Přejít na obsah

Prověšené dveře


mirasro

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny

Dávám si do pucu svou nedávno koupenou Octavku a protože má už něco za sebou má trochu prověšené dveře u šoféra (asi jak se houpal při jízdě na D1 :) ). Při zavírání lehce narazí spodní část na karosérii. Není to moc, ale časem se to asi zhorší. Automechanik se na to díval a říkal že už je víc nezvedne, že jsou na doraz. Když je přivřu a zvednu cítím že je v pantech vůle. Nemáte typ co s tím a jestli stím jde něco udělat?

dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny

Dávám si do pucu svou nedávno koupenou Octavku a protože má už něco za sebou má trochu prověšené dveře u šoféra (asi jak se houpal při jízdě na D1 :) ). Při zavírání lehce narazí spodní část na karosérii. Není to moc, ale časem se to asi zhorší. Automechanik se na to díval a říkal že už je víc nezvedne, že jsou na doraz. Když je přivřu a zvednu cítím že je v pantech vůle. Nemáte typ co s tím a jestli stím jde něco udělat?

dik za rady.

vyměníl bych panty dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny

Dávám si do pucu svou nedávno koupenou Octavku a protože má už něco za sebou má trochu prověšené dveře u šoféra (asi jak se houpal při jízdě na D1 :) ). Při zavírání lehce narazí spodní část na karosérii. Není to moc, ale časem se to asi zhorší. Automechanik se na to díval a říkal že už je víc nezvedne, že jsou na doraz. Když je přivřu a zvednu cítím že je v pantech vůle. Nemáte typ co s tím a jestli stím jde něco udělat?

dik za rady.

Tak tohle jsem řešil na dveřích u spolujezdce. Byl velký vítr a manželka jak otevřela dveře tak je neudržela a pant potáhl plech na kterém je to přišroubovaný a dveře poklesly. Šli zavřít jen s přizvednutím za kliku. Sem nadával jako pohan. Tak sem se stavil za kamošem klempířem jestli se na to mrkne. Hleděl jak puk, že by měly octy tak slabé sloupky. Cosi na tu vzal (kousek trubky a nějaký želízka, je to už 2 roky) a vrátil do původního stavu. Zároveň mi přizvedl i ty u řidiče. Žádné povolování a podkládání pantů.

Dodnes ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny

Dávám si do pucu svou nedávno koupenou Octavku a protože má už něco za sebou má trochu prověšené dveře u šoféra (asi jak se houpal při jízdě na D1 :) ). Při zavírání lehce narazí spodní část na karosérii. Není to moc, ale časem se to asi zhorší. Automechanik se na to díval a říkal že už je víc nezvedne, že jsou na doraz. Když je přivřu a zvednu cítím že je v pantech vůle. Nemáte typ co s tím a jestli stím jde něco udělat?

dik za rady.

No ono se to dá opravit velice lehce , ale chce to grif. Na horní pant otevřených dveří přiložít třeba silnější probojník a na něj poklepnout. Ale alespoň 5 kilovým kladivem. Stačí jedna nebo dvě ranky -žádné mlácení, ale musí v tom být ta správná energie a pant se potlačí dopředu a dveře se přizvednou.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny

Dávám si do pucu svou nedávno koupenou Octavku a protože má už něco za sebou má trochu prověšené dveře u šoféra (asi jak se houpal při jízdě na D1 :) ). Při zavírání lehce narazí spodní část na karosérii. Není to moc, ale časem se to asi zhorší. Automechanik se na to díval a říkal že už je víc nezvedne, že jsou na doraz. Když je přivřu a zvednu cítím že je v pantech vůle. Nemáte typ co s tím a jestli stím jde něco udělat?

dik za rady.

Mrkni sem:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...p;hl=dve%C5%99e

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takto bych to zcela jistě nedoporučoval. Namáhají se tím čepy v pantech a ta vůle která tím může vzniknout už je nevratná. Kdyby jsi to takto dělal třeba u Favorita -ten nemá pevné čepy v pantech , ale kolíky z plechu tak je jednoznačně deformuješ a dveře mají potom vůli v pantech. Při jízdě po nerovnostech volné dveře vydávají klepavý zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takto bych to zcela jistě nedoporučoval. Namáhají se tím čepy v pantech a ta vůle která tím může vzniknout už je nevratná. Kdyby jsi to takto dělal třeba u Favorita -ten nemá pevné čepy v pantech , ale kolíky z plechu tak je jednoznačně deformuješ a dveře mají potom vůli v pantech. Při jízdě po nerovnostech volné dveře vydávají klepavý zvuk.

Taky si myslím. Časem se dveře musí vrátit a bude to ještě horší. Včera jsem to chtěl podložit tím plíškem, ale mám malou sadu klíčů (že jsem si tehdy nekoupil rovnou tu větší ;) ) a šrouby na dveřích s ní nepovolím. Musím dokoupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím. Časem se dveře musí vrátit a bude to ještě horší. Včera jsem to chtěl podložit tím plíškem, ale mám malou sadu klíčů (že jsem si tehdy nekoupil rovnou tu větší ;) ) a šrouby na dveřích s ní nepovolím. Musím dokoupit.

Ten samý problém mám i já. Mám malou sadu a taky s tím nehnu, takže asi taky budu přikupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takto bych to zcela jistě nedoporučoval. Namáhají se tím čepy v pantech a ta vůle která tím může vzniknout už je nevratná. Kdyby jsi to takto dělal třeba u Favorita -ten nemá pevné čepy v pantech , ale kolíky z plechu tak je jednoznačně deformuješ a dveře mají potom vůli v pantech. Při jízdě po nerovnostech volné dveře vydávají klepavý zvuk.

Tady se řeší Octavie, ne Favorit.

Jak myslíš, že to dělaj v automobilce při lícování?

Nikoho nenutím to takto řešit. Mě tento způsob pomohl a

dveře drží a bez vůle.

Editováno: , autor: lulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Taky řeším spadené dveře u řidiče. Dveře zavřít jdou, ale lehce dřou. Potřeboval bych poradit, jak dveře vyštelovat, třeba to půjde bez nějaký dodatečných plechů apod. Nevím, kterými šrouby se to šteluje.:help:

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to prasárna, opravujou takhle dveře i v servise :)

matku dej tam kam patří, přivři dveře a mírně se o ně opři... matku vyndej a vyzkoušej, jestli drhnou.. pokud ano postup opakuj a přitlač více... ale pozor aby jsi ten pant neulomil :)

P.S.: já matku obalil izolačkou, aby neškrábala pant :)

post-34550-039150700 1287327777_thumb.pn

Editováno: , autor: HanyZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak, dneska jsem koupil 16 matku a hned ve městě jsem dveře jakžtak vyšteloval, malilinko to ještě dřelo, ale lepší než to bylo. Jenže, přijel jsem před barák, otřevřel dveře a jak je dnes silný vítr, tak mi dveře z ruky vypadly a vítr s němi práskl do dorazu. Zase dveře sedly, ale teď už víc než předtím. Matka trošku zabrala, ale stále to dře, nechci moc přes matku tlačit, abych je ještě neurval. A co teď? :help::feve: Když bych povolil panty na dveřích tak tam žádné místo pro štelování dveří není?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...