Přejít na obsah

Volnoběh OCT 1,6


karel55

Doporučené příspěvky

Poradí někdo? Mám oct. 1,6 74 Kw AEH a mám problém s otáčkama po mírném zahřátí se pořád drží kolem 2000 ot. Základní nastavení bylo provedeno několik krát, po nastavení se otáčky sníží do prvního vytočení motoru pak se zase zvednou. Naskočí hlášení že základní nastvení nebylo provedeno!!!! Nepomohla ani výměna škrticí klapky , váhy vzduchu , lambda sondy !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Poradí někdo? Mám oct. 1,6 74 Kw AEH a mám problém s otáčkama po mírném zahřátí se pořád drží kolem 2000 ot. Základní nastavení bylo provedeno několik krát, po nastavení se otáčky sníží do prvního vytočení motoru pak se zase zvednou. Naskočí hlášení že základní nastvení nebylo provedeno!!!! Nepomohla ani výměna škrticí klapky , váhy vzduchu , lambda sondy !!!

Uz to tu bylo nekolikrat - jen zakladni nastaveni nepomuze - skoda tve prace lol:help:

Nejdrive vymazat adaptacni hodnoty a pote zaklad. nastaveni

post-3876-1200126241_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

divne - kdyz ani druha klapka nepomohla - snad byla taky KO nebo byla ok ale adaptacni hodnoty v RJ motoru neb. smaznuty lol

už si chystám ŘJ i když ta klapa nebyla origo..!!!!! Ten problém u toho auta přetrvává delší dobu , ale vždy stačilo vymazat adaptaci, nastavit a zase to jelo .. i půl roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
už si chystám ŘJ i když ta klapa nebyla origo..!!!!! Ten problém u toho auta přetrvává delší dobu , ale vždy stačilo vymazat adaptaci, nastavit a zase to jelo .. i půl roku.

Zkus dat klapku origo skoda a ne Cinskou - proste nekde na vrakaci budou mit dobrou cenu a mozna i nejakou zaruku - mene jetou - ci pripadna domluva na vraceni penez :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
mozna podobny problem, vycistil jsem klapku a Vagcomem jsem udelal co jsi psal a kdyz si necham vypsat chybove kody tak je tam

00533 - Regulace volnoběhu

19-00 - spodní hodnota dorazu

co s tím?

Mozna bych ji rozebral a pokud jde vymenit potenciometr ci trimr za jiny - samo ze stejne hodnoty - mozna to uz nekdo repasoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna bych ji rozebral a pokud jde vymenit potenciometr ci trimr za jiny - samo ze stejne hodnoty - mozna to uz nekdo repasoval :)

Ne ze by mě to až tak trápilo, takže asi počkám co se z toho vyklube. Otáčky jsou něco přes 900rpm

Když jsem dával klapce základní nastavení tak ty napěťový hodnoty byly o trošku větší než je u tvého screenu. Ta druhá hodnota měla o dost víc.

Editováno: , autor: switcher
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Ještě jsem neslyšel že by ty klapky někdo repasoval, ale teoreticky by to možný bylo.

Jinak ty hodnoty napětí jsem měl taky jiný...

No kdybych tu nejakou volnou a vadnou klapku mel - urcite bych se na ni mrkl na zoubek - vsichni kupuji novou a pak to bude banalita neco jako posranej potenciometr v naklonu svetel lol

post-3876-1200438081_thumb.jpg

post-3876-1200438087_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdybych tu nejakou volnou a vadnou klapku mel - urcite bych se na ni mrkl na zoubek - vsichni kupuji novou a pak to bude banalita neco jako posranej potenciometr v naklonu svetel lol

Jo je to možný že to je blbost, já to až tak rozebraný neměl, ono se to musí nějak roznýtovat, nebo rozbrousit a to už jsem nedělal. Jinak je jasný že tam jsou vydřený dráhy na potenciometru, takže dočasně pomáhá to propláchnout tech.benzínem a nebo lihem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě tiše doufám že to bude tou hadicí, praskla mi ta co jde od víka do sání, tak jsem ji zatim omotal izolačkou a objednal jsem novou, tak doufám že to pomůže.

Jo, tak to máme stejnou závadu, já na to přišel v sobotu, prasklá hadice přesně tam jak píšeš, tak jsem to omotal elektrikářskou izolačkou a časem třeba seženu novou hadici a nebo to předělám úplně jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak to máme stejnou závadu, já na to přišel v sobotu, prasklá hadice přesně tam jak píšeš, tak jsem to omotal elektrikářskou izolačkou a časem třeba seženu novou hadici a nebo to předělám úplně jinak.

