Přejít na obsah

Zápach v autě bez klimatizace


mode

Doporučené příspěvky

Moznosti zapachu je vela.Bud to ide z ventilacie vzduchu usadene navlhnute listie,spinavy pachovy filter ,popripade daka ta mrtvola hlodavca alebo ineho zvierata.Dost casto byva problem v kobercoch ako tu bolo spominane.Mne takto hnilobne zapachal zadny kobercek ,nakolko mi zatekali zadne dvere a drzalo sa to pod gumovymi kobercami..Pomohlo az vytepovanie a nasledne vysusenie interieru..

Editováno: , autor: Bemo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Vložím taky jeden dotaz. Koupil jsem auto zřejmě po kuřákovi. Bylo v bazaru perfektně umyté, vyčištěné, napucované zvenku i zevnitř. Přesto mi připadá, že když ho po nějaké době otevřu, že cítím zápach po cigaretách. Popelníky jsou jak nové, čisté, nikde jsem nenašel stopy po kouření v autě, nicméně ten smrad je zhruba něco jako když venku zmokne popelník s vajgly.

Má někdo nějaký recept, jak se zápachu zbavit? Zatím jsem do auta dal obdobu stromečku, ale stromečky jinak bytostně nesnáším (tohle je nějaká kokosová vůně od Brisku).

Díky předem za rady.

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku zdar,

těžko říct co s tím.Jestli bejvalej majitel v autě čudíl,tak počítej že je nikoit usazenej v každým "póru".Víš jak to funguje u záclon,ne ;)?Kor teď co je chald a vlhko to musí bejt hodně nepříjemný.

Zkus pořádně vytepovat sedačky a čalounění a vše ostattní ještě jednou umejt,vyčistit,zneutralizovat...Nic víc mě nenapadá.

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomino díky. Asi to zkusím ještě jak říkáš. Přes zimu už to nějak přežijem a na jaře to zkusím pořádně vyčistit, včetně koberců. Uvidím, co to provede. Možná to je jen trochu zatuchlý, protože to vyčistili a zřejmě vlhký zavřeli a vystavili v bazaru. Když jsme ji měli zkraje, tak to bylo asi cítit víc, teď už to je trochu lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Vložím taky jeden dotaz. Koupil jsem auto zřejmě po kuřákovi. Bylo v bazaru perfektně umyté, vyčištěné, napucované zvenku i zevnitř. Přesto mi připadá, že když ho po nějaké době otevřu, že cítím zápach po cigaretách. Popelníky jsou jak nové, čisté, nikde jsem nenašel stopy po kouření v autě, nicméně ten smrad je zhruba něco jako když venku zmokne popelník s vajgly.

Má někdo nějaký recept, jak se zápachu zbavit? Zatím jsem do auta dal obdobu stromečku, ale stromečky jinak bytostně nesnáším (tohle je nějaká kokosová vůně od Brisku).

Díky předem za rady.

Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim

Kámoš má Fábku a už tejden říká že cejtí v autě myšinu. ale včera jak jsem si do toho sedl tak to zaválo jako sirečky či zdechlina. tak jsme začli čuchat ke všemu a když jsem u spolujezdce vystoupil tak to byla síla a smrad byl na světě. je to v střešním tapecku pod clonítkem. tak se chci zeptat jak se vyndavá ten plast na sloupku u okna(od stropu k palubce) jestli to má nějaký cvočky nebo něco takovího. díky

Editováno: , autor: qelv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

zdravim,

cital som tuto temu lebo aj mne to posledne dva tyzdne v aute pachlo ako mrtvola.. vyhadzal som moje stare rohoze, poprezeral koberce a nevedel som prist na to co to je. uz som skoro kupil sprej proti plesniam do vetrania, ked som si vsimol, ze vzadu v kufri to smrdi viac. spomenul som si, ze som tam nechal mokru spongiu a ked som odklopil dno kufra, cakalo ma prekvapco... :))) teraz plato kufra visi na stene a fuka nanho ventilator.. len neviem ci to pomoze, lebo su navlhnute aj papendeklove dosky.

ja mu dam, smrdiet v aute...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kuřáckej smrad čerstvě umletý kafe, rozsypat po celým autě po kobercích, sedačkách... ještě to rukou jakoby vetřít do textilie, nechat minimálně přes noc a pak řádně vyluxovat a smrad je neutralizovanej, včudu prostě fuč... kol107

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

mam klasicke koberečky pro fabii s tou zvlastní gumou ze spoda. Mam taky zatuchlý zápach v aute a po vyprání všech koberečku a sušení na radiatorech sem měl ten pach i doma v pokojích. To znamená, že jsou asi tou příčinou... ale i když sem koberece vypral a maximalně vysušil tak z nich pořád táhne. Nevíte jak to neutralizovat ? Předpokládám, že kdyz ta spodní guma velmi dobře saje vlhko tak je tam někde plíseň či něco takového.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj všem.Minulý týden jsem zrovna řešil problém se smradem v aute a naštěstí jsem ho vyřešil.Vytáhl jsem ven všechny koberečky i sedačky a pořádně jsem je vydrhl a nechal uschnout.Dokonce jsem si všiml že byli lhké sedačky i ze spod a začala se tam tvořit asi plísen nebo co to bylo tak jsem to raději vystříkal a ted už jezdím týden ve vonavém autě a určo to před zimou a po ní zase zopakuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Omlouvam se, zda na muj dotaz existuje vhodnejsi thread, ale nenasel jsem ho..

