Přejít na obsah

Cena auta s/bez servisní knížky


HonzaV

Doporučené příspěvky

Tak se nám tady ta diskuze trochu rozjela... Vím, že serviska dneska zas tolik moc neznamená a taky že jsem vybíral auto hlavně podle stavu. Serviska byla až jako další kriterium. A když už jsem si vybral a zaplatil auto se serviskou, tak v ní chci pokračovat. V několik abazarech jsem se dozvěděl, že to auto by bez servisky prodávali o 20 - 30 táců níž, takže to je to, co řeším a co mě štve. Výměna rozvodů a kapalin po koupi ojetiny je samozřejmost a tak nějak jsem s ní počítal. Ale ten způsob jednání mě prostě nas*al a proto to řeším a budu do toho dloubat, dokud se z toho ten šmelař nepo.... Za to dobu, co jsem sem nepsal příspěvky už mi volali z Tukasu, jsetli jsem spokojenej a jak to dopadlo a že pro mě mají info, jak to bylo... Že prý původní majitel byl šikovnej a že si to dělal sám, a oni mu to pak zkontrolovali a orazili. Tomu se mi snad ani nechtělo věřit, že něco takovýho můžou vyslovit. A pak mi cpali nějakej papír, že to auto tam viděli a že je v pořádku. Co já s takovým papírem? Zaplatím s ním úvěr, nebo co? Ať si ho strčí někam. A když mi ho stejně pošlou, tak je to jedině dobře a myslím, že Škodovku bude moc zajímat, jaktože v jejich autorizovaném servise fungují takové postupy, že si někdo dělá auto doma na dvorečku a oni mu pak dají za šikovnost razítko? Spousta z Vás tady z fóra je šikovná a mnozí ještě šikovnější, ale dá někomu z Vás autorizovanej servis razítko na práci, kterou nedělal a nedostal za to zaplaceno? Pak tady někdo výš psal, že o nic nejde, že 2 razítka x 30 000 km nic moc není. Ty razítka jsou tam 4 a je to hodně. I kdyby bylo jedno jediný, tak ty záznamy v databázi nejsou a nikdo je tam zpětně nedá! Pak mi volal právník původního majitele, jestli to může brát za uzavřené, že jsem prý ( jednodušeji řečeno ) v Tukasu řekl, že jsem happy a že si tím papírem nechám zacpat hubu! Takže mlží a další věc, kterou se dostávám k dalšímu příspěvku o něco výš - že prý o ničem nevěděl. Že si prostě dělal doma na dvorečku a že když tam s tím autem jezdil průběžně s pojistnejma událostma, tak že mu to tam vždycky dali ( dobrovolně - už to vidím... Jů pane, vy máte ale hezký rozvody, nechcete razítko? ) Ty razítka mají stejná čísla, je to psaný jednou propiskou, slejným písmem a podpisem. To by poznal i blb, že je to psaný najednou! Už toho mám dost. Chtěl jsem se dohodnout a když to nejde po dobrým, tak to holt nejde... Je mi jedno, jestli budou v servisu padat hlavy, nebo jestli třeba přijde o licenci... Na to jim kašlu - nenechám se ojebávat. Ať si to vyrovná Tukas s vypečeným panem M. :aggressive:

:palec2: Je to tak Honzo, nemám co bych dodal, své příspěvky výše jsu sem psal proto, že v principu nesnáším jakékoliv podvodníky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se zase divím, co je tady možný... Autorizovanej servis vystavil písemný potvrzení, že minulý majitel našeho auta si dělal servis sám ( že je šikovnej ) a oni mu provedené práce zdarma zkontrolovali a orazili servisní knížku... To jsem moc zvědavej, jak je pochválí pánové z M.B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se zase divím, co je tady možný... Autorizovanej servis vystavil písemný potvrzení, že minulý majitel našeho auta si dělal servis sám ( že je šikovnej ) a oni mu provedené práce zdarma zkontrolovali a orazili servisní knížku... To jsem moc zvědavej, jak je pochválí pánové z M.B.

Mohl bys Honzo napsat, co to je za autorizovaný servis? Abychom tam nejezdili, když dokážou dělat tyhle prasárny.. :aggressive:

Jinak klasická "ojebávka", auto v životě neviděli a tomu, že by práce zdarma zkontrolovali a orazili servisní knížku, tomu věří už jen snad oni sami, soudný člověk nikoliv.. Nebo dělají rádi onu charitu? Také bych si tedy přijel pro pár razítek!