Já se tu ptal na original novou hadici a prý něco kolem 1300,- což ranec, ale někdo poslal tohle: http://www.skoda-dily.cz/index.php?action=...ery=1J0129684N+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
To už je pěkná cena, jen jestli není z nějakýho tvrdýho plastu a nepopraská zachvíli jako ta stará.

Ja bych se taky bal ze popraska drive nez ta origo - origo vydrzela u me jak to tak vypada tech 9 let a ta z Ciny - no pochybuju a davam ji maximalne 2 roky - asi tak do zaruky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych se taky bal ze popraska drive nez ta origo - origo vydrzela u me jak to tak vypada tech 9 let a ta z Ciny - no pochybuju a davam ji maximalne 2 roky - asi tak do zaruky :)

Ja to teda risknu, ono dat 1300 stovek za kus zadice :kuk: je pro mě tak trochu proti srsti. Uvidíme, třeba když na ni nikdo nebude sahat tak vydží :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to teda risknu, ono dat 1300 stovek za kus zadice :kuk: je pro mě tak trochu proti srsti. Uvidíme, třeba když na ni nikdo nebude sahat tak vydží :palec2:

Uvidíš, ono musíš brát v potaz že tahle hadice je pořád v pohybu, motor se oklepává, takže je potřeba aby byla pružná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tu ptal na original novou hadici a prý něco kolem 1300,- což ranec, ale někdo poslal tohle: http://www.skoda-dily.cz/index.php?action=...ery=1J0129684N+

jo jo, to jsem ti poslal. Mám ji a zatím ok. Do dvou let jí ještě chybí 1 1/2 roku tak se uvidí co vydrží. Je to sice čína ale rozhodně to není čidlo teploty nebo škrtící klapka, která musí spolupracovat s ŘJ. Je to jen kus hadice ne sice tak přesná jako originál ale za přijatelnou cenu.

Místo origo za 1400,- koupíš 4 číny. Stačí jen vybrat do čeho jít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus dat klapku origo skoda a ne Cinskou - proste nekde na vrakaci budou mit dobrou cenu a mozna i nejakou zaruku - mene jetou - ci pripadna domluva na vraceni penez :)

dal jsem novou klapku origo a problém stale stejný. Otáčky 2000 a pulsujou. Jen hlášení se změnilo teď píše ,,lambda regulace -horní hodnotadorazu" Lambda nová origo čerpadlo OK !!! Těsnost potrubí taky OK!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
dal jsem novou klapku origo a problém stale stejný. Otáčky 2000 a pulsujou. Jen hlášení se změnilo teď píše ,,lambda regulace -horní hodnotadorazu" Lambda nová origo čerpadlo OK !!! Těsnost potrubí taky OK!!

ja tu furt vidim na spatn nebo neuplne zakladni nastaveni. Urcite vymazat chybu pote vymazat adapt. hodnoty a pote nastavit klapku do zakladu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo, to jsem ti poslal. Mám ji a zatím ok. Do dvou let jí ještě chybí 1 1/2 roku tak se uvidí co vydrží. Je to sice čína ale rozhodně to není čidlo teploty nebo škrtící klapka, která musí spolupracovat s ŘJ. Je to jen kus hadice ne sice tak přesná jako originál ale za přijatelnou cenu.

Místo origo za 1400,- koupíš 4 číny. Stačí jen vybrat do čeho jít.

Ja som to poriesil tak, ze som si za 38.-SKK kupil gumenu trubku (dava sa do felicii na el. kable na piatych dverach), odstrihol z nej cca 5cm dlhu cast, natiahol na povodnu trubku, stiahol eska paskami a fungujem takto uz skoro rok bez problemov. mozno to stahovanie eska paskami ani nieje nutne, kedze sa pri nasani gumena trubka pritiahne k tej povodnej. myslim, ze lacne a ucinne riesenie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tu furt vidim na spatn nebo neuplne zakladni nastaveni. Urcite vymazat chybu pote vymazat adapt. hodnoty a pote nastavit klapku do zakladu

Vymazání chyb, vymazání adpt. hodnot i nastavení jsem dělal asi 30 krát a pořád to stejné. už z toho blbnu. Hlášeni o překročení adpt. hodnoty mi nějak nejde do hlavy se zvýšenými otáčkami !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...