Muj problem je ten, ze kdyz mam pustenou klimu a nastartuju - vetsinou studenej motor, tak v prvnich cca 5s se mi nahrne do kabiny zapach, podobny zde zminovanemu - tedy zapach spalin. Pak je to jiz ok a nic se nedeje.

Jinak dneska jsem tusim mel pustenou jen beznou ventilaci, bez klimy a ten zapach se objevil take.

Auto Fabia 1.2, 2 roky stara, 45k km.

Muze mi nekdo poradit, kde by mohl byt problem? Akorat mi ted vychazi servisni interval, ale rad bych vedel co a jak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noooo 2roky...myslim si že problém je jasnej - vyčistit a vydezinfikovat klimu ;) filtr si můžeš vyměnit sám, nebo klíďo v rámci servisky, je to záležitost cca 300,-Kč tuším ;) pokud se mýlím, určitě se ti tu někdo ozve, ale můj názor je výše....tak snad budeš mít brzo pokoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé okřídleného šípu,

muhu potvrdit, že ta desinfekce od fy. Wurt je opravdu dobrá. Ale nestačí to tam jen nastříkat a dobrý. Za prvé, jak už někteří víte je třeba vymontovat pylový filtr. Za druhé, vytvořit si z tenšího svařovacího drátu cca. 1 až 2 mm. takového pomocníka: délka cca 40 cm a konec drátu zahneme cca. 2 cm do pravého úhlu. Za třetí, na tento trát připevníme hadičku, já to přidělal isolepou. Stříkací otvor hadičky bude umístěn na těch dvou centimetrech co jsou zahnuty do pravého úhlu. Za čvrté, drár se protáhne ořez otvor po kabinovém filtru a odskoušíte si kde je konec toho vnitřního prostoru, kde je umístěn výparník. Za páté, postřik se provádí směrem od motoru do kabiny půl nádobky - drátem jezdíte nahoru a dolů, napravo a na levo, aby se ten výparník dokonale prostříkal tímto přípravkem. Pokud možno nevdechovat! Za šesté, uzavřít dno kab. filtru - filtr zatím NEDÁVAT pustut ventilaci VNITŘNÍ OKRUH na 10. min. a potom nechat cca 1. hod. ještě zavřeno. Mělo by být vše zlikvidováno. Tuto radu jsem obdržel od dealera fy. Wurt. Do tehdy jsem to dělal ŠPATNĚ podle jednoho servisu, kde tyto klimatizace čistí, kdy jsem sledoval jak ten dotyčný to tam jenom strčí a párkrát prostříká. Přeji Vám jen voňavý vzdoušek z Vašich klimatizací. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

striekaj to tam na výparník bez zapnutej klími a ventilácie cez štrbinu po vytiahnutom kabínovom filtri. Dobre by bolo aby si sa do tej štrbiny pozrel baterkou a zistil presne kde je výparník, aby si to nestriekal zbytočne niekde inde.

Proste to musíš striekať v smere, akoby si chcel postriekať autorádio odzadu.

Výrob si tú pomôcku ako napísal Radomír. Dôležité je postriekať spodok výparníka, lebo tam sa zdržuje najviac vlhkosti a plesní.

Výparník je umiestnený na obrázku modrým a hadičku musíš dostať pred výparník hore ako ukazuje červená čiara a striekať, zároveň ju ťahať smerom dole a do strán aby sa postriekal celý výparník.

post-10764-1242817870_thumb.jpg

Editováno: , autor: lars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pinnoccio,

k bodu 5. - pokud nacpeš tu hadičku odtokem, tak se ta látka nedostane tak důkladně na výparnník. Jde o to, aby se ta látka dostala do žeber samotného výparníku.

k bodu 6. - spustit vnitřní okruh cca. 10. min. bez nastartovaného motoru a tím také bez zapnuté klimatizace.

Omlouvám se za opožděnou odpověď. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky, uz som to medzi tym spravil... bolo to uplne vpoho :)

...s udelatkom a baterkou lahky pristup :palec2: (nastriekal, chvilu nechal posobit, potom chvilu so zapnutym vnutornym okruhom, nakoniec vyvetrat auto a hotovo)

ale tusim som minul skoro cely sprej aj ked podla navodu staci polovica, nejak som neodhadol kedy je dost lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...