Přejít na obsah

Volba motora 55kw alebo 74kw r.v.98.


stefam

Doporučené příspěvky

jo tak to byl hodně dobrý kup :palec2: , ale ne každému se hold zadaří

Však to je taky vymodlené auto :palec2: hledal jsem ho měsíc a půl, až mi z toho už praskala hlava, jak jsem pořád porovnával různá auta a hledal co by bylo lepší. Tak snad vydrží. A v čem se vlastně liší ta GLX od SLX?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Však to je taky vymodlené auto :palec2: hledal jsem ho měsíc a půl, až mi z toho už praskala hlava, jak jsem pořád porovnával různá auta a hledal co by bylo lepší. Tak snad vydrží. A v čem se vlastně liší ta GLX od SLX?

Mam GLX a je i tu SLX - tak treba ta moje GLX nema ostrik svetel - SLX ma.

Pak ta SLX ma stresni okno, GLX nema. Pak ma automaticky SLX bederni i vejska sedacky obe predni - kdezto GLX jen u ridice.

Pak uz to jsou nejake drobnosti - klima je vsude na prani - takze SLX nema vzdy klimu, ta byla na objednani.

Jinak co se tyce odhluc kapoty nema ani SLX ani GLX - proste 1.6 101PS ne.

No snad si jeste vzpomenu - myslim ze GLX a SLX maji vzdy uzamk. schranku spolujezdce. Pak jsem si vzpomel pdobehy plastove - GLX jen predek - SLX i zadek + zasterky vsude

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam GLX a je i tu SLX - tak treba ta moje GLX nema ostrik svetel - SLX ma.

Pak ta SLX ma stresni okno, GLX nema. Pak ma automaticky SLX bederni i vejska sedacky obe predni - kdezto GLX jen u ridice.

Pak uz to jsou nejake drobnosti - klima je vsude na prani - takze SLX nema vzdy klimu, ta byla na objednani.

Jinak co se tyce odhluc kapoty nema ani SLX ani GLX - proste 1.6 101PS ne.

No snad si jeste vzpomenu - myslim ze GLX a SLX maji vzdy uzamk. schranku spolujezdce. Pak jsem si vzpomel pdobehy plastove - GLX jen predek - SLX i zadek + zasterky vsude

Mám GLX a plastové podběhy a zástěrky mám v předu i v zadu. Je ale možné že předchozí majitel si to nechal dodělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám GLX a plastové podběhy a zástěrky mám v předu i v zadu. Je ale možné že předchozí majitel si to nechal dodělat.

plastové podběhy v zadu neměl jen ročník MR97 ve všech výbavách.

ve výbavě GLX byla příplatková výbava i ABS, El. okna, bag spolujezdce, hliníkový kola

v SLX jen klima a pár kravinek

pokud máte někdo zájem, rád tu vypíšu základní výbavy LX, GLX a SLX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plastové podběhy v zadu neměl jen ročník MR97 ve všech výbavách.

ve výbavě GLX byla příplatková výbava i ABS, El. okna, bag spolujezdce, hliníkový kola

v SLX jen klima a pár kravinek

pokud máte někdo zájem, rád tu vypíšu základní výbavy LX, GLX a SLX

Pokud bys byl tak hodnej tak to tu vypiš, celkem mě to zajímá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

plastové podběhy v zadu neměl jen ročník MR97 ve všech výbavách.

ve výbavě GLX byla příplatková výbava i ABS, El. okna, bag spolujezdce, hliníkový kola

v SLX jen klima a pár kravinek

pokud máte někdo zájem, rád tu vypíšu základní výbavy LX, GLX a SLX

Docela by mě zajímalo, jak je to s těma ostřikovačema světlometů - ja je tam mám, ale bych se vsadil, že to nikdy neostřikuje...dá se to popř. nějak spravit? A ostřikuje to světla zároveň s předním sklem nebo se musí tou páčkou ještě nějak jinak zašolíchat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela by mě zajímalo, jak je to s těma ostřikovačema světlometů - ja je tam mám, ale bych se vsadil, že to nikdy neostřikuje...dá se to popř. nějak spravit? A ostřikuje to světla zároveň s předním sklem nebo se musí tou páčkou ještě nějak jinak zašolíchat?

stříkají společně s ostřikem okna, je tam ještě nějaká podmínka, jako zapnutá světla a dál si nepamatuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam GLX a je i tu SLX - tak treba ta moje GLX nema ostrik svetel - SLX ma.

