladící kapalinu, pokud budeš rychlý tak ti uteče jen kousek, ale pokud budeš mít nějaké komplikace s těsněním tak ti uteče hodně vody a neměň to za teplé vody, hrozí opaření- nic příjemného. Tak práci zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměň to čidlo teploty a budeš mít klid, měl jsem ho černé, momentálně nové je zelené, je více druhů, tak opatrně na kontakty. Mne to také hlásilo sporadickou chybu zkrat na plus, vymazal a znova to udělalo, dal jsem auto do servisu a myslel jsem, že mi ho vyměnil, ale asi jen vymazal chybu, protože při teplotě nějakých 70°c mi spadl na 60 nebo na 50°c, někdy třeba i z 80°c na 60°C, tak jsem koupil to čidlo, vyměnil jsem ho a ukazatel jede v pohodě, jen je třeba vypustit chladící kapalinu, pokud budeš rychlý tak ti uteče jen kousek, ale pokud budeš mít nějaké komplikace s těsněním tak ti uteče hodně vody a neměň to za teplé vody, hrozí opaření- nic příjemného. Tak práci zdar

U tdi je cidlo dvoite,jedno pre budik druhe pre spinanie zhavenia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Prosím o radu ohledně teploměru už jsem vyměnil přístrojovku,termostat. čidlo teploty vody a teploměr si občas něco ukáže ale hned spadne na nulu.Při kontrole na počítači je teplota vody 79 stupnu. A teploměr je v pořadku.Dík za info.

Editováno: , autor: foorm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny,

jsem nováček a dost amatér proti všem co sem píší - už jsem to tu značně pročetl :) Mám r.v. 2000 z ledna - takže maska před faceliftem a interier už faceliftovanej (doufám, že nekecám:) ) Octavia 1.9 Tdi 66kW. Mám problem s budíkem na teplotu. Občas prostě jde a občas nejde. Auto se nepřehřívá ani výstražná signalizace nesvítí - mám za to, že problem je čistě v kontaktu od čidla k budíku. Nicméně je tam toho hodně a nevím přesně, který drát jde přímo na budík?

Díky moc za radu!

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...