Přejít na obsah

Cena auta s/bez servisní knížky


HonzaV

Doporučené příspěvky

Zdravíčko pánové. Potřeboval bych poradit. Jaký asi tak může být rozdíl v ceně auta, pokud má a nemá servisku. Jde o jedno a to samé auto a potřebuje zjistit, jaký by byl cenový rozdíl, kdybych ho kupoval jako bez servisky. Jde o to, že jsem, ho koupil s a ukázalo se, že je falešná, takže auto je bez. ( Ale cena s :-) ). No a v rámci vypořádání jsem dostal za úkol vyzjistit částku jakou jsem byl "poškozen" tím, že jsem si připlatil za servisovaný auto... Vím, že je to těžký říct nějakou částku, ale přecijen něco říct musím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko pánové. Potřeboval bych poradit. Jaký asi tak může být rozdíl v ceně auta, pokud má a nemá servisku. Jde o jedno a to samé auto a potřebuje zjistit, jaký by byl cenový rozdíl, kdybych ho kupoval jako bez servisky. Jde o to, že jsem, ho koupil s a ukázalo se, že je falešná, takže auto je bez. ( Ale cena s :-) ). No a v rámci vypořádání jsem dostal za úkol vyzjistit částku jakou jsem byl "poškozen" tím, že jsem si připlatil za servisovaný auto... Vím, že je to těžký říct nějakou částku, ale přecijen něco říct musím.

No asi bys mel napsat co je to za auto a jaka byla porizovaci cena ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to celkem těžká otázka, já bych to zpočítal asi na částku, která se měla dát za opravy, které v servisce nejsou zanešeny nebo jsou, ale nebyly udělány a tím pádem je nutné je udělat - pravidelný servis

dle mě někde kolem částky 5-6tis Kč/ jedna pravidelná kontrola

ale jde o to, jestli budeš i po té "slevě" uspokojen, kupoval si totiž původně auto se serviskou a takto jsi byl uveden v omyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to celkem těžká otázka, já bych to zpočítal asi na částku, která se měla dát za opravy, které v servisce nejsou zanešeny nebo jsou, ale nebyly udělány a tím pádem je nutné je udělat - pravidelný servis

dle mě někde kolem částky 5-6tis Kč/ jedna pravidelná kontrola

ale jde o to, jestli budeš i po té "slevě" uspokojen, kupoval si totiž původně auto se serviskou a takto jsi byl uveden v omyl.

No dal jsem za to zajím cca 8000 za rozvody, přeslepení zámků a výměnu komfortky... Plus mě ještě čeká olej s filtrem. Vzduchový filtry jsou nový. Jinak je ti TDI 81kW elegance 2001 top stav se serviskou a nový kotouče, nový kola 15" zima a 16" alu... cena 249 000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko něco takového vyčíslit, prt. jde o to, žes kupoval auto s důvěrou, že bylo řádně servisováno a nakonec se tam, když to přeženu, nemusel za celou dobu vyměnit ani olej...pokud je auto ok, už ho nějaký čas máš a víš to, tak bych si řekl třeba o 25 tis., tj. asi 10% z ceny a pokud není, vrátil bych ho a chtěl zpět peníze, prt. je to vlastně podvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dal jsem za to zajím cca 8000 za rozvody, přeslepení zámků a výměnu komfortky... Plus mě ještě čeká olej s filtrem. Vzduchový filtry jsou nový. Jinak je ti TDI 81kW elegance 2001 top stav se serviskou a nový kotouče, nový kola 15" zima a 16" alu... cena 249 000,-

Tak co těch -49.000 ,- dolů??? Ať je to pěkně kulaté :palec2:

Jak ale píše Mischicka, je to od počátku na tobě podvod a byl-li jsi uveden úmyslně v omyl,

náleží ti peníze zpět v plné výši. To žádný soud nemůže nikdy zpochybit, kupní smlouva je neplatná..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se několikrát setkal s tím že bylo psáno "servisní knížka" ta u toho byla ale nebyla potvrzená aut.servisem a jenou tam chyběli dvě razítka.Je otázka jak je psaná smlouva , ale jestli jí psal bazar tak na 99% máš smůlu.