Pak ta SLX ma stresni okno, GLX nema. Pak ma automaticky SLX bederni i vejska sedacky obe predni - kdezto GLX jen u ridice.

Pak uz to jsou nejake drobnosti - klima je vsude na prani - takze SLX nema vzdy klimu, ta byla na objednani.

Jinak co se tyce odhluc kapoty nema ani SLX ani GLX - proste 1.6 101PS ne.

No snad si jeste vzpomenu - myslim ze GLX a SLX maji vzdy uzamk. schranku spolujezdce. Pak jsem si vzpomel pdobehy plastove - GLX jen predek - SLX i zadek + zasterky vsude

No a exportní auta jsou na tom úplně jinak.Já mám GLX a MR 2000.Mám výškově stavitelnou sedačku řidiče i spolujezdce a u obou je i bederní opěrka.Ostřik světel nemám.Střešní okno mám a dokonce elektrické.Odhlučnění kapoty nemám.Uzamykatelnou schránku u spolujezdce ano.Plastové podběhy mám vepředu i vzadu.Zástěrky nemám nikde. ABS, el. okna a zrcátka, airbag spolujezdce mám. Jestli na ní byli hliníkáče nevím.Já ji "dostal" na zánovních plecháčích.Možná si je majitel nechal na další auto??

A největší sranda.Známého Okta 1.9 TDi 66Kw(která doprovázela tu moji při cestě z německa) také mimochodem dovezená z německa má ve výbavě Clasic(LX)-klimatizaci-dělené sedačky-airbag řidiče a spolujezdce-pal.PC :kuk: :kuk: Ale okna má na kliiiičky :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a exportní auta jsou na tom úplně jinak.Já mám GLX a MR 2000.Mám výškově stavitelnou sedačku řidiče i spolujezdce a u obou je i bederní opěrka.Ostřik světel nemám.Střešní okno mám a dokonce elektrické.Odhlučnění kapoty nemám.Uzamykatelnou schránku u spolujezdce ano.Plastové podběhy mám vepředu i vzadu.Zástěrky nemám nikde. ABS, el. okna a zrcátka, airbag spolujezdce mám. Jestli na ní byli hliníkáče nevím.Já ji "dostal" na zánovních plecháčích.Možná si je majitel nechal na další auto??

A největší sranda.Známého Okta 1.9 TDi 66Kw(která doprovázela tu moji při cestě z německa) také mimochodem dovezená z německa má ve výbavě Clasic(LX)-klimatizaci-dělené sedačky-airbag řidiče a spolujezdce-pal.PC :kuk: :kuk: Ale okna má na kliiiičky :prc:

to je divný, jakej rok má ta 1,9? ta se totiž v MR97 a 98 dělala jen v SLX nebyl to jen blbě nalepenej štítek, by to spíš odpovídalo GLX

a jinak 1,6/55kW nebohla být nikdy SLX, což občas lidi nevěděj, pro SLX byl motor 1,8 a 1,9TDI

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by další vyléčený odpůrce 1.6 55Kw?????? :smich: Ale to je dobře-moc dobře. Já když jsem poprvé dovezl moji Oktu ukázat strýci(který samozřejmě věděl co chci koupit za motorizaci) tak povídá "tak sis koupil tu zdechlinu?" a já hrdě řekl že jo.Jenomže ho začaly svrbět prsty a vydržel asi tři minuty než se zeptal jestli by se mohl kousek svézt.Tak jsem mu to neodepřel ,ačkoliv to jak se o ní vyjádřil ... :aggressive: Tak se rozjel-za dva-roztáhl-za tři-podržel trojku až do 4000ot. ručička rychloměru se drala nahoru docela rychle-za čtyři-za pět a měl tam 130. :p Povídá "člověče vono to nejede zas tak špatně" :palec2: a je zajimavé, že od té doby už podobné hloupé řeči nevede. ;)

