Přejít na obsah

Vadný termostat ?


NoNeX

Doporučené příspěvky

Zdar, lidi, chtěl bych se vás zeptat, zda někdo neví proč při zahřátém motoru na provozní teplotu mi ukazatel teploty spadne na nulu nebo na polovinu provozní teploty a poté se opět dostane na provotní teplotu a udrží se tam a nebo zůstane na nule.

Díky za rady

Editováno: , autor: NoNeX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl bych to spíš na vadné čidlo teploty, nebo jen špatný kontakt na jeho svorkovnici - sundat konektor, kouknout jestli nejsou nějak uvolněné nebo poškozené dráty, vyčistit a popřípadě prostříknout nějakým přípravkem. Když tak diagnostika by mohla napovědět více ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Chtěl bych poprosit jestli nemá někdo zkušenost jedná se o 1.8T začala mi blbnout teplota.. zahřátí na provoz. teplotu běžně kolem 3-4km, pak to začalo blbnout... dokonce i 9 km a rafička ani ne ve čtvrtce.. říkal jsem si asi čidlo teploty, jenže pak zas to bylo normální 4km a zahřáto. Poslední cesta kterou jsem jel 20km tak v cíli byla rafička v pulce mezi45-90°C jel jsem rychleji, takže kdyby to byl termostat tak by to mělo byt za tu cestu zahřáté i kdyby byl celou dobu otevřený??(po zastaveni jsem setrval v autě par minut a rafička se při zhasnutem motoru na tu provozku dostala) Dneska jsem zkusil ujet 2 km na 2 3000otáček a sáhnout na chladič.. měl stejnou teplotu jak hadice typl bych to tak na 40°C možná vic a rafička v budíku se sotva pohla.. Mám se zaměřit na čidlo nebo termostat??

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle bych viděl na stále otevřenej termostat. Když stojíš na místě a není to chlazené náporem vzduchu, tak se to v pohodě zahřeje, jakmile se rozjedeš, tak padá teplota. Takže já bych řekl vyměnit termostat. Zrovna něco podobného řeším na kámošovo Oktě. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si to myslím.. a dá se vyměnit aniž bych sundal alternátor a věci okolo? Až na tom zbytečně netrávím hodiny.. Místa tam je málo ale jak se sundá ten plech co drží plast, tak by to možná mohlo jít.. ale chtěl bych slyšet někoho kdo to dělá:) až nezjistím v pulce práce, že ho stejně budu muset sundat.

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alternátor se musí rozdělat, ale nemusí se odpojovat od kabelů, stačí ho sejmout z držáku a odsunout vedle. S nerozdělaným alternátorem by se nešlo dostat pořádně na ten druhej šroub u termostatu a pak i ten plastový nátrubek s O kroužkem by se špatně usazoval zpátky, takže alternátor určitě rozdělat. A doporučuju koupit origo termostat, cena něco přes 1000,- s neorigo termostaty už sem si užil svoje, jeden vydržel asi tři měsíce a druhej ani ne den a pak zůstal pootevřený ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ahoj nechce se mi zakládat nové téma,mám takovýhle problém:

Dnes jsem s autem jezdil od rána,spíše kratší trasy,auto normálně startovalo,jelo a vše ok. Po cestě domů jsem stál na semaforech, blikla zelená a já chtěl předjet jedno auto v druhém pruhu, zrychluji a najednou auto ztratilo výkon,teplota jela nahoru jak zběsilá,zajel jsem ke kraji a zkoušel nechat motor běžet,aby se schladil. oba větráky běžely, ale teplota neustále stoupala, tak sem motor radši vypnul a nechal jsem puštěnou pouze baterku. překontroloval jsem obvyklé věci, větráky jedou oba, pojisty, chladící kapalina je v míře, olej taky v míře, nic nikde neuniká, po vypnutí, když běží větráky motor rychle chladne. došel jsem tedy k názoru, že se mi zřejmě kousnul zavřený termostat a proto se auto přehřívá. můžu se samozřejmě mýlit, tak bych chtěl poprosit o radu :palec2: děkuju vám moc za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozvody mám ve 180 tisících a a sem těsně za půlkou,je možný, žře by to mohlo být těsnění pod hlavou? třeba, že by bylo podfouklý a cpalo by to bublinu do chladící soustavy? dbes jsem s tím zkoušelk jet do garáže, plus teda ještě testovačka se zahřítím, tak než se tomu začlo šlapat po krku tak teplotu držela normálně :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...