No bazar to psal a taky že se mnou vyběhli, že je serviska nezajímá, že to auto jí mělo ( se všema razítkama ) a že nemají povinost, ani páky na to, aby zjišťovali pravost záznamů v s.k. Až já jsem vyšťoural, že serviska je falešná od určité doby... Prý že jsme podepsali protokol o stavu vozidla a tam je dáno, že stav rozvodů nezjištěn a spoustu jiných výmluv - všichni víme, jak to chodí... A za chvíli mi volali zpět, že o tom přemýšleli a že i oni byli uvedeni v omyl prodávajícím auta a pracujují na trestním oznámení. Ptali se mě, jestli se připojím k žalobě a řekli mi, ať dáme dohromady nějakou částku o kterou jsme byli poškozeni... Oni že taky udělají návrh nějaké ceny a příští týden se dohodnem, co tam napíšem. Těch 10% by bylo fajn. Přecijen to auto nestálo zrovna málo a mohli jsme vzít levnější v podobném stavu s vědomím, že serviska není... Člověk by s tím tak nějak počítal, ale to zjištění, že je falešná - není to nic příjemnýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je k nasrání :aggressive: taky jsem pro těch 10% :palec2: ,ale pochybuji že to z toho původního majitele dostaneš každopádně ti držím :palec2:

No já jsem o tom ani nepřemýšlel... To bazar na něho podává tr.o. Já na to nemám žaludek, ale takovej gigant, jako jsou ESA na to asi nějaký páky mají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám novinky. ESA jednají s původním majitelem, který kápnul božskou a přiznal, že razítka jsou oražená zpětně ze známosti. To mě ale nemusí zajímat. V pátek se budou dohadovat o ceně při mimosoudním vyrovnání a padly návrhy kolem 20 - 30 tisíc. Jsem zvědavej, kolik z toho skutečně uvidíme. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám novinky. ESA jednají s původním majitelem, který kápnul božskou a přiznal, že razítka jsou oražená zpětně ze známosti. To mě ale nemusí zajímat. V pátek se budou dohadovat o ceně při mimosoudním vyrovnání a padly návrhy kolem 20 - 30 tisíc. Jsem zvědavej, kolik z toho skutečně uvidíme. -_-

:palec2: Gratuluju a doufám, že to vyjde!

Dej pak vědět, a nystyď se, tlač na to, ať je to co nejvíc -_-

Ať se podvodníci prohnou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám novinky. ESA jednají s původním majitelem, který kápnul božskou a přiznal, že razítka jsou oražená zpětně ze známosti. To mě ale nemusí zajímat. V pátek se budou dohadovat o ceně při mimosoudním vyrovnání a padly návrhy kolem 20 - 30 tisíc. Jsem zvědavej, kolik z toho skutečně uvidíme. -_-

:huh: :huh: :huh: No to snad neni mozny ze se jeste priznal ze udelal boudu...to je ale vul jak ma bejt...klidne mohl tvrdit ze o nicem nevi a nikdo by mu nic nedokazal...

No v kazdym pripade jsem zvedavej jak to dopadne...podepsal jsi protokol o serv.stavu a tam je jasne rozvody nezjisteny.O tom neni zadna.Serviska tam taky byla....a to ze tam dal nekdo 2 razitka navic..no nevim nevim...A ě razitka coz je v realu 30000Km neni nic hroznyho...stejne by jsi ty rozvody a filtry delal nebo ne?

Tim vsim tady v zadnym pripade neobhajuju podvod...je to svi....na ale zas az tak moc hroznyho to neni Osobne kdyz kupuju auto pro sebe tak rozvody delam v kazdym pripade i kdyby mi tvrdili ze tam jou delAny pred mesicem a proste s tim pocitam.

