Přejít na obsah

Jake spotrebice do kuchyne?


Martinoslav

Doporučené příspěvky

podobně, jak napsal Cosby, děláme kuchyně už 10 let. Mám 2 poměrně velký studia, jestli chceš poradit, popř. za dobrý peníze něco koupit, pošli SZ. Jseš jen 70 km daleko. A rovnou zapomeň na značky jako je Ardo nebo Ariston. Jsou to levný a nepříliš kvalitní italský značky, který neděláme, protože si chceme ušetřit problémy. Byl jsem v Itálii v několika fabrikách, kde se tohle zboží dělá, takže jsem viděl ty rozdíly přímo u zdroje. Zanussi ano, to je taková dobře zavedená nižší střední třída. Baumatic celkem taky slušný. Fagor nic moc. Z toho, co tu ještě padlo, tak Whirlpool taky slušný, Siemens velmi dobrý, ale to už šaháš po vyšší třídě, za trochu jiný peníze. A Miele, samozřejmě ano, ale to je už v kategorii TOP, kam málokdo dosáhne finančně, i když není zdaleka ještě nejdražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Martinoslave, poptal jsem se a asi Tě moc nepotěšim :) Nebo vlastně možná jo. Ten člověk co jsem s nim mluvil se trochu rozpovídal a suma sumárum z něj vypadlo, že všechno dneska stojí za ho.no!! :) To jsem to trochu zkrátil, ale v podstatě to vystihlo to co říkal. Vzkazuje, že je jedno jakou značku z těchto koupíš, že je to + - stejné, hlavně v této třídě. Nejvíc prý kvalitativně vybočuje (v pozitivním slova smyslu) Miele a Baumatic, ale tomu odpovídá i cena. Ve třídě o které jsme se bavili má jednoznačně nej pověst Zanussi, ale žije hlavně z minulé vynikající kvality, kterých již dnes nedosahuje. Přesto by on osobně volil Z protože je na českém trhu zabydlenější, má lepší pověst, renomé a servis, ale je dražší. Aby to nevypadalo, že se to furt kazí, tak je to prý dnes vše dělané jako spotřebák a výrobce počítá že za cca 5- 7 let si koupíš nové. K Ardu vzkazuje, že je to ital s krásným designem a dobrým poměrem cena/výkon, ale občas vadnýma sériema (konkrétně prý si vzpomíná na vadné série el. programátorů praček). Volit máš podle ceny, příp. osobních sympatií ke značce a akcí jako je třeba prodloužená záruka. Tot asi vše. Takže vol dle ceny a toho co se Ti líbí. Já osobně bych dnes ještě cca 15 došetřil a koupil Baumatic. Exka si Baumaticem vybavila kuchyn a je to mooooc krásné. Ale taky zacvakala podstatně více než já za Zanussi. HOWQ

ARDO NÉÉÉÉÉ!!!! Ještě dnes s hrůzou vzpomínám na vadnou pračku u které 7x!!!! měnili programátor.......

S technikem jsem si už tykal....

Vybíral jsem stejně jako ty - podle parametrů a pak llitoval....

Dnes už nesmí ARDO přes práh.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podobně, jak napsal Cosby, děláme kuchyně už 10 let. Mám 2 poměrně velký studia, jestli chceš poradit, popř. za dobrý peníze něco koupit, pošli SZ. Jseš jen 70 km daleko. A rovnou zapomeň na značky jako je Ardo nebo Ariston. Jsou to levný a nepříliš kvalitní italský značky, který neděláme, protože si chceme ušetřit problémy. Byl jsem v Itálii v několika fabrikách, kde se tohle zboží dělá, takže jsem viděl ty rozdíly přímo u zdroje. Zanussi ano, to je taková dobře zavedená nižší střední třída. Baumatic celkem taky slušný. Fagor nic moc. Z toho, co tu ještě padlo, tak Whirlpool taky slušný, Siemens velmi dobrý, ale to už šaháš po vyšší třídě, za trochu jiný peníze. A Miele, samozřejmě ano, ale to je už v kategorii TOP, kam málokdo dosáhne finančně, i když není zdaleka ještě nejdražší.

ty jsi z Práglu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ARDO NÉÉÉÉÉ!!!! Ještě dnes s hrůzou vzpomínám na vadnou pračku u které 7x!!!! měnili programátor.......

S technikem jsem si už tykal....

Vybíral jsem stejně jako ty - podle parametrů a pak llitoval....

Dnes už nesmí ARDO přes práh.....

koukám že ten dodavatel co jsem s ním mluvil měl dobré info :) právě pračky zminoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podobně, jak napsal Cosby, děláme kuchyně už 10 let. Mám 2 poměrně velký studia, jestli chceš poradit, popř. za dobrý peníze něco koupit, pošli SZ. Jseš jen 70 km daleko. A rovnou zapomeň na značky jako je Ardo nebo Ariston. Jsou to levný a nepříliš kvalitní italský značky, který neděláme, protože si chceme ušetřit problémy. Byl jsem v Itálii v několika fabrikách, kde se tohle zboží dělá, takže jsem viděl ty rozdíly přímo u zdroje. Zanussi ano, to je taková dobře zavedená nižší střední třída. Baumatic celkem taky slušný. Fagor nic moc. Z toho, co tu ještě padlo, tak Whirlpool taky slušný, Siemens velmi dobrý, ale to už šaháš po vyšší třídě, za trochu jiný peníze. A Miele, samozřejmě ano, ale to je už v kategorii TOP, kam málokdo dosáhne finančně, i když není zdaleka ještě nejdražší.

