Přejít na obsah

Nádržka ostřikovačů


peetr

Doporučené příspěvky

Tak dnes jsem se snažil odstranit nárazník a vyměnit nádržku. Asi po dvou hodinách jsem to vzdal. Asi bych udělal víc škody než užitku. Vše docela šlo, až když jsem chtěl demontovat nárazník zespodu, tak jsem zjistil, že mě tam při opravě chladiče dali místo šroubků takové plastové černé záslepky, co nejdou ven jen obrovskou silou, kdy bych je určitě zničil. Tak jsem toho zanechal. Nádržka je prasklá v polovině, takže nějakou vodu do ní dám. Spíš jako chybu jsem zjistil, že mně teče pod tou nádržkou to čerpadílko a to v místech, kde se to rozděluje do dvou hadiček. Voda vytéká z toho válečku, zřejmě se to mrazem muselo roztáhnout. Myslíte, že to půjde zasilikonovat?

Ahoj to že zespodu narazníku nejsou šroubky je OK.Plastové záslepky tam jsou už z výroby,jsou to takové záslepky ,že když se na ně podívaš pozorně tak uvidíš v prostředku asi tak 2mm čípek,který když opatrně vyrazíš např.tyčkou a kladívkem aby neletěl daleko:-) tak zbytek čepu už vyndáš lehce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes odšrouboval ty tři šrouby v podběhu a kola stočil do prava a motorek jsem krásně vyndal, jde to i když vám sněží za krk, je to v pohodě, motorek jsem rozebral, vyčistil a složil, na nasávací trubičku jsem nasadil hadičku , zašpuntoval oba výtlaky a zkoušel fouknout pusou vzduch, trošku to pídilo přes jedno to "o" těsnění mezi rozbočovačem a motorkem po několikátém znovu složení a pootáčením toho "o" těsnění si to sedlo a drží....jenže mám problém jinde, auto je po lehké ráně na levý přední roh a po dalším pátrání proč to pořád teče, ale až po dosažení určité hladiny v nádržce jsem zjistil, že tou ránou to odnesl ten přední držák nádržky, který sebou vzal i kus těla nádržky a tím pádem je tam díra....nádržka tedy musí ven, mám radost až na kost......snad to půjde spodem přes ten podběh, jelikož ten nárazník se mi dolů dávat moc nechce, mám obavy z toho nacvakávacího spoje mezi nárazníkem a blatníkem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže mám opraveno , nádržka musela ven, zkoušel jsem to přes podběh, nešlo...tak světlo a baterka ven...furt nešlo, a nakonec jsem musel shodit nárazník...nádržka měla díru , přední držák při raně vzal sebou celou základnu i s pláštěm nádržky...někdo to při opravě jen zalepil nějakým epoxidem. Teď zavařeno svářečkou na plasty a funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, napadlo někoho vrazit ty hadičky přímo na motorek ? Prostě obejít tu krávovinu s tou membránou ???

Jak jsem pochopil, pravděpodobně by tekla voda z předního i zadního ostřikovače najednou. Z jednoho míň a z druhého víc, podle toho kterým by si zrovna ostřikoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím, chlapi díky moc všem kteří sem dali postup a nebo ještě lépe obrázky. Díky Vám opraveno v dešti za cca 15min ( mizela kapalina - podle příznaků jsem to typl na modul s membránou u čerpadla, čerpadlo ve čt. objednáno za 316Kč u CC-autodíly, v pá doma, v so vylezla teplota nad 0C takže výměna i s vyhnutím podběhu bez problémů a už zase při jízdě vidím z auta ven :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Ahojte, potreboval by som poradiť. Prestalo mi správne ostrekovať predné čelné sklo, voda z ostrekovacích trysiek ide, ale nerozprašuje sa, ale skôr iba leje a dostrekne tak akurát nad stierač v dolnej polohe, tobôž nie na celé okno a hore, kopu vody mi potom ostáva stečenej na tom plaste medzi stieračmi na kapote v tej priehlbine, stierače idú v pohode s tými problém nie?

 

Vymeniť motorček? Alebo to môžu robiť nejaké zanesené trysky?

 

Vďaka za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

nezkoušel jste někdo nahradit ty kolínka na hadičkách k motorku? Koupil jsem nový motorek s tím, že jsem myslel,že to teče v tom rozbočovači a ve finále zjistil, že jakmile ostřikuju, tak ty kolínka na těch vývodech se malinko odtáhnou a prochcává to tam :kol-44: zacvaklý to je pořádně. Ty kolínka se mi měnit v týhle kládě věnku fakt nechce a už vidím, jak v -5ti nahřejvám hadičku, abych to tam narval :-(

Editováno: , autor: smirekx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Jaký motorky? Na ostřik předního i zadního okna máš pouze 1 motorek,jen se mění jeho otáčky,když točí na jednu stranu,stříká přední okno,když na druhou stranu,tak sříká na zadní okno. Takže buď ti odešel ten 1 motorek,nebo se podívej na pojistky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...