Haha, mám známýho, bývalýho závodníka, když se svez v oktavce 55kw, první slova byly "Ty jo, jak se to cpe už od tisíce votáček." :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je divný, jakej rok má ta 1,9? ta se totiž v MR97 a 98 dělala jen v SLX nebyl to jen blbě nalepenej štítek, by to spíš odpovídalo GLX

a jinak 1,6/55kW nebohla být nikdy SLX, což občas lidi nevěděj, pro SLX byl motor 1,8 a 1,9TDI

Jo jsem to ale blbec.To TDi je MR 2001 nebo 2002 Každopádně je to facelift. Tam už to asi bylo možné.

Jo a 1.6 55Kw jsem v SLX taky viděl.Jeden čas byla na vyzkouseno.cz. Otázka zůstává ,jestli ten nápis na pátých dveřích někdo nevyměnil.Ale měla i klimatizaci, hliníkáče a ostřikovače světlometů :kuk: :kuk: Ale nevím jaký to byl rok výroby.Tuším 99.A stála +- 139 000Kč. Docela se mi to autí líbilo, ale někdo mi ji tenkrát vyfoukl :disgust::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jsem to ale blbec.To TDi je MR 2001 nebo 2002 Každopádně je to facelift. Tam už to asi bylo možné.

Jo a 1.6 55Kw jsem v SLX taky viděl.Jeden čas byla na vyzkouseno.cz. Otázka zůstává ,jestli ten nápis na pátých dveřích někdo nevyměnil.Ale měla i klimatizaci, hliníkáče a ostřikovače světlometů :kuk: :kuk: Ale nevím jaký to byl rok výroby.Tuším 99.A stála +- 139 000Kč. Docela se mi to autí líbilo, ale někdo mi ji tenkrát vyfoukl :disgust::)

tak to si tam někdo nalepil, facelift používá označení classic, ambiente a elegance

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je divný, jakej rok má ta 1,9? ta se totiž v MR97 a 98 dělala jen v SLX nebyl to jen blbě nalepenej štítek, by to spíš odpovídalo GLX

a jinak 1,6/55kW nebohla být nikdy SLX, což občas lidi nevěděj, pro SLX byl motor 1,8 a 1,9TDI

a SLX i u 1,6 74kw ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

popis výbav pro MR97 a částečně 98

Verze LX

- nárazníky v barvě vozu

- velkoplošné kryty kol LX

- kola ocelová 6Jx14"

- pneumatiky 175R 14"

- vnější zpětná zrcátka nastavitelná z kabiny

- výškově seříditelný úchyt samonavíjecích 3 bod. bezp. pásů

- tříbodové samonavíjecí pásy pro zadní boční sedadla

- dvoubodový pás vzadu uprostřed

- zadní mlhové světlo

- boční směrová světla

- opěrky hlavy u předních výškově a sklopně nastavitelné

- opěrky hlavy u zadních sedadel

- nastavitelný sklon svělometů z místa řidiče

- imobilizér

- plné obložení zavazadlového prostoru

- kryt hrany zav. prostoru

- upevnění lékárničky a trojúhelníku

- neosvětlená odkládací schránka

- ppelník a azapalovač cigaret s osvětlením

- otáčkoměr s digi. hodinami

- posilovač řízení

- vnitřní osvětlení s kontaktem an všech dveřích

- čtyřramený volant

- čtyři stropní madla

- osvětlení zavazadlového rostoru

- lůžková úprava sedadel

- věšáčky

- odkládací schránky ve všech bočních dveřích

- příprava pro montáž autorádie

- signalizace zapnutých světel

- samočinné vypínání spotřebičů při strartu

- výškově a osově nastavitelný volant

- částicový filtr

- tónovaná skla

- střední konzola

- intervalový spínač stěračů

- montáž motoru 1,6/55

Verze GLX (změny nebo díly navíc oproti LX)

