Přejít na obsah

(O) Combi - demontáž plastu na kufrových dveřích


Radchen

Doporučené příspěvky

Ahoj všem... potřebuji se dostat k osvětlení zadní spz (při výměně žárovičky ta svorkovnička vyskočila dovnitř) a potřebuji oddělat ten plast na kufrových dveřích (Combi), pod kterým to všechno je schované. Zkoušel jsem to odcvaknout a šponuje to fest, proto se ptám, ve kterým místě je nejlépe začít odcvakávat a nebo jak tahat a kterým směrem. Nerad bych něco prasknul nebo vylomil. Poradíte? :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem... potřebuji se dostat k osvětlení zadní spz (při výměně žárovičky ta svorkovnička vyskočila dovnitř) a potřebuji oddělat ten plast na kufrových dveřích (Combi), pod kterým to všechno je schované. Zkoušel jsem to odcvaknout a šponuje to fest, proto se ptám, ve kterým místě je nejlépe začít odcvakávat a nebo jak tahat a kterým směrem. Nerad bych něco prasknul nebo vylomil. Poradíte? :huh:

To samý jsem měnil předevčírem, možná někdo poradí fígl, ale to sem fakt zvědavej jakej. Pomohla až hrubá síla, strčil jsem tam plastovou planžetu a zapáčil. Zní to jak když tam něco urveš, ale nic se nestalo- je to dementně vymyšlený... šel jsem od pravýho spodního rohu... toť moje zkušenost, ale nerad bych abys mi pak nadával...:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samý jsem měnil předevčírem, možná někdo poradí fígl, ale to sem fakt zvědavej jakej. Pomohla až hrubá síla, strčil jsem tam plastovou planžetu a zapáčil. Zní to jak když tam něco urveš, ale nic se nestalo- je to dementně vymyšlený... šel jsem od pravýho spodního rohu... toť moje zkušenost, ale nerad bych abys mi pak nadával...:))

Právě, že jsem taky začal pomalu od rohu páčit a začalo to šíleně praskat a vyluzovat zvuky, jakoby chtěly uletět všechny plastové zobáčky... Takže asi nějaký jemnější postup není, chce to nebát se, a s citem pomalu vypáčit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu potvrdit co jiz bylo napsano, hruba sila, nebat se a misto treti ruky pouzit hlavu (jako oporu) :)...

Jen to co nebylo zmineno je, ze cim vetsi zima, tim asi jou ty bile plastove pouzdra, do kterych zapadaji trny z plastoveho deklu dveri, vice nachylne na ustipnuti... Kdyz jsem to rozdelaval v lete a bylo vedro, nic jsem neulomil, ale ted jsem menil zarovku o vikendu a jeden prdnul ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Co tak máznout ať to jde příště lehčeji. Silikon?

Tam se prakticky nedostaneš. Hlavně opatrně aby neprasknul ten kryt. Když praskne to bílé pérko, tak jde bez problémů koupit v jakémkoli servisu cena cca 10Kč za ks :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda řeknu vám, že to sundávání toho plastu je porod... Dneska jsem si na to udělal čas a zkusil sundat... Páčil z jedné strany, z druhé strany, pěkně postupně, a pořád nic... :angry: Tak jsem si sednul do kufru, dveře si přitáhl k sobě, a zabejčil k sobě... a při tom páčení jsem proklínal všechny možné konstruktéry, kteří se na tom patentu podíleli :aggressive: a PRASK a bylo venku... Jestli budu muset zase za krátkou dobu tam pod to jít ke svorkovničkám k osvětlení, tak mně trefí... :feve: ale jde to... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Tak tenhle porod jsem prožil v neděli. Také jsem se bál že něco urvu, ale nakonec jsem si řekl "děj se vůle boží" a zabral co to šlo. Vzal jsem to za pravý roh (při otevřených dveřích) a prostě trhnul, žádné páčení. Zvuk to byl hrozný, ale plast byl dole :wacko: Než jsem ho tam dal zpátky, máznul jsem plastové trny vazelínou, třeba to půjde příště líp ;) Jinak dát ten plast zpátky je také rébus :(

Co se prevence proti "utopení" objímky se žárovkou do dveří týká, uvažuji o prodloužení kabliků aby se to dalo jednoduše vytáhnout ven. Uvnitř to nebude ničemu vadit a já se nebudu muset pasovat se sundaváním plastu B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Čeká mně teď také sundání plastu z kufrových dveří, protože při otvírání a zavírání dveří to mám jak přesýpací hodiny, je tam něco co tam nepatří :mellow: no asi bývalý majitel tam něco zapomněl. Nemáte někdo foto toho deklu a plastových zobáčku a jejich počet a rozmístění?

Tak už jsem plast sundal a to trhnutím v pravém rohu a vyndal jsem oříšek od goli ;) no a odpoledne bude porod - nandat ho zpět :feve:

Editováno: , autor: speakman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já to sundaval včera a sic jsem krapet škrábnul lak šroubovákem, ale nakonec jsem to odloup. Chce to postupně a v mém případě z leva doprava. Zůstalo mi to viset na jednom plastíku, ale i ten nakonec povolil. Pak to chce máznout, aby to šlo lépe. Nebát se toho ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě sere že žárovky zapadnou při výměně a musí se jít dovnitř a že praskají kurva furt.

Tak jsem posledně to zevnitř polepil izolačkou aby příšte nezapadla :)

Tak mně přestaly žárovičky na RZ praskat od doby, co jsem tam dal modré. No a na technické měl ze mne radost, ale tak jen něco zabručel, pokýval hlavou a bylo. prý se snad kvůli tomu nikdo na cestě nezabije a nezraní :smich: Kupodivu to Polišům je jedno

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Potvzuju porod. Taky jsem tahal plast ven. Mě se tam ta objímka tak seškvařila, že nešla ani dovnitř ani ven. Za použití hrubé síly jsem oddělal plast a s objímkou nehnul. Žárovka nešla ven, tak přišly na řadu kleště. Křup . . . a bylo po srandě. Tak jsem objímku se zbytkem žárovky vyklepal ven, seškvařený prostup jsem obrousil kulatým pilníkem dal vše zpátky, tak jak má být. Snad mi už žárovka SPZ nikdy v životě nepraskne, protože pak mi praskne asi taky něco jiného. Všechny, co budou zdělávat plast 5. dveří přeji strasně pevné nervy a hoooooodně velkou trpělivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...