Přejít na obsah

Posilovac rizeni - nahodne ztuhnuti


Rorejs

Doporučené příspěvky

Zdravim,

posledni tyden mam subjektivni pocit, jakoby si posilovac rizeni delal co chce. Nekdy mi pripada ze to jde hrozne lehce ( az jsem to parkrat malem utrhnul ) a nekdy zase hrozne tezce. A to i na stejnym useku a pri stejne rychlosti. Zimni gumy uz tam mam vic jak mesic, takze timhle to taky nebude.

Kdyz jsem to zaznamenal poprve, tak jsem myslel ze jsem pichnul nejaky predni kolo, ale tlaky jsou OK. Zkusil jsem taky dotahnout vsechny kola a zkontroloval hladinu hydraulicke kapaliny a napnuti klinovyho remene ( i kdyz to by asi delalo mnohem horsi veci ).

Co jsem prochazel tohle forum, tak obecne s posilovacema rizeni na OI problemy nejsou, tak se ptam jestli se s necim takovym nekdo nesetkal, pripadne zda se da svepomoci jeste neco zkontrolovat.

Jedna se o 1.6 AVU, MR2002, najeto cca 67tis.

Diky,

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

posledni tyden mam subjektivni pocit, jakoby si posilovac rizeni delal co chce. Nekdy mi pripada ze to jde hrozne lehce ( az jsem to parkrat malem utrhnul ) a nekdy zase hrozne tezce. A to i na stejnym useku a pri stejne rychlosti. Zimni gumy uz tam mam vic jak mesic, takze timhle to taky nebude.

Kdyz jsem to zaznamenal poprve, tak jsem myslel ze jsem pichnul nejaky predni kolo, ale tlaky jsou OK. Zkusil jsem taky dotahnout vsechny kola a zkontroloval hladinu hydraulicke kapaliny a napnuti klinovyho remene ( i kdyz to by asi delalo mnohem horsi veci ).

Co jsem prochazel tohle forum, tak obecne s posilovacema rizeni na OI problemy nejsou, tak se ptam jestli se s necim takovym nekdo nesetkal, pripadne zda se da svepomoci jeste neco zkontrolovat.

Jedna se o 1.6 AVU, MR2002, najeto cca 67tis.

Diky,

P.

mno ono to je asi tak kdy jsi mnenil kapalinu ??? a pokut je hladina i kapalina dobra tak muze byt zavzdusneny :) cili dej dite nebo zenu do auta startni nebo dej jen klicky a toc tam a z5 mi sel posilovac ztuha cili jsme je vymneil kapalinu a hned sel poznat rozdil :):prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

posledni tyden mam subjektivni pocit, jakoby si posilovac rizeni delal co chce. Nekdy mi pripada ze to jde hrozne lehce ( az jsem to parkrat malem utrhnul ) a nekdy zase hrozne tezce. A to i na stejnym useku a pri stejne rychlosti. Zimni gumy uz tam mam vic jak mesic, takze timhle to taky nebude.

Kdyz jsem to zaznamenal poprve, tak jsem myslel ze jsem pichnul nejaky predni kolo, ale tlaky jsou OK. Zkusil jsem taky dotahnout vsechny kola a zkontroloval hladinu hydraulicke kapaliny a napnuti klinovyho remene ( i kdyz to by asi delalo mnohem horsi veci ).

Co jsem prochazel tohle forum, tak obecne s posilovacema rizeni na OI problemy nejsou, tak se ptam jestli se s necim takovym nekdo nesetkal, pripadne zda se da svepomoci jeste neco zkontrolovat.

Jedna se o 1.6 AVU, MR2002, najeto cca 67tis.

Diky,

P.

Ano, také mi šel posilovač u OI 1,9TDi ztuha. Po výměně hydraulického oleje serva jde řízení tak jak má ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno ono to je asi tak kdy jsi mnenil kapalinu ??? a pokut je hladina i kapalina dobra tak muze byt zavzdusneny :) cili dej dite nebo zenu do auta startni nebo dej jen klicky a toc tam a z5 mi sel posilovac ztuha cili jsme je vymneil kapalinu a hned sel poznat rozdil :):prc:

Pokud se to nemeni v ramci nejake garancky, tak je tam ta kapalina puvodni. Takze pomalu 6 roku. Ted se mi pomalu blizi dalsi garancka, tak se to necham rovnou vymenit a uvidime co se stane :)

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj,

tak jsem pátral a pátral až jsem narazil na tenhle topic a jsem rád, že nejsem sám komu se tohle stalo (už jsem ten pocit začínal mít). Mám přesně stejné symptomy jak zakladatel. Náhodné tuhnutí posilovače řízení za jízdy. Taky jsem si myslel, že je posilovač zavzdušněný, ale nějak nevím co s tím. Zkoušel jsem při nastartovaném motoru otočit plný rejd na jednu a pak na druhou stranu (vždy jsem pár minut podržel), ale to mi nepomohlo. Pomohlo někomu vyměnit olej v servu? Nebo něco jiného?

Diky za radu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 9 let později...

Prosím prosím.. kdo se potkal se stejnou věcí.. odjíždím z prace, auto studené a volant jde lehce.. dojedu k benzine cca 3km, chcipnu auto, pak nastartuji a volant jde opravdu znatelně tíž, měl jsem pocit že servo šlo ,,napůl,,. Za další 2 hodiny stání jde zas lehce. Po 12 hodinách stání přes noc nikde louže, manžety rizeni nejsou mokré (jen jsem vytočil kola), čerpadlo zvrchu suché, VAG čistý (komplet test, abs,motor i palubka), kontrolka nesvítí žádná. Před týdnem nový napínák, řemen původní, byla odpojená baterka cca hodinu, do podvozku se asi půl roku nelezlo vubec krom výměny oleje.

 

Kapalina neubývá (za týden a po cca 500km hladina stejná cca 2-3mm nad MIN). Někdo nějaký tip ? Třeba nějaké čidlo ? Zkoumal jsem motor a jediný co je tak horsi hadice (hýbe se ve spoji maličko a asi trošku propouští). Zkusit vyměnit kapalinu ? Nevím jak je tam dlouho :(  dost matne si pamatuju že před cca 2 měsíci jsem náhodou narazil na sporadickou chybu snímače úhlu myslim..smaznuto a neobjevila se, snimac dává úhel po otočení volantem.

 

Dneska ráno najeto zkušebně 30km tahem svižným tempem+město a servo netuhne a nepřišlo mi že dělá jiné zvuky, ani v max pozicích doprava/doleva. Před týdnem jsem stál do opravdu hodně prudkého kopce čumákem nahoru a servo lehce kníklo, od té doby klid.


Octavia 1, 2003, 96kW TDi

20200617_204704.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...