- velkoplošné kryty kol GLX

- odlišný potah sedadel, výplní bočních dveří a zadního plata

- vnější zpětná zrcátka v barvě vozu

- ocelová kola 6J 15"

- pneumatiky 195/65R 15"

- boční ochranné lišty

- airbag pro řidiče s napínačem pásu

- přední světla do mlhy

- uzamykatelná odkládací schránka s osvětlením

- dělená zadní sedadla

- integrovaný odkládací prostor pod zadním platem

- zpožďovač vnitřního osvětlení

- ukazatel vnější teploty

- palubák

- dvoutónové houkačky

- centrální zamykání

- elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka

- bederní opěra sedadla řidiče

- montáž motoru 1,6/55 později 1,6/74 a 1,9/66

verze SLX (změněné díly nebo díly navíc oproti verzi GLX)

- hliníková kola

- odlišný potah sedadel, dveřních výplní a zadního plata

- airbag pro řidiče a spolujezdce

- 4x el. okna

- střešní okno

- výškově seříditelné sedadlo spolujezdce s bederkou

Mimořádné výbavy

pro verzy LX

- ABS

- airbag řidiče

- airbag spolujezdce

- přední mlhová světla

- elektricky nastavitelná vnější zrcátka

- centrální zamykání

- rádio A, B se 4 nebo 8 reproduktory

- autoalarm

- příprava pro montáž rádia (anténa a 4 nebo 8 repro)

- ostřikovače světlometů

pro verzi GLX

- ABS

- airbag pro spolujezdce

- výškově stavitelné sedadlo spolujezdce

- rádio A nebo B

- klimatizace

- 4x el. okna

- el. třešní okno

- autoalarm

- příprava na autorádio

- ostřikovač světlometů

pro verzi SLX

- ABS (1,8 standartně)

- klimatizace

- rádio A nebo B

- přední vyhřívaná sedadla

- autoalarm

- příprava pro rádio

- ostřikovače světel

uf :)

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak pro zajímavost dodám, že verzi GLX v počátcích výroby a ještě v květnu 1997 (nevím do kdy) nebylo možno objednat bez el. ovládání všech oken. Sice to byla doplňková výbava pro GLX, ale v té době byla jaksi povinná. Je to moje vlastné zkušenost, na jaře 97 jsem tento model kupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

popis výbav pro MR97 a částečně 98

Verze LX

- nárazníky v barvě vozu

- velkoplošné kryty kol LX

- kola ocelová 6Jx14"

- pneumatiky 175R 14"

- vnější zpětná zrcátka nastavitelná z kabiny

- výškově seříditelný úchyt samonavíjecích 3 bod. bezp. pásů

- tříbodové samonavíjecí pásy pro zadní boční sedadla

- dvoubodový pás vzadu uprostřed

- zadní mlhové světlo

- boční směrová světla

- opěrky hlavy u předních výškově a sklopně nastavitelné

- opěrky hlavy u zadních sedadel

- nastavitelný sklon svělometů z místa řidiče

- imobilizér

- plné obložení zavazadlového prostoru

- kryt hrany zav. prostoru

- upevnění lékárničky a trojúhelníku

- neosvětlená odkládací schránka

- ppelník a azapalovač cigaret s osvětlením

- otáčkoměr s digi. hodinami

- posilovač řízení

- vnitřní osvětlení s kontaktem an všech dveřích

- čtyřramený volant

- čtyři stropní madla

- osvětlení zavazadlového rostoru

- lůžková úprava sedadel

- věšáčky

- odkládací schránky ve všech bočních dveřích

- příprava pro montáž autorádie

- signalizace zapnutých světel

- samočinné vypínání spotřebičů při strartu

- výškově a osově nastavitelný volant

- částicový filtr

- tónovaná skla

- střední konzola

- intervalový spínač stěračů

- montáž motoru 1,6/55

Verze GLX (změny nebo díly navíc oproti LX)

- velkoplošné kryty kol GLX

- odlišný potah sedadel, výplní bočních dveří a zadního plata

- vnější zpětná zrcátka v barvě vozu

- ocelová kola 6J 15"

