Přejít na obsah

Mlácení u LP kola


Mirek Velzel

Doporučené příspěvky

Dobrý den. Mám Fabku 1,2 HTP. U levého předního kola se mi stává, že tam něco mlátí, jako by bylo uvolněno, někdy mám pocit, že náprava chce zůstat na cestě. Byl jsem s tím v servisu a říkali, že mám vše v pořádku. Dělá to od té doby, co jsem měl auto v lakovně na celolaku. Když to projížděl technik, tak to jako naschvál nedělalo. Setkal jste se s tímto problémem někdo? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Mám Fabku 1,2 HTP. U levého předního kola se mi stává, že tam něco mlátí, jako by bylo uvolněno, někdy mám pocit, že náprava chce zůstat na cestě. Byl jsem s tím v servisu a říkali, že mám vše v pořádku. Dělá to od té doby, co jsem měl auto v lakovně na celolaku. Když to projížděl technik, tak to jako naschvál nedělalo. Setkal jste se s tímto problémem někdo? Děkuji.

No nic..tak všem děkuji za vyčerpávající odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtělo by to víc popsat, při který situaci to bouchá(jestli na dírách, při zatáčení, nebo i na rovině a taky jestli to vubec jde od nápravy, nebo od motoru), prostě se stim rozepsat, na fábce toho muže bouchat dost..

Bouchá to když jedu po nerovnostech. Jde to s největší pravděpodobností od přední nápravy, pravá strana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může to prý dělat převodovka viz.:

http://www.cimbu.cz/index.php?page=ecu&amp...=11&lng=cze

To asi nee mělo by to byt uložení tlumiču zrátka při vyrazném kroucení kastle na nerovnostech to ve předu zabouchá nezbyde než se stim smířit zatím to udělala každá fabka co jsem řídil,při normální jízdě to nepoznáš,ale pokud jsou nerovnosti takovy pozvolný boule kdy se auto prohoupne a máš kola v rejdu někdy ani nemusí tak se to v uložení zamyklá a o něco bouchne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
asi mam tu samou zavadu jako kdyz kladivem riznes do kovu dela mi to v zatacce jedno na jakou stranu a nebo pri properovani leve strany celkem uz 5x jsem to zazil mam podezreni na horni ulozeni tlumice

Ahoj, taky mám problémy s přední nápravou, ozývá se mi to jak tady píšeš to mlácení tím kladivem. :angry: Dělá mi to jenom někdy hlavně, když projíždím nějakou příčnou nerovnost a auto se pořádně zhoupne. Ozývá se mi to od PP kola. Stabilizátor ani tyčky by to být neměly, zkoušel jsem je sundat a o pořád to samé. Byl jsem i na stk, prý všechno ok, 2x v servisu taky všechno ok. Taky už mě nic jiného nenapadá jenom to horní uložení tlumiče, už jsi to nějak pořešil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky mám problémy s přední nápravou, ozývá se mi to jak tady píšeš to mlácení tím kladivem. :angry: Dělá mi to jenom někdy hlavně, když projíždím nějakou příčnou nerovnost a auto se pořádně zhoupne. Ozývá se mi to od PP kola. Stabilizátor ani tyčky by to být neměly, zkoušel jsem je sundat a o pořád to samé. Byl jsem i na stk, prý všechno ok, 2x v servisu taky všechno ok. Taky už mě nic jiného nenapadá jenom to horní uložení tlumiče, už jsi to nějak pořešil?

zatim nijak jsem nepokrocil ani se to od te doby nestalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic..tak všem děkuji za vyčerpávající odpověď

Mě to dělá taky, ale velmi zajímavě, je to levé přední (z pohledu řidiče), nemusí být ani prudký výmol, spíš záleží na tom jaký je ( příčná nerovnost???? - stačí i malá), a rána jak hrom. Auto je půl roku staré, ale bylo na opravě po havárii (nezaviněné), z levé strany,myslel jsem že vydržím do první garančky, ale navštívím servis dříve; takže asi horní uložení tlumiče,uvidím co řeknou a pak napíšu.

Dnes v servise výměna kompletního tlumičového složení na levém kole; zdá se to být dobré; budu sledovat a zase napíšu.

Editováno: , autor: pap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělá taky, ale velmi zajímavě, je to levé přední (z pohledu řidiče), nemusí být ani prudký výmol, spíš záleží na tom jaký je ( příčná nerovnost???? - stačí i malá), a rána jak hrom. Auto je půl roku staré, ale bylo na opravě po havárii (nezaviněné), z levé strany,myslel jsem že vydržím do první garančky, ale navštívím servis dříve; takže asi horní uložení tlumiče,uvidím co řeknou a pak napíšu.

Dnes v servise výměna kompletního tlumičového složení na levém kole; zdá se to být dobré; budu sledovat a zase napíšu.

Chtěl bych se zeptat kolik stála ta výměna,ale asi to bylo na záruku, kdyby náhodou, asi mě to taky čeká...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...