Mám už taky trošku zkušeností a rozhodoval jsem se cca před 6lety o nákupu spotřebičů,každý mi doporučoval hlavně BOSH a SIEMENS že je to kvalita,jenomže mi se nelíbily hlavně vzhledově, hlavně myčky a pračky,tak jsem se trochu poptával a zjistil že ARISTON je vyšší třída než INDESIT a líbily se mi provedením.Koupil jsem myčku ARISTON LSE 730T mám ji 6 let, myje 1 až 2x denně a bez jediné poruchy,poté jsem koupil pračku ARISTON AD1200 před 5-ti léty pere 2x denně a taky bez poruchy,nedávno jsem kupoval troubu a kombinovanou indukční desku a jsem spokojen,vše zatím bez problému. Spravoval jsem několik praček a byly mezi nima i ARDO,1x vadné topné těleso po 12letech, na další vadné čerpadlo po cca 9letech. Jinak bratr mého kolegy z práce dělá ve výstupní kontrole ve WHIRPOOLU na Slovensku,nevím kde se přesně vyrábí a říkal že by jsi WHIRPOOL nikdy nekoupil podle toho co pouštějí do prodeje. Bratranec nakoupil vše od GORENJE ,lednička 1reklamovaná, myčka 3 opravovaná a ještě je s ní nespokojený, no a na závěr ve čtvrtek další bratranec málem vyhořel, když měl myčku ZANUSSI nastavenou na na mytí v noci a začala mu hořet od programátoru,měl štěstí že se vzbudil a uhasil to. Takže abych to zhrnul, já si myslím že je jedno co si kdo koupí,hlavně když se mu to líbí a funguje bez poruch,každý výrobce má dny kdy se série nevyvede a pustí šmejdy do prodeje, potom je zákazník chudák a je jedno jestli to je BOSH nabo ARDO, i MIELE se může pokazit. Jsem se ale rozepsal. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ledničku mám strou skoro 10 let Calex a nebyl jedinej problém(teda jednou měněná žárovka), pračku Gorenje starou 8 let(po uplynutí záruky odešla pojistka proti otevření za chodu, to nám známej odblokoval s tím, že to nemá cenu měnit za x tisíc, jen ji prostě neotevírat za chodu :-) Od tý doby nic.

Trochu mimo, telku mám 10 let Teslu a bez jediného problému, a to jede odhadem tak 15-20 hodin denně.

Nicméně s rekonstrukcí to hodlám všechno vyměnit. Tak jsem zvědav, jestli si tou výměnou spíše nenaseru do bot. Ale myslím si, že je to asi opravdu téměř jedno co se koupí za značku. Osobně raději preferuju české značky, ale jediný co dneska ještě funguje je Mora a Tesla, a tam si nejsem vůbec jistej, jestli tak trochu nezaspali, takže teď asi českého nekoupím nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to teda ještě vezmu z jinýho pohledu, a to jsou provozní náklady. To, že něco drží 10 let ještě neznamená, že je to dobrý. Tam, kde příliš nepoznáš rozdíl, jsou třeba sklokeramický desky, který jsou plus mínus podobný. Důležitý je na nich třeba senzorový ovládání, popř. když je plotýnka indukční (hřeje jen tam, kde je plocha hrnce. Co je ale u kuchyňských spotřebičů zcela zásadní, jsou lednice a myčka. Obzvlášť lednice tě může za pár let sežrat i s botama, což myslím, že právě ta Calexka dělá, aniž by sis to uvědomoval. Je to jedinej spotřebič, kterej jede nepřetržitě a tudíž je velice důležitý, jakou má třídu. Značí se to písmeny A,B,C a nejlepší mají dokonce dvojitý A. Pak je taky velmi důležitá hlučnost, která může někdy hodně vadit. Podobně je to u myček, kde je třeba koukat na spotřebu vody a rovněž na hlučnost. U těch levných italských značek je bohužel téměř pravidlem, že dělají kravál a jsou energeticky náročný. Nízká cena prostě někde musí být něčím vykoupena. Nejtišší a vůbec jedny z nejlepších myček jsou Bosch, ledničky pak Electrolux, varný desky a trouby Siemens . Microvlnu nekupuj vestavěnou vůbec, jsou to vyhozený peníze. Jo a digestoř bych preferoval Faber.

