Přejít na obsah

Nádržka ostřikovačů


peetr

Doporučené příspěvky

kape mi nádržka, nezamrzla!

co to dělává? co musím sundat? kolik času to zabere?

Typoval bych to na těsnicí kroužek kolem motorku čerpadla. Motorek řerpadla je zasunutý sací trubičkou do nádržkla a těsní to gumový kroužek Stojí pár korun

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povol první tři šrouby od spodu podběhu. Za ním je motorek. Odpoj ho od hadiček a konektoru. Vysunutím nahoru ho vytáhneš z nádržky. Před motorkem je rozdělovač. Tahem se dá odpojit od motorku. Právě v tom spoji teče. Ne bo kup nový neorigo motorek za cca 300,-.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...25&start=25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rádci moji, tak kape ten rozdělovač. Jdu ho kuchnout.

Skutečně se nedá koupit samostatně jen ten rozdělovač?

Nejde to zalepit třeba silikonem - jdu testovat.

Kolo muselo dolů a asi pět šroubů, v tý zimě nic moc, plasty tvrdý.

"Ostřikování zadního skla ve vyřešeno reverzním chodem motorku ostřikovače. Jeho čerpadlo má dva výtlaky. Na výtlacích je nasazený bíločerný váleček, ze kterého teprve vedou hadičky do trysek. To je rozdělovač kapaliny. Bez uvedeného rozdělovače vytéká při chodu motorku voda z obou otvorů, z podle směru otáčení z jednoho víc, než z druhého. Podle směru otáčení oběžného kola se v rozdělovači (váleček nasunutý na čerpadle) vlivem rozdílného tlaku na vstupu přesune membrána, která zcela uzavře výtlačné potrubí s nižším tlakem. Voda tak teče pouze do požadované hadičky a druhá je na suchu. Závada bude asi tam. Mě se roztěsnil a musel jsem vyměnit celé čerpadlo."

Editováno: , autor: peetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové stojí 230Kč:

http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/mot...c77e5f93e77cdd5

Naštěstí se mi to podařilo nezničit a našel jsem zbytek silikonu tak už je to opravené, zítra to namontuju.

Byly v tom usazeniny. Asi bych doporučil ty dvě půlky rozstřelit vzduchem, šroubovák tomu na kráse nepřidal.

Černou půlku jsem za tím rozšířením popatlal a nacvakl a dopatlal. To musí fungovat. (I když teď mě napadá, že to možná funguje jinak a že to možná dofungovalo..., zítra se ukáže!)

Editováno: , autor: peetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatná zpráva, po nacvaknutí se to "natrhlo" a trochu prohlo a voda zas kapala. Tak druhý pokus, znova jsem to opatlal silikonem a ještě za tekuta nacvakl na motorek. Zítra se ukáže.

Jinak to po slepení plně funguje, tak jak má.

Editováno: , autor: peetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dějství čtvrté:

Tak to zase začlo už jen prosakovat! Místní OBCHODNÍK má origo motorek za 390,- ... Ten rozdělovač sám se sehnat nedá.

Naštěstí je tam místo na stahovací sponu. Takže jsem silikona pěkně stlačil a je pokoj. Úplný sucho.

Mimochodem, ta gumová průchodka do nádržky se dá sehnat kde? Je normalizovaná nebo na míru?

Editováno: , autor: peetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Asi budete vsichni nadavat, ale prosel jsem snad vsechny prispevky, ale nenasel jsem nic, co by vedlo k vyreseni meho problemu s tecenim nadrzky :aggressive: . Takze mam O1,2001, 1.9TDi,81kW, ostrikovace xenonu. Po delsi dobe jsem zkousel zadni ostrikovac a motorek bzuci, ale vzadu nic netrika(ani ostriky xenonu). Kouknul jsme se tedy do zadni leve kapsy a tam sucho a pri testovani jsem zjistil, ze me to tece u praveho predniho kola mezi podbehem a naraznikem, kdyz chci ostriknout zadni okno. Predni okna v pohode funguji a nic netece. Tak jsem demontoval kolo, sundal podbeh a tim jsem zkoncil. Netusim, jak se k tomu dostat :(. Tece to kolem gumicky, na ktery nadobka v plechu sedi, ale vic pres ten plech neni videt. Nez to dam do servisu, neporadil by nekdo???!!! Dik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani já po přečtení všech diskusí nevím co vlastně musí demontovat, jestli stačí na všechno jen sundat kolo a plastový podběch, nebo jak někdo píše i nárazník. Známej dal svoji fábku s tímto problémem do servisu ( né značkový) a stálo ho to asi 1.800,--Kč. Může prosím ještě někdo zareagovat? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvílí jsem našel v sekci FABIA I - Exteriér dotaz "Ostřikovače světel na Fabii" tam je příspěvek od JaKr přiloha- montáž ostřiku s popisem a fotografiemi. je to docela dobrý.

Jo, je to pekne udelany. Jen me tvrdej, ze by mela jit nadobka vyndat i bez sundani narazniku. http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=58028 Zkusim to, ale jsem zvedavej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to pekne udelany. Jen me tvrdej, ze by mela jit nadobka vyndat i bez sundani narazniku. http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=58028 Zkusim to, ale jsem zvedavej.

Začalo mrznout, tak se mi do toho moc nechce a možná bych ani nenašel, kde to přesně teče. "Danikime" napiš prosím co jsi nakonec odmontoval a jak se zdařila oprava. Dík. :help:

post-27908-1230309019_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začalo mrznout, tak se mi do toho moc nechce a možná bych ani nenašel, kde to přesně teče. "Danikime" napiš prosím co jsi nakonec odmontoval a jak se zdařila oprava. Dík. :help:

U jakeho kola to tece? Ja mam u O1 nadrzku ve predu v pravo a podle tve fotky to vypada na levou stranu, tak to bude asi jiny.... :( Jinak je do toho poustim v pondeli, kdy to vezmu do dilny, venku se mi to v ty zime taky nechce delat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se bavím o Fabii, nádržku ostřikovačů mám na levé straně (u řidiče). Začalo mi to kapat ještě když nemrzlo a lil jsem tam nemrzku do -18 stupňů, ale vypadá nějak divně. A Jak jsem psal o tom odkazu od "Jakr" tak jsou fotky a popis taky na fabku. Já to musím opravovat ve stodole, tak počkám až bude líp, zatím to sříká, ale musím častěji dolévat. Čau kol116

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...