Přejít na obsah

Originál Parkovací Senzory


Lancelote

Doporučené příspěvky

Zdravím po dlouhé době všechny,

po odevzdání služebního Roomíka 1,9TDi (najel jsem na něj 90 tis km), jsem si zakoupil jiného v tom samém motorovém obsazení, ale mám tam navíc originální senzory na parkování. Jednou ale jdou, podruhé zase ne. Pravda je, že jsem si tam nechával namontovat originál tažené (bylo to referentský vůz škodovky), které je napevno. Nevím, jestli to tažné ty čidla neruší, ale když to sem tam jde, tak si říkám, že by nemělo... Jinak čidla jsou čisté. Podle návodu, když při zapnutém klíčku máte zařazenou zpětku a nic za Vámi nestojí a po prvním pípnutí se ozývá dlouhý nepřerušovaný tón, je porucha systému. Budu s tím muset asi na servis, nemáte někdo podobné zkušeností?

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s timhle bouzel zkusenost mam. Kdyz auto bylo nove, tak to bez problemu fungovalo, jenze po nejake dobe se ozvalo jen pipnuti po zarazeni zpatecky a jinak nic, no a nakonec uz nepipalo vubec nic. Dal jsem to do servisu, kde mi rekli, ze mam vadny jedno cidlo a bez nej nefunguji ostatni. Nakonec byly vadny dve. Tak to vymenili, vsechno fungovalo supr. Jenze ted uz mi to dela zase, jen s tim rozdilem, ze to bud funguje normalne, nebo to nejde vubec, a nebo to rve prave porad. Takze to zase povezu do servisu :aggressive: ...Jinak myslim, ze tim taznym zarizenim to nebude. Takze jak rikam, jedine servis, no...

Editováno: , autor: El_Jacobo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže chlapi, bylo to tím tažným, zjistil jsem to tak, že jsem zapojil vozík a pípalo to furt, jako by byla porucha - nepřetržitě, přitom při zapojeném vozíku by měla být čidla nefunkční, tak jsem povolil ty dva šrouby, co drží kouli a tu sundal a ejhle vše funguje naprosto bezvadně. Jenom mě dutá hlavou, že na tom při montáži nepřemýšleli, taktéž zapojení pro vozík je špatně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to jednoduche naprogramovanie cez VAGCOM na park asistente. nic viac. Proste treba zadat ze tam je tazne a hotovo. Asi ti to nenaprogramovali. treba reklamovat alebo si to sam spravit ak mas kabel a vies kodovanie.

Možná že problém je právě v tom, ale stejně, čidla poznají že je tam tažné jen když připojím vozík do zásuvky ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to jednoduche naprogramovanie cez VAGCOM na park asistente. nic viac. Proste treba zadat ze tam je tazne a hotovo. Asi ti to nenaprogramovali. treba reklamovat alebo si to sam spravit ak mas kabel a vies kodovanie.

No nevím jak je to na Rumiku, ale aby to fungovalo na O1 tak musí být kodování s přívěsem a zásuvka s odpojováním mlhovky a parkováku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 5 let později...

Ahojte všetci, neviem si poradiť, mám nainštalované PDC, je to dodatočná montáž s jednotkou 5J0 919 475 A, problém je, že keď mám denné svietenie všetko funguje, ako má. akonáhle prepnem spínač na zapnutie stretávacích svetiel do akejkoľvek polohy, parkovací asistent prestane fungovať. Zapájal som to podľa Elsawin. Neviete niekto, kde by mohol byť problém? Ďakujem zatial.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

:kol-28: Jasné, problém bol, že som slepý a na poistkový box som to napojil na denné svietenie, nie na poistku, na ktorú to patrí. Keď som to rozobral znova, vtedy som si všimol, že napájací drôt nie je na pozícii, na ktorej má byť. Prkotina, moja chyba. Ináč parkovačky fungujú perfektne, odporúčam všetkým, ktorý ich ešte nemajú :kol-28:  :kol-47:

Ešte doplním, kódovať som musel len optické zobrazenie.

Editováno: , autor: bgoldberg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj. Mám origo parkovací senzory u Fabie II. Na radiu Dance se zobrazuje při parkování jak blízko jsem u levé/pravé strany blízko překážky. Ale pípání jde zezadu jen z levé strany. Je na pravé straně nefunkční reprák nebo to opravdu pípa jen na levé straně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...