Přejít na obsah

TERMOSTAT


Ján Storoška

Doporučené příspěvky

Tak tady se s Komárkem neshodnu. Já bych vyměnil jen termostat. Nevidím důvod proč měnit něco co funguje. Až odejde snímač, vyměň potom ten. Práce je to na pár minut.

Nemozem zohnat samotny termostat len komplet s skrinou a na tu cenu na Slovensku sa radsej nepytaj.Neviete nejaku Web stranku s nahradnymai dielmi Skoda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CAU JANCI. VYMEN LEN TERMOSTAT A MAS POKOJ. CENA TERMOSTATU OD 250.- www.mjauto.cz

stím souhlasím. já mel taky problém s teplotou NEdostal jse se nad 60 stupnu,vymenil jsem termostat a na 90 stupnich jsem po 5-ti km i ted v zimě. a nevidím důvod proč měnit čidlo když funguje. jsou to vyhozeny prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stím souhlasím. já mel taky problém s teplotou NEdostal jse se nad 60 stupnu,vymenil jsem termostat a na 90 stupnich jsem po 5-ti km i ted v zimě. a nevidím důvod proč měnit čidlo když funguje. jsou to vyhozeny prachy.

Třeba jen proto, abys měl jistotu že ho nebudeš měnit za měsíc po výměně termostatu lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba jen proto, abys měl jistotu že ho nebudeš měnit za měsíc po výměně termostatu lol

Cawte.Zacala mi svietit elektronika motora a auto zacalo blbnut.Nechcelo startovat,ventilatory na chladici stale bezali aj ked auto bolo studene a Wag hlasil System spatneho vedenia vyfukovych plynov.Vymenil som cidlo teplomera a motor sa spamatal a zacal fungovat.Auto mam este len 2 mesiace a uz spapalo asi 9000Sk a vsetko som pozhanal za tu najlepsiu cenu.Dufam ze uz bude pokoj,aspon cez Vianoce.Po skusobnej jazde Wag ukazoval nejaku odchylku ale mechanik povedal ze je to OK. 1.6 75kw. 2003.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cawte.Zacala mi svietit elektronika motora a auto zacalo blbnut.Nechcelo startovat,ventilatory na chladici stale bezali aj ked auto bolo studene a Wag hlasil System spatneho vedenia vyfukovych plynov.Vymenil som cidlo teplomera a motor sa spamatal a zacal fungovat.Auto mam este len 2 mesiace a uz spapalo asi 9000Sk a vsetko som pozhanal za tu najlepsiu cenu.Dufam ze uz bude pokoj,aspon cez Vianoce.Po skusobnej jazde Wag ukazoval nejaku odchylku ale mechanik povedal ze je to OK. 1.6 75kw. 2003.

To OK rozhodně neni. Měl bys tu odchylku začít tady řešit. O jakou odychylku se jedná?

Auto musí (mělo by) být vždy ve 100% stavu :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Termostat na 1.6 75 kW musíš vyměnit celý, je to celek, je to vlastně takový dvoučinný termostat, jak bych to popsal, je řízen teplotou vody, ale když pojedeš na nízkou rychlost např. městský provoz, jednička, dvojka tak hned za termostatem je el. ovládané čidlo ovládané ŘJ, které jakoby tlačí na termostat a ten pak otvírá až při 98 stupních, to se využívá pro zlepšování emisí při jízdě např. městem, za městem na to šlápneš a chladí to zas normálně, já ho taky měnil, nejde to rozdělat protože přitom utrhneš ty drátky od čidla, sháněl jsem to všude možně, nakonec značkový servis Škoda za 2400 Kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Termostat na 1.6 75 kW musíš vyměnit celý, je to celek, je to vlastně takový dvoučinný termostat, jak bych to popsal, je řízen teplotou vody, ale když pojedeš na nízkou rychlost např. městský provoz, jednička, dvojka tak hned za termostatem je el. ovládané čidlo ovládané ŘJ, které jakoby tlačí na termostat a ten pak otvírá až při 98 stupních, to se využívá pro zlepšování emisí při jízdě např. městem, za městem na to šlápneš a chladí to zas normálně, já ho taky měnil, nejde to rozdělat protože přitom utrhneš ty drátky od čidla, sháněl jsem to všude možně, nakonec značkový servis Škoda za 2400 Kč...

To je celkem pálka oproti termostatu do 74 kw. No jo technika jde dopředu a za to zlepšení emisí se něco připlatí.

Po zkušenosti s čilem teploty z druhovýroby doporučuji jít u tohoto termostatu do originálu.

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...
Ahoj, můžete sem dát prosím někdo schéma výměny termostatu na TDi PD ? děkuji

- je to stejné jako skoro na všech motorech

- práce na max 1/2h, zvládne i Váš pes

- doporučuju koupit origo. Já měnil za Autokelly, vydžel tak 3měíce pak zas epropouštěl.

Origo je o směšných 100kč dražší a vydží zase 10let

post-6887-1253105764_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...