Přejít na obsah

Podvolantové ovládání rádia


otam

Doporučené příspěvky

A fakt je to tam napísané - nevšimol som si, mea culpa.

Takže vravíš, že montáž toho diaľkáču nebol vôbec žiaden problém? A trebalo aj niečo kódovať? Takže už zostáva len doplniť čísla tých použitých konektorov a dĺžku prepájacieho kábla s rádiom :palec2:

A ako tak sledujem fotky, rovnako ako u F1, tiež musí ísť dole volant pri akejkoľvek manipulácii okolo páčok...

Edit: Tak som sa zo srandy začal vŕtať v DP a veru dokopy nič tam o tom nie je - o zapojení už vonkoncom. Takže by ma zaujímalo aj, čo presne kam treba pripojiť.

ne neni treba nic kodovat jdou 4 kabilky 2 CAN ke kostce radia a + , -. taky sme to vzaly z kostky. kdyby se nedelal parkovak je to otazka na 20 min.jinak foto kabelaze je zde,dilku presne nevim udelalo se to delsi a skratilo podle potreby.

p.s. to krouceny na etce u konektoru je CAN

post-8-1201390735_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za info. Akurát škoda, že s elektrikou aj elektronikou nie som kamarát :blink: Čiže skúsim si to preložiť do mojej reči - všetky káble z ovládača ste pripojili na existujúci konektor, ktorý je vzadu na rádiu. Nebol problém s pripojením na už existujúce káble? Pýtam sa preto, lebo aj mňa čaká montáž a rád by som si to spravil čo najskôr :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za info. Akurát škoda, že s elektrikou aj elektronikou nie som kamarát :blink: Čiže skúsim si to preložiť do mojej reči - všetky káble z ovládača ste pripojili na existujúci konektor, ktorý je vzadu na rádiu. Nebol problém s pripojením na už existujúce káble? Pýtam sa preto, lebo aj mňa čaká montáž a rád by som si to spravil čo najskôr :wub:

ano je to tak :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Hurá, tak už mám ovládač aj ja :palec2:

Zopár postrehov z montáže:

  • volant musí ísť naozaj dole, pretože inak nejde dať dole spodný kryt stĺpika
  • kábel k rádiu musí mať aspoň 80 cm, aby korektne fungovalo polohovanie volantu aj do krajných polôh
  • zapojenie je nasledovné:
    • ovládač pin 1 (CAN-K High) na rádio pin 9
    • ovládač pin 2 (CAN-K Low) na rádio pin 10
    • ovládač pin 3 (kostra-svorka 31) na rádio pin 12
    • ovládač pin 4 (svorka 30) na rádio pin 15 alebo 16
    • kábel stačí bežný CYA 0,35 (piny 1,2 a 4) resp CYA 0,5 (pin 3)
    • CAN kábel (piny 1 a 2) musí byť zapletený!

  • zoznam potrebných dielov:
    • N 106 127 01 = šroub do plechu vnitřní torx 3x20, 3ks
    • 5J0 959 849 = držák
    • 5J0 959 441 9B9 = spínač dálkového ovládání rádia (jeho súčasťou je aj 5J0 959 209 = prvek tesnící)
    • 5J0 858 559A 9B9 = kryt tyče řízení dolní
    • 000 979 009 = sada vedení, 2ks
    • 1K0 972 704 G = svorkovnice plochého kontaktu
    • kábel medený CYA 0,35 o dĺžke 3 m
    • kábel medený CYA 0,5 o dĺžke 1 m

    [*]cena dielov spolu cca. 2200 Sk

Bohužiaľ, batérie v aparáte zakapali zrovna vtedy, keď ich bolo najviac treba a z montáže mám akurát tak foto, keď som začal rozoberať plasty na volante :help: Mám len fotky z prípravy kábla a foto nachystaných dielov...

Ešte jedno zaujímavé zistenie - na moje veľké prekvapenie, ovládač rádia funguje len vtedy, keď je kľúčik v polohe I! Skontroloval som niekoľko krát schémy aj zapojenie v reáli, všetko je tak, ako má byť, no pri vypnutom kľúči rádio nereaguje na povely z ovládača :feve: Návod k autu pritom nič takéto nespomína. Vy čo máte ovládač priamo z výroby, funguje rovnako?

post-140-1205967303_thumb.jpg

post-140-1205967308_thumb.jpg

post-140-1205967312_thumb.jpg

post-140-1205967317_thumb.jpg

post-140-1205967321_thumb.jpg

Editováno: , autor: Igor
Oprava čísla dielu svorkovnice + držiaku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

62454: Podľa mňa by ho šlo použiť aj v OII - tam je multifunknčný volant pripojený na svoju RJ a táto je pripojená na CAN komfort. Rozdiel je len v prevedení, keďže na multivolante sú tlačítka vytiahnuté von z RJ. U ovládača pre FII/R sú tlačítka aj RJ jedno zariadenie, ktoré sa takisto pripája na CAN konfort. Rádiá pre OII vyrába takisto Visteon, nie som si však istý tou RJ pre multivolant. Ovládač určený pre FII/R vyrába Bitron (http://www.bitron.net/eng/products/b_inter.../visible_12.htm), a je Made In Italy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ovládač rádia vôbec nevadí, ani pri šoférovaní, ani pri nastupovaní/vystupovaní. Je proste skvelý :wub:

Čo sa týka otázky na kód dielu, budem sa tváriť, že som tvoju otázku nevidel - lebo inak by si si veru zaslúžil varovanie! Máš to tu totiž napísané, dokonca na tejto strane!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Nie, netreba nič kódovať - rádio je štandardne pripojené na comfort CAN, ovládač sa tiež pripája na comfort CAN a vysiela impulzy, ktoré rádio bez problémov spracováva -_- To pripojenie na CAN bohužiaľ má 1 nevýhodu, funguje len pri otočenom kľúčiku. Inak povedané, ak je kľúčik v polohe 0 alebo vytiahnutý, ovládač nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz som kupil ten ovladac radia mam vsetky diela ako igor napisal.Za jeden den to bolo vybavene vsetko mali skladom.V sobotu by som to mal montovat tak uvidime ci to vide.Nechcem to robit sam.Radsej to dam sikovnejsim ludom. :palec2:

Editováno: , autor: Mikoho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro pobaveni, dnes jsem volal do skoda servisu, jestli mi sezenou ovladac radia pod volant a bylo mi receno, ze se dodatecne neda domontovat, ze pry jen z vyroby. tak jsem nechapal, kde na to prisli. Poradte mi, kde mam dily objednat. diky

Editováno: , autor: Zdeny.46
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Podvolantové ovládání rádia

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...