Přejít na obsah

Zápach v autě bez klimatizace


mode

Doporučené příspěvky

Prosím radu.

Pri prepnutí klapky na vnútorný okruh, vzduch mierne zapácha. Ak ide vzduch z vonuku nieje ani najmenší náznak toho zápachu. Vymenil som peľ. filter (po 13tkm bol pekne očiernený...?!) a nepomohlo to. Odkiaľ nasáva vzduch (myslím presné miesto v kabíne) keď je klapka prepnutá na recirkuláciu?

A ešte dôležité - mám klimu, auto má jeden rok.

vopred dík za tipy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skus kupit sprej na cistenie klimi. stoji cca 450 sk.

1. daj tip kde?

2. a potom kde a ako striekať?

3. žeby to bolo z výparníka? - ale cez ten ide vzduch aj keď ide z vonku?!

4. ten zápach je ako z uschnutého koberca...neviem to lepšie popísať

vopred dík za tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
skus kupit sprej na cistenie klimi. stoji cca 450 sk.

1. daj tip kde?

2. a potom kde a ako striekať?

3. žeby to bolo z výparníka? - ale cez ten ide vzduch aj keď ide z vonku?!

4. ten zápach je ako z uschnutého koberca...neviem to lepšie popísať

vopred dík za tipy

Ahoj. Ten sprej by mohol zabrať. Keď ide vzduch z vonku presa len je čerstvý a nemusíš to tak cítiť. Ja som teraz čistil klimu so sprejom od firmy RETECH. Myslím, že by to mohla zohnať každá mototechna, alebo keď sa popozeráš po servisoch určite to niekde budú mať. Robí sa to úplne bežne. Sprej je na dve čistenia.

Keď otvoríš kapotu, tak v ľavom hornom rohu medzi prednou stenou a čelným sklom je vstup čerstvého vzduchu. Je to vlastne pod plastom nad ktorým sú stierače. Pustíš klimu,maximálne otáčky ventilátora a striekaš. V tom otvoré dokonca vidíš i ventilátor a ten to postupne ženie ďalej. Pri konci ešte môžeš nastriekať trochu aj do výduchov v kabíne, prípadne aj do otvoru pre peľový filter. Jenoducho by sa tá pena mala dostať všade.

Ja som pri tom ešte mal vybratý peľový filter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, smrdělo mě to taky jen při vnitřním okruhu. Provedena výměna pylového filtru. Řešil jsem to přípravkem od MOTIP DUPLI s.r.o

http://www.motipdupli.cz/article.asp?nArti...p;nLanguageID=1

Vyndal jsem pylový filtr a stříkal tu pěnu otvorem pro pylový filtr hadičkou až na výparník, vše při vypnutém motoru,klimatizace,ventilátoru. Pak jsem prostříkl pro jistotu všechny průduchy + nasávání čerstvého vzduchu, nechal jsem 30 min působit, po té vyvětrání auta, zpětná montáž pylového filtru a odskoušení a zatím mám klid. Ten přípravek mě stál 290 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Potřeboval bych poradit. Mám Fábii 1,4 16V 55kW bez klimatizace. Mám ten problém, když si zapnu vnitřní okruh, začne vycházet nepříjemny zápach(jak když tam je někde mrtvá myš). Měl jsem to v autorizovaném servisu. Poprvé mi tam nastříkali desinfekci na klimatizace, to ale nepomohlo,.Když jsem tam byl podruhý, vyndali mi pylový filtr a hledali původ zápachu. Nic nenašli. Znova mi tam nastříkali desinfekci. Měsíc mi to vydrželo a už mi to smrdí zase. Nemáte s tím někdo zkušenost.

Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli to smrdí jako chcíplotina, tak to asi nějaká myška bude, může to být zaké kus masa, který si tam nějaký živočich uskladnil. Jestli ten zápach jde z výdechů topení, tak máš v zásadě dvě možnosti: 1) počkat až se dané zvířátko změní v prach a přestane zavánět 2) sundat palubku a rozebrat topení. Nejdříve zkus sundat přihrátku spolujezdce a vymontovat ventilátor - tak se dostaneš do prostoru topení před filtrem. Pokud myška zbloudila z druhé strany bude to chtít asi opravdu sundat palubku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli to smrdí jako chcíplotina, tak to asi nějaká myška bude, může to být zaké kus masa, který si tam nějaký živočich uskladnil. Jestli ten zápach jde z výdechů topení, tak máš v zásadě dvě možnosti: 1) počkat až se dané zvířátko změní v prach a přestane zavánět 2) sundat palubku a rozebrat topení. Nejdříve zkus sundat přihrátku spolujezdce a vymontovat ventilátor - tak se dostaneš do prostoru topení před filtrem. Pokud myška zbloudila z druhé strany bude to chtít asi opravdu sundat palubku

V servise to měli rozebrnaý až k ventilátoru a vůbec nic nenašli. Koukali na to i z venku a žádný stopy po myši tam nebyly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

mám stejný problémy.....akorát,že u mě je skoro pořádk klidek(vdoušek jako pohádka) a najdenou tím autem něco prosmrádne(je to krutý)..

S tím zvířátkem to byl supr nápad,jelikož kamarád v autě(u mototu) nacházel pravidelně ohlodné kostičky(kuna jedna bláznivá)

A ten smrad z pneu mám taky a že osobně někdy jezdím takovou tu moji sportovní jízdu tak když přijedu a vystoupím....jooo.to je síla...

Dá se to nějak ovlivnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to já mám taky zvláštní zkušenosti se smradem..

dělalo mi to snad v každym autě co sem kdy měl-nejspíš něco od spojky-páč to vždycky smrdí v zimě když se hrabu na zpátečku, ale zaráží mě že to nesmrdí jako spálená lamela ale prostě jako shnilý maso, nebo jako když kysne zalí-nebop zkažená voda, neskutečnej smrad, bych se stoho poblil, ale nehápu to co to muže bejt.. :blink::blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, vím že se to sem nehodí..ale budte rádi že tam nemáte třeba už pekne jeté Olomoucké syrečky!! to je potom taky vůně..každopádně i takový smrad je nepříjemný!! taky občas neco cítím když zastavím, vylezu a takový divný zápach..jako by se mi pálilo obložení nebo nevím co..spojka..fakt nevím..:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, vím že se to sem nehodí..ale budte rádi že tam nemáte třeba už pekne jeté Olomoucké syrečky!! to je potom taky vůně..každopádně i takový smrad je nepříjemný!! taky občas neco cítím když zastavím, vylezu a takový divný zápach..jako by se mi pálilo obložení nebo nevím co..spojka..fakt nevím..:(

nesmíš lítat jak hovado lol;) myslíš že spojka? :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, vím že se to sem nehodí..ale budte rádi že tam nemáte třeba už pekne jeté Olomoucké syrečky!! to je potom taky vůně..každopádně i takový smrad je nepříjemný!! taky občas neco cítím když zastavím, vylezu a takový divný zápach..jako by se mi pálilo obložení nebo nevím co..spojka..fakt nevím..:(

tak spálená lamela nebo brzdový obložení smrdí jinak, to co sem popisoval třeba já tak to smrdí jak mrtvola, nebo prostě něco zkaženýho, hnus :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když zastavím tak mě jde smrad od pravého zadního kola( v servisu říkali, že je to u Fábií normální :kuk: ). A ten vnitřní smrad mi u služební fábie způsobovala mrtvá kuna, která mi rozežrala celou izolaci motoru a pak asi zdechla, protože z motoru se šířil děsný smrad. Kunu jsme nikdy nenašli a smrad přestal po 3x umytí motoru vapkou lol .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...