V kazdym pripade dej vedet jak jsim dopadl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám novinky. ESA jednají s původním majitelem, který kápnul božskou a přiznal, že razítka jsou oražená zpětně ze známosti. To mě ale nemusí zajímat. V pátek se budou dohadovat o ceně při mimosoudním vyrovnání a padly návrhy kolem 20 - 30 tisíc. Jsem zvědavej, kolik z toho skutečně uvidíme. -_-

:huh: :huh: :huh: No to snad neni mozny ze se jeste priznal ze udelal boudu...to je ale vul jak ma bejt...klidne mohl tvrdit ze o nicem nevi a nikdo by mu nic nedokazal...

No v kazdym pripade jsem zvedavej jak to dopadne...podepsal jsi protokol o serv.stavu a tam je jasne rozvody nezjisteny.O tom neni zadna.Serviska tam taky byla....a to ze tam dal nekdo 2 razitka navic..no nevim nevim...A ě razitka coz je v realu 30000Km neni nic hroznyho...stejne by jsi ty rozvody a filtry delal nebo ne?

Tim vsim tady v zadnym pripade neobhajuju podvod...je to svi....na ale zas az tak moc hroznyho to neni Osobne kdyz kupuju auto pro sebe tak rozvody delam v kazdym pripade i kdyby mi tvrdili ze tam jou delAny pred mesicem a proste s tim pocitam.

V kazdym pripade dej vedet jak jsim dopadl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:huh: :huh: :huh: No to snad neni mozny ze se jeste priznal ze udelal boudu...to je ale vul jak ma bejt...klidne mohl tvrdit ze o nicem nevi a nikdo by mu nic nedokazal...

No, nevím, jestli tenhle příspěvek je fér, ale přece jen nějaké výhrady k němu mám:

a ) když kupuju auto se servisní knížkou, tak ho kupuji PŘEDEVŠÍM proto, že bych měl mít tu jistotu, že autu se před touto koupí dostalo takové péče, jaký výrobce popisuje v návodu k použití, aby sloužilo co nejspolehlivěji a co nejdéle

b ) mě je 33 roků, a jsu ještě ze staré školy, takže jsou lidé a firmy, se kterými si podám ruku a netřeba psát jakékoliv smlouvy (teď nemluvím o smlouvě o koupi auta obecně) ale narážím na to, co píšete výše: "klidne mohl tvrdit ze o nicem nevi a nikdo by mu nic nedokazal..." A to je kámen úrazu: dnešní mladí "sráčové" Vás podvedou kde mohou, a nevidím žádný důvod je krýt ani jim cokoliv promíjet.

c ) příspěvek mi přimpomíná dnešní politickou reprezentaci: když totiž dojde na lámání chleba, tak každý zvedne ruce a řekne "já ne, to oni" VRRRR..

Od počátku to byl podvod, kupní smlouva je tedy neplatná a předchozí majitel, jež uvedl ÚMYSLNĚ nepravdivé údaje by měl dostat ne za uši, ale pořádnou DO BRADY! :aggressive:

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevím, jestli tenhle příspěvek je fér, ale přece jen nějaké výhrady k němu mám:

a ) když kupuju auto se servisní knížkou, tak ho kupuji PŘEDEVŠÍM proto, že bych měl mít tu jistotu, že autu se před touto koupí dostalo takové péče, jaký výrobce popisuje v návodu k použití, aby sloužilo co nejspolehlivěji a co nejdéle

b ) mě je 33 roků, a jsu ještě ze staré školy, takže jsou lidé a firmy, se kterými si podám ruku a netřeba psát jakékoliv smlouvy (teď nemluvím o smlouvě o koupi auta obecně) ale narážím na to, co píšete výše: "klidne mohl tvrdit ze o nicem nevi a nikdo by mu nic nedokazal..." A to je kámen úrazu: dnešní mladí "sráčové" Vás podvedou kde mohou, a nevidím žádný důvod je krýt ani jim cokoliv promíjet.

c ) příspěvek mi přimpomíná dnešní politickou reprezentaci: když totiž dojde na lámání chleba, tak každý zvedne ruce a řekne "já ne, to oni" VRRRR..

