Přejít na obsah

TERMOSTAT


Ján Storoška

Doporučené příspěvky

Zdravím vás kolegové, vím že se to tady už nejspíše řešilo, ale je to pro mě prioritní a chtěl bych to vyřešit co nejdříve.

 

Moje oktáva topí strašně pozdě, a navíc po nastartování (cca 10s) se mi začne točit jeden ventilátor chlazení.

Předpokládám, že termostat bude KO. 

Kdysi jsem se o to zajímal, jelikož mi na diagnostice vyskakovaly chyby s čidlem chlazení, ale i po výměně čidla chyby vyskakovaly dál (nechal jsem to být, bylo léto).

Ale co se týče toho termostatu, je zapotřebí vyměnit celý kus včetně pouzdra, nebo stačí jen hrdlo? http://www.cc-autodily.cz/hrdlo-termost-s-vlozk-1-1

Celý termostat včetně pouzdra stojí 2500-3500,- !

 

Děkuji Vám 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 10 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Musim menit termostat + snimac a potreboval by som poradit.

Mam OCT 2003 (1U2), 1.6 MPI 75 kW (BFQ) a neviem aky mam kupit snimac teploty chladiacej kvapaliny.

Po zadani VIN su v ponuke 2 aj 4 polove.

Tiez neviem, ci staci kupit:

- len samotny termostat

   alebo

- musim kupit hrdlo termostatu s vlozkou 

  alebo

- musim kupit termostat kompletny.

V starsich prispevkoch niekto pisal, ze v OCT 2003 (1U2), 1.6 MPI 75 kW (BFQ)  sa neda vymenit iba samotny termostat:

"Termostat na 1.6 75 kW musíš vyměnit celý, je to celek, je to vlastně takový dvoučinný termostat, jak bych to popsal, je řízen teplotou vody, ale když pojedeš na nízkou rychlost např. městský provoz, jednička, dvojka tak hned za termostatem je el. ovládané čidlo ovládané ŘJ, které jakoby tlačí na termostat a ten pak otvírá až při 98 stupních, to se využívá pro zlepšování emisí při jízdě např. městem, za městem na to šlápneš a chladí to zas normálně, já ho taky měnil, nejde to rozdělat protože přitom utrhneš ty drátky od čidla, sháněl jsem to všude možně, nakonec značkový servis Škoda za 2400 Kč..."

V e-shopoch ich ale ponukaju aj samostatne , akurat na www.skoda-dily.cz nie. (tam je len hrdlo s  vlozkou alebo komplet)

 

Dik moc za rady.

Editováno: , autor: oktavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...