Autorizované servisy ŠKODA - to je obrovská slabina celé značky a divím se, že z MB si na ty hle nepotivce nedošlápnou pěkně shora (nevezmou licenci. 2-3 případy ročně a jak by se servisy činily). O kvalitu a pravdivý původ by mělo jít především..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ona je tady realita malinko jiná... Ono to vypadá, že auto tam servisovali, ale nešlo to účetnictvím... Pan majitel tam jezdí se spoustou firemních aut a ono se to jedno soukromý na tý faktuře za služební ztratí... Tady nejde o to, že by to auto nebylo servisovaný. Ono bylo a dokonce pečlivě, ale tady jde o to, že servisní knížka se nedá považovat za platnou. A my jsme si koupili auto se serviskou a né s památníčkem na razítka! Takže pánové, kdo chce nějaká razítka, zajeďte si do Štěrbohol, je tam jeden velikej autosalon!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
No ona je tady realita malinko jiná... Ono to vypadá, že auto tam servisovali, ale nešlo to účetnictvím... Pan majitel tam jezdí se spoustou firemních aut a ono se to jedno soukromý na tý faktuře za služební ztratí... Tady nejde o to, že by to auto nebylo servisovaný. Ono bylo a dokonce pečlivě, ale tady jde o to, že servisní knížka se nedá považovat za platnou. A my jsme si koupili auto se serviskou a né s památníčkem na razítka! Takže pánové, kdo chce nějaká razítka, zajeďte si do Štěrbohol, je tam jeden velikej autosalon!!! :palec2:

Tak co jak jsi teda nakonec dopadl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 let později...

Jak již bylo zmíněno,servisní knížky se falšují nebo nejsou k dispozici při koupi vozu vůbec -můj případ.

Proto při koupi vozu jsem se zaměřila na tyto důležité faktory:

- požadovaná motorizace,spotřeba,vybavení

- technický stav-přizvala jsem odborníka v oboru k ověření momentálního dostupného technického stavu vozidla

- nájezd-počet ujetých km

- havarijní stav-ten však může být taktéž zatajen a nezaevidován-tudíž prvotní důsledná vizuální kontrola byla prvořadá

- počet majitelů-max 2

- stav interieru

Jelikož se auta prodávají  s protočenými tachometry,před koupi vozu jsem si  ověřila výše uvedená data u CEBIE, kde mi zjistili  za danou  úplatu historii vozu.

 

Mám za to,že na ojeté vozy je 6 měsíců záruka na skryté závady. ..V této době je ideální odvést auto k servisní kontrole ke zjištění diagnostiky,protože když kupuji vůz naslepo,chci o něm něco vědět. Nakonec  i konečná  technická kontrola při koupi vozu prozradí víc.

I když píšu s odstupem času,musím přiznat že se mi jevíte jako spekulant. Koupíte žádaný vůz Octavia TDi ,81Kw -max 8 let starý,prakticky v nejlepší výbavě ELEGANCE v dobrém - TOP stavu za 241000 Kč ,a teď přemýšlíte jak cenu ještě snížit...Myslím,že majitelem vozu byl starší pán a byl z Vás asi pěkně vyplašený. Kdybych byla majitelem vozu já,odstoupila bych od smlouvy a nebála bych se,že ho neprodám. Původní cena daného vozu se  totiž  bez dalších jiných přídavků  pohybovala v r. 2001 kolem 585000 Kč! Roční amortizaci si doufám jistě dokážete spočítat.

          Svým způsobem servisní knihu nepotřebuji,než falešnou raději žádnou. To,co auto potřebuje po x km nebo x letech mi stejně řeknou v servise při servisní kontrole nebo si to najdu v příručkách Škoda.

Je jen jedna věc -přes kterou nejede vlak a se kterou bych se nesmířila- bouraný vůz

Ostatní odchází únavou materiálu,opotřebením i stylem jízdy a s tím se musíme,bohužel,smířit...Svou evidenci o opravách a údržbě si vedu sama a to je dostačující.

Předpotopní psaná servisní knížka se už "nenosí", jsou nahrazeny elektronickými...

 

Mirka

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...