Editováno: , autor: jirkaK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to teda ještě vezmu z jinýho pohledu, a to jsou provozní náklady. To, že něco drží 10 let ještě neznamená, že je to dobrý. Tam, kde příliš nepoznáš rozdíl, jsou třeba sklokeramický desky, který jsou plus mínus podobný. Důležitý je na nich třeba senzorový ovládání, popř. když je plotýnka indukční (hřeje jen tam, kde je plocha hrnce. Co je ale u kuchyňských spotřebičů zcela zásadní, jsou lednice a myčka. Obzvlášť lednice tě může za pár let sežrat i s botama, což myslím, že právě ta Calexka dělá, aniž by sis to uvědomoval. Je to jedinej spotřebič, kterej jede nepřetržitě a tudíž je velice důležitý, jakou má třídu. Značí se to písmeny A,B,C a nejlepší mají dokonce dvojitý A. Pak je taky velmi důležitá hlučnost, která může někdy hodně vadit. Podobně je to u myček, kde je třeba koukat na spotřebu vody a rovněž na hlučnost. U těch levných italských značek je bohužel téměř pravidlem, že dělají kravál a jsou energeticky náročný. Nízká cena prostě někde musí být něčím vykoupena. Nejtišší a vůbec jedny z nejlepších myček jsou Bosch, ledničky pak Electrolux, varný desky a trouby Siemens . Microvlnu nekupuj vestavěnou vůbec, jsou to vyhozený peníze. Jo a digestoř bych preferoval Faber.

V tý době co jsem to kupoval, tak to nebylo špatný. A ukázalo se, že i spolehlivý. Samozřejmě, že energetickou stránku tím nijak nehodnotím a taky to nehodlám provozovat až do zkapání, prostě se to sveze s plánovanou rekonstrukcí. A právě ty Ačka a spotřeba vody je jedním z parametrů, podle kterých budu vybírat.

Z pohledu poruchovosti však těmto značkám nemůžu vytknout ani popel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ledničku mám strou skoro 10 let Calex a nebyl jedinej problém(teda jednou měněná žárovka), pračku Gorenje starou 8 let(po uplynutí záruky odešla pojistka proti otevření za chodu, to nám známej odblokoval s tím, že to nemá cenu měnit za x tisíc, jen ji prostě neotevírat za chodu :-) Od tý doby nic.

Trochu mimo, telku mám 10 let Teslu a bez jediného problému, a to jede odhadem tak 15-20 hodin denně.

Nicméně s rekonstrukcí to hodlám všechno vyměnit. Tak jsem zvědav, jestli si tou výměnou spíše nenaseru do bot. Ale myslím si, že je to asi opravdu téměř jedno co se koupí za značku. Osobně raději preferuju české značky, ale jediný co dneska ještě funguje je Mora a Tesla, a tam si nejsem vůbec jistej, jestli tak trochu nezaspali, takže teď asi českého nekoupím nic.

Televizi teslu 10let starou jsem spravoval sestře a uvnitř tuner SHARP ostatní součástky PHILIPS, vše je děláno v licenci jen obal a značka se mění. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tý době co jsem to kupoval, tak to nebylo špatný. A ukázalo se, že i spolehlivý. Samozřejmě, že energetickou stránku tím nijak nehodnotím a taky to nehodlám provozovat až do zkapání, prostě se to sveze s plánovanou rekonstrukcí. A právě ty Ačka a spotřeba vody je jedním z parametrů, podle kterých budu vybírat.

Z pohledu poruchovosti však těmto značkám nemůžu vytknout ani popel.

na lednici mimochodem nemá krom kompresoru co odejít. Bez něj je to jen polystirenová krabice. Proto se taky dávají právě na lednice mnohaletý záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na lednici mimochodem nemá krom kompresoru co odejít. Bez něj je to jen polystirenová krabice. Proto se taky dávají právě na lednice mnohaletý záruky.

No tak to se pleteš. Stalo se nám, že někam do prostoru skříně něco unikalo - dle servisáka to udělalo v místě průchodky ve skříní námrazu a ta střípla průchod chladiva . Lednička pořád běžela a nemohla se uchladit. Záruka na skříň byla naštěstí pět let a nám se to stalo po čtyřech letech tak v rámci záruky po menších tahanicích byla výměna za novou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diskuze se pomalu začíná stávat bezpředmětná.Někdo má to a je spokojen,jiný to a je nespokojen.Někdo haní Ardo-já mám lednici Ardo už asi 8 let a bez poruchy,moje bývalá žena má pračku Ardo 7 let a 2×topné těleso,což je v naších podmínkách s extra vápenatou vodou docela OK.Já mám asi 7 let Romo a jednou gufero na pumpě,jinak nic,ale je fakt,že asi 1 ročně vytáhnu těleso a oškrábu z toho kámen.O kolegových spotřebičích Zannusi jsem psal-dostu nespokojen.Podle mě to možná bude i tím,z kterých komponentů se to skládá.Slyšel jsem od servisáku,že se do stejných modelů dodávájí komponenty od různých výrobců,tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mimochodem, je lepší sporák plynovej nebo elektrickej? Aktuálně máme plotny plynové a troubu elektrickou. Tak by mně zajímalo, jestli tu troubu zvolit plyn nebo elektriku.

Trouba jednoznačně elektrická. Plotny jsme měli plynové, už před mnoha lety jsem to z důvodu bezpečnosti- děti vyhodil. Sklokeramika daleko vyšší bezpečnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...