- pneumatiky 195/65R 15"

- boční ochranné lišty

- airbag pro řidiče s napínačem pásu

- přední světla do mlhy

- uzamykatelná odkládací schránka s osvětlením

- dělená zadní sedadla

- integrovaný odkládací prostor pod zadním platem

- zpožďovač vnitřního osvětlení

- ukazatel vnější teploty

- palubák

- dvoutónové houkačky

- centrální zamykání

- elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka

- bederní opěra sedadla řidiče

- montáž motoru 1,6/55 později 1,6/74 a 1,9/66

verze SLX (změněné díly nebo díly navíc oproti verzi GLX)

- hliníková kola

- odlišný potah sedadel, dveřních výplní a zadního plata

- airbag pro řidiče a spolujezdce

- 4x el. okna

- střešní okno

- výškově seříditelné sedadlo spolujezdce s bederkou

Mimořádné výbavy

pro verzy LX

- ABS

- airbag řidiče

- airbag spolujezdce

- přední mlhová světla

- elektricky nastavitelná vnější zrcátka

- centrální zamykání

- rádio A, B se 4 nebo 8 reproduktory

- autoalarm

- příprava pro montáž rádia (anténa a 4 nebo 8 repro)

- ostřikovače světlometů

pro verzi GLX

- ABS

- airbag pro spolujezdce

- výškově stavitelné sedadlo spolujezdce

- rádio A nebo B

- klimatizace

- 4x el. okna

- el. třešní okno

- autoalarm

- příprava na autorádio

- ostřikovač světlometů

pro verzi SLX

- ABS (1,8 standartně)

- klimatizace

- rádio A nebo B

- přední vyhřívaná sedadla

- autoalarm

- příprava pro rádio

- ostřikovače světel

uf :)

Klaním se před tebou :worthy. Teď už mám jasno co jaká verze měla za výbavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klaním se před tebou :worthy. Teď už mám jasno co jaká verze měla za výbavu...

bacha, je to platné jen pro dva ročníky, pak to zase změnily.

ještě k té 55kW nikdy do ní nedáte tuto výbavu, když si ji budete chtít dodělat: ASR, ESP, tempomat, maxidot, všechny tyto výbavy chtějí motorovej CAN a ten motor AEE nikdy neměl až do ukončení výroby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však to je taky vymodlené auto :palec2: hledal jsem ho měsíc a půl, až mi z toho už praskala hlava, jak jsem pořád porovnával různá auta a hledal co by bylo lepší. Tak snad vydrží. A v čem se vlastně liší ta GLX od SLX?

No vidíš.A já na tu svoji čekal trpělivě tři a půl roku ;) Protože jako student VŠ jsem zrovna nehýřil penězi abych auto uživil.Až teď v posledním roce studia už mám i slušnou práci.Takže to auto začalo být reálné. Začal jsem před roky hledat na atlas.cz , pak i seznam.cz, postupně k tomu přidal aaaauto.cz a auto-discont.cz,eurocar.cz.A teprve nedávno jsem se dozvěděl o vyzkouseno.cz.Mezi tím se mi podařilo zjistit i adresy německých serverů mobile.de autoscouth24.de a autobild.de.Takže jsem trávil večery u netu a hledal a hledal.V té době jsem dokonce neměl internet doma , takže zpravidla ve škole, nebo u kamarádů.

Za tu dobu jsem objevil spousty vraků a šrotů, ale našlo se i pár pěkných kousků.Až se nakonec objevila ta co mi stojí v garáži a bylo vymalováno :) Kdo si počká, ten se dočká :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bacha, je to platné jen pro dva ročníky, pak to zase změnily.

ještě k té 55kW nikdy do ní nedáte tuto výbavu, když si ji budete chtít dodělat: ASR, ESP, tempomat, maxidot, všechny tyto výbavy chtějí motorovej CAN a ten motor AEE nikdy neměl až do ukončení výroby

OK beru to teda s rezervou, ale i tak mi to pomohlo se v těch výbavách z orientovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...