Přejít na obsah

Světlo v kufru fabie


century

Doporučené příspěvky

Zdar kluci. Potřeboval bych poradit, jestli jste se někdo s něčím podobným nesetkal. Světlo v kufru mě chvíli svítí a někdy zase nesvítí... Měřil jsem to tím metrem jestli tam není přerušen okruh a vše se zdá být v pořádu. Je zajímavé, že někdy to svítí a někdy ne... Žárovku jsem také měnil... Fakt nevím kde by mohl bejt zakopanej pes. Nenapadá vás někoho něco? Ď :)

Editováno: , autor: century
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar kluci. Potřeboval bych poradit, jestli jste se někdo s něčím podobným nesetkal. Světlo v kufru mě chvíli svítí a někdy zase nesvítí... Měřil jsem to tím metrem jestli tam není přerušen okruh a vše se zdá být v pořádu. Je zajímavé, že někdy to svítí a někdy ne... Žárovku jsem také měnil... Fakt nevím kde by mohl bejt zakopanej pes. Nenapadá vás někoho něco? Ď :)

Skus pozriet "INTERIER" temu založil 15.10.2007" kluvo "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že jsem mohl otvírat kufr buď od řidiče a nebo pomocí klíče, měl jsem to v opravě... byl tam překlesaný drát a od tý doby co teď mohu kufr otevřít i u pátých dveří tak zo začlo zlobit.... zajímavé je to, že to otevřu, nesvítí pak přijdu a ona svítí.... fakt zajímavé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jeste jsem to neopravil ,

rozdelal jsem zadni tapec a ke spinaci vedou 3 draty,jeden je kostra a 2 spinace.

zatim vsak nemam zamek venku,jsou tam hvezdickove srouby a ja nekde zasantrocil klic,tak az koupim druhej tak se bude pokracovat,

edit: prikladam schema

post-100-1201456923_thumb.jpg

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cartmanko : signal dava ten mikrospinac :-)

jinak jsem to uz vyresil,cely problem je v tom ze packa (na fotce je to to bilee..) c o ovlada mikrospinace se mechanicky zadira a nedojede na konec kde ma rozvitit svetlo v kufru.

na fotce je videt ze mikrospinac centralu (signalizuje otevrene dvere) je zapojen jako rozpinaci - je to ten horni

post-100-1201589857_thumb.jpg

post-100-1201589878_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

opravil : ubrousil cca 0.5mm z te bile packy (tim vznikla zdrava vule) a namaznul silik.vazelinkou

taky jsem zahodil ty tisichranne srouby - jeden jsem pri demontazi trosku nacal,tak jsem dal imbusy

a uz to zase sviti kdyz ma,dnes vecer jsem byl na nakupu a parada kdyz vidis kde co mas :-)

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
opravil : ubrousil cca 0.5mm z te bile packy (tim vznikla zdrava vule) a namaznul silik.vazelinkou

taky jsem zahodil ty tisichranne srouby - jeden jsem pri demontazi trosku nacal,tak jsem dal imbusy

a uz to zase sviti kdyz ma,dnes vecer jsem byl na nakupu a parada kdyz vidis kde co mas :-)

Prosím tě mohl by si to foto vzít do malování a vyznačit v něm,kde si to ubrousil? a namazal vazelínou. Já jsem to též dělal ta páčka to dělá.. občas mi přijde, že ten mikrospínač je už unavenej, ale ted jsem to otevřel a zase to nesvítilo... tak jsem z toho vedle.. díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trosku jsem to vzal po plose viz obrazek,obecne ale tyto mikrospinace moc spolehlive nejsou,meli jsme v praci zarizeni kde byly pouzite taky a vetsina jich do roka odesla,pak to vyrobce nahradil jejich vetsimi bratry a je po problemu..

post-100-1202410171_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to vyřešil jinak. Aby světlo svítilo tak musí být zamáčklý takový malý spínač. tak jak je na fotce - to je ta poloha, kdy to má svitit. Spínač je v místech jak je růžový kroužek(no skoro kroužek, dělal jsem to narychlo). U mě byl problém v tom, že ho sice ta bílá páčka zamáčkla, ale bylo to málo. musel jsem to více zamáčknout a pak to svítilo. TAk jsem to vyřešil tak, že jak je ta žlutá barva tak tam jsem asi ve třech vrstvách nalepil takovou stříbrnou lepenku, aby to bylo vyšší a tudíš se to zamáčklo více. A víte jakej je výsledek v noci jdu do kufru a VYDÍM.... :palec2:lol

post-2180-1202498335_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice jsem to teď psal ve vlákně k maxikovi, ale pro upřesnění těch dvou spínačů v zámku:

1 rozepne už při zacvaknutí na první západku, zhasne lampičku a povolí funkci servu na otevření. 2 spínač je ještě seplý a signalizuje na maxidotu, že je otevříno. Rozepne až při uplném zavření dveří. Takže pozor, nespínají současně.

1 spínač je připojen na BSG XS5/4 a 2spínač je na XS5/3. Kostru mají společnou.

Editováno: , autor: Strojvůdce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi to tak nejak bude,jen ja jsem mel spinac co rozsveci lampicku zasekly - nesvitila a presto servo bylo odblokovane,vzdy slo otevrit i zacvakly na 1 zapadku,takze nevim jestli to zrovna odblokovava servo. mozna ho to odblokovava az pote co jednotka usne,newim vetsinou kufr zaviram na 2-3 boucnhuti

takze reseni problemu s lampickou je dat diodu mezi zive draty tak aby rozsvitily lampu v kufru (a zhasly pri zavreni na 2 zapad.tk katoda k zelenemu dratu)

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted mi svetylko chodi a servo se snazi otevirat i tak (bzuci a bzuci kdyz sepnu tlacitko na kufru),ale co si uvedomuju tak to delalo takhle od nova,kdyz jsem pridrzel to tlacitko dyl tak to dyl bzucelo,asi tam je nejaka chyba na mem voze,ale kdyz to s ni zije 4 roky tak to dalsich 10 jeste vydrzi :-)

Tak jak to pises to je logicke a asi to tak mysleli,ze schematu to chapu.

edit: jeste me napada kde je spojeny drat do BSG ,na spinaci je jen jeden a na svetylku taky,tak kde se to spojuje ? na \BSG asi ne to by vedly vedle seba 2 draty tam a zpet...

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...