Od počátku to byl podvod, kupní smlouva je tedy neplatná a předchozí majitel, jež uvedl ÚMYSLNĚ nepravdivé údaje by měl dostat ne za uši, ale pořádnou DO BRADY! :aggressive:

Tak mi to nedá a musím si k tomu něco říci.Milý Petře,asi žiješ v nějakém jiném světě,nebo jsi si svoji generaci tak trochu idealizoval.Jsem ještě ze starší školy než ty a nevím jak si přišel na tu čestnost starších lidí :rolleyes: Jak píšeš"sráčové" jsou ve všech kategoriích, ale já na rozdíl od Tebe znám a obchoduji s mladými kluky,od kterých by se mohla starší generace učit.

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedá a musím si k tomu něco říci.Milý Petře,asi žiješ v nějakém jiném světě,nebo jsi si svoji generaci tak trochu idealizoval.Jsem ještě ze starší školy než ty a nevím jak si přišel na tu čestnost starších lidí :rolleyes: Jak píšeš"sráčové" jsou ve všech kategoriích, ale já na rozdíl od Tebe znám a obchoduji s mladými kluky,od kterých by se mohla starší generace učit.

Tak ani v jednom příapdě (starší/mladší) nelze a netroufl si obecně paušalizovat, ale já mám vážně lepší zkušenost s lidmi staršími. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych při jakémkoliv obchodu zažil to, co s těmi mladšími: máš ve smlouvě? Nemáš. Tak drž ústa. A o tom to je. Když vznikne problém, s těmi staršími lze vždy najít společnou řeč, např. "tak na toto jsme ani jeden z nás nepomyslel, ale řešení tu je nebo to nějak vymyslíme, aby nikdo nebyl škodný". U těch mladších je tomu ale přesně naopak. Co bylo domluveno včera, již např. dnes neplatí, atp. Nicméně učit se přece mohou všechny generace navzájem :palec2: Já sám znám plno mladých borců, co už třeba ve 23 letech všude byli, všechno znají a vyznávají "byznys" v bílém límečku (tu nepříjemnou práci za ně dělají holt jiní) ale sám to znám ze zaměstnání: stačí u těchto borců jeden 2-hodinový výslech a sebejistota je tatam :) a to už nemluvím ve chvíli, kdy i na tyto borce dojde a začne po nich šplapat někdo výše postavený (jiný, služebně starší a bohatší mafián :)

Nicméně merit věci je o tom, zda dokážu a umím podvádět - a to je právě ta debata o padělané servisní knížce. Raději bych se držel tématu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jiný názor a napíšu to velmi slušně. :) Nepoznal jsem tak neuvěřitelně neféroví lidi jako co se pohybujou kolem aut.Nechci tím nikoho urazit,ale jedná se hlavně o PŘEKUPNÍKY a podobná individua.Je neuvěřitelné co jsou schopni udělat aby auto prodali, dočasně opravily závadu,uvedli v omyl zákazníka(např stočení km )atd...................hlavně že můžou machrovat jak jsou v balíku.

Znám i poctivé, ale je jich hodně a hooooooodně málo.Těm poctivým co tento příspěvek četli přeju ať je práce s auty baví a mají mnoho úspěchů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jiný názor a napíšu to velmi slušně. :) Nepoznal jsem tak neuvěřitelně neféroví lidi jako co se pohybujou kolem aut.Nechci tím nikoho urazit,ale jedná se hlavně o PŘEKUPNÍKY a podobná individua.Je neuvěřitelné co jsou schopni udělat aby auto prodali, dočasně opravily závadu,uvedli v omyl zákazníka(např stočení km )atd...................hlavně že můžou machrovat jak jsou v balíku.

