Přejít na obsah

Zápach v autě bez klimatizace


mode

Doporučené příspěvky

Dik, ale bojujem este dalej...

ked auto chvilu stoji, hlavne za tepla, citim taky puch, zatuchlinu, tipujem to na koberce - asi niekde zvlhlo a daco mi tam kvitne :p

Musim to pohladat a neviem - asi vytepovat, alebo nejak vydezinfikovat a presusit :wacko: ale to uz je ina tema (jo a dvere mam uz vsetky pretesnene).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nemyslim, klimu som este ani poriadne nezacal pouzivat tuto sezonu a ked som dezinfikoval sprejom bola pod autom mlaka - takze to tieklo (aj) von ;) ale inak nemam moznost zdvihnut auto a pozriet ten odtok -jedine ist do servisu... tak najprv skusim tie koberce skontrolovat, ved pred pretesnenim dveri tam bolo vlhko a pod gumenymi rohozami sa to moze drzat, pripadne este inde zateka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Pánové, diskuse byla ale původně o zápachu v kabině, pokud se motor zahřeje. na to vliv klimatizace nemá. Mám totiž stejný problém a řeším to s autoservisem už měsíc. pokud netopím, tak zápach není, pokud zatopím, tak se objeví zápach typu vypařování nějaké motorové kapaliny. zkoušeli jsme desinfekci - nepomohlo to. voda z chladícího okruhu neubívá. vyměnili jsme všechny filtry. původní problém byl ten, že se pokazila klapka na uzavření vnitřního okruhu, která způsobovala, že se vše zapařilo. ta je ale od prvopočátku vyměněna. mám FABII RS motor 1,9 TDI. Pomozte, děkuji :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Taky jsem mel zapach,bylo to z toho,ze jsem blbec nevymenil original koberecky za gumove na zimu,tim padem se tam v nich zdrzovala vlhkost a byl smrad jak v carihradu pokud bylo nad nulou a auto stalo treba den bez pruvanu .... nechal sem to poradne vyschnout ,lupl gumove a uz to bylo ok :) .. Takze u me to byla voda v kobereckach,pekny humus ten zapach :feve: .. tak to zkuste taky,jestli nahodou nemate ten samy problem co ja .... snad sem proadil lol

Editováno: , autor: devmixil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 1 rok později...

tiez mi zatieklo do fabie...problem bol tesneni kabelaze...auto bolo burane a mechanik zle zatesnil tesniacou gumickou kable..zatekalo pod koberce...ked som polozil ruku na koberec a stlacil som ho tak som mal ruku vo vode..su tomu 4 tyzdne a pomalicky na sidlisku to schne..teraz ked pritlacim koberec uz ruku vo vode nemam, no hneva ma ten strasny zatuchnuty smrad.

myslite ze to akosi vyschne samo, alebo mam radsej navstivit nejakeho mechanika nech mi vytiahne sedacky plus tepovanie? nemate niekto skusenost? 

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím že vytáhnout sedačky zvádneš sám. O zadních se zminovat nebudu a koukni na na přední na lyžiny je tam myslím 10 ka. Vyndat středový panel a celý podlahový koberec. Uvidíš co pod ním bude. Pak celý vytepovat a nechat dobře vyschnout. Přesně jak píšeš z vrchu se zdá být suchý,ale zespod bude vlhký a možná i plísen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím :-)  ...už jsem docela zoufalej, při spuštěným topení (jakákoliv rychlost větráku, při studeným i teplým vzduchu) jde z topení smrad, který bych přirovnal k něčemu mezi popelnicí a hovnem. Pylový filtr je vyměněn, výdechy jsou vystříkané desinfekcí a u sání vzduchu by žádná zdechlina být neměla. Při zapnutým vnitřním okruhu smrad cítit nejde. Co je ale zajímavý, tak smrad z topení má největší "grády" když auto stojí, při jízdě to není až zas tak hrozný nebo zápach nejde cítit vůbec. Nesetkal se někdo s něčím podobným? Za jakýkoliv tip bych byl vděčný, protože rozebírat celý topení bych chtěl nechat až jako poslední řešení. Předem dík  :kol-28:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neparkuješ na kanálu? :kol-28: Nebo nebylo to auto utopeno?

Na kanálu určitě neparkuju :D a auto by utopené nemělo být, ale díky za tip :kol-47:

Podle mého je bordel v prostoru mezi příčnou stěnou a demontovatelnou příčkou od motoru. Za léta se tam usadí listí, prach, atd. To všechno vytvoří hnijící kaši, která pěkně zapáchá.

Ok, zkusím tam mrknout, akorát mě napadá, kdyby to bylo jak říkáš, tak by to spíš smrdělo i při té jízdě a né jenom při stání? Každopádně na to mrknu a díky za tip :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou jsem dával firemní feldu na servis a při předávací prohlídce u baterky ležel tuhý velký potkan, v druhém případě byl u chladiče nacpaný větší pták  ten už voněl a dotřetice takový zmasakrovaný zajíc na podvozku je taky chuťovka, ještě jednou vše prohlídni vč. nápravy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednou jsem dával firemní feldu na servis a při předávací prohlídce u baterky ležel tuhý velký potkan, v druhém případě byl u chladiče nacpaný větší pták  ten už voněl a dotřetice takový zmasakrovaný zajíc na podvozku je taky chuťovka, ještě jednou vše prohlídni vč. nápravy

 

Jak píšeš, všechno jsem ohledal, očichal :D ,ale nikde nic na první pohled nebylo, každopádně ještě to projdu detailněji :-) Dík za tip  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Za jízdy to zapáchá určitě méně než při stání. Prostě vzduch proudí při jízdě rychleji. Demontuj raménka stěračů, ucvakni tři plastové hřeby (předem si je kup nové), a poté demontuj plastový kryt oddělovacího prostoru. Pak uvidíš.

 

To zní zajímavě, určitě to vyzkouším, zatím díky  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi připomíná, jednou jsem měl smrad v Audině. Když auto jelo, tak to bylo OK. Po ránu děs. Nakonec to byla papírová krabice v kufru na iron atd. Něco se trochu vylilo a už to bylo.

 

Tímto to určitě není, jak jsem říkal - smrad jde vyloženě jen z výdechů topení, ale taky díky  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...