Přejít na obsah

nefunkcni ABS a ASR


mISHA

Doporučené příspěvky

Ano. ABS i ASR=stejná ŘJ. Ono mu to psalo dle mě, že není komunikace s řídící jednotkou. a to může být tou zaoxidovanou pojistkou. Mrkni na pojistku na baterce a pak i z boku vevnitr. Ja to mam pod cislem 25. ;) Dle mě to bdue tou pojistkou, to je běžná závada. Jinak sem zkus napsat číslo závady z VAGu a budeme všichni moudřejší, nebo pokud jsi z Jihomoravského kraje, tak si můžeme dát někde scuka a napojím ti to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zkontroloval jsi ty pojistky obě? Ta na baterce jistí výkonovou část s velkým odběrem - čerpadlo a elektromagnetické rozdělovací ventily, zatímco ta v palubce jistí řídicí elektroniku - samotnou ŘJ. Vzájemná vazba je jasná - musíš mít v pořádku obě pojistky, aby byla umožněná funkce obou Tebou jmenovaných zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to zaprvé. a za druhé,pokud jsi tam měl chybu uloženou v ŘJ, tak se dle mě musí smazat, aby ti to přestalo svítit? odkud jsi? klidně ti to napojím na VAG. jinak na mé fabii 1.4 16V 74 kW je pojistka zboku palubovky na čísle 25, ale nekde je tu schéma, tak mrknu a postnu ti ho sem.

EDIT: tu je to ;)

Editováno: , autor: Ondraasek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych to schrnul :)

1. bych chtel vsem kdo pomahal podekovat :)

2. bylo to tou pojistkou na baterce :) kterou jsem prohodil myslim si ze na 4 pojistce byl stejnej plisek .. jako na 6 a 4 jsem mel volnej takze se to obeslo bez investic

3. chyba se stale obevovala pri nastartovani motoru.. cca po 10 metrech kontrolky zhasly... asi to chtelo poradne protocit kola a ne popojizdet na zahrade :)

4. chyba zmizela i bez vymazani prez kabel

jeste jednou diky.. muhe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ba ne, ta chyba tam pořád je - jen už nesvítí kontrolkama, ale v paměti ŘJ pořád je. A protože ta paměť závad je EEPROM, tak nejde vymazat jednoduchým vypnutím napájení = odpojením baterky, musí se vymazat povelem přes počítač = VAG. Radši s tím co nejdřív zajeď k někomu, kdo má VAG a tu paměť závad si nech vymazat - je to lepší, protože ŘJ pak nepadá do nouzáku kvůli staré závadě (kdyby zase něco zablblo, ty závady se "sečtou" - a ŘJ zase padne na krovky...). Jezdit s tím samozřejmě můžeš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetko sa da dorobit aj ABS. :) Jazdi normalne a ABS nebudes potrebovat mat na aute.

já bych to nepotřeboval jenže tady na vysočině sou hrozný kopce a ruku na srdce když sem loni v zimě jel 20 s abs sem z 12% kopce brzdil 40metru a tak tak sem to ubrzdil abych ty dva co se stukli nesmetl a to sem jel opatrne a 20kou tak si delam hlavu jen kvuli tomu. Ale nikdo neni dokonaly ridic jen chci mit jistotu jak se rika... a je tu nekdo kdo uz ABS dodelaval? a na kolik to tak vyjde cca dodelani. Mam Fabia hatchback 1.2 40 KW, rv 2004

Editováno: , autor: diksik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Dneska me z niceho nic najednou zacla svitit kontrolka ABS a blikat vykricnik. S autem jsem vcera ujel pres 730km a bylo upne v pohode, dneska do nej sednu a po rozjezdu to na me zacne pipat. Kdyz jsem motor vypnul a podival se pod kapotu zda je dost brzdovky, tak brzdovaka byla na max a po zavreni kapoty a nastartovani uz se to neopakovalo :help:

Auto je Fabia Kombi 1,4Mpi 50Kw AME rv.2001

Je to nejaka predzvest spatneho cidla nebo neceho co by me mohlo pozdeji zase otravovat nebo omezit brzdeni ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Dobrý den,po nastartování svítí kontrolka nefunkční abs a prokluz,po návštěve servisáka mě nechal odjet že se jedná o nějaký zkrat,po zhruba 20 km šly rozvody do háje,prý prasklé gufero abs,poté vyteklá kapalina do rozvodu.Možná oprava pokud bude hlava v háji cca 25000.Je to možný toto,?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...