Znám i poctivé, ale je jich hodně a hooooooodně málo.Těm poctivým co tento příspěvek četli přeju ať je práce s auty baví a mají mnoho úspěchů.

To je uplne v kazdem oboru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je uplne v kazdem oboru ;)

To si nemyslím,tady jde o to koupit co nejlevněji(někdy i vrak)a různejma čachrama , intrikama a podvodama z toho udělat takřka nove auto(samozhřejmě prodat co nejdráž).No a na to musí mít "člověk" žaludek.Tak se domnívám a mám i zkušenosti o velmi si podobném tipu "lidí".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servisku bych dneska vubec nebral v potaz, vybiral bych auto od auta...serviska samotna ti toho moc nerekne leda si overit jestli do tech servisu auto opravdu jezdilo, ale na druhou stranu nektery skodaservisy sou takovy patlalove takze to taky neni zaruka...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se nám tady ta diskuze trochu rozjela... Vím, že serviska dneska zas tolik moc neznamená a taky že jsem vybíral auto hlavně podle stavu. Serviska byla až jako další kriterium. A když už jsem si vybral a zaplatil auto se serviskou, tak v ní chci pokračovat. V několik abazarech jsem se dozvěděl, že to auto by bez servisky prodávali o 20 - 30 táců níž, takže to je to, co řeším a co mě štve. Výměna rozvodů a kapalin po koupi ojetiny je samozřejmost a tak nějak jsem s ní počítal. Ale ten způsob jednání mě prostě nas*al a proto to řeším a budu do toho dloubat, dokud se z toho ten šmelař nepo.... Za to dobu, co jsem sem nepsal příspěvky už mi volali z Tukasu, jsetli jsem spokojenej a jak to dopadlo a že pro mě mají info, jak to bylo... Že prý původní majitel byl šikovnej a že si to dělal sám, a oni mu to pak zkontrolovali a orazili. Tomu se mi snad ani nechtělo věřit, že něco takovýho můžou vyslovit. A pak mi cpali nějakej papír, že to auto tam viděli a že je v pořádku. Co já s takovým papírem? Zaplatím s ním úvěr, nebo co? Ať si ho strčí někam. A když mi ho stejně pošlou, tak je to jedině dobře a myslím, že Škodovku bude moc zajímat, jaktože v jejich autorizovaném servise fungují takové postupy, že si někdo dělá auto doma na dvorečku a oni mu pak dají za šikovnost razítko? Spousta z Vás tady z fóra je šikovná a mnozí ještě šikovnější, ale dá někomu z Vás autorizovanej servis razítko na práci, kterou nedělal a nedostal za to zaplaceno? Pak tady někdo výš psal, že o nic nejde, že 2 razítka x 30 000 km nic moc není. Ty razítka jsou tam 4 a je to hodně. I kdyby bylo jedno jediný, tak ty záznamy v databázi nejsou a nikdo je tam zpětně nedá! Pak mi volal právník původního majitele, jestli to může brát za uzavřené, že jsem prý ( jednodušeji řečeno ) v Tukasu řekl, že jsem happy a že si tím papírem nechám zacpat hubu! Takže mlží a další věc, kterou se dostávám k dalšímu příspěvku o něco výš - že prý o ničem nevěděl. Že si prostě dělal doma na dvorečku a že když tam s tím autem jezdil průběžně s pojistnejma událostma, tak že mu to tam vždycky dali ( dobrovolně - už to vidím... Jů pane, vy máte ale hezký rozvody, nechcete razítko? ) Ty razítka mají stejná čísla, je to psaný jednou propiskou, slejným písmem a podpisem. To by poznal i blb, že je to psaný najednou! Už toho mám dost. Chtěl jsem se dohodnout a když to nejde po dobrým, tak to holt nejde... Je mi jedno, jestli budou v servisu padat hlavy, nebo jestli třeba přijde o licenci... Na to jim kašlu - nenechám se ojebávat. Ať si to vyrovná Tukas s vypečeným panem M. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...